Miers un draudzība caur sportu Sočos

vara bungas: Starptautiskās militārās sporta asociācijas (CISM)  3.Pasaules karavīru Ziemas sporta spēles notiks Sočos 2017.gada februārī. Līdz šim mūsu karavīriem un “karavīriem” ziemas sporta veidos CISM ietvaros nav diez ko veicies , LT un EE ir pa kādai “ziemas” medaļai, LV augstākais sasniegums ir 6.vieta.

Nav labi jaukt sportu ar politiku, bet šo spēļu formātā  jau sākotnēji ir sajaukts militārais (politiskais) un sportiskais elementi, līdz ar to šoreiz neizdosies izvairīties no jautājuma, “nu ko veči, brauksim?”. Domāju te būtu jāvienojas visām trim Baltijas valstīm un Ukrainai. Ja ukaraiņi boikotēs CISM  pasākumu Sočos, tad arī mums vajadzētu, ja kāds no baltiešiem boikotēs, tad pārējiem jāsolidarizējas. Citādi  mūsu trauslās draudzības saites sastiepsies vēlreiz. Grūti  iedomāties brāļošanos ar agresorvalsts karavīriem laikā, kad iet bojā ukraiņu karavīri. Un nav svarīgi  kādā svētku iesaiņojumā šī brāļošanās tiks  pasniegta, tas grauj morāli. Vienīgais labums no mūsu karavīru dalības Sočos būs  RU propagandas mašīnai.

Ja AM tomēr izdomās  sūtīt uz Sočiem NBS delegāciju  jālūko, lai maršruts neved caur tuvējo Krimu, Lugansku vai Doņecku (vēlak var būt  problēmas ar UA varas iestādēm par neatļautu robežas šķērsošanu) un jācenšas neiebraukt Abhāzijā vai Dienvidosetijā (vēlak var būt  problēmas ar GE). Tāds sarežģīts un sķēršļots reģions. Labāk tād kā ierasts, lai brauc caur Maskavu.

Advertisements

6 responses to “Miers un draudzība caur sportu Sočos

 1. CISM ir dibināts 1948.gada 18. februārī Francijā ar mērķi veicināt mieru
  pasaulē, apvienojot valstu bruņotos spēkus caur sportu. Tas tiek atspoguļots CISM moto – “Draudzība caur sportu” (FRIENDSHIP THROUGH SPORT). Pēc CISM principiem – labāk lai karavīri sacenšas stadionā, šautuvē, vai uz tatami, bet nevis kaujas laukā vienam otru nogalinot, bet ja līdz tam nonāksim, mēs no savas puses (karavīru) būsim darījuši visu lai tas nenotiktu!

  “..Vienīgais labums no mūsu karavīru dalības Sočos būs RU propagandas mašīnai… (nepiekrītu)” Tāpēc mums ir jābrauc ar savu stāstu, savu stāju, labi sagatavotiem, un jāstāsta viņiem, ka mēs neesam nobijušies, un esam gatavi aizstāvēt savu valsti pret jebkuru agresoru!

  • Cienījams viedoklis, kuram absolūti nepiekrītu. Armijas un karavīri ir domāti un gatavoti tam, lai kautos un nogalinātu pretinieku. Potenciālo pretinieku ir jādemonizē un jādehumanizē, tas kaujā dod savu procentu klāt izredzēm uzvarēt (skat. RU epitetus UA virzienā un otrādi). Viss, kas nekalpo kaujas spēju (tsk psiholoģisko) stiprināšanas mērķim ir kaitīgs, nekā personīga vnk šādi ir šī biznesa noteikumi. Visas šitās herņas par FRIENDSHIP THROUGH SPORT der rietumu rietumniekiem, tiem, kuri negatavojas pa īstam karot, jo viņiem nekas arī nedraud. Ar to ko uzskati par nāves apdraudējumu ieriekšējā vakarā neiet spēlēt futbolu. Kā jau teicu, ja visi 3B un UA brauc, ok lai notiek, bet slikti, ja atkal nespēs atrast kopsaucēju. Ja zini ko vairāk brauks NBS vai nē, dari zināmu. Nedomāju ka vienosimies kopējā dziesmā, bet vismaz nospraudīsim viedokļus.

  • Agris Purviņš

   Tā mēs te visi braucam ar “savu stāju, stāstu, labi sagatavoti un bla, bla,”, Brauca “Prāta vētra”, “Busulis” un citi mākslinieki, patiesībā domājot par ienākumiem bankas kontā. Tagad brauc NBS sportisti domājot par militāro tūrismu un komandējuma naudām.
   Bet, kas attiecas uz stāstiem, tad labs sanāca Dukuriem un Hermanim. Tas patiesi bija labi sagatavots un to dzirdēja!!!

 2. Vīķe un Zatlers aizlikās uz maskavu lielās uvaras dienā. Gribauskaite demonstratīvi parādīja vienu pirkstu. Retorisks jautājums, mums no tās līšanas drošības situācija uzlabojās?

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s