Kam patīk šaut no pierobežas krumiem

[..] Если сравнить приведенные выше цифры с количеством атак за весь летний период, оказывается, что  нежелание  вести  огонь  с  территории  РФ  было  характерно  только  для  самых  первых артиллерийских  обстрелов  в  начале  июля.  Уже  в  конце  июля  снаряды  в  большинстве  случаев выпускали с территории России. Причины этого изменения неизвестны. Возможно, свою роль в этом сыграло то, что международное сообщество не высказало открытого порицания после первых атак,  в  результате  чего  Москва  посчитала,  что  ей  не  придется  приводить  аргументы  в  свое оправдание.[..]

avots ( ru)/ avots (en)

materiāli

vara bungas: jauns Bellingcat pētījums par RU artilērijas pielietošanu pret UA 2014.gada vasarā. Kas man iekrita acīs ir šaušanas pozīciju pievilkšana pie pašas robežas (2-3 km) joslā, kas ļauj Āniņam ar kolēģiem laicīgi noteikt potenciālas haubiču un reaktīvās artilēriju sistēmu pozīciju vietas (nav purvs, blakus ceļš, ir vieta vismaz vienas batarejas iekārtu izkliedei uc) un sasaistīt tos (ņemot vērā artilērijas sistēmu vidējo tāldarbību) ar potenciāliem mērķiem LV teritorijā. Tas savukārt radīs priekšstatu par vietām, kur sagaidīt ciemiņus un kur viesiem jāpavirzās tuvāk LV iekšienē, lai aizsniegtu kādu svarīgu mērķi. Tāds mājas darbs.

UPD1 Baltijas “draugs” Aleksandrovs par RU stratēģiju UA

Advertisements

18 responses to “Kam patīk šaut no pierobežas krumiem

 1. Gvardes Leitnants

  Papildinājuns tēmai, kas gan pati par sevi ir atsevišķa tēma (diemžēl ļoti aktuāla un tādēļ ne reizi vien jau VB cilāta):

  http://sprotyv.info/ru/news/kiev/osobennosti-organizacii-i-vedeniya-radioelektronnoy-borby-v-boyah-za-ilovaysk-analitika

  Vēl infa par UA karavīru vizīti. Vienā no Bn tā bija īsa- gan kodolīga gan tādēļ, ka laiks jautājumu uzdošainai praktiski netika atvēlēts vai arī bija pārāk īss.

  Interesants fakts: tiem dažiem, kam paveicās piedalīties šajā pasākumā, par tā notikšanu izdevās uzzināt tās pašas dienas gaitā, dažkārt pat TIKAI pāris h pirms pasākuma sākuma.

  Var jau būt, ka citos Bn apziņošana par pasākumu bija plašāka un savlaicīgāka, un arī laiks “jautājumu un atbilžu vakaram” tika atvēlēts adekvāts.

  Bet arī tās infas drumslas, ar ko UA karavīri paspēja padalīties, ir zelta vērtē un diemžēl absolūti neiepriecinoši mums (par pretinieka taktiku un tehniskajām iespējām), ņemot vērā mūsu ” kaujasspējas”, augstāk norādītajā saitē apskatītās tēmas sakarā ieskaitot.

  Tad vēl te Bn sertificētie mediķi gatavo pirmās med. palīdzības nodarbības batiņa ļaudīm. Kad pajautāju, ko ta šis mācīs, man teica, ka pamatus, līdzīgi kā šoferiem. Kad teicu, ka vajag sākt ar žņaugiem darboties ( un citām pavadošām lietām), uz mani paskatījās kā neglābjami atpalikušu un paziņoja, ka žņaugus sen neviens vairs neizmanto!

  Tad īsi paskaidroju kas tas tāds TCCC un kāpēc tas ir svarīgs, 2 CAT žņaugus ieskaitot. Mani noklausījās un teica, ka vajadzētu mest kauliņus kopā ae mediķi un sākt iepazīstināt ar TCCC vīrus un sievas. Neliels, bet tomēr solis pareizā virzienā. Teicu, ka neatkarīgi no mediķa, IV ar TCCC savu iespēju robežās iepazīstināšu iespējami detalizēti.

  P.S. Ar nepacietību gaidu ārkārtas steidzamības kārtībā NAA (+J2) radītas , uz zinātniskās izpētes un svaigākās pieredze no kauju laukiem balstītas, rokasgrāmatas vismaz par pirmo med. palīdzību kaujas laukā- izsniegtas katram ZS kopā ar IFAK komplektu, ar sekojošu apmācību uz vietām to lietošanā- un nevis otrādi.

  Un arī rokasgrāmatas par citām aktuālām tēmām.

  • par REC analīzi bija ieraksts šeit https://varabungas.wordpress.com/2016/12/07/rec-kas-ir/
   Kas attiecas uz NAA +J2 pienākumiem izglītošanas jomā tev pilnīga taisnība un kad es vēl biju dienestā ar to nodarbojos. Paldies tā laika komandieriem un priekšniekiem.

   • Gvardes Leitnants

    Paldies- jā, to saiti par REC izlasīju, tikko tā “ienācās” VB. Piedod ka infa nedaudz nodublējās, ber- dubults neplīst;)

    Kādreiz , pirmsākumos, IMC iztika bez NAA- vusmaz pa lielam. Un ” manuāli” tika veidoti un izplatīti.

    Kamēr NAA un kas nu tur vēl nespēs izplatīt lietojamu un apdeitotu mācību materiālu, tikmēr nāksies svaigāko rakt un vākt, kur vien var. VB “Arsenāls” savu aktualitāti nezaudē!

  • te labs strukturēts resurss par TCCC
   http://tccc-medic.com/

   • Gvardes Leitnants

    Paldies, man jau ir. Es pēc tā “drāzu” savu maritime ST, plus vēl nācās iziet crash course ar vienu no PMC.

    Klāt vēl jāpieliek A6 formāta laminēti algoritmi dažādām potenciālām siuācijām ( tos printēju no Ranger Med.Handbook) ne tikai šautām brūcēm. Tas gan vairāk Close Protection tīmiem- man bija jābūt tam med.somā, šoferējot VIP pa pasauli (portarīvo AED ieskaitot).

  • Nu Tev gan batā trāpijušies dinozauri!
   Bet vismaz labums, ka ir gatavi mācīties un ļaut iemācīt arī citiem ko jaunu!
   Manā batā ar žņaugu māca jau sen, cita leita, ka ne pārāk intensīvi.

   • progress neapturams ibio rio

   • Gvardes Leitnants

    Domāju, savus dinozaurus katrā batiņā par savu tēmu atrast var.

    Un mani nebūt neizbrīna fakts, ka vienā Bn “uz savu galvu” cilvēkus jau apmāca darboties ar žņaugu un varbūt arī pēc pārējām TCCC vadlīnijām apgūst piemās med. palīdzības sniegšanu kaujas laukā, bet citā Bn nekas tamlīdzīgs nenotiek. Tas norāda uz divām lietām: A) atbildīgās personas pat negatavojas nopietni domāt par kaujas spēju celšanu un reālu gatavošanos potenciālajiem SHTF; B) iepriekšējā punkta realitātes gaismā nav ne konkrēta vienota TCCC apmācība plānota, ne arī izveidota TCCC nodoršināšanai nepieciešamā materiāli tehniskā bāze- sākot ar IFAK komplektiem katram karavīram plus rezerve esošajam un vēl mobilizējamajam rezerves sastāvam- līdz pat mobilajiem militārajiem lauka hospitāļiem- nokomplektētiem gan ar tehnisko aprīkojumu, gan apmācītu un, ļoti vēlams- pieredzējušu personālu.

    Un IFAKiem vajadzēja būt ieviestiem pēc pirmās mūsējo misijas Irākā. Izskatās, ka turienes pieredzi arī neviens nav uzskatījis par vajadzīgu apkopot, izanalizēt un dot rekomendācijas par apmācības organizēšanu un aprīkojuma iegādi.
    Tā kā centralizēta TCCC apmācība iztrūkst, tad lai to kompensētu, batiņiem nāktos kooperēties- lai zinošie apmācītu nezinīšus.

    Bet te jau kooperācijas līmenis ir atkarīgs no komandieru vēlmes kaut ko darīt lietas labā. Mūsu Bn komandieris ir ļoti sakarīgs un atvērts jēdzīgām idejām. Tāpēc nu jau gadu mācam saviem IV ļaudīm infas vākšanas specifiku urbānā vidē, balstoties uz operarīvās darbības un konspirācijas principiem, ieskaitot taktiku diskrētai šaujamieroču izmantošanai un pielietošanai situācijās, kad var nākties saskarties ar ne mazāk diskrētiem, bet profesionāliem infas vācējiem no otras puses un viņu vietējiem atbalstītājiem. Un šī apmācība, lai arī ļoti konspektīva uz doto brīdi, bet nesa savus augļus ne tikai apvienoto mācību gaitā, bet arī atklājot šo mācību neaicinātos novērotājus no pretējās puses- ir, ir tomēr atšķirība Baltijas krievu un Krievijas krievu valodu akcentos;)

    Uzskatu, ka arī šī apmācība būtu veicama centralizēti, ar īpašu izlūkošanas kursu urbanizētā vidē- caur IMC. Jo atkal sanāk kā Tavā piemērā ar žņaugu pielietošanas apmācību- vieni to dara, citiem tas ir kaut kas baiss unn neparasts.

    Bet, kamēr nav šis pasākums nostādīts uz notikšanu “rūpnieciskos mērogos”- centralizēti no augšas, nākas šo apmācību piedāvāt paziņām no citiem batiņiem, balstoties uz personiskiem kontaktiem. Uz doto brīdi interese gan nav izrādīta- tiem, kam ir piedāvāts.

    Bet nu darba tāpat pilnas rokas- nākas savējo apmācību dzīt uz priekšu, jo šajā jomā kā sāc kaut ko apjēgt, tā saproti, cik daudz vēl jāiemācās.

 2. Anonīmais Labvēlis

  “Interesants fakts: tiem dažiem, kam paveicās piedalīties šajā pasākumā, par tā notikšanu izdevās uzzināt tās pašas dienas gaitā, dažkārt pat TIKAI pāris h pirms pasākuma sākuma.”

  Interesanti kā pareizāk būtu saukt visus šos mēģinājumus ierobežot un kavēt:

  A) par sabotāžu?
  B) par nodevību?
  C) par debīlismu?

  Kads ir Jūsu viedoklis? Ne pirmo reizi redzu līdzīgus citātus par atbildīgajām personām.

  • Domāju vienkārši slikta plānošana, tā vietā lai skaridītu pa bataljoniem vajadzēja organizēt 3 tikšanās reģionālajos centros ar lielu zāli un saaicināt visus ko var. Bet tā protams sanāca viena skriešana neviens neko nezin ne cikos ne kas, rezultātā varam ievilkt ķeksi, bet no pasākuma varēja iegūt vairāk.

  • Runā, ka Rīgā tikšanās notika ne-NBS telpās, un tā nebija nejaušība.

  • Anonīmais Labvēlis

   Ja atvērtu sadaļu, kur varētu visus šos “notikumus” salikt kopā un ja vēl par to atbildīgajām personām, domāju daudziem rastos pamatots jautājums – kā labā tie cilvēki strādā?

   Lapai gan vajadzetu atrasties kaut kur Ķīnā, lai visām varītem pa fikso nenoklapē 😀

 3. http://www.newsru.co.il/world/22dec2016/drone_507.html US bezpilota lidmašīnas netur “slodzi”…

 4. Gvardes Leitnants

  Lasāmgabals visiem, kuru pakļautībā ir ļaudis, un mūsu gadījumā grūti aizvietojams/ atjaunojams resurss: no NBS Virspavēlnieka (prezidenta) caur NBS “Komandieri” uz leju – lēmumu pieņemšanas apdomāšanai, ņemot vērā skaudro realitāti:

  http://m.online.ua/news/762936/

  P.S. “Кто ответит, если ребят положат?!”…

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.