Paroles ir stipras, cilvēks ir vājš

Sociālā inženierija informācijas drošības kontekstā nozīmē cilvēka psiholoģisku īpatnību izmantošanu, lai panāktu noteiktu darbību veikšanu vai konfidenciālas informācijas izpaušanu. Tā ir uzticēšanās trika paveids ar mērķi iegūt sensitīvu  informāciju, kas ļauj piekļūt aizsargātai informācijai.

 

…tā neko lektore, ne? ahā, know your weaknesses, katram  jāapzinās savas vājības 🙂 Turpat ir godkāre, alkatība, atriebība, greizsirdība, vieglprātība, neiedziļināšanās, nezināšana, neuzmanība.

+38 raksti par sociālo inženieriju šeit

Ieteikumi pretdarbībai

 

obligāta papilus lasāmvietā

bonusam:

Advertisements

10 responses to “Paroles ir stipras, cilvēks ir vājš

  1. Metodes šai inženierijai ir čupu čupām. Tajā skaitā plaši zināmas, bet kā tādas neuzskatītas ir horoskopi, slavenie, visiem zināmie gaišreģi, dažādi apskati utt. Reiz, ātrumā uzliku kādu domu uz “papīra” : http://www.irlv.lv/blogi/izklaide/par-visadiem-gaisregiem

    • ja definīcija ir pārāk visaptveroša, to ir jādala. Sociālā inženierija ir XXI gs produkts, kas saistīts ar IKT izplatīšanos un ieiešanu katrā mājsaimniecībā. SI izmanto no cilvēka iegūtu informāciju, lai piekļūtu citai informācijai. Tas par ko tu runā ir XX gs “analogās” polittehnoloģijas vai Psiholoģiskās operācijas (to arsenālā ir vēlama virziena baumu izplatīšana, retranslācija, pavairošana), kas pastāv paralēli SI. Iepriekšējais ieraksts ir tieši veltīts polittehnoloģijām, kur SI netiek izmantota, jo vispārināti dati tiek iegūti legāli. Maz ir zināt ka bijis kāds pareģojums (to mēs varam darīt katrs katru dienu), to vajag regulāri reklamēt, atkārtot, veicināt izplatīšanu, vērst uzmanību utt. Domāju nav jābūt lielam politologam, lai pirms 2PK saprastu, ka komunisms ir nolemts kopš dzimšanas un papildinot to ar dzīves pieredzi izteikt ticamas prognozes, ko daudzi LV atkārtoja , jo tās sakrita ar pašu domām, tikai, ja kas “to ne es teicu, to Finks teica”.

  2. Nopietnu apdraudējumu gadījumā būs jāspēj stāties pretī daudz nopietnākai metodei – termorektālā paroļu uzlaušana. Reti kurš spēs nepateikt savu paroli, ko grib uzzināt ienaidnieks ar lodāmuru rokā 🙂

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Mainīt )

Connecting to %s