Paspēs?

vara bungas: Baltkrievu Nacionālais Kongress (opozīcijas partiju un kustību apvienība),  negaidīti pats pieteicies palīdzēt nīstajai diktatūrai  veicināt  patriotismu  un nacionālo audzināšanu BY armijā un pat izveidojis savās rindās attiecīgu komisiju. Tas gājiens ir aptveni no tās pašas sērijas, ja mēs VB drumfestā nobalsotu par  komisiju izveidošanu bezmaksas padomu sniegšanai AM un piedāvātos lasīt lekcijas AM zemessargiem 🙂 …  Daži “kongresmeņi” paši tikai nesen amnestēti, tādēļ šādi triki vēl pirms gada viņiem slikti beigtos. Bet tagad, ja nesekos sankcijas no BY VDK , tas būs signāls, ka “nu jau drīkst”. Katrā gadījumā Kongresa vērtējums par ideoloģiskā darba stāvokli    BY armijā ir ticams, tomer opozīcijas resurss un darba uzdevuma apjoms neliecina, ka svars ir paceļams,  labi būs , ja valsts karogu paspēs nomainīt uz nacionālo (tas gan reāli) kamēr atkusnis.

Заявление Рады Белорусского национального конгресса

Политическая ситуация вокруг Беларуси складывается таким образом, что наша страна может быть втянута в военные конфликты, стать объектом внешней агрессии. Чтобы противостоять этому, мы должны иметь боеспособную, сильную духом, полностью преданную Отечеству и белорусскому народу армию. Такую армию, какой бы ни была она технически вооруженной, нельзя создать на основе чужих, заимствованных традиций, идеалов. Такая армия может быть создана только на основе глубокого ощущения отечественной истории, преемственности воинской славы, национальной гордости. Без этого, как свидетельствует опыт Украины, вооруженные силы которой были по сути пророссийскими и без сопротивления сдали России часть украинской территории, создать армию, готовую в любой момент защищать Родину, самоотверженно бороться за ее свободу и независимость, невозможно.

Анализ ситуации в белорусских вооруженных силах показывает, что власти ничего не делают для воспитания солдат и офицеров, преданных Беларуси, а не чужакам. Об этом свидетельствуют многие факты, в том числе то, что патриотически настроенным офицерам гораздо труднее подниматься по служебной лестнице, чем тем, кто считает белорусскую армию «союзной» – едва ли не частью российской армии.

В связи с проблемами, которые существуют в белорусских вооруженных силах, Рада БНК посчитала необходимым создать военную комиссию.

Задачей комиссии, которая в своей деятельности руководствуется статьей 57 Конституции Республики Беларусь, является подготовка граждан к защите Родины, помощь руководству силовых структур в повышении психологической и моральной готовности солдат и офицеров.

Главной целью деятельности военной комиссии является сохранение и укрепление независимости Республики Беларусь, ради чего призываем к сотрудничеству как военных специалистов, так и всех патриотов Беларуси.

Жыве Беларусь!

avots

vēl

UPD1

Advertisements

22 responses to “Paspēs?

 1. Šo laikam var saukt par diezgan dramatisku pavērsienu, patiesībā. Tikai nez, uz to jau gāja kopš Krimas, jeb tas tāds pēdējo mēnešu izmisuma pavērsiens?

  • Jau izskan pārmetumi, ka tā vietā, lai cīnītos pret diktatora noziedzīgo režīmu, opozīcija gatava tam sniegt atbalstu represīvo orgānu stiprināšanā. Tas liecina, ka Lukašenko tomēr neuztver kā 100% marioneti,ir izpratne, ka pret RU jākonsolidējas visiem – pozīcijai un opozīcijai (nez kā būtu LV) un, jā, tas ir izmisums.

   • arī zemessargs

    Lukašenko iespiests stūrī, tāpēc meklē iespējas. Viņam pretī ir idejiskie opozicionāri. Latvijas gadījumā modelis drusku cits. Mums pozīcija un opozīcija bieži nav idejiska, bet politekonomiska. Latvijas analogs būtu piem. ja pie varas esošā NA, izteiktu gatavību sadarboties ar Rubiku, jo Rubiks pateica, ka vara pie mums slikta, bet ar Krieviju viņam jo mazāk ir pa ceļam. Es domāju šobrīd daudzas Latvijas partijas meklē kontaktus kremlī un sacenšas savā starpā gadījumam “ja nu kas”.

 2. Latviešu Karavīrs

  Ne pa tēmu, bet tomēr, kapēc mēs nevarētu poretendet uz bezmaksas palīdzību, vai par nelielām naudām ? It kā jau savā laikā piedāvāja, bet Garisons nepateica par velti, vai pa naudu. Spriežot ja Bundesvers davinā pa labi, pa kreisi, vai tik mums savā laikā arī netika piedāvatas par velti, no kā mēs cēli atteicāmie, mums tak nevaig !
  https://topwar.ru/105631-bundesver-peredal-iordanii-pervuyu-partiyu-bmp-marder.html

 3. LV izpaliek organizēta, centralizēta opozīcija.
  Sistēmā integrētā nav nopietni ņemama.

  • Dārgais draugs – demokrātijas apstākļos ārpussistēmas opozīcijai ir nosaukums- margināļi bez tautas atbalsta. Tāpēc Šiskinkrustu, antiglobālistus, Māras zemi vai Dievzemes ķēniņieni Dittttttu lūdzu nepiedāvāt.

   • Nosauktie personāži kā reiz darbojas, lai šī opozīcija neveidotos

    • Neredzi mežu aiz kokiem?

     Baltkrievijas ārpussistēmas opozīcijai ir tiesības tikt uzklausītai/atbalstītai jo tiesību piedalīties poltiskajā procesā tiem nav.

     Mums tiesības piedalīties politiskajā procesā ir visiem. Pēc tam, kad iegūst 0.03%, ir tiesības aizpist muti un respektēt konstitucionālo kārtību.

   • Formāli opozīcija šobrīd ir SC.

    Praktiski, margināļus nedzird tāpēc, ka tiem nav tautas atbalsta, nevis tāpēc, ka tie ir integrēti sistēmā. Tā ir reāla problēma – bez naudas (tātad, demokrātiskā, atklātā veidā) savākt 200+ purnus, kas SPĒTU SAVSTARPĒJI izcīnīt savu rangu barā, novienoties par saprātīgu, realizējamu programmu, UN izsisties cauri informācijas troksnim. Jo labās ziņas jau diez ko nedzird.

    Ja ir nauda, tad visu nosaka tas, kam ir kanāls ar augstākiem spēkiem/finansējuma avotu.

    • p.s. un tam nav sakara ar sistēmu. Tam ir sakars ar to, ka mēs dzīvojam pārbāztā informācijas telpā.

     • un konsolidējošas idejas trūkumam sabiedrībā. Jo, pēc būtības, visi zina, ko negrib, bet ko grib, tas katram ir savs.

      • O, šitais labs, pateici kā ir!
       Nu, nedaudz jau zin, ko grib, tik neviens negrib padomāt un padiskutēt, kā pie tā labāk tikt – pārtikusi dzīve un droša nākotne mūsu bērniem.
       Visi turpina gaidīt laimes lāci.

  • Āža kāja redzama. Tērēties aizsardzībai nav produktīvi, jo neesam RU prioritāte, no sākuma būs slikti, tad būs labi (kā agrāk). Es teiktu, ja sākumā būs slikti (tranzīta sabrukums uc) tad jāizdara viss, lai atgriešanās pie “kā agrāk” nebūtu iespējama – nedrīkstam kļut par “sprošu mazohistiem”, kuriem tad atļauj elpot (ražotLV,pārdotRU), tad piegriež skābekli līdz bezsamaņai un ražotāji šādai spēlei piekrīt un tajā piedalās.

   • Pēc 1998. gada krīzes Latvijas eksports uz Krieviju samazinājās vairākkārtīgi, dabīgu ekonomisku faktoru rezultātā.
    Atkarību izraisoša eksporta apjoma atjaunošanai nepieciešama valstiska polītika, t.i., ko varētu gaidīt eventuālas SC+ZZS valdības gadījumā. Iestrādes ir, piem. Dūklavs ar ”šprotītēm” un pasēdēšanu pirtiņā ar Krievijas augstu amatpersonu, tik viegli un pierasti, kā vecajos, labajos laikos..

   • Slikti būs, lai sašūpotu LV politiski un panāktu valdību ZZS/S/vēl kādi kaimiņi utt., pēc tam sēdinās uz adatas. Lai izdarītu visu, nepieciešams atmest pretenzijas un sīkmanību, ko LV “gaišie spēki” (visticamāk) nespēs izdarīt.

   • Vispār Liepnieks ir malacis (bez ironijas). Skaidri, strukturēti apraksta problēmas. Vienīgi risinājumi ir savādāki 🙂

 4. Ja valsts 25 gadu laikā tiek ”iet uz grunti”, un atpaliek no līdzīga starta pozīcijā bijušām kaimiņvalstīm, ir aizdomas, ka minētā kārtība diez ko labi nestrādā… respektīvi, formālo demokrātisko procedūru ievērošana viena pati negarantē attīstību. Nepieciešama pilsoniskas sabiedrības veidošanās, ar spēcīgu vidusslāni un tā interešu pārstāvību. LV ir drīzāk vērojama sabiedrības noslāņošanās, un tad vēlēšanu iznākumu izšķir lielās naudas turētāji.

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s