Metamies (akcija veiksmīgi noslēgusies, ziedojumu vākšana turpinās)

Sveicināti, visi VB grupas domubiedri un atbalstītāji! “SOS palīdzība Ukrainas armijai”  uzsāk jaunu akciju!

Tā kā karš Ukrainā, diemžēl, nerimstas, skaidrs, ka arī SOS Ukrainai turpina savu darbību. Un pēc pēdējā brauciena un sarunām ar karavīriem frontē par viņu vajadzībām, esam nolēmuši izvirzīt ambiciozu mērķi. Lielu, bet ļoti nepieciešamu…

– termo-kameras iegāde un tās nodošana ukraiņu karavīriem. Ir noskatīta viena no jaunākajām Quantum X D sērijas kamerām. Tā palīdzēs karavīriem noteikt ienaidnieku gan pilnīgā tumsā, miglā, lietū. Un tas ir tas, kas viņiem šobrīd ir tik ļoti nepieciešams. “Mēs esam trijatā gatavi uz maiņām vilkt vienu zābaku pāri, kā tik būtu “acis” naktī, – tā paši karavīri. Es domāju, ka komentāri lieki.
Vai mēs to varam? Jā. Nešaubos. Jūs protiet pārsteigt! Pa visiem kopā mums ir jāsavāc 2800 euro – kameras cena. Šobrīd mums šim mērķim jau ir 290 eiro no Raimonda, Māras, Jāņa, Tatjanas, Māra, Baibas, Dzintras, Viļņa, Mārtiņa un Latvijas ukraiņu kongresa, paldies!!
Un protams, termo-kamera nebūs vienīgais, ko cerēsim aizvest uz Ukrainu pēc dažiem mēnešiem. Tāpat, ar vislielāko pateicību pieņemsim jebkādus mantiskus ziedojumus kā līdz šim. Viss, kas var noderēt karavīriem – drēbes, sadzīves priekšmeti, elektronika, medikamenti.

Ar cieņu,

Emīls

Biedrība “SOS palīdzība Ukrainai”
Reģ.nr.: 40008238761
Bankas konts AS Swedbank: LV93HABA0551040192621
Paypal: help_UA_army@inbox.lv
Skrill: help_UA_army@inbox.lv

Kontakti:
Rīgā: Jānis (29659367), Gatis (26002127), Emīls (26692896)
Liepājā: Nataļja (29138558)
Bauskā: Elīna (28369002)

Soc.tīkli:
facebook.com/groups/SOS.Ukrainai
draugiem.lv/group/18626222
twitter.com/SOS_UKRAINAI
instagram.com/SOS_Ukrainai

vara bungas: Nu ko, bija man doma ziedoties ZS nodaļas medsomai, bet ņemot vērā attieksmes un atsauksmes, tas var gaidīt. Večiem UA, kas reāli karo mūsu vietā ir jāpalīdz, jo īpaši ņemot vērā, ka viņi paši to lūdz. “SOS palīdzība Ukrainas armijai” ir pārbaudīti, rūdīti volontieri, kas  Ukrainā reprezentē mūsu valsti ne sliktāk  par mūsu valdību, pilnībā nosedzot  nišu, kas saistīta ar palīdzību ATO priekšējo līniju karavīriem, jo LV oficiālā palīdzība UA fokusēta pamatā uz humāno sfēru, kā arī līdz 2015.gada maijam ievainoto ārstēšanu, savukārt NBS sniedz ukraiņiem neatsveramus padomus un apmācību.

Katru dienu VB iegriežas 300+ cilvēku un, ja katrs no tiem “nomestu” tikai vienas dienas pusdienu izmaksu tiesu (bez alkohola un cigaretēm) lielākā daļa summas tiktu savākta vienas dienas laikā! Nav daudz par sajūtu, ka iespējams esi palīdzējis glābt dzīvību un gūt uzvaru kaujā kādam labam cilvēkam, patriotam, kas mīl un aizstāv savu Dzimteni. Tādam, kādi visi mēs te esam.

 

UPD1 Jānis Pujats:

[..] Draugi! Mēs nezinam kā to nosaukt – svētku brīnums vai kas cits, bet mūsu AKCIJA termovizora iegādei šodien ir NOSLĒGUSIES un termovizors ir pasūtīts! Par pēdējiem ziedojumiem varam pateikties Brigitai par 50 eiro un anonīmam uzņēmumam par 3000 eiro! Jā, jūs izlasījāt pareizi🙂 Kā dzejolī.. “es ticu, ka ir brīnumi, kas necerēti nāk… “. Mēs nopirkām termovizoru, ko sūtīsim prom uz priekšpozīcijām pēc iespējas ātrāk, un mums vēl ir nauda, lai veiktu zābaku iegādi. Tāpat, neapstājamies un turpinām vākt ziedojumus, lai līdz nākamai braukšanai varam piekraut auto gan ar drēbēm, gan ar citām vajadzībām lietām – guļammaisi, zābaki, sadzīves preces, arī cienastus … Jūs jau ziniet – viss, kas var noderēt ierakumos! Un vēlreiz – paldies ikvienam, kurš ziedo, eiro vai 100, vai 1000 – ja tas nāk no sirds, tad dots devējam atdosies un jūsu labās domas un darbi atnāks jums atpakaļ, ticiet tam!
https://www.facebook.com/groups/sos.ukrainai/ [..]

UPD2  Manta sasniedza fronti

Advertisements

57 responses to “Metamies (akcija veiksmīgi noslēgusies, ziedojumu vākšana turpinās)

 1. Vai nākošo reizi braucot pēc kameras uzdāvināšanas- tā būs vēl vietā nevis notirgota?

  Kāda ir līdzšinējā sadarbība dārgu aprīkojumu dāvināšanā?

 2. ukraiņiem ir tieši vajadzīga 2800 naudas vērts aparāts, lai brīvi varētu novērot apkārtni 1000 metros un ar nosacījumu, ja novērojamais objekts atrodas uz ceļa un staigā pilnā augumā (citādi vēl pastāv iespēja neieraudzīt) ?

  varbūt viņiem noder nakts optiskie tēmekļi – grūtāk gan novērot pilno bildi, bet ja kaut ko pamana pastāv iespēja precīzi uzšaut un par kameras cenu sanāk gandrīz 2 šitādi.

  Kādu laiku atpakaļ redzēju, ka vienkāršs zeiss nakts optika ar redzamību 200 metri maksāja ap 1000 un tad pat sanāktu 3 tādi aparāti. 200 metros ieraudzīt pretinieku naktī – joprojām ļoti liels bonuss.

  tad nu apgādniekus fanātiķus aicinu saprātīgi padomāt līdzi ko tiešām par saprātīgu naudu karavīriem var nodrošināt. nevis akli piekrist jebkuram ”karavīra sapņotāja” vēlmju sarakstam.

  Vēl droši vien lietderīgi ir pievērst uzmanību lietotam piedāvājumam. piemēram https://www.ss.lv/lv/archive/entertainment/hunting-fishing/weapon/sights-and-adaptations/fDgSeF4QEFF8FA==.html

  vai vēl labāk ībejā http://www.ebay.co.uk/sch/i.html?_from=R40&_sacat=0&_nkw=night+vision+rifle+scope&rt=nc diezgan interesanti piedāvājumi. Ukraiņi apskatās ”izvēlās” jūs pasūtat. Ir arī ķīnieši ar ļoti pievilcīgiem cipariem. It kā no ķīniešiem vajadzētu izvairīties- bet vienlaicīgi tur tāpat tiek ražota lielākā daļa visas pasaules elektronika. tā ka varētu kāda testa partiju arī izmēģināt.

  šādi vajadzētu strādāt labam sagādniekam 😉

  • UA ir vesela volontieru programma tieši termovizoru iepirkšanai, nav pamata neticēt viņu analīzei par prioritātēm, NV tēmekļus neviens nenoniecina, vnk prioritāte pakārtota, cena tiem zemāka līdz ar to piesātīnātība augstāka.


   За время обороны донецкого аэропорта там побывало 25 тепловизоров только от нашей группы. По словам ребят, во многом аэропорт держался на них. 6-7 устройств в новом терминале, позволяли постоянно контролировать его периметр и вызывать арту на непрошенных гостей, задолго до их подхода к зданию. В Славянске было до десяти тепловизоров. Саур Могилу прошел как минимум десяток. В Дебальцево было не менее сорока. Мы сейчас обзваниваем получателей, проверяем, сколько из устройств осталось в строю. Пока цифры называть я не готов, но, похоже, что больше половины. Бойцы их берегут. По тому, что это их жизнь. Пусть и в дешевом пластиковом корпусе.

   На данный момент, наши с вами тепловизоры есть практически во всех подразделениях, принимающих участие в АТО. Их несложно узнать по гравировке “повернись живим. не для продажу” и нашему серийному номеру, который можно отодрать только вместе с корпусом. Сейчас на гравировке 289й прибор.

  • Aniņ, Tu tikko piedāvāji iegādāties “nakts optimskos tēmekļus” ar IR lukturi? Tos, protams, var ļoti labi izmantot pret dzīvniekiem. Bet, ja pretī ir ienaidnieks, tad tas par tādu IR lukturi tikai paldies pateiks – redzēs no daaaaudz lielāka attāluma UA karavīru.

   • vispār man pastāv diezgan pamatotas šaubas cik labi ar termoierīci var saskatīt no 500 metriem cilvēka seju.

    par to IR staru kūli- jāmācās skatīties slēpti uz sāniem nevis frontāli, kā arī to darīt pietiekami īsu laiku – mainot pozīcijas. Dienas laikā tupi blenžot ar binokli iespēja dabūt lodi ir vēl lielāka.

    ir vērts pielietot uzņēmumu nakts novērošanas aprīkojumu – izceļu no ierakuma kameru pats sēžu ierakumā un skatos ekrānā.

    Turklāt runājot par kārtīgu analīzi, joprojām neesmu tādu redzējis- kāpēc pulsar hd ar ko ir labāks par pulsar hd 19 vai 38. Piemēram xd 50 ņem 1200 metrus un rubļos maksāja 230 tūkstoši. tai pašā laikā xd 19 maksāja ap 140 tk un redz 500 metrus. 38 modelis redz kilometru (par 200 metriem mazāk nekā xd50 bet vienlaikus maksā 170 tk rubļus.

    un tagad iestāstiet man, ka visiem vajag 50 modeli, lai gan mierīgi varētu iztikt ar mazākiem/ lētākiem modeļiem. es saprotu, ka lielāks vienmēr ir labāks un tos vienmēr vajag “dodiet divus”

    bet uz cenu un daudzumu arī jāskatās. piemēram RBS mk2 raķete ķer tikai 70 km kamēr jaunākais modelis jau 200 km, tas pats spaiks ķer gan 4 kilometrus gan niknākas versijas arī vairāk- tagad pa galvu un kaklu jāskrien pirkt dārgākās versijas lai gan par mazāku naudu varētu atļauties vairāk bišķi vecāku versiju. Gribēju pateikt tikai to ka gribot noprikt televizoru obligāti nav jāskrien uz salonu pirkt pa diognāli 1,2 metri 🙂 ar ieliektām malām un sazin kādu tur skaņu.

    • Anonīmais Labvēlis

     Pa punktiem:

     1. Nevajag un nevar jau redzet seju, vajag redzēt “pleķi” un vai vēl draņķīgaka variantā “kustīgus pleķus” un zināt, ka savējo tur nav, lai var droši bliezt virsū no tā, kas pie rokas. Pie darba ar termo ir japiešaujās, tur savas nianses, bet kad iedziļinas, atpakaļ uz NV reti kurš skatās, tikai specifiskos gadījumos.

     2. Par IR nav jegas turpināt, atlidos pretī tā ka slapja vieta paliks, loģiski ka novērotaji un visadi koriģētaji ir _prioritāte_.

     3. kameras uz vada/wireless pielieto un diezgan veiksmīgi bārdainie, cik pa video redzēts, bet nu naktī bez IR (arī “neredzamais” augsto viļņu spektra izstarotajs, ko lieto kameru matricas spīd ka maza saulīte uz gen2) tās neredz un tāpēc skaties punktu nr2.

     4. Parametri, ir taču atsķirība, cik atri un talu pamanīsi ienaidnieku? 38 un 50 vēl varētu salīdzināt, bet 19 un 50 uz viena plaukta īsti nenoliksi. Iespejamais palielinajums arī ir no svara, palīdzēs atšķirt noklīdušu kazu no cilvēka 🙂 Protams, ka labak dajebkas, kaut telefonā spraužamais termo puļķis nekā “plikas” acis un personiskais radars ar nosaukumu “kukū, kas tur nāk 8-O”, bet ja ir iespēja, tad kāpēc neņemt labāku? Ja paskatās no tas puses, ka 500 m starpība ir paris cilvēku dzīvības vai sačakarēta uz mūžu veselība, tad uz tiem pāris simtiem Euro starpības starp aparātiem skaties jau savādāk.

    • infrasarkanā avota diametrs ir 5 cm ja Tev ir sūda nakts redzamība kur ķer tikai 500 metrus tas nozīmē , ka snaiperim pa to ir jāšauj virs 500 metru distances. Turklāt tā saulīte jau pilnā plaukumā nav tā paceļas nedaudz virs ierakuma malas un diez cik daudz tie mēģinājumi pretinieka snaiperim nav. tātad kurš zin kādu, kurš spēj sašaut degošu lampiņu 700 metru distancē? ar max 2 mēģinājumiem.

     hd 38 maksā šķiet par kādi 25% lētāk nekā nekā hd 50. tātad ja viņiem ir 50 hd 300 gab tad viņiem bija izvēle par to pašu naudu dabūt 400 gab (tikai par 100 vairāk) hd 38.

     cik tālu no ierakuma var redzēt dienā? pārsvarā ne vairāk par 500 metriem- bet te pēkšņi iedomājamies, ka pa nakti mums vajag redzēt 3x vairāk. Protams no ierakuma tik tālu neredzēt – tad nu kā briedim jālien ārā no ierakuma.

     Iekārtām ir jābūt ar gradāciju pēc līmeņiem. nafig vienkāršiem kājniekiem/vadam redzēt tālāk par 500 metriem? ja ir reizes , kad vajag rotā/bataljonā ir kāds tālāks aparāts. izlūkiem/novērotājiem var jaudīgākus aparātus.

     ierobežot dažu “nevajadzīgās vajadzības” var nodrošināt lielāku skaitu. tagad krās naudu ļoti dārgam aparātam- pieņemsim, ka pat sakrās pēc gada 😉 bet vienkāršāku aparātu izvēloties to jau būtu dabujuši 6 mēnešus iepriekš. Tāpēc muldēšana, ka dārgs aparāts glābs vairāk dzīvība ir tups. Ticamāk, ka vairāk dzīvību izglābs lētāki aparāti ar mazākām iespējām, kuri rīcībā jau atrodas vairākus mēnešus. Nekā šos pašus mēnešus dzīvojot pa ”aklo”.

     • Anonīmais Labvēlis

      Par IR, nav jau snaiperim jāgāž pa avotu, var arī ar mīnmētēju uzšaut, tur precizitate +/- paris metri itka īpaši neko nemaina 🙂

      Vispār es Tev ieteiktu sarunāt kadu NV iekartu vai pat labak divas, lai saprastu kādu IR kūli uztaisa prasts IR izstarotajs skatoties “no malas” un arī kādu kaut cik sakarīgu termo un tad pavazāties kādu nakti, vai labak vairakas, lai ir pie dažādiem laika apstākļiem pa laukiem, kādu piepilsētu un mežu, atkritīs daudz jautajumu un viss nostasies savās vietās, it sevišķi kapēc 1Km ir labak kā 500 M un kā īsti naktī izskatās IR un kāpēc visas armijas no tā pie pirmās iespējas atteicās, pat neskatoties uz to, ka pirmie devaisi bez IR svarā bija kā pats ierocis. Savādak tā var strīdeties bezgalīgi 🙂

      • it kā mīnmetējnieks pirms tam nezinātu, kur ir Tava pozīcija 😉 un jau daudzas reizes esmu teicis, ka naktī arī nav ko no ierakuma līst ārā- tātad mīnmetēji pārāk bīstami nav. dzirdi mīnas kaukšanu – ar visu aparātu raujies bedres dibenā.

       tur jau tā lieta, ka nav normāla salīdzinoša militāra materiāla. ražotājam grūti uztaisīt? (vai atklāsies ka dārgāku pirkt nelietderīgi? jo cenas pieaugums vairs būtiski neatsver iegūtās priekšrocības). joprojām pieturēšos pie uzskata, priekš kam kājniekam lielāku redzamību, kas pārsniedz viņa ieroča tēmēšanas tālumu. tātad šai klasei lēti un daudz. palielam pat izlūkiem diez cik jaudīgāku nevajag. un varēs ekstāzē vārtīties pa zemi, ja kādreiz dabūs aparātu ar ko var redzēt 500 metros.

       Artilēristi var aizšaut tālāk- jā šitiem vajag aparātu ar maksimālām iespējām. viņu novērotājus iesēdinām priekšējā līnijā un šad tad var palīdzēt arī kājniekiem.

       ”Dārgajiem pircējiem” varētu ieteikt pamēģināt nodarboties ar biznesu- kad visu vajag jau vakar un naudas parasti ir par maz un tad jāsēž un jāfunktierē, kā ar ierobežotiem līdzekļiem dabūt iespējami labu rezultātu. kad kaut kā ļoti laba nopirkšana uzreiz nozīmēs apdalīt kādu citu sfēru.

       • atgādina mazliet “lāpstiņu sāgu”, kad pa 3,5 gribēja iegūt kko, kas kalpo ilgāk par 15 min.
        viss maksā tik, cik maksā, ja vien nepārmaksā par brendu!
        un loģiski, ka labāk redzēt tālāk- tas nozīmē izvairīšanos no pretinieka snaiperiem un pretinieka novērotājiem, kas beigās varētu dot lielu iespēju palikt šajā duelī dzīvam.
        ja Aniņš ir aizrāvies ar lētiem sūdiem, tad es uzskatu, ka laba manta maksā dārgāk, bet tai jākalpo ilgāk un kvalitatīvāk. varbūt daudz nesaprotu no militārā aprīkojuma, bet zinu, ko nozīmē kvalitatīvi apavi, tūrisma paklājiņš un apģērbs. var jau staigāt lētos nekvalitatīvos jaunos apavos, katru gadu pērkot jaunus, vai arī nopirkt reizi 8-10 gados ļoti kvalitatīvus apavus par to pašu kopējo summu. atšķirība tikai tā, ka otrajā gadījumā tu esi staigājis kvalitatīvos apavos visus šos desmit gadus. 😀 tas no personīgās pieredzes.

        • Vēl pastāv tāds jēdziens kā ražotāja garantija. Pieredze izmantošanā kaujas apstākļos un lietotāju ierakumos atsauksmes ražotājiem ir ļoti svarīgas, tādēļ nedomāju, ka pārstāvis (UA pārstāvēti visi galvenie ražotāji) pretotos veikt garantijas remontu tikai tādēl, ka verķis izmantots medībām+.

        • pārejot uz līdzībām par lāpstiņām uzskatu, ka fiskari par 35 eirām ir neadekvāti pārmaksāts. tad kad nesaliekamu lāpstiņu var dabūt par 15 eirām.

         Pipars droši vien brauc ar jaunu mersedesu, jo viss pārējais ir sūds 😉
         un ar termoredzamību no snaipera neizvairīsies 😉

         gribi palikt dzīvs un netrāpīt nagos pretinieka novērotājam- spēkā visi tie paši noteikumi kas dienā- pārvietojoties izvairīties no ceļiem/ stigām/ atklātām vietām- visur citur redzamība naktī nearko nepārsniegs 100- 200 metrus.

         • Te es piekrītu AA, abas ir vienādi sodāmas galējības/nejēdzības, gan lāpsta par 3,5 euro gan par 35.

         • nē, es braucu ar ekonomisku, aprūsējušu, bet uzticamu auto, ar kuru esmu izbraukājis puseiropu, bet kalnos kāpju ar vairāk kā 200 eiro dārgos apavos, jo esmu izvērtējis prioritātes. ar auto vajag pārvietoties droši un ekonomiski, bet ja es sa.isīšu kājas kalna galā, tad tas jau man draud ar visādām eksistenciālām problēmām. puikas arī tāpēc pateica, ka gatavi staigāt kaut vienos apavos uz trijiem, kaut būtu aparāts, kas glābtu dzīvības. domāju, ka arī viņi savas prioritātes sen jau izvērtējuši, tāpēc es, piržot dīvānā, nemācīšu kā priekšpostenī karot!
          par lāpstiņām- tās varētu būt viens no svarīgākajām lietām, kas glābtu karavīra dzīvības, ļaujot ierakties droši un da jebkur Latvijā. mums savā laikā bija kkādas, šķiet, dāņu lokāmās, ar kurām rakām, cirtām saknes un koku stumbrus. saņēmām no iepriekšējiem, nodevām nākošajiem. ja tās maksātu tikai 35 eiro, ņemtu kaut lietotu, jo zinu, ko ar tām var izdarīt!

 3. Anonīmais Labvēlis

  Novērošanai tikai termo, pēc tam, kad esi paskatījies gan viena, gan otrā ne “sterilos apstakļos” a ļa silts jūlija vakars ar draugiem pie šasliku ugunkura, tur nav ko salīdzināt. Tikai viena ierīce var būt vēl noderīgāka, lai laicīgi pamanītu, kas notiek priekšā – NV ar termo kanālu, bet tam ar pusdienu naudu nepietiktu, nāktos pārdot arī mošķa aknu 🙂

 4. Mums pašiem neskādētu termovizors un naktsredzamība, pēdējās mācības Skrundas kara pilsētiņā to labi parādīja.

  • Par to nav ne šaubu ne strīda, ka neskādētu, bet prioritātes liek nosvērties par labu ziedojumam UA vajadzībām. Vērojot zemessargam.lv projekta attīstību, bija manāma dziļa nepatika pret šo projektu no AM un NBS vadības puses, kas visspilgtāk izpaudās iekārtu nodošanas brīdī, kur NBS tika pārstāvēta vietējā majora līmenī. lai gan tie bija visīstākie tautas saziedotie līdzekļi. Līdz tam projektu pavadīja komentāri a`la “a tie jums nav military grade modeļi, military grade importam nepieciešama AM atļauja a jums tās nav, ha ha, mēs tubzikā”. Ja Graubes, Kalniņa un Bergmaņa triumvirāts uzskata, ka prioritāte šobrīd ir kapitālā būvniecība nevis kaujas spējas, nu ko… jāparāda faku būvnieku lobijam un jāturpina pēc sava plāna. Plāns ir atteikties no tik pusdienu ēšanas reizēm cik iespējams, ietaupīto naudu pārskaitīt SOS palīdzība UA armijai ” tā iegūstot bikšu platuma rezervi Ziemassvētku gastronomiskjām izvirtībām un sniedzot atbalstu projektam, kas patiešām ir vitāli nepieciešams. ZS paliek nākamā sarakstā.

   • es ar esmu “sacepies” uz tiem mūjābeļiem! ja tie .impauši vīzdegunīgi neierodas uz saziedoto redzamības aparātu nodošanu, nu, ok- kauns, lepni utt. bet tad sagādājiet labākus!
    ja tagad bergmanis ar vieglu roku atsakās no miljoniem aizsardzības nozarei, tad ļoti šaubos, ka sagādās kko labāku! es, protams, gribētu, lai bergmanis būtu faķīrs, kurš no dajebkuras vietas bez šiem miljoniem izvilktu visādus labumus, bet… drīzāk apstiprināsies, ka viņš ir mūjābelis nekā burvju laumiņa, jo realitāte ir skarba un nevis jauku pārsteigumu pilna!

   • Es esmu pāris reizes palīdzējis ar ziedojumiem ekipējuma, ievainoto rehabilitācijas nodrošināšanai savu finansiālo iespēju robežās un turpināšu to darīt visticamāk. Es neapšaubu to ka šīs iekārtas vajadzīgas ukraiņu karavīriem, bet- es tomēr arī sliecos domāt- ka mums nevajag aizmirst par sevi tajā pašā laikā, lai varētu iemācīties viņas pielietot utml.

    • Ja runājam par “sevi” tad tie, kam rocība ļauj, lai ekipē sevi vārda tiešā nozīmē. Tā būs drošāk no jebkura viedokļa un nebūs jāprasa atļauju glabāšanai mājās.

 5. Pirms es turpinu – nu ļoti gribu izteikt pateicību “varabungas” par morālo un ne tikai atbalstu. Gan ne tikai blogā. Bet arī TV, kur Jūs ik pa laikam var redzēt. Dēļ tādiem – mums ir spēks, lai turpinātu to, ko esam iesākuši 2014. gada rudenī.

  Lieliskajiem komentētājiem un padomu devējiem. Lūk ko es gribu teikt.

  Var jau būt, ka ss.lv portālos ir atrodamas daudzas labas lietas, ko var nopirkt pa “lēto”. Tāpat es neapšaubu Jūsu pieredzi un zināšanas par to. kas ir frontē nepieciešamas. Tāpat es neapšaubu Jūsu vēlmi un iespējas to visu sagādāt tieši uz fronti Donbasā. Pie Lugandas vai Doņeckas. Visu cieņu Jums!

  Davai “strādājam”, nevis kritizējam? Ja pastāv uzskats, ka var kaut ko nopirkt lētāk, kā to dara “SOS” – uz priekšu! Un vaig to visu nogādāt tuvāk, tuvāk džekiem! Pilnīgi nav problēmu! Ir pat vēlme Jūs atbalstīt!

  Gribu pateikt to, ka “SOS” vienkārši priecāsies un viss visādi atbalstīs tos, kuri beidzot sāks un PIEDALĪSIES Ukrainas aizstāvju palīdzības organizēšanā.

  Bet kamēr vēlmes nav savietojamas ar publisku runāšanu – es, “SOS” grupas vārdā tomēr gribētu palūgt iespēju “SOS” grupai vākt tās lietas, un organizēt tās lietas, kas vajadzīgas karavīriem tieši frontē. Ko lūdz (nosacīti) paši karotāji, jo “SOS” grupa tīri principiāli brauc līdz pašam galam. Līdz “0”. Līdz frontei.

  Visu cieņu, bet ierīce, kam vācam naudu – nav mērkaķu apskatīšanas binoklis Rīgas Zoo. Tā ierīce saglabās un savāks daudzu Ukrainas karavīru dzīvības. Varu piesaistīt dažu labu, kas to apstiprinās. Mnu no tiem džekiem kas frontē.

  Katrā gadījumā – jebkurš no SOS grupas būs priecīgs, ka kāds indivīds beidzot sapratīs, ka Ukrainā notiek karš. Zvērīgs un nežēlīgs. Un būs priecīgs, ja KĀDS organizēs ss.lv iepirkumu grupu, kas nopirks frontei nepieciešamākās un vajadzīgākās lietas.

  Bet pagaidām – SOS grupa vāc līdzekļus nakts redzamībai, kura maksā sasodīti dārgi.

  Lai labs vakars!

 6. Ja kas vajadzīgs šeit, es esmu Odesā un būšu vēl kādu mēnesi.

 7. Jauna izpārdošana
  Новые бронетранспортёры — безбашенные модификации боевых машин M2 Bradley — заменят 2897 гусеничных бронетранспортёров М113 на вооружении бронетанковых бригад, которые, согласно данным Минобороны США, уже не могут полноценно взаимодействовать с танками M1 Abrams и M2 Bradley. Кроме того, военное ведомство планирует в ближайшие годы заменить почти 2000 машин М113, состоящих на вооружении других воинских подразделений.

 8. Kur šī iekārta pēc tam tiks iegādāta? Kādi ir alternatīvie varianti?

 9. Ļautiņi, kas ar jums notiek, jūs vācat kaut kādus 2800€ vienai binoklei, kuru it kā izmantos kaut kādā tur robežas nosargāšanai no ru armijas, padomājat tak vienreiz loģiski ua ru robeža uz dullo minot no vēstures stundām apmēram 1200km, ja devaisam redzamība ir pieņemsim 500 metri, mums vajadzētu 24000 binokles. tas ir 64miljoni€, donbasā kāds pipelē točna to jūsu aparātu pārdos, labāk to naudu tērēsim mūsu pašu zemīšos, iedosim izšaut no ložmetēja, nopērkam zābakus, cimdus, kopasus ( ja vēl kads zina, kas tas tāds ira – tušonkas bundža ar adatu. ru investē miljardus, ko mēs? ” Mēs mērdējam savus bērnus bada nāvē, kamēr barojam svešus kalpus, agru vai vēlu kohli bučosies ar ru. Kapēc mēs beidzot nesākam domāt par sevi? Tad, kad mums pašiem būs labi, tad sāksim domāt par citiem. Ai da labi, rīt pirti jākurina.

  • Anonīmais Labvēlis

   troļļi ir klāt, VB gatavo banhammeru 😀

  • Arguments par metriem raksturo tā autoru 🙂 Rūpīgāk jāstrādā tovarisči 🙂

  • Tas jau bija zināms, ka tramps ir matemātiskais idiots 🙂 Nedod Dievs, zem šī nika slēpjas kāds, kuram kara laikā būs jārēķina vai jākoriģē uguns atbalsts.
   Pirmā rupjā kļūda – 1200km dalīts ar 500 metri = 2400 “binokles”. Tieši 10x mazāk un 10x lētāk kā izrēķināja Donalds.
   Otrā rupjā kļūda – ar ierīci var “noklāt” sektoru uz abām pusēm – rupji sakot 500m uz vienu pusi un 500m uz otru.
   Precīzais aprēķins. Ja:
   L – attālums, ko ierīces var redzēt, piemēram, XQ38 gadījumā 1350m
   D – attālums, cik tālu noteikti jāierauga pretinieks, piemēram, 1000m
   Tad H (noklātais frontes posms) = 2 * sqrt(L*L – D*D), kas XQ38 gadījumā ~1800m
   Ukrainas un Krievijas sauszemes robeža ~2000km no https://en.wikipedia.org/wiki/Russia%E2%80%93Ukraine_border
   Pilnam noklājumam nepieciešami vismaz 1111 XQ38 jeb nieka 2,44 miljoni (2200 EUR par XQ38 pēc Aniņa teiktā).

 10. Labs ir, šodien tad bez pusdienām 🙂

 11. un vēl starp citu Pulsāram hd vietā nāk xq klase

  The previous XD50S had a max detection range of 1250m….the new XQ38 boasts even more at considerably less cost…with a stunning 1350m detection range with 3.1x to 12.4x magnification. http://www.scottcountry.co.uk/products-Pulsar-Quantum-XQ38-Hand-Held-Thermal-Imaging-6074.htm

  un te ir 19 sērijas iespējas it kā standarts no līdzšinējiem 500 metriem uzaudzis līdz 650 m , govi ”redz”’ vēl 1000 metros un auto 2000 metros- cena leišos 2200 eiras. izskatās, ka jaunai sērijai var karināt klāt arī ekrānu vadā lai drošāk. https://www.youtube.com/watch?v=IwCnem3SgSU&t=9s

  tā ka tagad var sijāt ārzemju medību klubus un par puscenu atpirkt veco sērija lai ārzemniekam sanāktu jaunā.

 12. Mošķis arī atbalstīs šo akciju ar vismaz 20 EUR.

 13. Draugi! Mēs nezinam kā to nosaukt – svētku brīnums vai kas cits, bet mūsu AKCIJA termovizora iegādei šodien ir NOSLĒGUSIES un termovizors ir pasūtīts! Par pēdējiem ziedojumiem varam pateikties Brigitai par 50 eiro un anonīmam uzņēmumam par 3000 eiro! Jā, jūs izlasījāt pareizi 🙂 Kā dzejolī.. “es ticu, ka ir brīnumi, kas necerēti nāk… “. Mēs nopirkām termovizoru, ko sūtīsim prom uz priekšpozīcijām pēc iespējas ātrāk, un mums vēl ir nauda, lai veiktu zābaku iegādi. Tāpat, neapstājamies un turpinām vākt ziedojumus, lai līdz nākamai braukšanai varam piekraut auto gan ar drēbēm, gan ar citām vajadzībām lietām – guļammaisi, zābaki, sadzīves preces, arī cienastus … Jūs jau ziniet – viss, kas var noderēt ierakumos! Un vēlreiz – paldies ikvienam, kurš ziedo, eiro vai 100, vai 1000 – ja tas nāk no sirds, tad dots devējam atdosies un jūsu labās domas un darbi atnāks jums atpakaļ, ticiet tam!
  https://www.facebook.com/groups/sos.ukrainai/

  • labi, ka tā… tiešām paldies visiem, kuri ziedoja, bet vai mērķis tiktu sasniegts laikā bez tās ļoti cienījamas firmas palīdzības? Domāju jāturpina termovizora akciju paralēli visam citam, varbūt nenosakot gala termiņu, bet līdz mērķis tiks sasniegts, jo zābaki tas ir labi, bet iespēja izglābt dzīvību ukraiņu karavīram ir vēl labāka.

   • Protams, ka līdz ar šo akciju nebeidzas mūsu darbs.
    Mūsu mērķis bija sagādāt termokameru konkrētai brīvprātīgo nodaļai (Ukrainas brīvprātīgo armijas 8. bataljons) uz frontes līnijas Širokinē — to esam paveikuši. Vismaz uz laiku šī vajadzība būs apmierināta.
    Runājot par termovizora akcijas turpināšanu — esam tikai par. Jau no savas darbības sākuma esam aicinājuši veikt mērķziedojumus, norādot kādām vajadzībām/nodaļām tiek veikts ziedojums. Mērķtiecīgs, zinošs ziedotājs ir zelta vērtē.
    Tā arī darīsim — lai nesenais Daiņa 20 eiro mērķziedojums kļūst par sākumu beztermiņa akcijai jauna termovizora (jeb, ja radīsies vajadzība, citas optikas?) iegādei nākotnē!

    Vēlreiz paldies par atbalstu!

 14. Kamēr vācam līdzekļus jau otrajai termokamerai, pirmā jau Kijevā un drīz būs frontē!
  https://www.facebook.com/groups/sos.ukrainai/permalink/1990999714456440/

  • patiesībā jau pašam prieks, ka ar savu “pusdiennaudu” (citi varbūt pat daudz lielāku ieguldījumu) esam palīdzējuši tikt pie šīs vērtīgās lietiņas. lai puišiem labi kalpo!

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.