Pārmaiņas dienvidu frontē

vara bungas: Kamēr Aleppo krišana tiek plaši atspoguļota, daudz mazāk informācijas ir par to, ka šonedēļ Daešam izdevies atgriezties Palmirā un sākt apdraudēt RU/SY aviācijas bāzi Tiasā  “T-4”, kas  vēl nav ieņemta (!). Palmirā Daesh rokās nonāca SY/RU inženieru karaspēka bāze, kurā pamesti simtiem strēlnieku ieroču vienību un vairāki desmiti bruņutehnikas vienību.

pro-Asadistu SouthFront  šādi skaidro Palmīras zaudēšanu:

 • Wrong informing from outlying areas;
 • Negligence in reconnaissance;
 • Focusing of the attention on the military operation in the city of Aleppo;
 • Unexpected redeployment of new ISIS units from Iraq to Syria, as well as involvement of the most experienced ISIS commanders of the senior and middle levels in the offensive;
 • Unexpected large number of suicide bombers, involved in the operation.

to pašu saka RU speciālisti

[..] Какая бы ни была сирийская армия, но не отследить сосредоточение сил противника в районе Пальмиры… Это неправильно. Так не должно быть. И мои коллеги, которые там есть – я тоже не понимаю их. У сирийцев, может быть, нет таких возможностей, как у нас. Но мы-то куда смотрели – если это действительно так – что Пальмиру взяли?”[..]

генерал армии Юрий Балуевский – начальник Генштаба Вооружённых сил РФ в 2004-2008 год

avots

Secinājums: pretinieka kustībām jāseko (jābūt organizētai adekvātai izlūkošanai), spēku   koncentrēšanos jauzmana.

Advertisements

24 responses to “Pārmaiņas dienvidu frontē

 1. Anonīmais Labvēlis

  Rekur par to ieņemto bāzi, pavisam svaigs video. Bārdainajiem labi bonusi izkrita.

 2. Kaut ko tādu neatrast rus.lsm.lv
  История тайных российских наемников или “Группа Вагнера” в Сирии
  http://rus.err.ee/v/foreign/96247ed9-7fac-487a-af78-a99c105c209c/istoriya-taynykh-rossiyskikh-naemnikov-ili-gruppa-vagnera-v-sirii

 3. kamēr krievi močījac prorietumniecisko opozīciju Aleppo, tikmēr ISIS savāca Palmīru :-D. jāsaprot, ka visi SY kaujasspējīgie spēki bija nosūtīti uz Aleppo un krievi ar irāņiem tur netur brigādes. gan jau, ka redzēja, bet nenovērtēja. pirmo uzbrukumu esot atsituši un domāju, ka cerēja ātri nofinišēt lielo uzvaru pirms stiprināt aizsardzību. secinājums – krievi šobrīd nevar tur paralēli veikt 2 lielas operācijas.

  • Anonīmais Labvēlis

   Normāli tur lietas ar disciplīnu un posteņa atstāšanu, nav brīnums ka viss vāras un varās un vel ilgi spriežot pēc visa vārīsies.

  • Nesliktis lasāmgabals. Pie visa klāt jāpiezīmē, ka uzbrūkošo spēku un aizstāvošo spēku attiecība bija tuvu 1:1, kas ir labvēlīgi aizsardzībai. Tomēr aizstāvju morāle bija uz nulles, ko pastiprināja rezervju neesamība (veči, tīģeri, jūs ko? ūdenspīpi pārpīpējušies? Mums te Aleppo seige, a jums tur 1:1) un arābu vispārējais pofigisms, kā arī ticība, ka blakus T4 ir krievu aviācija, kas var visu, kad grib. Secinājums: paļauties labāk uz savu aviāciju, nevis sabiedroto 😉

  • Te tas viss izklāstīts vienā gabalā un ar bildēm:
   http://colonelcassad.livejournal.com/3127862.html

 4. Jaunums, kas ir tuvāk mājās – Zviedrija dislocējusi RBS-15 raķešu sistēmas uz Gotlandi. Es sapriecājos par darbības rādiusu, bet komentāros konta īpašnieks atzīmē, ka ir redzējis info par darbību 200-250 km rādiusā, un ka izvēlējās izmantot lielāko skaitli, taisot attēlu. Ja jaunākas klases sistēmas, tad smuki noklāj pieeju Rīgas jūras līcim. Vienīgais, ka krievu kuģi varētu izlīst caur Sūru šaurumu starp sauszemi un Sāremu.

  • Viss atkarīgs no raķetes modeļa RBS-15 Mk3 tiešām šauj uz 200km, tikai attiecīgi to ir mazāk un tās ir dārgākas. Atšķirībā no optimista S2, es būtu piesrdzīgs reālists un orientētos uz Mk2, kas darbojas R=virs 70km

 5. Izskatās, ka šeit sanāk kā Feisbuk jokos iedomas pret realitāti:
  http://tinyurl.com/krievimaaciibaas
  http://tinyurl.com/krievidziivee

  vai varbūt bāze tika atstāta apzināti

 6. ajj ka neiet Putinam, gribēja ar Assadu parādīt cik viņi kruti un stipri…….net sanāca tāda kā apmieņa ar pozīcijām 😀

 7. Gvardes Leitnants

  Sveicināti,

  Lasot komentārus, uzdūros atsaucēm par krievu PMC Moran un Vagner ( paldies tiem, kas ielika atsauces un pamodināja atmiņu oar doto tēmu).

  Zemāk divas saites ar vielu nopietnām pārdomām. Gan par to, ar ko saskarties varbūtība ir praktiski 100% SHTF scenārija īstenošanās situācijā, un šī tikšanās ar viņiem visiem, izņemot varbūt NBS SUV, daļēji Omegu un varbūt vēl dažus mūsu ”rūpnieciski ražotos” vai “pašgatavotos/tālmācībā izglītotos” “speciālos nažus”, būs pārsvarā letāla.

  Ir nācies ar dažiem no viņiem “poobščatsa” neitrālā teritorijā. Arī tā rezultātā iesaku iesaku iepazīties ar saitīti zemāk.

  http://m.fontanka.ru/2015/10/16/118/

  Un vēl viena saitīte, kas liks skaudībā grauzt nagus, ēst šlipsi un citādi netradicionāli izpausties uzzinot, ko un kā otra puse ( ne Pauniņa grupa) iegulda nopietnā kaujas sagatavošanā.

  https://m.gazeta.ru/social/2016/03/30/8151161.shtml

  Mans viedoklis- šādu “caurumu” ar dažiem termovizoriem, pliku patriotismu, sūdīgu un nepietiekamu ekipējumu un bruņojumu, kā arī iztrūkstošu reālistisku apmācību- mums neaizbāzt.

  Bet tad atkal- var jau būt, ka mūsu Viedo Stratēģu rīcībā, līdzīgi kā 3. Reiha fīreram, ir piedurknē pietaupīts ” Wunderwaffe”, kas ļauj ar vieglu roku un plašu žestu atdot 24 ļimonus citām nozarēm, ar tīru sirdsapziņu šo ļimonus vajadzīgajā laikā “neapgūstot”… Un šai informācijai noteikti jābūt “OVER TOP SECRET CLASSIFIED”- lai visādi te bijušie un esošie BS pārstāvji, kuriem lietu stāvoklis nav vienaldzīgs, te nesiekalotos!!!

  Otherwise- have a nice day;)

  • Iespaidīgi. Tikai, kādas varētu būt šo puiku (pieejamo) skaits? Neviens resurss nav bezgalīgs. Gan UA, gan īpašī Sīrija dedzina šo materiālu kopā diezgan efektīvi.

   • Gvardes Leitnants

    Par Vagner zaudējumiem Donbasā un Sīrijā dažādos avotos dažāda infa- par Sīriju figurē cipari no 10 – 80 lidz pat dažiem simtiem (runa ir par 200jiem). Arī par prof. sagatavotību infa ir pat diametrāli pretēja. Pat ja kaut kaut kādas problēmas viņiem ar to bija, domāju, ka nepieciešamās korekcijas ir veiktas uz uzlabojumu pusi.

    Tāpat figurē infa, ka no SY neskarti (neievainoti, ne 300 tie un ne 200 tie) atgriezušies labi ja 1/3.

    Par skaitlisko sastāvu uz vietām: par SY figurē bataljona taktiskā grupa līdz pat pāris K.

    Ņemot vērā RU demogrāfisko, ģeogrāfisko un sociāli ekonomisko pašreizējo situāciju, kā arī plašo rezervistu klāstu, kas aktīvo/ kontrakta dienestu ir beiguši VDV, morpehos un visos iespējamos specnazos, viņiem problēmu ar kadru trūkumu nav un diez vai būs. Domāju, ka viena tāda pilnībā apgādāta, ekipēta apmācīta un saliedēta Bn taktiskā grupa uz doto brīdi ( bez CA Bn kaujas grupas iekš LV teritorijas) var mūsu valstiņu nolikt uz ausīm vienā setā. ar visiem SUViem, Omegām, un Sigmām ( visu cieņu vīriem- tiešām, bet ir atšķirība situācijās kur viens sapīpējies idiots ar apzāģētu divstobreni ir paņēmis par ķīlniekiem diennakts veikala pārdevēju un diviem nelaimīgiem alkašiem, un situāciju, kas 30 labi apmācīti, attiecīgi ekipēti, bruņoti un pieredzējuši kaujinieki ieņemtu, piemēram, Rīgas pili. Un tas viss- neskaitot vietējos atbalstītājus dažādos formātos, kuru darbību aizrobežas “muzikanti” SHTF gadījumā vadīs un koordinēs, kas savukārt vai nu tiek plānots zināmo kantoru birojos 1000 km uz A no LV A – robežas “as we speak”, vai arī šie plāni jau eksistē un tiek koriģēti “as situation develops”.

    Te vēl pāris saites- ilustrācijai.

    https://m.gazeta.ru/politics/2016/03/22_a_8137565.shtml

    http://www.rbc.ru/magazine/2016/09/57bac4309a79476d978e850d

    http://warfiles.ru/show-98206-chvk-vagnera-za-bashara-asada-bez-flaga-bez-rodiny.html

    http://fakty.ua/214926-vagner-rossijskij-oficer-glava-krupnejshej-chastnoj-voennoj-kompanii-rf-kotoryj-ustranil-mozgovogo-dremova-i-drugih-liderov-terroristov-a-sejchas-voyuet-v-sirii

    • kamēr tanki nebrauc tikmēr ”var uzelpot”. Sagrābt jau viņi visi kaut ko varētu , bet šaubos par noturēšanu. un ja viņi kaut kur pielaiž liktenīgo kļūdu un izlemj ”turēties” tad ir jāvelk ārā visi lielie stobri un ēkas kaut vai ar k53 tiešā tēmējumā jāsašauj. Dienvidslāvijas ”pretsnaiperu taktika” ēku kurā pamanīts snaipers- tanks iztukšo visu savu kaujas komplektu.

     sāksim ar to cik daudz viņi var paņemt līdzi paiku ( paiku atstās mašīnā, vai nesīs visu iekšā telpās? ). ja viņi iekārtojas pilsētā- nekavējoša ūdens atslēgšana . pēc 2 dienām paši muks ārā + ceļu bloķēšana ar dzelzsbetona klučiem. lai mūk kājām.

     tā ka viņiem vislaiku jāatrodas kustībā un lielāki spēki sākot no 3 džipiem jau būtu pamanāmi.

     triecienšautene pat jefiņam tagad ”dod iespēju” 😉

    • Dembeļi jau sanāk paletēm. Labā ziņa ka dembelis, kurš 10 gadus ir skatījies 2litrenē drīkst bez lielām briesmām savai dzīvībai tusēt tikai pa baseinu vdv dienā. Nav ne tā forma ne varēšana. Tie kas šobrīd ierindā pamatā nēsā kroņa formu. Pāris batiņus savāks. Neticās ka diži vairāk. Ir atšķirība starp 25 g. specu un veterànu tā ap 40..

    • Tajos linkos principā par to, ka vāgnerieši ir lielgabalgaļa un viņu komandieris nojūdzies. Ukrainā zaudējumi, Sīrijā smagi zaudējumu, nekādi pārcilvēki (droši vien Vāgneram citāds viedoklis) jau nav.

     • Gvardes Leitnants

      Paldies VB par saitēm šajā sakarā un pārējiem par komentāriem!
      Dažas piezīmes pie komentāriem.

      1. Par kadru nodrošinājumu.
      VDV dienas “peldbaseinu varoņi” un 2 -litrenē “lūrētāji”, visticamāk, nav šo krievu PMC sastāvā (lūdzu nejaukt ar DTR un LTR “opolčenc”” un brīvprātīgo no RU kontingentu) – lūdzu rūpīgāk lasīt augstāk piedāvātās saites par personālsastāva atlasīšanu.

      http://warfiles.ru/show-98206-chvk-vagnera-za-bashara-asada-bez-flaga-bez-rodiny.html

      Būtu ļoti neuzmanīgi novērtēt viņu spējas komplektēt ar jēdzīgiem kadriem atbilstošas vienības- ne tikai no dienestu izgājušajiem elitārajās vienībās, bet arī kauju pieredzi guvušajiem abos Čečenijas karos un citos neafišētos “komandējumos” (turklāt arī no šīm pašām elitārajām vienībām). Pa lielam, viņu armija (un specdienesti ar saviem “”specnaziem”) karo no PSRS sabrukšanas brīža.

      Arī 40- gadniekus nevajag tik vieglprātīgi norakstīt. Tiem, kas aktīvi darbojās šajā lauciņā, nākas sevi uzturēt formā jo seviški rīgi un neatlaidīgi, lai turētu līdzi 25-35 gadīgajiem. Un liela daļa no šiem 40-gadīgajiem to arī dara, rezultātā ne tikai turot līdzi, bet dažkārt arī ejot pa priekšu. Turklāt- tādiem parasti uztic vadības un plānošanas uzdevumus.

      Vienu no tādiem sastapu maritime emplojmentā. Ne tuvu ne 2-litrenē lūrētājs un vēl jo mazāk VDV dienas baseina adventists. Sagatavots, gudrs, pieredzējis. Arī inteliģents.

      Tā ka- pretinieku nav vēlams novērtēt par zemu. Tas parasti beidzas skumji.

      2. Par sagrābšanu un noturēšanas apšaubīšanu. Piekrītu- tas ir atkarīgs gan no grupas komplektācijas, gan tās pieredzes un rīcības esošā bruņojuma un aprīkojuma, gan arī no uzdevuma (sagrābt un noturēt: tikai sagrābt ar sekojošu nodošanu citiem noturēšanai vai arī palīdzēt sagrābšanā utt.). Atkarībā no veicamā uzdevuma, viņi var nebūt vispār bruņoti ar šaujamieročiem (kā organiska neapbruņotu “protestējošo civilistu” pūļa sastāvdaļa, kas nodarbojas ar atsevišķu karavīru un pat grupu atbruņošanu- “ŗules of engagement”:)), bet var arī būt bruņoti ar kājnieku atbalsta ieročiem, bruņutehniku un pat artilēriju. Pagūglējot “ЧВК Vagner “, uzpeld dažāda infa par viņu darbību un tās ģeogrāfiju, kā arī par interesanti dati par finansējumu un statusu.

      Un vēl kas šajā sakarā- kad sākās “zavaruha” UA austrumos, tur kaut kā neatceros, ka ieņemtās administratīvās un tiesībsargājošo iestāžu ēkas dažu dienu laikā tiktu atbrīvotas. Protams, ka tur neiztika bez vietējiem pārbēdzējiem un līdzjutējiem. Bet, ja kas līdzīgs sāktos mūsu galvaspilsētā, visdrīzāk, tas arī nenotiktu vienā vietā. Un arī līdzjutēju pietiktu. Ne tikai pasīvo.

      3. Saitēs bija ne tikai un ne tik daudz par “lielgabalgaļu” un “nojūgušos komandieri”. Lai gan par to arī.

      Bet.

      Iesaku mēģināt aiz kokiem saskatīt arī mežu: kompānijas parādīšanās vēsturi, personāla atlases kārtību, apmācības procesa raksturojumu, apgādi, bruņojumu un citu nodrošinājumu, finansējumu, veicamos uzdevumus, skaitlisko sastāvu dažādās misijās un laika periodos, “kauju slavas ceļa” hronoloģiju, ģeogrāfiju, sasniegumus un zaudējumus. Un, balstoties uz iepriekš minēto informāciju, piemest, ko un cik sekmīgi šādas grupas varētu paveikt iekš mūsu zemītes, un kāds zāles varētu lietot pret šā “vīrusa” iespējamajām dažādām izpausmēm.

      Te vēl par viņiem, skaitu, bruņojumu (vispārīgi) utt.:

      http://rusmonitor.com/naemniki-putina-skolko-stoil-russkijj-mir-pod-debalcevo-i-palmirojj.html

      http://pmcjournal.livejournal.com/

      Kā jau rakstīju- viela pārdomām.

 8. Gvardes Leitnants

  Un piedevām:

  https://m.gazeta.ru/army/2016/12/13/10423919.shtml

  Pievērst uzmanību izlūkošanas, un visupirmām kārtām- taktiakās, esamības vai neesamības sekām.

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s