kreatīvs, spēcīgs, domājošs

vara bungas: Es neuzskatu, ka šādi testētiem jābūt tikai SUV karavīriem, pilnīgi adekvāti būtu, ja  pārbaudījumus izietu visi NAA kadeti (bez tiesībām attekties, bet ar tiesībām izstāties pārbaudījuma gaitā), kas plāno dienestu NBS komandējošo virsnieku amatos (izņemot virsniekus-speciālistus), bez tūlītējām karjeras sekām tiem, kuri izkritīs, bet ar priekšrocībām tiem, kuri aizsoļos līdz galam īpaši atzīmējot ar tiesībām nēsāt attiecīgu uzšuvi, zīmotni vtml.

UPD1  kadri no 2013.gada “Laiks vīriem” sižeta par SUV,  šķiet radoši izmantoti filmā.

UPD2 filma par IeM Omegu šeit

UPD3  TV 3 sižets par sižetu

Advertisements

43 responses to “kreatīvs, spēcīgs, domājošs

 1. Piedod, bet atsaldeņu producēšana vairumā nav tas, uz ko, manuprāt, BS vajadzētu tiekties. SF karavīri diemžēl ir atsaldeņi, bet viņi ir vajadzīgs ļaunums, paši uz to gāja. Šādas vienības valstij patiešām ir vajadzīgas krīzes apstākļos, bet miera laikā viņi ir turami pie ķēdēm bunkuros vai utilizējami (atvaļināšana; cietums). Pilsoņi nevēlas dzīvot blakus slepkavību mašīnām ar, atvainojos, bet sapistām smadzenēm. Tā ir vienmēr bijis pēc katra kara, un tas ir jāsaprot.

  • Tu pats dienestā? Ja nēesi, tad ok šāds uzskats var pastāvēt

  • Oh my 😀 !
   Trako namā izlaidums, Osis ticis pie interneta 🙂 !
   Kaut kā neatminos, ka Zikovs būtu bijis no SUV…

  • Tie atsaldeņi kādu dienu var glābt tavu vai tavu tuvinieku dzīvības. Ak, piemirsu, miera laikā viņi jau būs utilizēti (cietumā), jo ir taču atsaldeņi. Tad varēsi ķīlnieku krīzes risināšanai piesaistīt iecirkņa učastkovo ar PM.
   p.s. izskatās, ka tev viedoklis par SUV un citām SOF vienībām radies skatoties filmas vai dokumentālos sižetus par VDV desantniekiem, kuri skalda ķieģeļus, sit pudeles pret galvu, kā arī izšķaida viens otram mūli.
   Žēl tevis, draudziņ 😀

 2. Nākamgad SUV ļoti lielas investīcijas – 9 milj. eiro! Līdz ar to 2012. gadā nospraustie attīstības plāni līdz 2024. gadam [!] būs izpildīti un stipri pārpildīti.
  Jauno NBS budžetu apspriedīsim?
  http://www.sargs.lv/lv/Zinas/Latvija/2016/12/12-01.aspx#lastcomment

  • Mazliet vēlāk. Jāapsmadzeņo drusku 🙂 Domāju zem SUV kategorijas ir pabāzts vēl kas cits, kas nav gluži SUVa izdevumi. Pirmo reizi (!) parādās “munīcijas krājumu veidošana”. Nez kādēļ “spēju attīstības projekti” bildē salikti kopā ar “NBS vienību atlīdzība”. Netiešā uguns atbalsta investīcijas ir nepietiekamas. Tas tā, uz aci.

   • interesanti, ar NBS pārapbruņošana un NBS individuālais ekipējums ir domāts arī ZS … , jeb tai viss ir zem ZS spēju attīstība?

    • ņemot vērā, ka visur tiek deklarēts ka “PD karavīrs un ZS ne ar ko neatšķiras” (c), tad ir pamats uzskatīt ka, piemēram, kājnieku lāpstas, kas iepirktas NBS tiks dalītas pēc vajadzības visiem. “ZS spēju attīstība” ir plašāks jēdziens, tā var būt arī šautuves, bataljona štāba ēkas būvniecība vai taml.

     • tiem, kas laivā. Vai šajā grafikā var saskatīt jel ko, kas tankiem līdzīgās ložmetēju platformas spēj pārvērst par “ieročiem”. (zinot aptuvenās palaišanas iekārtu u.c. izmaksas – iespējams var aptuveni izskaitļot)..

      • nu, viena daļa jau varbūt ka ir noliktavās, vēl vajadzētu vismaz tikpat, un tā summa var tikt izsmērēta pa vairākiem gadiem līdz kādam 2025., jo arī bruņuķebļi tiks piegādāti līdz 2020.gadam.

     • Ja viņi taisījuši šīs sadaļas pēc pagājušā gada metodikas (pēc visa spriežot tas tā ir), tad sadaļa “ZS spēju attīstība” neietilpst ne infrastruktūra būvniecība, ne uzturēšana, bet TIKAI iegādes. ZS infrastruktūras atjaunošana/uzturēšana iet zem kopējās NBS infrastruktūras (2017. gadā +21 milj. eiro), bet sīkāk nav izdalīta. Pagājušogad ZS infrastruktūrai iztērēja 980 100 eiro un ZS uzturēšanas vajadzībām 1 524 600 eiro, bet iegādes bija 8,4 milj. eiro (nākamgad 19,6 milj., vairāk kā divreiz lielākas!).

   • Nē, munīcijas krājuma veidošana bija arī 2016. gada budžetā, iztērēja 4,9 milj. eiro.

 3. Nu kadetiem vistuvākais šim ir KAUJAS IZTURĪBAS KURSS. 120 stundas bez miega, visu laiku kustībā. Rezultāts – pilnīgs afekta stāvoklis.

  • Viens otram netraucē, tomēr SUVam ir strukturēts tests, kas pārbauda katru personības šķautni ne tikai trulu izturību. Slēptās fobijas, attapība, līderība, morāla stresa izturība. Virsniekam, kas izgājis šādu test ceļas pašapziņa, no tāda būs grūtāk selekcionēt paklausīgu, klusu birokrātu. Ja izrādīsies, ka virs majora tiek tie, kuri izgāzās/neizgāja komplekso testu, tas jau pats par sevi būs rādītājs par kadru politiku.

  • Nu kadetiem vistuvākais šim ir KAUJAS IZTURĪBAS KURSS. 120 stundas bez miega, visu laiku kustībā. Rezultāts – pilnīgs afekta stāvoklis.

   Tu pats tici tam, ka cilvēki var kaut ko izdarīt pilnīgi neguļot 120h? Tas ir nereāli, 120h neguļot cilvēks kļūst par dārzeni, organisma funkcijas ir pamatīgi traucētas, turklāt KIK kursā pēc man pieejamās informācijas ir ļoti minimāls atbirums, turklāt to iet arī sievietes. PRšiki ir pārcentušies 😀

 4. Visa Tevis aprakstītā sistēma ir vai, šķiet, līdz nesenam brīdim bija Vācijā (https://en.wikipedia.org/wiki/German_commando_course). Pārbauda ne tikai individuālo sagatavotību, bet arī vadīšanas spējas. Šāda kursa sekmīga pabeigšana kombinācijā ar labām sekmēm mācībās pozitīvi ietekmēja virsnieka turpmāko karjeru.

  • Boši zina ko dara 🙂 Cik mums ex SUV NBS augstākajās aprindās plkv un uz augšu (Vanagu nepiesauksim)? Zinu Rudzurogu, pārējie iespējams šifrējas, lai gan būtu jālepojas.

 5. Interesanti, ka producēts by NATO Channel, bet nekādos LV sargos vai NBS saitos neparādās. Tas diez kaut kādu autortiesību dēļ?

 6. Šogad rudenī Rēzeknes pusē robežsargi uztaisīja speciālo vienību sacensības – bez robežsargu Sigmas bija arī SUV, Omega, amerikāņu specvienības, kā arī igauņi un lietuvieši. Draudzīga sacensība starp ASV un Baltijas valstīm. Kopā 9 komandas.
  Uzvarēja Omega. Iespējams tāpēc, ka sacensībās uzsvars tika likts uz pretterorisma elementiem (tā vismaz dzirdēju no vietējiem rēzekniešiem). Droši vien citos apstākļos uzvarētu SUV.

 7. Tas taču NATO sagatavotais materiāls. Oriģināls šeit: https://youtu.be/F8uxdqo_EoA

 8. Vai uz meitenēm arī tas attiecināms?

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s