Igaunija vērtē Latvijas iniciatīvu

[..] Chairman of the Riigikogu’s National Defence Committee and Estonia’s former Minister of Defence, Hannes Hanso (SDE), said to ERR commenting the meeting that there were formats to communicate with Russia already in place, and that no additional ones were needed. Hanso said that Estonia was talking to Russia within the existing international formats, the NATO-Russia council and the OSCE among them.

But if the Latvians find that they have something to discuss bilaterally, I understand the Latvian defense minister met with the Russian ambassador already in spring, which for example the Estonian defense minister has never done. That is their right. They have informed Estonia about the subjects of these meetings,” Hanso added. Still, Estonia wouldn’t take such a step, Hanno said, and according to the information he had, neither would Lithuania.[..]

avots

vara bungas: Principā ar šo komentāru pietiek, lai saprastu, ka konsultācijas ar Krieviju bija LV vienpusējs lēmums, ko LT un EE neatbalstīja un neatbalsta.  “Uzvarēt bez kaujas” (c) iegūst trenda pazīmes.

PS Somija izrādās arī atturējās no kārdinājuma.

PPS  Citādi daiļrunīgais LV politoloģijas zieds turpina dziļdomīgi klusēt.

Advertisements

55 responses to “Igaunija vērtē Latvijas iniciatīvu

 1. Nez, vai tas saistāms ar mūsējo vizīti ASV mēneša sākumā? Iepriekš runāja, ka brauks jaunā prezidenta viedokļus raudzīties.

 2. būtu interesanti kaut attāli uzzināt, kas LV pusē ir šīs spēles pelēkie kardināli.. Dižkareivim šī partija ir daudz par sarežģītu.

 3. http://m.tvnet.lv/article/638621 šitais apstiprināja jau sen zināmas lietas. Kaut pats šaitans vai rūķis leprikons mums noziedotu miljards triljonus eirotugriku zeltā, mūsu aizsardzības nozare nespētu tos apgūt, līdz pat laikam kamēr Saule kļūs par sarkano milzi. Mēs te noslienājušies lasām, kā citas valstis par grašiem dabū labu second hand smago bruņojumu, un nesaprotam, kāpēc mūsu AM nekad nedabū gabalu no pīrāga. Atbilde ir vienkārša – tie idioti par tādu iespēju uzzina tikai tad, kad Delfos ir lasāms raksts par kārtējo veiksmīgo EE vai LT iepirkumu. Iespējams, lielākā daļa šo AM treknpakaļu pat nav apjautuši, ka kādreiz var dabūt arī ko lētu, pieklājīgu un pietiekamā skaitā. Šitais viss jau konkrēti sāk sist pušu Hašeka aprakstītās Austroungārijas iestādes.

 4. Par tiem 24 ļimakiem katrā zs Bn varēja apgādāt rotas kaujas grupu, kur katram zs būtu pa 3 pāriem krutāko haix zābaku, pilnu FILBE komplektu, MICH 2000 ķivere ar aktīvajām Peltor austiņām, dajebkāds broņiks vai platecariers ar plāksnēm, IFAK II, Camenga tritija kompass, garmin GPS uztvērējs, armasight ražojuma 3. paaudzes PVS 14, G36, lāzertēmekļa modulis, 3x magnifiers + vēl uz nodaļu pa 2 termokamerām+ diviem lāzertālmēriem( mednieku variants) + 2 krutiem binokļiem. Vēl atliktu naudiņa guļammaisiem, bivibegiem, citādiem vajadzīgiem sīkumiem, kā arī vismaz 6 AT4 un vienam FN Minimi uz nodaļu.
  Tas viss brīvi pieejamās tirgus cenās ātrumā uzmetot uz papīra. Ja pie tā piestrādā cītīgāk, sameklē ekonomiski izdevīgākos analogos variantus, ieguvums ir daudz lielāks. Bet ministrs saka, ka baigi to naudu nevajag, jo neviena spēja un prioritāte necietīs.
  Kārtējo reizi jautājam ministram un pārējiem AM peņiem ( respektīvi valsts nodevējiem) un gļēvajiem mīšļiem: AĻOO, VAI JUMS NELIEKAS, KA JUMS TUR KAUT KAS NAV KĀRTĪBĀ AR PRIORITĀTĒM UN PSIHISKO VESELĪBU.

  • negribi rakstīt mazliet vienkāršāk? Šo visu taču no AM arī lasa.

  • Te nu (bijušajam?) Saskaņas konsultantam un citādi slavenajam ciniķim taisnība:
   http://puaro.lv/politika/par-krievijas-specdienestu-agentiem-latvija/

   “Ir jābeidz lolot naivās un bīstamās ilūzijas, ka tas, kurš ir draugs un kurš ienaidnieks, vienmēr ir vienkārši un acīmredzami skaidrs. Nē, tas tā nav, īpaši varas augstākajos ešelonos, skaļāko patriotu rindās un vietās, kurās koncentrējas ietekme un informācija. Laiks būtu sākt kritiskāk izvērtēt nevis to, ko runā viens otrs patriots, nacionāli noskaņots politiķis, specdienestu cilvēks vai žurnālists, bet kādas ir viņa darbības reālās sekas. Pat ja viņš saka, ka negribētas.

   Koku pazīst pēc augļiem.”

  • a ko gribi no tā ministra? tā bija patszinikā demonstrācija, ka senātā var arī zirgu ievest. zirgs būtu pat labāk (smuks, balts) – būtu uz kā mūsu jaunajam virspavēlniekam dižoties.

  • Ko tu tur runā mūsu aizsardzības ministrijai šķiet ka zs viss ir kārtībā mums tašu ir skanijas kas apbērtas ar feju putekļiem un spēj atvairīt lodes, mums taču ir zviedrijas un citu valstu ziedojumi kas vēl kalpos kādus divdesmit gadus, nerunājot par to ka mūsu zemessargi ir no dzelzs un kara laikā tak nevienu nevajadzēs ne ārstēt ne aizgādāt līdz slimnīcai.

  • Tu te viņus, tūdaliņ, ekipēsi, apmācīsi, sasēdināsi bruņmašīnās, kamēr būs tiešām no Krievijas specvienības jāsauc, lai netraucē valsti pārdot.

  • Šeit neliela mākslas filma ļimaku neapguvējiem. Aptuveni tā izskatās puikas, kuri x stundā interesēsies par ZS ieroču istabām.
   https://vk.com/video-70187376_456239023#/videos-70187376?z=video-70187376_456239023%2Fpl_-70187376_-2

  • Tālavas Taurētājs

   Faktiski ministrs, jefreitors, uzdāvināja tanku vadu veselības ministrijas korumpatniem. Un sūds par to, ka NBS vienības nav nodrošinātas ar transportu, ka nav medpakešu, ir solījumi rīt. Cik zinu profi individuālās medsomas komplektē paši, paši pērk arī vēl daudzas citas lietas. Izskatās, ka kārtējo reizi mērķis ir apkrāpt NATO, jo var tak gada sākumā iedalīt, bet gada beigās atņemt un iedot kādai melnā cauruma ministrijai. Interesanti, ka zinot kādas kolosālas ir vajadzības un cik gadus NBS ir barots ar balandas zupu, patiesi ir jābrīnās, kāpēc nepārdalīja naudu NBS. Būtu tak varējuši saremontēt to avārijas stāvoklī esošo Ādažu sporta zāli, uzcelt kazarmas, lai kanādiešiem vai mūsējiem nav jāguļ teltīs.

   Vai neliekas dīvaini, ka igauņi, leiši un NATO sabiedrotie ar švunku ver iespēju logu ciet, bet mūsējie lēnām un ne labprāt. Varbūt gaida, kad sāks pūst “ziemeļvējš”? Re kā sanāca ar UKR neskatoties uz Budapeštas memorandu. Šeit likmes augstākas. Interesanti, kā šīs darbības korelē ar neatvērtajiem čekas maisiem, 2014. gadā pamodošus KF simpatizatoru aktivitātēm šeit pat Latvijā. Atgādināšu, ka līdz šim mūsējie dienesti nav nokēruši nevienu kurmi, bet bruņotie spēki mums ir vissūdīgākā stāvoklī salīdzinājumā ar kaimiņiem.

   • Taisnības labad jāizskata iespēju, ka notiek smalka diplomātiska spēle, kuras skaistumu mēs novērtēsim tikai pēc daudziem gadiem, kad deklasificēs arhīvus un mēs ar kaunu uzzināsim, ka aizvakar ierēdņi novērsa karu un kārtējo reizi uzvarēja bez kaujas.

    • Tomēr tas nenozīmē, ka mums (LV) būtu pilnībā jāpaļaujas uz smalkās diplomātiskās spēles rezultātiem un jau saknē jāpieņem, ka rezultāts būs mums izdevīgs, okupāciju, finladizāciju, baltkrievizāciju un.c. -āciju pilnībā izslēdzošs. Tik un tā ir jāgādā, lai būtu vērā ņemami bruņotie spēki.
     Jebkuras valsts diplomātija, kurai aizmugurē ir spēcīgi bruņotie spēki, ir varošāka, iedarbīgāka, spēcīgāka.

     • Es pieņemu , ka ar kapacitāti ārlietās mums nav krietni labāk kā kopumā ar medicīnu, izglītību, korupcijas apkarošanu, iekšlietām, tiesu sistēmu utt. Vidējs līmenis labākajā gadījumā. Tādēļ spēlēt vieniem pret visiem un RU ir neprātīgi, labāk būt barā un deleģēt atbildību. Turklāt par mistiskiem ieguvumiem pret RU jau esam dabūjuši negatīvu presi kaimiņvalstīs, kas jau agrāk brīdināja ka esam vājais posms. Tagad brīdinājumi iegūst aprises.

    • Šādu iespēju varētu izskatīt, ja mēs nebūtu pazīstami ar spēlmaņu līdzšinējiem sasniegumiem kaut vai kvalitatīvā komunikācijā ar ļaudīm, kuri ar vislabākajiem nodomiem centušies palīdzēt valsts aizsardzības spēju uzlabošanā.

 5. Mazliet offtopiks – ko šis varētu nozīmēt – SAY GOODBYE TO THE MARINE CORPS’ DESERT CAMOUFLAGE – http://www.usarmy4life.com/index.php/2016/12/11/say-goodbye-to-the-marine-corps-desert-camouflage/ ?

  USA gatavojas karot ar RU?

 6. Īstenībā man sāk apnikt, cik tad var ? Ar sūdiem lej mūsu tās amatpersonas , bet kurš tad pie vainas ? vārdā nekad nepasaka ! Skaiti cik gadu palikuši līdz apokolipsei, bet es pat vienu atbildīgas amatpersonas vārdu nēesmu redzējis !

 7. Un šis ? http://www.bbc.com/news/world-middle-east-38297986?ns_mchannel=social&ns_campaign=bbc_breaking&ns_source=twitter&ns_linkname=news_central
  Es līdz vēmienam esmu noskatijies video ,kur tiek iznīcināti civilie ! Kapēc pasaule klusē ? Bet tur tak 500 000 pa šiem gadiem miruši !!! Tas karš Sīrijā un Irākā sāk sasniegt otrā pasaules kara apmērus, tikai atšķirība, ka lielvalstis nešauj pagaidām viena uz otru, bet savādāk ? Flote pārbaudīta, kaujnieki pārpaudīti, gaisa spēki pārbaudīti,pat ķimiskie ieroči tikuši lietoti ! Cik pēc vēstures stundām atceros pat trakais Hitlers nepielietoja. diplomātija gandrīz tik pat briesmīga kā otrā pasaules karā, tikai pietrūkst koncetrāciju nometņu, par kurām itkā pasaule nezināja līdz ASV karavīri nešķērsoja elbu, vai nepārgāja Vācijas robežu, bet esam godīgi, gan jau par ēbreju genocīdu zināja jau tiklīdz tas tika sākts.
  Šeit gan ceru saņemt atbildi vismaz uz pēdējo jautājumu. Esmu lasijis, ka hitlers izmēģinājis neskaitāmus ieročus, un apstiprināja neskaitāmus brīnumu projektus, bet kapēc , ja viņš bija tik izsmisis, it sevišķi 1945 nelaida lietā ķīmiskos ieročus ?

  • 1. Pats pabijis ierakumos zināja kas ir MII. 2. Idejiskais. Tautas izdzīvošana tam nebija tukša skaņa.

   • Par to idejisko gan garām. 1945. gada aprīļa beigās, bunkurā sēžot un bīdot sen neeksistējošus armijas korpusus uz kartes, Hitlers uzskatīja, ka ja vācu tauta nav spējusi karu uzvarēt, vai mirt aizstāvot Vāciju, tad tā nav pastāvēšanas vērta un mierīgi var iet bojā. Viena no Hitlera pavēlēm 1945. gada pavasarī paredzēja visas infrastruktūras iznīcināšanu, lai sarkano armiju sagaidītu izdedzināts tuksnesis. To gan lielākā daļa virsnieku nepildīja un dažus vēl par to paspēja sodīt.
    Bet par ķīmiskajiem ieročiem pastāvēja neoficiāla vienošanās starp visām karojošajām pusēm tos neizmantot. Tie bija visiem un jebkurš to lietošanas mēģinājums rezultētos ar to pašu.

    • Infrastruktūras iznīcināšana pat 100% nav tas pats, kas MII pielietošana. To arī saku, ka ķīmiskie un bioloģiskie ieroči bija visiem, tātad Adolfam galīgi širmis nebija ciet arī pie izpratnes ka karš ir zaudēts.

  • Nav nekādas “pasaules, kas klusē” ir valstis, kuru intereses notiekošais tieši skar un valstis, kuras tas viss tieši neskar. Valstis kuras intereses aizskārtas jau karo: RU, IR, TR, US+, IQ. Pārējiem pofig, tā vienmēr bija un tā vienmēr būs.

  • obligāta lasāmviela svētozoliem, varētu arī majora k-gs Vaivads ieskatīties, protams, ja dūdu spēle nepaņem visu darba laiku.

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.