Dienas grauds. Turpinājums

sākums šeit

[..] Garisons said he too is among the roughly 8,000 members of the rear guard force and added that soon the Defense Ministry will even have its own weapons depot for guard members. Most civilian recruits keep their firearms at home. But Garisons said he doesn’t think it’s overdoing it for him and his ministry colleagues to have armaments closer at hand during working hours. “I think it says that we are ready and you know we have to be ready,” he said.Despite the foreign minister offering reassurances that Latvia won’t be “another Ukraine,” Garisons said he wants to make doubly sure of that.

“We don’t want to be facing situations like in Crimea or in Donbas when you are surprised by something,” he added. “We are living in a situation where you can’t exclude anything.”[..]

avots

vara bungas: …sākumā domāju žurnālisti pārpratuši, bet nē, “AM garnizons” tiešām gatavojas atšaudīties slēpjoties aiz Venden ™ cooleriem. Katrai paaudzei savas barikādes. Ja nopietni, nav smieklīgi, jo tas liecina par ne visai pareizu izpratni par ZS uzdevumiem un to kādēļ ieroči jāglabā mājās nevis darba vietā vai bataljona štābā. Zemessargam ieroci mājas glabāšanai izsniedz, lai svētku dienās vai brīvdienas, jebkurā diennakts laikā viņš pēc signāla saņemšanas maksimāli ātri varētu ierasties savas apakšvienības pulcešanās vietā (kas var nebūt bataljona štābs) un kopā ar savu apakšvienību sāktu pildīt bataljona kaujas uzdevumus. Diez vai  AM ierēdņi pēc signāla no bataljona gatavojas pamest darba vietu un doties pildīt ZS uzdevumus, tātad bataljona komandieris  savā  ierindā neieraudzīs X zs ar X stobriem. Tā vietā, lai gaidītu pretinieku Valdemāra ielā, lai ņem stroķus un dodas uz batiņu, jēgas būs vairāk.   Ierīkojot ZS ieroču istabu AM ēkā var gadīties, ka AM zemessargiem piekļūt ieročiem ārpus darba laika būs tik pat grūti kā tad, ja tie glabātos bataljona štābā (vadības centri un štābu ēkas ir primārais mērķis), tādēļ “ieroču glabāšanu mājās” jāsaprot burtiski. Ja jau draudu pakāpe ir tik liela, ka nepieciešamība aizstāvēties var pārsteigt darba vietā, AM tiešām varētu būt ieroču istaba visiem ierēdņiem,  neatkarīgi no dalības  ZS, bet ZS ieroči tiktu izsniegti glabāšanai tiem zs, kas  piedalīsies attiecīgā bataljona uzdevumu pildīšanā un glabās tos kā paredzets  – savas mājās.

Advertisements

4 responses to “Dienas grauds. Turpinājums

  1. arī zemessargs

    AM tiešām varēja būt citi ieroči ierēdņiem gadījumam ja iebrūk ēkā.

  2. bišķi atgādina tekstu par 25 tk igauņu vīriešiem, sievietēm, un bērniem, kas cīnīsies pret okupantiem. Man liekas, ka tā vienkārši ir tāda mazliet neprofesionāla komunikācija – jo, manuprāt, sabiedrotie labāk gribētu redzēt, ka mūsu dienesti ir gatavi kontrolēt situāciju, nevis skaisti nomirt.

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.