Pentagona “trakais suns”

Uzskatus var novērtēt klausoties no 11:35

VB citēts agrāk  šeit un šeit

Karjera un atsauksmes šeit

vēl citāti

man patīk:

“The most important 6 inches on the battlefield is between your ears”

James Mattis, four-star general

avots

 

Advertisements

14 responses to “Pentagona “trakais suns”

 1. Mošķim imponē “trakais suns”.

  Kaujas nevis parketa ģenerālis tāpat kā mūsu Leonīds Kalniņš. Domāju ka viņi labi saprastos, ja Metiss būtu USA ģenerālštāba priekšnieks

 2. Mošķis raksta, lai veicinātu patriotismu mūsos par mūsu cilvēkiem!

  P.S. Irākā tak arī karoja nedaudz mūsējie, tostarp, Leonīds.

  • Ja par karošanu uzskata sēdēšanu štābā un plānošanu, lai tā būtu. No tagadējiem ģenerāļiem, kurš kaut nedaudz ir jutis īsto spriedzi misijās varētu būt J.Zeibārts 2009.gadā Kunārā esot kontingenta komandiera amatā OMLT vienībai. Mini vēl kaut vienu no tagadējiem ģenerāļiem, kurš bijis tuvu tam action, kas notika Kunārā?

 3. Kaujas ģ. Leonīds varētu iesildīšanās nolūkos atkārtot lēno vēsu igauņu vingrinājumu.

  “Igaunijas Aizsardzības spēki 2.-5.decembrī rīko ārkārtas rezerves karavīru mācības, kurās piedalīsies vairāk nekā 300 rezerves karavīru no 433.kājnieku rotas, ko veido zemessardzes organizācijas “Kaitseliit” pārstāvji Veru apriņķī, kā arī štāba sakaru bataljona rezerves karavīri, kas iesaukumu pabeidza 2014.gadā.
  Visiem mācībās iesaistīto vienību rezerves karavīriem piektdien pulksten 20 jāierodas iepriekš izziņotā vietā.
  Uz mācībām uzaicinātajiem tiks nosūtīta īsziņa un elektroniskā pasta vēstule, kā arī viņi tiek informēti plašsaziņas līdzekļos un Aizsardzības spēku mājaslapā.
  Ārkārtas rezervistu mācību mērķis ir izmēģināt, kā funkcionē komandu ķēde no valdības lēmuma pieņemšanas līdz aicinājuma nonākšanai pie ātrās reaģēšanas spēku rezerves karavīriem un vienības kaujas gatavības sasniegšanai.
  Šogad Igaunijā spēkā stājās Valsts aizsardzības likums, ar kuru tiek modernizēti Igaunijas aizsardzības principi un kas paredz iespēju rezervistus izsaukt ar 24 stundu brīdinājumu.”

  http://www.sargs.lv/Zinas/Baltija/2016/12/02-01.aspx#lastcomment

 4. Domāju, ka īstu kaujas spriedzi ir izjutis atvaļin.ģen. Juris Vectirāns, kuram pretī bija ne tikai OMON, bet arī Pleskavas divīzija 1991.gada augustā un kurš 1994.gada sākuma izglāba LV no RUSS iebrukuma, kad tika nolaupīti tie ģenerāļi. Viņam par sejas vaibsti kā Metisam – skarbi un iznīcinoši!

  • arī zemessargs

   Tas pats, kurš lika nolikt ieročus un izklīst pa mežiem? Būtu es viņa vienībā, viņš no manis dabūtu kārtu no automāta.

 5. Citāts par Metisu/Matisu, no kaujām Tuvajos Austrumos:
  “On one occasion Mattis offered some water to a tired Marine passing his vehicle. “The Marine refilled his canteens, took a deep gulp, and patted Mattis on the shoulder. ‘Thanks, man,’ he said, trotting off, apparently unaware that he was talking to his division commander.” ” 😀

  • Man patika viņa saskare ar Terminal Lance komiksa autoru:

   “I stood up and addressed the good General, introducing myself and asking him if he read Terminal Lance and what his favorite comic was. He didn’t answer the second part, but he did say that he reads and enjoys Terminal Lance, and that humor and freedom of speech are important virtues to maintain in the culture.

   He then quipped that if I made fun of him, he’d kill me.”

   Katrā ziņā iespaidu atstāj ļoti labu – vienādās devās kārtīgs karavīrs, un intelektuālis. Redzēsim ko teiks par Baltiju, protams, bet it kā stingri stāv par atbalstu sabiedrotajiem.

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Mainīt )

Connecting to %s