144. divīzija Jeļņā kaujai gatava?

[..]Как отметил генерал армии Сергей Шойгу, в текущем году в Западном военном округе проведено около 100 организаци­онных мероприятий, в том числе по завершению формирования двух мото­стрелковых дивизий, подразделения которых размещены в Белгородской, Воронежской и Смоленской областях. Дивизии полностью укомплектова­ны личным составом (70% — военнослужащие по контракту), а также оснащены современным вооружени­ем, военной и специальной техникой. Со­зданы требуемые запасы материальных средств. В новых пунктах постоянной дисло­кации обеспечены необходимые условия для проживания личного состава.Построены и реконструированы 30 объектов первой очереди: казармы, столовые, комбинаты бытового обслужи­вания.Завершить их обустройство пла­нируется в первом полугодии 2017 года. [..]

avots

vara bungas: Es būtu pagaidām ļoti piesardzīgs attiecībā uz apgalvojumu, ka abas divīzijas ir nokolplektētas PILNĪBĀ (ap 10 000 karavīru katrā), tam ir jāgūst  pierādījumus, piemēram, no dislokācijas vietu satelītattēliem.  Tomēr Šoigu paziņojums ir vērā ņemams, jo īpaši kontekstā ar mācībām “Zapad 2017”.

vēl par jaunajām divīzijām šeit

Advertisements

16 responses to “144. divīzija Jeļņā kaujai gatava?

 1. čivinātājā vakardien aizgāja, ka Zapad2017 atkal būšot, lai pārņemtu varu Baltkrievijā. Kad viņas sākas ? Ārvalstu bataljoni jau būs izvietojušies ?

  • Septembrī. Kad bija Zapad 2013 par to tāpat runāja. Tomēr jāsaprot, ka mācības vēl nav iebrukums, vienkārši tās rada labvēlīgus, ja ne ideālus, apstākļus šāda plāna īstenošanai, ko nosaka pavisam citi, politiskie momenti.

 2. Ā un rīt un parīt ukraiņi nespēlējas ar uguni ar tām raķešu mācībām ?http://www.svoboda.org/a/28147836.html
  Un kā vērtē-Erdogan says today that the reason Turkish troops entered Syria was to end the rule of Assad https://www.youtube.com/watch?v=PUqrAUn4las
  Tad viņš notriec lidmašīnu, tad atkal salīgst mieru, un tad atkal met kažoku…

  • arī zemessargs

   Ko nozīmē spēlējās ar uguni? Loģiska rīcība jau sen būtu totāla mobilizācija un savas zemes atbrīvošana par katru cenu!

   • Kapēc Abreni vēl nēesi atbrīvojis, vai vismaz ar tādiem saukļiem uzstājies ?
    Vai manu dieniņ redz kā izrādās ukraiņi ar pēdējās stundās tomēr tās zonas bišķ pārbīdīja.
    Es tiešām nesaprotu, vai Tu izliecies, vai esi glups ? Zini cik horv’ātijai gadi bija nepieciešami, lai atgūtu zaudētās teritorijas ? Vai vismaz apjēdz ka Ukraiņiem nestājas pretī kaut kāda noplukuša armija ?
    Krima ir zaudēta uz visiem laikiem. Doņecku un Lugansku iespējams varbūt vēl varētu patirgoties.

 3. Tiešām aizdomīga tik ātra saformēšana. Visticamākais atkonservēja vecās divīzijas krājumus. Bet tomēr pagājuši gandrīz 20 gadi, nez kā ar tās tehnikas (visticamākais 80. gadu beigu ražojums) tehnisko stāvokli?

  • komandvadības/štāba mašīnas http://www.army-guide.com/eng/product3249.html
   Bet cena! cena! 1,6 milj euro par 168 mašīnām. Divu CVRT cena.

   • kā apgalvoja Graube, tad arī cvr(t) maksāja tādā pašā cenā- 10000 gabalā!.. bez kapitālā remonta, bez apgreidiem utt… tāpēc nepārspīlēsim leišu izveicīgumu!
    es tik domāju, kā būtu ar to bļaušanu, ja nopirktu “plikus” šādus aparātus- veci lūžņi, kuriem vajag remontu, kuri ir pusgadsimtu veci, nepasargāti no kkā lielāka, un šajos tiktu vesta lielgabalgaļa… elksniņiem būtu zvaigžņu stunda! pārējiem ap.irsējiem arī.
    jā, es arī būtu par, ja ZS iepirktu par šādu cenu kaudzi ar cvrt, kuri jebkurā gadījumā ir mobilāki un drošāki par scaniām. būtu tik problēma ar šoferiem, kurus pat smagajiem auto tagad grūti nodrošināt.

    • Graube neteica nah mums tās restaurētās cvrt ambulances vēl pēc 30 gadiem? Nebūs spaiku nebūs vispār nekādas jēgas.

     • vai Graube teica, ka nah tos cvrt??! neesmu neko tādu dzirdējis.
      tātad Tava atbilde ir- nah tas leišu pirkums vajadzīgs, ja uz viņiem nebūs spaiku! un šaubos, ka tur tie būs. un vai leišu iepirktās mašīnas ir daudz labākas par cvrt, domāju, ka nē- tāda pati konservu bundža, kura noteikti, tāpat kā cvrt, ir labākas par scaniu brezenta bruņu.
      un grūti te diskutēt par šo cvrt apgreidu gandrīz miljona apmērā, ja mēs nezinām, kas tad tur tāds ir un vai tas vispār vajadzīgs?!

      • nē, mana atbilde ir, ka leiši pa lēto, steidzamības kārtā, ņemot vērā drošības situāciju, ir aizlāpījuši svarīgu spēju iztrūkumu neplānojot ielāpam ilgu mūžu. LV izdarīja to pašu tikai par pasakainu cenu un tagad auklēsies ar vidēji 0,8 milj. (gabalā) vērto antikvaro spēju ielāpu vēl 30 gadus. Savukārt leiši pie pirmās izdevības, bez sāpēm savu ielāpu norakstīs.
       CVR(t) kā jau KIM ir mazāka ietilpība (lietderīgais tilpums) tieši ambulanču, štābu, sakaru centru un visām citām specialistu transporta vajadzībam, M577 kā jau M113 atvasinājumam šis parametrs ir krietni augstāks, bet ložmetēju vai spaiku pie tā var pieskrūvēt tieši tāpat. LV ir iepikusi “vecus žiguļus” restaurējusi tos nevis pa dārgo, bet pa ļoti dārgo un vēl grib, lai par tiem jūsmo kā par pēdējo Teslu.
       Nav ko te šūt “elksniņus”, SC rīkojas pēc sava plāna, bet viņi ir opozīcija, tāda ir viņu loma. Cita “opozīcija” tēlo beiktu neredzamu zivi. Ja par 1,6 miljoniem, kas ir viena jauna troleibusu cena LV iegādātos 168 ejošas APC tipa bruņumašīnas tehniskā kārtībā, ar mērķi tos izmantot šeit un tagad nevis tālajā 2020.gadā, es pieceltos un aplaudētu.

       • Fuck, tā tas ir, diemžēl, bet nekas tāds līdz šim nav noticis, kamēr leiši un igauņi iepirka M113 un Sisu Pasi, tikmēr mēs turpinājām braukāt ar amerikāņu humpalu hammeriem(starp citu, leišiem tādi arī ir), pie tam kā vieniem tā otriem bija/tik iepirkti arī cita veida bruņoti transportlīdzekļi pa šiem gadiem.
        Bet mums, redziet, neko nevajadzēja.

        Joprojām naivi ceru uz UK-LV darījuma turpinājumu, kur mēs saņemtu pa sviestmaizi vēl pāris simtus britu bruņu tehnikas vienību APC/IFV variantā.

        Vai arī uz norvēģiem, kuriem gan, cik saprotu, nekas daudz vairs nav palicis pāris no vecās bruņu tehnikas(OK, viņiem esot virs 400 M113 dažādās versijās un arī nesen lasīju par Iveco LMV, ka tie stāvot nelietoti pēc misijām un šie tagad domā, ko ar tiem darīt), tik neatceros, kā viņiem gāja ar konkursu nomainīt M113, ātrumā neatrodu info netā.

        • LMV šie papildiepirka 2013.gadā, vai tad tik ātri jau būs gatavi pārdot?

         • Un atkal nevaru atrast avotu, kurā pirms ~mēneša lasīju, ka šiem valdība tagad domā, ko darīt, jo pirka tos LMV tieši priekš COIN misijām Afganistānā un ka tagad tie stāv zem klajas debess un sāk bojāties un ka par to visu jāmaksā un ka remonts dārgs priekš transportlīdzekļa, kurš savu aktualitāti viņu bruņotajos spēkos ir zaudējis.

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s