Dronu medības

[..] Unidentified drones plagued military exercises in Sweden this week and now some joint training operations between Norwegian and US forces have been marred as well. At least 10 drones are believed to have carried out surveillance of military exercises from Østerdalen in the south to Troms in the North.[..]

avots

An explosives-laden Islamic State drone killed two Kurdish peshmerga troops and wounded two French paratroopers early this month in the vicinity of Erbil, Iraq, Popular Science reported. It is believed to be the first time the militant group has inflicted such casualties.

The drone exploded while it was being inspected after being shot down.

avots

vara bungas: Tuvākajos gados gaidāma nenovēršama dronu invāzija. Būs karš un tiesas. Kamēr LV dronu medības vēl nav sākušās, valdība akceptējusi noteikumus civilajiem drononautiem, ar kuriem iesaku iepazīties, it īpaši, ja kāds plāno nosēdināt zem eglītes  BPLA sīko iepriecināšanai. Pārējiem der zināt, ka virs apdzivotām vietām, mājām, ciematiem  bez speciālas atļaujas nedrīkst lidināt neko, kas būtu smagāks par 1,5 kg.  Nekā citādi jūsu privacy nav aizsargāta.  Cilvēki  iesaka labu kaķeni.

Amatieriem

profesionāļiem

Advertisements

18 responses to “Dronu medības

 1. Kad jautāju ZS, kā beidzies šovasar iekustinātais likumprojekts par atļauju virs militāriem objektiem lidojošus dorņus šaut nost, saņēmu atbildi, ka “jā, var, bet tikai, ar NBS komandiera atļauju katrā konkrētajā gadījumā” – tātad ar atļauju, kuru, ja vispār saņems, tad saņems apmēram pusgadu pēc tam, kad dornis jau aizlidojis tālēs.

  Kārtējais gadījums, kad naivi ticēju, ka kaut kas lēnām, bet tomēr tiek sakārtots.

 2. kā ir no tiesiskās puses ar to kaķenes padarīšanu. Ja nošaušu lejā ntos k vērtu TV dronu virs sava pagalma, šamie mani neiemetīs tiesā par mantas bojāšanu?

  • Viss var gadīties. Bet tv droni ir smagāki par 1.5 kg un viņiem jābūt ar atļauju kuru tu neesi devis. Tomēr būs visādi varianti.

   • Ļoti interesanta robeža. Tā kā populārākais komerciālais drons – Phantom 4 – kā reiz ir 1380g.

    • e-veikali piestrādāja 🙂 Manā ciematā jau sākušās problēmas, cilvēkiem krīt uz nerviem kaimiņu pilotēšanas prieki. Domāju jāpaceļ jautājumu, ka visi vienojamies par no flight zonu 🙂

     • ciematā varam vienoties arī par no drive zonu, tikai kādam tas var nepatikt un tiesiski visi ieviesēji atrausies. Nez kāpēc man liekas, ka virs manas sētas lidojošs TV drons nogāzīsies “nejauši”. Kaplējot bietes, pat nepamanīju, ka viš tur ir lidinājies.

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s