Kādam jābūt (papildināts)

leader

avots

UPD1 Rīga, 22.nov., LETA. Aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis Nacionālo bruņoto spēku (NBS) komandiera amatam ieteicis virzīt NBS Apvienotā štāba priekšnieku Leonīdu Kalniņu.

vara bungas: Ne pārāk tālredzīgs lēmums, jo NBS komandieris amatā atradīsies maksimums četrus gadus.  LETAs informācijā Leonīda biogrāfija sākas ar 1997.gadu, kas nav godīgi pret kandidātu, jo neizceļ viņa militāro biogrāfiju visā pilnībā un spožumā.

Nu, nekas, nav pirmā reize, kad renegāti nomaina diletantus.

 

UPD 2 [..] Viņš arī pauda, ka Latvija ir jāizsargā visos virzienos, kā arī jānodrošina gaisa un jūras telpas drošība.[..]

[..] Nākošā spēja ir saistīta ar pretgaisa aizsardzību. Tāpat ir netiešās uguns atbalsts – artilērija, mīnmetēji, prettanku ieroči. Nepieciešams iegādāties daudz modernākus ieročus ar lielāku tāldarbību. Ir arī vajadzīgi cilvēki – jāsagatavo karavīri kā izcili eksperti šajās jomās [..]

avots

[..] “Mans personīgais viedoklis par to, kādā veidā mēs katru gadu attīstām NBS regulāro spēku apakšvienības un kādā veidā attīstās zemessardze, ir tāds, ka, pateicoties sabiedrībai un ekspertiem, mēs esam sasnieguši milzīgus sasniegumus. Līmenis ir ļoti augsts, ja mēs salīdzinām kaut vai ar mūsu kaimiņiem[..]

 avots

VB: Kurš vēl, ja ne mēs, norādīs, ka pirmās divas tēzes atrodas nelielā pretrunā ar trešo. Jaattīsta  praktiski viss, kas pienākas modernai armijai, turklāt jāattīsta vairākos posmos no nulles un tas nav uzskatāms par “milzīgu sasniegumu” .

Advertisements

77 responses to “Kādam jābūt (papildināts)

 1. Tā pati sajūta, kas pirms Trumpja US, Bērziņa LV un tml – nē, nevar būt.
  Ja L. komandēs NBS, vēl SC+ZS utt. noraus 50+ vietas saeimā – eh, tad es pat nezinu, ko zemītim iesākt – nepagarināt līgumu, mainīt sev un ģimenei sejas, pirkstu nospiedumus un identitātes…

  • Strādā no rīta līdz vakaram aģitējot visu ģimenes locekļu, draugu, paziņu vidū par nepieciešamību iet vēlēt Saeimas vēlēšanās un nekādā gadījumā nebalsot par SC un ZZS, diemžēl nekas cits, ko ieteikt nav, proti, nevaru pateikt par ko lai balso visiem labi zināmu iemeslu dēļ – jābalso par mazāko ļaunumu un viss.

 2. ērts, iztapīgs karjerists.

  • karjerists tas jau būtu labi, tur ir jābūt spējām, talantam. Par to VB diskutēts 2013.gadā šeit un šeit.
   Sliktāk, ja būs cilvēks, kura atrašanās amatā apriori ir ikārta diedziņā, kuras gals ir politiķu rokās.

 3. Bergmani, esi valstsvīrs un neizvirzi leonīdus!

 4. Karstās ziņas:

 5. Kalniņš izvirzīts, diemžēl.

 6. p…..ji. Bet, skatoties pēdējo mēnešu procesus, tas jau bija jaušams.

 7. Nu re – tagad mums viss būs ok un bez problēmām ne tikai ZS, bet visā NBS!

  Uzlabojumi būs jūtami uzreiz!

 8. Mani sveicieni, kolēģiem. Jau pusstundu jūtu, kā man dzīslās paaugstinās patriotisma spiediens. Nejauši atklāju sāvā balsī falsetu, kas spēj gaisā saplosīt iznīcinātāju. Vienīgi,,,, uzkabes, aptieciņas, aktīvāks apmācību process utt. nah pagaidīs. Galvenais ir lācplēša gars un kārtīgs pampers, ja nu kas.

 9. njā, kurš no mums te bija optimists?!
  cik noprotu, var būt arī sliktāk! 😀 😀 😀

 10. Artis Pabriks: “Leonīds Kalniņš ir kaujas virsnieks, ne parketa ģenerālis.”

  Eiropas Parlamenta deputāta Arta Pabrika viedoklis par izvirzīto kandidatūru NBS komandiera amatam

  Aizsardzības ministra piedāvātā kandidatūra Valsts prezidentam NBS komandiera amatam ir vērtējama pozitīvi. Ģenerālmajoru Leonīdu Kalniņu raksturo autoritāte gan NBS, gan Zemessardzes vidū, pieredze vienību komandēšanā un štāba darbā, starptautiskās misijas pieredze, kā arī tas, ka viņš dienestu ir sācis no pašas apakšas kā ierindas zemessargs. Līdz ar to L. Kalniņš vairāk ir kaujas virsnieks, ne parketa ģenerālis, kas šī brīža drošības situācijā ir kritiski svarīgi. Būtiski, ka L. Kalniņš ir bijis Zemessardzes komandieris laikā, kad tai tika atvēlēti mazākie finanšu līdzekļi, bet tomēr viņš parādīja raksturu un spēja šo organizāciju ne tikai saturēt kopā, bet arī uzlabot Zemessardzes kaujas spējas. Kā viens no būtiskākajiem izaicinājumiem būs spēja kopā ar Aizsardzības ministriju efektīvi un mērķtiecīgi izlietot nozarei atvēlētos budžeta līdzekļus. Paredzams, ka no šī komandiera kandidāta tiks sagaidīta zemessargu skaita palielināšana. Tāpat būtiski būs ne tikai turpināt jau esošo, vēsturisko un ilgstošo sadarbību ar Mičiganas Nacionālo gvardi un Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem, bet veidot arī jaunu starptautisko sakaru nostiprināšanu.

  • uz papīra, Arti, uz papīra..

  • Ierakumu_žurka

   Nosapņojo kā Ļoņa Kalnavīram iesniedz 5 punktu plānu ZS skaita palielināšanai:
   1. Ieskaitīt aktīvo ZS skaitā ZS veterānus;
   2. Ieskaitīt aktīvo ZS skaitā visus JS, kas sasnieguši 18 gadu vecumu;
   3. Ieskaiīt aktīvo ZS skaitā visus, kas kādreiz kaut kur gājuši OMD. PSRS OMD arī der;
   4. Palielināt maksimālo dienesta vecumu ZS līdz 90 gadu vecumam;
   5. Piešķirt sev medaļas par izpildīto uzdevumu, izveidot jaunu dienesta pakāpi – ģenerālimperators un piešķirt to sev.

   Pēc tam nosapņoju, ka Vienās Lielās Mācībās, ko “komandēja” Ļoņa, tiklīdz kaut kas nenotika pēc viņa Napoleona karu stilā izplānotās operācijas, šis aizgāja galvu saķēris sēdēt uz pīpētavas trepēm, kamēr kaujas vadību pārņēma Kapteinis, kas tur vienkārši blakus atradās.

  • “Ģenerālmajoru Leonīdu Kalniņu raksturo autoritāte gan NBS, gan Zemessardzes vidū…”- nu, ko jūs te cepaties?!… 😀 😀 😀

  • Agris Purviņš

   Šis “kaujas virsnieks”, kā ierindnieks sēdēja ZS 51.KB par sakarnieku, ejot dežūrās par ko saņēma algu. Mācībās neatceros, ka būtu viņu manījis. Kā nekā brālis bija BN komandieris. PIe tam kularos nemaz nekautrējās nolikt Zemessardzi kā tādu pašdarbnieku iestādi.

  • Pabriks kāds bija muldētājs, tāds arī palika. Pat īsti nesaprot par ko runā.. “kaujas virsnieks”, tas vispār ir kaut kas. Vismaz zin, ko tas nozīmē? 🙂
   Citu amatpersonu šodien teiktais rosina aizdomāties par kompetenci, arī liek justies kā kaut kādā absurda teātrī, vai vēl kur līdzīgā vietā. Viņi visus par muļķiem laikam uzskata, itkā neviens nezin kā ir?!

 11. Bergmanis nepārliecinoši, ļoti nervozi prezentēja Kalniņa izvēli, pamatojumu. Liek domāt, ka vai nu pašam pret savu gribu vai kāds lielāks ir pārsteigts un stipri neapmierināts ar izvēli.

 12. Ohoo, sarkanās pļukšmunīcijas mēneša laikā tikšot aizvietotas ar daudz piemērotāku salūtmunīciju. No Ļoņas mutes Dieva ausī.

 13. Toties krievi ar Trampu būs pamatīgi aplauzušies. Nākamais USA aizsardzības ministrs neesot draugos ar krieviem – Tramps pieņem lēmumu, kas Krievijas propagandas medijiem liek mainīt retoriku – http://m.apollo.tvnet.lv/zinas/tramps-pienem-lemumu-kas-krievijas-propagandas-medijiem-liek-mainit-retoriku/778734

  “Jaunais ASV prezidents Donalds Tramps aizsardzības ministra amatā iecels bijušo jūras kājnieku Džeimsu Metisu, kurš uzskata, ka Obamas administrācija pārāk maz uzmanības pievērsusi situācijai Ukrainā, kā arī pārāk maz atbalstījusi NATO sabiedrotos, vēsta «ABC News».”

  Ka tik mūsējiem, t.sk. jaunajam NBS komandierim, nesāk vēl vairāk pendeļi nākt no rietumu puses.

 14. Nesaprotu, kas šī ir par muldēšanu – vai mums ir kaut kādas pilnīgi atšķirīgas pamatpozīcijas par to, kas ir “spēku līmenis” vai kas ir “mūsu kaimiņi” ?

  Citāts:
  “Mans personīgais viedoklis par to, kādā veidā mēs katru gadu attīstām NBS regulāro spēku apakšvienības un kādā veidā attīstās zemessardze, ir tāds, ka, pateicoties sabiedrībai un ekspertiem, mēs esam sasnieguši milzīgus sasniegumus. Līmenis ir ļoti augsts, ja mēs salīdzinām kaut vai ar mūsu kaimiņiem,” sacīja Kalniņš.
  /Citāta beigas

  Tas ir tāpat, kā viņš runāja par tiem Zemessargiem starptautiskajās mācībās, par kuriem fanoja sabiedrotie un brīnījās, ka tie ir tikai brīvprātīgie, nepasakot, protams, ka tā ir Zemessardzes aktīvākā un entuziastiskākā daļa, kas nebūt obligāti nepārstāv pārējo (lielāko) zemīšu daļu?
  Nujā. Dzīvosim, redzēsim, ko Leonīds iedomājies darīt ar NBS.
  Tikai viens jautājums, ko varbūt nesaprotu, būdams par jaunu varbūt – vai viņa sliktā slava šeit ir lielākoties tādēļ, ka karjeru uzsāka un izvērsa PSRS skolās, tāpēc, ka lielās par sasniegtiem “līmeņiem”, kas ir skaistas puspatiesības, vai ir vēl kaut kas?

  • Jau kaut kur teicu, ka NBS komandierim jābūt diezgan neatkarīgai amatpersonai, proti,tādai, kas realizē savu politiku neatskatoties un kuras viedoklis ir zināmā mērā saistošs pat valdībai (tādēļ NBS komandieri apstiprina Saeima). Ieraksts biogrāfijā par “nepareizām skolām” nav nekas slikts, speciālists ir speciālists, bet vienlaicīgi tas ir 100% iegansts pielaides atņemšanai jebkurā brīdī un amata zaudēšanai. Atcerēsimies jezgu ap Broku, Dreimani, Naudiņu un daudziem daudziem citiem goda vīriem un dāmām par kuriem plašai publikai nav daudz zināms. Nav dūmu bez uguns, daži zaudēja pielaidi iespējams pamatoti, to neviens nekad neuzzinās. Saprotms, ka pirms 20-25 gadiem grūti bija atrast speciālistu, karjeras virsnieku, kurš nebūtu saistīts ar PSRS karaskolām, bet tagad tādi ir starp vecākajiem (nevis augstākajiem) virsniekiem. Varbūt laiks gluži vēl nav pienācis normālai paaudžu nomaiņai, bet arī drošības situācija ap LV nav uzskatāma par normālu vai ikdienišķu. NBS vajadzīgas reformas, kuru veikšanai nepieciešams zināms politiskās drošības spilvens. Citādi viss būs pa vecam (finansējums seko politiķim) un tonusu sistēmai piešķirs tikai zelta pendeļi, kuri var gadīties drīz beigsies.

  • Ja tēma interesē palasi VB ierakstus šeit, šeit, šeit
   šeit

 15. Bet vispār sviests. Viens atvaļinās tāpēc, ka tūlīt būs pensionārs, vietā nāk otrs, kurš ir tikai dažas dienas jaunāks. Kur ļoģika?! Graube paiet malā, lai čoms arī dabū pastūrēt ar lielajiem pagoniem un tiek pie lielākas pensijas?
  Vai vēl kāds no pulvežiem (bez Liberta) nav kaut kur aizbraucis uz ģenerāļu kursiem? Varbūt vajag samest naudiņu, lai jaunie talantīgie ātrāk tiek pie iespējas? Jātaisa akcija “Izauklēsim savu komandieri”?

 16. Te viss skaidrs, turpināsim iet iemīto taciņu!

  Graube uz kaut ko ieciklējās, tāpēc palūdza aiziet ar cieņu.

 17. Kādam jābūt? Ar tādām kara smadzenēm un militārajām zināšanām, kā arī stratēģisko domāšanu kā ģenerālim P. Radziņam.
  Daudzi ir lasījuši Radziņa “Rakstu krājumu” un, ja salīdzina ģenerāli Radziņu ar ģenerāli Kalniņu, tad tā ir diena pret nakti.
  Ģen. Kalniņš jau par 9 gadiem pārsniedzis ģen. Radziņa mūža ilgumu, bet tā arī nav uzrakstījis nevienu kaut vai bakalaura līmeņa pētījumu, vai grāmatu, vai publisku rakstu (vienkāršā un tautai saprotamā valodā) ar savu personīgo redzējumu par to, kā būtu jāveido un jāattīsta NBS (intervijās žurnālistiem teiktais īsti neskaitās). Tādā ziņā no mūslaiku karavīriem pozitīvi vērtējams K.Krēsliņš, kurš par militārajiem un ar budžetu saistītajiem jautājumiem publicējās arī tad, kad vēl atradās dienestā.
  Konkrēti varu pateikt, ka “Tēvijas sarga” vecajos numuros ir vairāki raksti no K.Krēsliņa par to, kādam jābūt virsniekam un līderim – viņam arī bija tabula gan ar īpašībām, gan kompetencēm. Bet neatceros, ka kādreiz mūžā būtu lasījis un redzējis kādu ģen.Graubes vai ģen.Kalniņa analītisku rakstu. Jācer, ka vismaz Graube pēc pensionēšanās sāks publicēt rakstus un savus pētījumus par militārajiem jautājumiem – kā nekā būs daudz brīvā laika.

  • Kalniņš jau savā ziņā ir līdzīgs ģen.Radziņam:

   1. Labās krievu karaskolās gūta izglītība
   2. Radziņs dienēja Ukrainas armijā, Kalniņš mācījās Ukrainas kara skolās
   3. Spoža militāra karjera
   4. No štāba priekšnieku amatiem par armijas komandieriem

 18. Raimondam jauns bruņurupucis!

 19. Ienāca prātā, ka vispār Ļoņam ir unikāla iespēja nospēlēt ” žostka” un izdarīt to, kas īstam NBS komandierim jādara šī brīža globālajā situācijā, jo viņam jau zaudēt nav ko – dembelis tepat pie durvīm, OF-8 pakāpi gan jau arī piešķirs, pensija arī būs (gan jau ka neatvaļinās ar negodu) – var spēlēt uz visu banku.

 20. Man kā jūrniekam, protams, maz zināma jaunā NBS KOM labās un sliktās īpašības, bet divas lietas mulsina gan:

  1. ZS virsnieku aizstāj ZS virsnieks? Normāli būtu citas ieroču šķiras pārstāvis;

  2. Ja iepriekšējais NBS KOM atvaļinās vecuma dēļ, kā va izvirzīt tikpat vecu virsnieku? Šis jautājums, protams, iztirzīts vairākkārtīgi, bet kārtējo reizi tiek parādīta politiskās elites nekonsekvence lēmumu pieņemšanā, kas atkal rada rindu citu jautājumu par kompetenci, nākotnes vīziju, konsekvenci citos lēmumos? Skaidra lieta, ka tie ģenerāļi un admirālis, kas arī bija starp kandidātiem, ir “par jaunu”, bet vai tad tā nebija Ģen. Graubes ideja jauniem dot ceļu? Vai tad šis lēmums atkal nepaplašina plaisu starp karavīriem un augstāko vadību? Kā tad mums ar uzticību vadībai, ja tik klaji un kliedzoši lēmumi, nenosarkstot, tiek pasniegti kā ideāli risinājumi? Suņi rej, bet karavāns iet tālāk…

  Ir nācies tikties ar augstākiem virsniekiem no NATO struktūrām, un viņi tiešām iedvesmo. Ar savu enerģiju, vīziju, uzskatiem, spēju motivēt… LVA neesmu sastapis nevienu, kas būtu kaut tuvu šim līmenim…

  • Visi jautājumi vietā. Atbilde viena: kārtējais pussolis, neizlēmība, kompromiss. Tomēr esmu drīzāk optimists, jo nevienai nozarei LV nav tā paveicies ar burtiski “ārējo” vadību kā aizsardzības nozarei. Ja laika pietiks virsnieki no NATO struktūrām sakārtos arī mūsējo. Bet, kā jau teicu, ja paspēs.

  • arī zemessargs

   Latvijā jebkurā publiskās pārvaldes iestādē Tu ar savu “enerģiju, vīziju, uzskatiem, spēju motivēt” ātri iegūsi ienaidnieku masu par to, ka esi 1) konkurents 2) nemiera gars, kas traucē atpūsties. Pēc sevis zinu. Savādāk ir nelielos privātos kolektīvos, kur priekšnieks ir tāds pats un prot ap sevi līdzīgu komandu savākt. Bet, ja šāds uzņēmums paliek liels, tad lejā sākās tas pats. Mentalitāte tāda. Vairāk vai mazāk raksturīga visām postpadomju valstīm. To man vairāki ārvalstu kompāniju menedžeri, kuriem šeit un citur exPSRS valstīs filiāles, teikuši.

   • Atsēdēt kantorī darba stundas dzerot kafiju, nozagt no ceha cik vien var un ko vien var lai uzsistu gaisā lai ar to papildus nopelnītu un kompartijas idioti par priekšniekiem – te Tev arī ir darba kultūra, kādu mantojām un kāda joprojām savā ziņā var pastāvēt, jo vecie kompartiju biedri sarkano nomainīja uz sarkanbaltsarkano un turpina shēmot un atsēdēt.
    Pārējie sēž Facebookā darba laikā.

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.