Dienas grauds

[..] “We will have weapons in the ministry and we will be ready to defend ourselves,” said Defense Ministry State Secretary Janis Garisons [..]

The Washington Post

vara bungas: Nē, nu es zināju, ka “viss ir slikti”, bet ka tik tālu … 🙂 Ja jau ministrijas ierēdņi gatavojas mirt aizstāvot kopētājus un Venden dispenserus, tad ar agrās brīdināšanas sistēmu, krīzes parvaldīšanu  un C2 ir pavisam švaki.   Vēl  WP rakstā atklājas  AM ēkā dienošo zs skaits = veseli 20 durkļi , kas , jāsaka godīgi, ir  pamaz tik patriotiskai institūcijai. Vispār, uzmanīgāk vajag ar tiem ārzemju žurnālistiem viņi bieži vien jokus un ironiju nesaprot 🙂

Ja nopietni, tad bēdīgākais ir tas,  ka AM ierēdņi turpina domāt kā civilisti. Pie normāli strādājošas militārās izlūkošanas  situācija, kad ierēdņiem jāatšaudās no diversantiem  ir neiespējama principā. Apdraudējuma periodā ministrijās ēkā jāpaliek tikai apkopējām, pārējiem jāparceļas uz rezerves dislokācijas ēkām, kas atrodas nomaļus un ir pienācīgi apsargātas. Sliktākajā gadījumā jāpastiprina esošās ēkas apsardzi. Viss, kas būtu jādara ierēdņiem – jārada agrās brīdināšanas sistēmu, jāizstrādā plānu apdraudējuma periodam un jānodrošina pienācīgu apsardzi ēkai, kurā šis tas vērtīgs glabājas (ne jau ierēdņi). Ja galu galā no seifa jāvelk ārā mauzeri (SNAFU – situation normal: all fucked up), tas nozīmē, ka no augstāk minētā nav idarīts,  viss  bezcerīgi sa*ists (FUBAR-fucked up beyond  any repair). Nekā varonīga te nav, lepoties nav ar ko.

P.S. Raksts ir pamanīts, paldies visiem, kuri iesūtīja linkus.

PPS Pabriks rakstā arī tiek plaši citēts, uzskatu evolūcija vnk apbrīnojama.

Advertisements

64 responses to “Dienas grauds

 1. Gvardes Leitnants

  Kā teica viens no maniem bijušajiem Komandieriem ( tiešām ar Lielo burtu, nelaiķis) līdzīgu situāciju novērtējumam:
  “Нет слов-одни буквы остались!…”

  Atvainojos par kirilicu.

 2. Ja kāds nevar atvērt, jo ir izlasīt Washington Post mēneša limits, ieguglējiet “Fearing closer Trump ties with Putin, Latvia prepares for the worst”, un varēs apiet ielogošanās pieprasījumu no WP mājaslapas.
  Raksts neiedvieš pārliecību par AM darbu, bet vismaz labi, ka ir ticis pamanīts. 🙂

 3. šis nevarētu būt veids, kā AM kolektīvs mēģina reklamēt savu pašaizliedzīgo dienestu ZS, kurš šiem vasarā tika uzpendeļots? 🙂 Jo ja tas nopietni domāts, jāpiebalso vienam VB kolēģim, kurš pie katra idiotisma ved uz laukiem kārtējo rīsu maisu.. Domāju tur jau būs sakrājusies cienījama pārtikas bāze 🙂

 4. Miera laikā viegli teikt, ka esi gatavs mirt par valsti vai aizstāvēt to ar durkli uz šautenes gala, bet diez kapēc kara laikā frontes līnijas aizmugurē stāv cilvēki, kuri nošauj visus, kuri izdomā bēgt no karalauka pirms gaidāmā uzbrukuma. 🙂

  • LV versijā, kas stāvēs un šaus bēgošos soldžerus? Municipālā policija un personīgi Mežvieta k-gs?? 🙂

   • MIDD? Varbūt SAB? Domāju kaut kāds samiksējums no viesiem drošības orgāniem sākot no IeM līdz AM.

   • arī zemessargs

    Piefrontes līnijā tas jādara Militārai policijai, aizmugurē arī parastai policijai.

    • viena no tiesiski sakārtotākājām jomām LV ir kara tiesas.

     • arī zemessargs

      Esošais likums piemērots aizmugures darbībai, frontes līnijai un piefrontes rajonam nepieciešamas atsevišķs regulējums – ļoti vienkāršs – frontes iecirkņa komandieris ieceļ kara tiesu trīs virsnieku sastāvā, kas tiesīga lemt par sodiem piefrontes joslā, tai skaitā notiesāt ar nāvi 5 min. laikā.

      • Interesants ierosinājums- Jūs būtu gatavs uzņemties atbildību par nāvessoda piespriešanu vai arī to izpildīt? Jo tas izklausās pēc galējā bezizejas risinājuma, ļoti ērts propogandas nolūkiem.

       • arī zemessargs

        Jā, esmu gatavs spriest un izpildīt.
        Jo piefrontes haosa apstākļos (marodieri, dezertieri, alkoholiķi ar ieročiem rokās), lai ieviestu kārtību, dažreiz ir nepieciešams dažus sodīt, lai pārējie pieraujas. Diez vai mēs uzvarētu neatkarības karā, ja tādi līdzekļi netiktu lietoti.

        • Un ja sākas vispārēja panika un masveida atkāpšanās stratēģiski neizdevīgā situācijā, tikai tālab ka cilvēkam ieslēdzās pašsaglabāšanās instinkts. Es neizjustu vēlmi, teiksim mēģināt noturēt pozīcijas par katru cenu, ja zinātu ka pretiniekam ir pārspēks, bruņutehnika un viņš ir labāk apmācīts- bet vienībai kurā esmu es ir tikai vieglie strēlnieku ieroči. Tā būtu veltīga nāve.

         • Sēnes un citas mušmires pareizajā devās spēj stiprināt garu. Ne visu nosaka reālais spēku samērs. Tu esi vienības sastāvā, kā avienība tā tu. Visi cīnās tu arī. Vēl ir naids,tad vispār poh… viss kā ringā.

          • Ja vienība nav sastrādājusies un saliedēta vai arī ir mainīgs sastāvs, tad nekādas savstarpējās uzticības un vēlmes par kādu upurēties man nav pagaidām- aizdot vai iedot ekipējumu, vai padalīties ar uzturdevu ir cita lieta. Varbūt vienkārši problēma ir tajā ka esmu individuālists, visi nevar būt piemēroti militārajam dienestam.

         • arī zemessargs

          Ne jau tikai panika un masveida atkāpšanās, panika var iestāties brīdi, kad ienaidniekam ne tuvu nav pārspēks, toties baumas cirkulē. Arī pie masveida atkāpšanās jāievēro atkāpšanās secība.
          Dažreiz pozīcijas jānotur par katru cenu, lai dotu iespēju pārējām vienībām atkāpties uz sagatavotām pozīcijām, lai pārgrupētos. Tavas vienības neupurēšanās, nozīmēs krietni lielākas vienības bojā eju.

   • Pašvalsdības policija diez vai to darīs, bet kādu zemessargu daļu varētu novirzīt šī uzdevuma izpildei. Pretējā gadījumā, ja viens sāk bēgt, tad viņa kolēģis to redzot, arī sāks bēgt, jo negribēs mirt, ja ir opcija nemirt, tas ir cilvēka pašsaglabāšanās instinkts. 🙂

  • Tālavas Taurētājs

   Ir jābūt slimam un apdauzītam par kaut ko mirt. Tāda ir šahīda-viendienīša domāšana. Normāls karavīrs ir gatavs cīnīties līdz pēdējai asins lāsei, bet ne mirt. Tā ir būtiska atšķirība starp gatavību mirt un cīnīties atdodod pēdējo, jo cīņā ir pārliecība uzvarēt un ziedoties, bet gatavībā mirt ir nolemtība un sakāve.

 5. arī zemessargs

  Interesanti, vai šiem zemessargiem no AM ieroči tupat darbā glabājās? Vai ir sagatavotas rezerves telpas AM kaut kur Ādažos?
  Garisons it kā bija Ārlietu ministrijas drošības departamenta direktors. Vai viņš to ministrijas drošību šitā iedomājās https://www.youtube.com/watch?v=JmxK_pBaG4E
  Vēl viņš http://www.mod.gov.lv/Ministrija/Vadiiba/VS.aspx daudzus amatus ir ieņēmis un kursos ir bijis.

 6. Es kaut kur nosapnoju ,ka shtf sitacija paraditos vienibas kuras kertos klat Kalvitim,Skelem un citiem ja vini vel butu LV.par ko es saubos.

  • Tas ir pretizlūkošanas uzdevums identificēt apdraudējumu no pretinieka ietekmes aģentu puses un kara laikā neitralizēt to. Mēs jau nezinām vai pie šiem nav viss tas pats, kas KNABā.

  • Gvardes Leitnants

   Kas zin- varbūt sapnis izrādīsies vieds.

   Turklāt, kā savulaik teica Josifs Visarionovičs ( atmetīsim šīs personas vēsturisko kontekstu- šī komentāra ietvaros):

   “Brīnumi nenotiek, ja vien – kāds par tiem neparūpējas.”

   Mam šis sapnis patīk- neliegšos. Bet lietas materializēt palīdz psihoenerģētika, domu rašanās un izplatība;)

  • Viss itkā labi, bet ja netiktu klāt Kalvītim un kompānijai vai arī vienkārši kāda pāķu kompānija izdomātu, ka viņiem nepatīk viņu pagastvecis un “gan jau ka viņš arī maita, ar olighardiem pirms tam sadarbojies” un ies šo spraust uz mieta, ko tad?
   Te tiešām būtu jābūt drošības dienestu atbalstītām “raganu medībām”, savādāk linču spriestu pa labi un pa kreisi un beigās visa valsts būtu izvarota.

  • Ierakumu_žurka

   Es lasīju, ka Izraēļu Mossad gadu desmitiem pēc kara medīja un nomedīja nacistus un citus radījumus pa vidu pasauli.
   Interesanti vai mūsu Viedie Vadoņi par to kādreiz aizdomājas.
   Obligātoriskais noslēguma smaidiņš. 🙂

   • Ellē (pēc reliģiskās piederības) viņiem degt un tiks nolādēti līdz 10 pakāpei.

   • arī zemessargs

    Komuņaku rīkļurāvēji būtu tāpat jāmedī, bet kur nu mūsējiem 🙂 tā jau vispirms būtu pašnāvība jāveic.

    • Gvardes Leitnants

     Jau ne pirmo gadu desmitu par šo tēmu domāju- un ne tikai domāju.

     Viena lieta jāsaprot- ilgsotša atrašanās komfortablā un drošā vidē atrofē pašsaglabāšanās instinktu un veicina nesodāmības apziņu. Un, jo ilgāk nav riska un apdraudējuma, jo straujāk aug nesodāmības apziņa.

     Un ne visi apjēdz, ka kaut kur eksistē “kantoris, kur visi gājieni tiek pierakstīti”.

     Un tas laiks nāk…

     • arī zemessargs

      Mūsēji drīzāk baidās, ka visus gājienus pieraksta tas pats kantoris, kurš visu pieraksta no 1917. gada un šis kantoris var arī nesaudzēt, pat jau uz Rietumiem izdosies aizmukt, tāpēc labāk neizlekt un neatbalstīt nacionālās intereses. Latvieši jau labsirdīgi un aizmirsīs. Uz vēlēšanu brīdi regulāri aizmirst.

      • Kolektīvā amnēzija?

       • arī zemessargs

        Dažreiz arī kolektīvā šizofrēnija 🙂 Piemēram, kad pieprasa pieredzējušo cilvēku, bet tā lai nekur pirms tam nebūtu iesaistīts.

      • Gvardes Leitnants

       Es ne par to, 1917. gada kantori. Un ne tik daudz par kantori kā formāciju…
       Ja godīgi-mēs visi kar šo procesu esam bijām esam vai būsim saistīti, esam katrs pats “kantoris”. Daudzi tādi kantori, turklāt.

       Galvenais, lai fakti tiktu fiksēti.

       Lai pēc tam būtu, ko “piestādīt” tiem, no kuriem nāksies “sprositj, kak s poņimajuščih”” (ne nelasās gluži tā, kā kirilicā, vai ne? Bet ne tas galvenais).

       Sev pieejamo “ētera” laiku es neesmu veltīgi tērējis 😉

       Visiem visu to labāko!

       • arī zemessargs

        Būtu jau labi, ja kāda organizācija uzņemtos taisīt publisko personu “melno darbu” sarakstu, kas būtu publiski pieejams un papildināms. kangarwiki.lv 🙂

        • Tiesu darbi neizbēgami un beigās lapu aizklapētu.

         • Gvardes Leitnants

          Kādas lapas, kādas organizācijas?! Šī vēl nav tā stadija. jau rakstīju- katrs pats sev kantoris. Pirmā vienmēr ir pierādījumu vākšanas un dokumentēšanas stadija. bet par pārējo jādomā tad, kad šis “pārējais” kļūs aktuāls. Publicitāte ārpus pietiek.com šajā stadijā ir lieka, traucējoša un kaitnieciska.

          Pirms “predjavas” piestādīšanas ir jābūt bruņotiem ar argumentu apstiprinošiem pierādījumiem- faktiem un to apstiprinājumiem. Citādi var nākties atbildēt par “tukšu tirgu” -kā jau te daži atzīmēja. Bet “predjavas” formātu diktēs sociāli- politiskā situācija konkrētajā brīdī. Tagad domāt par to ir laika un enerģijas veltīgā šķiešana, kā arī potenciāla pasākuma “palikšana zem sitiena”.

         • L.Grantiņš visu pieraksta 🙂

         • arī zemessargs

          Nevajag tak ķengas, konkrētas lietas, kuras var no atklātiem avotiem lasīt. Piem. balsojumā atbalstīja TUA tirgošanu, bija pret pārēju uz mācībās skolās latviešu valodā. Kādi te tiesu darbi?

     • Gvarde Leitnant – Tevi citē Poikāns iekš Facebooka, būsi slavens 😀 !

      • Visi, kuri bieži raksta VB un regulāri apmeklē drumfestus ar laiku kļūst salveni.

      • Gvardes Leitnants

       Ak tā… Nu, es “Ģīmja Grāmatā” neesmu, tāpēc nezinu, kādā kontekstā un ko konkrēti viņš citē. Ja pa tēmu, tad ir labi. Bet varbūt- Tu ( ja drīkst uz “Tu”) vienkārši “ieķiķināji” par citēšanu 😉 ( derēs arī tā- ar humora uzjūtu pagaidām viss ir OK).

       Līdz sakariem:)

       • Ja vien neuzskati mani par britu karaļnama troņmantinieku, tad derēs uz Tu 😀 !
        Poikāns aka Neo iemeta to komentāru ar norādi uz VB diskusiju pie šī raksta.

        • Gvardes Leitnants

         Labi, “Troņmantniek” , sarunājuši- uz “Tu” 🙂

         Ko konkrēti viņš tur iemeta un norādīja- ir iespējams citātiņu no viņa dabūt – ja Tev ir brīvs brītiņš? Referencei, tā teikt.

         • Gvardes Leitnants: “Viena lieta jāsaprot – ilgstoša atrašanās komfortablā un drošā vidē atrofē pašsaglabāšanās instinktu un veicina nesodāmības apziņu. Un, jo ilgāk nav riska un apdraudējuma, jo straujāk aug nesodāmības apziņa.
          Un ne visi apjēdz, ka kaut kur eksistē “kantoris, kur visi gājieni tiek pierakstīti”. Un tas laiks nāk…”
          Avots:

          Dienas grauds
          [..] “We will have weapons in the ministry and we will be ready to defend ourselves,” said Defense Ministry State Secretary Janis Garisons [..] The Washington Post
          VARABUNGAS.WORDPRESS.COM

 7. man liekas, ka puikas ir aizķērušies starp I un II pasaules karu. zonderkomandas, kas šauj uz bēgošiem kareivjiem piedien kārtīgām frontēm un pozīciju kariem. Ja Rand un visi citi atvēl 80% ZS zaudējumus pāris dienās, retorisks jautājums, kas ko šaus un kurš vairs varēs šo šaušanu noorganizēt.

  • Par tiem 80%. Nedomāju, ka runa bija par personāla zaudējumiem, bet gan par vienību kaujasspējām, ja ir zināms ka vienība pēc 30% zaudējumiem kļust kaujas nespējīga. Tā kā daļa ZS vienību jau sākotnēji nav kaujas spējīgas un tās ko izdosies salasīt/izveidot cietīs zaudējumus, tad kopaina tiešām varētu būt tāda, ka 80% vienību prasa pārformēšanu vai papildināšanu.

   • Padomājot par šādu iespējamo karu, man nāk prātā domas ka vispār mūsu PD un ZS jebkādā koordinētā veidā pastāvēs maksimālais pāris dienas…..pēc tam vienkārši haos un katrs cilvēciņš par sevi.

    • Pieņemsim ka tas ir sliktākais komandvadības sistēmas pastāvēšanas variants, ņemot vērā, ka cilvēki gadiem strādā pie tās pilnveidošanas, gluži tā tam nevajadzētu būt. Cita lieta, ka arī tad, ja C2 sistēma pastāv un darbojas jābūt komandieriem, kas to piepilda ar koordināciju, lēmumiem, pavēlēm uc saturu. Ar to var būt problēmas, jo spējīgu stratēģu mums ir ļoti maz.

  • arī zemessargs

   Ja tas būs zibenskarš, tad nepagūs neko, bet, ja būs kas līdzīgs AUkrainai, tad vajadzētu parādīties.

 8. Tālavas Taurētājs

  “We will have weapons in the ministry and we will be ready to defend ourselves,” said Defense Ministry State Secretary Janis Garisons
  Tā ir nolemtība, gluži kā Ādolfa bunkurā. Šis iznāk ārā, lai papliķētu pa vaigu jaunsardzei… Ai piedodiet, pārrakstījos, hitlerjūgendam… un pēc brīža šie jaunekļi tiek iemesti pašā Berlīnes kaujas peklē.
  Tā ir pilnīga polārlapsa!!! Faktikski ar šo te tiek atzīts, ka pēdējos 25 gados nekas nav darīts un mēs nezinam ko un kā darīt, katrs ir pats par sevi. Valsts instruments – AM sevi ir izsmēlis, tas ir nopietni jāreorganizē, atlaižot visus ierēdņus, izsvēpējot nelabos garus no Baltijas kara apgabala štāba.
  Mierina tikai doma, ka individuālās alternatīvās pozīcijas ir izveidotas, sektori un pietuvošanās maršruti zināmi, krājumi gatavi. Jāparūpējas tikai par elektrību.

 9. Nē nu smieklīgi, bet nu Rīgā ir 300k krievu, kas saskatījušies tv dieva brīnumus būs sadomājušies un uzņēmuši drosmi.

  • Stāsta, ka bija nesen pētījums, idejā tāda ka tie 300K vispirms skatīsies, tad piesliesies stiprākajam. Ļoti ticami.

   • arī zemessargs

    Jā, NAA ar Bērziņu priekšgalā kaut ko tādu izpētījuši. Te gan jāpiebilst, ka arī daļa latviešu centīsies sēdēt malā un tad pieslieties stiprākam.

   • vēl paudze vai divas un tad tas jēdziens krievs būs ļoti nosacīts!.. ar atsevišķiem izņēmumiem!

    • Krievs kā jēdziens Latvijā jau padomju laikos bija nosacīts jēdziens – valoda iebraucējiem kopīga – krievu, taču tautības, pārliecības dažādas.
     Ja nebūtu tāda ušaka, tad jaunākā krievvalodīgo bez-sakņu cilvēku paaudze Latvijā, iespējams, jau sen raudzītos 100% rietumu virzienā, nevis ar urrā uzķertu katru PSRS atraugas Krievijas un tās dirslaižu izsaucienu pret Latviju vai rietumiem.

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s