Vana Tallinn

[..] Pēc tam, kad Centra partijas kongresā aizvadītajā nedēļas nogalē šī politiskā spēka ilggadējais līderis Edgars Savisārs tika nomainīts ar Jiri Ratasu, Igaunijā ir izraisījusies valdības krīze. Valdošajā koalīcijā ietilpstošās SDE un IRL pārmet Reformu partijai, kā tā cenšas izveidot jaunu valdošo koalīciju ar Centra partiju, taču Reivass to noliedzis. Savukārt SDE priekšsēdētājs Jevgeņijs Osinovskis paziņojis, ka arī viņa vadītā partija ir gatava sākt sarunas par jaunas valdības veidošanu un gadījumā, ja jaunā valdība tiks veidota kopā ar Centra partiju, par premjeru varētu kļūt Ratass. [..]

avots

vara bungas: Visi saprot, ka kašķis ir par iespējamo EE valdības veidošanu ar kreiso Centra partiju (Tallinas mēra E.Savisaara partija) , kas ir populistiska, mēreni prokrieviska un atklāti eiroskeptiska? Lai gan jāsaka, ka 2002.-2003. un 2005.-2007.gadā  tā jau bija EE valdošās koalīcijas sastāvā. Tomēr laiki mainījušies. Es nesalīdzinātu CP ar mūsu SC, jo EE zāle ir zaļāka, augsne cietāka un kreisie adekvātāki, bet tas var būt slikts piemērs LV attiecībā uz SC ņemšanai koalīcijā, sak, re, kā EE ņem kreisos prokrieviskos populistus-eiroskeptiķus  valdības  laivā un  nebaidās.

Advertisements

11 responses to “Vana Tallinn

 1. arī zemessargs

  Igauņu centra partija ir drīzāk kaut kas uz mūsējo Gods kalpot Rīgai pusi – antiideoloģika un populistiska “nost ar ideoloģijām, mēs par visu labo un pret visu slikto”.

 2. arī zemessargs

  Principā arī Sudrabas partija varētu būt kas līdzīgs.

 3. Es lasīju komentāru no igauņa, ka tas nav tik vienkārši – ka viens iemesls, kāpēc izveidojās šī valdības krīze, bija tieši tas, ka partijas sociāli-liberālais un nepavisam ne prokrieviskais/eiroskeptiskais spārns gāza Savisāru. Tas pavēra iespējas sadarbībai ar pārējām partijām, iespējas, kuras nebija, kāmēr Savisārs un viņa spārns bija pie ruļļiem.

  Man gan nav ilūzijas par to, ka kaut kas līdzīgs notiks Latvijā ar Saskaņu – ka viņi tiešām sāks nopietni uztvert sociāldemokrātiju, nevis Nila ego un Krievijas šprici.

  Jāskatās, kā Latvijā varētu kristalizēties tas populistiskais (nelietoju to ar obligāti negatīvo nozīmi), anti-esteblišmenta vilnis, kas izpaudās Lielbritānijā un nu jau arī ASV. Kaimiņš nedaudz low-energy ir, un baigi kluss bijis pēdējā laikā.

 4. Re kur intervija ar ticamāko USA State secretary (pēc daudzu ASV lielāko mediju domām). Intervija veikta šā gada septembrī. No 4.minūtes par Baltijas valstīm.

  Tēzes interesantas:
  1. Diezgan nepārprotami pasaka, ka Baltijas valstu uzņemšana NATO bija kļūda. Vienlaikus – kas izdarīts, izdarīts, vārds jātur un jāsūta uz Baltijas valstīm USA army brigade, vēlams, ar visām ģimenēm, lai efektīvi nodrošinātu atturošo funkciju.

  2. Sankcijas pret RUS bezjēdzīgas un pret krieviem jābūt draudzīgākiem, bet Ukrainai jādod iespēja sevi aizstāvēt. Jādod tai piķis un ieroči.

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s