Mirkļa birka #esmuzemessargs

Piektdien, 11.novembrī valsts svētku ieskaņās un atzīmējot Latvijas armijas uzvaru pār Bermonta karaspēku, Zemessardze organizē zibakciju “Esmu zemessargs!”, kuras laikā zemessargi ir aicināti ierasties darba vietā kaujas formas tērpos, demonstrējot, cik daudz Latvijā ir zemessargu un radot svētku sajūtu valsts svētkos. Mirkļa birka (tēmturis), komunicējot sociālās saziņas tīklos:  #esmuzemessargs.

sīkāk par akciju

vara bungas: Es gan papildinātu šo akciju arī ar rezerves karavīriem, kuriem atvaļinoties no dienesta piešķīra tiesības nēsāt formu. Citādi nav jau kur šo godu izmantot.

Advertisements

63 responses to “Mirkļa birka #esmuzemessargs

 1. Kāds viedoklis k-giem par šo soc. tīklu akciju? Ir sausa relīze iekš mil.lv un pilnīgs klusums visur citur. (studbats FB atsaucās – izņēmums). Sajūta, ka kāds kādam kaut ko pateicis un tālāk ignore un pašplūsma. ZS ir ļoti raiba – liela daļa iekš FB, TW utt nesēž, caur batiņiem informācija nav nodota. Rezultātā augustā šī akcija izskatījās vāja. ap 30 iekš FB. Aptuveni tik pat (tie paši) iekš TW. Un tagad, visticamāk, būs tāpat vai nedaudz labāk.
  Kā domājat, ir vērts šajā piedalīties – mērķis labs, parādīt, ka ZS ir plaša organizācija ar daudzu profesiju pārstāvjiem, daudzi uzņēmumos nezin, ka kolēģis ir ZS utt. Bet ja piedalās, vai nebūtu daudz nopietnāk viss jāiešūpo, lai pasākums iegūtu masveida efektu, kā arī būtu jābūt..

  • Ierakumu_žurka

   Akcija, protams, ļoti jauka un patīkama.
   Bet iebremzē viss birokratiskā līmenī. Ja tu redzētu to e-pastu vilcieniņu, kas velkas līdzi tam visam pasākumam no idejas brīža līdz “Jā, 100% daram” tu saprastu, cik ļoti tas viss ir “smieklīgi līdz asarām”.
   Katrs grib būt maziņš ģenerālītis un kaut ko apstiprināt, tad kāds apstiprina apstiprinājumu, tad Tatjana saziņas departamentā kaut ko no uzrakstītā nespēj saprast un viss tiek atmests atpakaļ apstiprānšanas apstiprināšanai līdz beigās tas tiek vēl pārdesmit reizes apstiprināts.
   PR funkcija NBS’ā strādā baigi lēni, jo PR grupa nav pa taisno pakļauta NBS komandierim – tur pa vidu vesels bars maziņu ģenerālīšu.

   • visus ģenerālīšus uz ierakumiem….. Vietā 2-3 spečukus no laba privātkantora un NBS tēls aizies debesīs. Kāpēc diez tas skan neiespējami..? 🙂

   • A kā gan citādi tiem ģenerāļīšu bariem attaisnot savu eksistenci NBS’ā?
    Ja viņu neredz sarakstēs un viņš/viņa nav iesaistīts lēmumu pieņemšanas vai vismaz apstiprināšanas/saskaņošanas procesos, tad viņš nav vajadzīgs, līdz ar to, katrs vaigus pūš un cenšās, kā māk 😉 !
    Gluži tāpat kā ar bezjēdzīgo PVPJ1110 krāmēšanu uz BV platformām, tā vietā, lai uzliktu 50cal vai GMG(protams, pret viegli bruņotiem separiem arī PVPJ1110 derēs, lai sagrautu kādu graustu, bet tam piemērotāks ir CG ar savu daudzpusīgo lādiņu klāstu un lietošanā parocīgāks arī CG ir, atšķirībā no neērtā PVPJ), nu grib kāds to PVPJ turēt arsenālā, jo kā gan citādi lai attaisnot novecojušo prettanku doktrīnu turēšanu NBS’ā, ja ne ar ieinteresēto virsnieku/instruktoru vēlmi nepadarīt sevi par “obsolete” dinozauriem, kuru pielūgsmes objekts un maizes devējs ir zaudējis savu aktualitāti.

    • arī zemessargs

     PVPJ1110 šauj krietni tālāk par CG.

     • Žēl, ka tikai vienreiz (nu labi, varbūt divreiz), jo šāvēja atrašanās vietu nemaaazzzz nevar redzēt.
      Pilsētā ar to īpaši ērti apieties….
      Tā ir vakardiena.

      • arī zemessargs

       Kungi, ja nav nekā, tad šis ir labāk kā nekā. Nevajag PVPJ1110 ar CG pretnostatīt. Tie ir viens otru papildinošie. Arī pilsētā, ja ienaidnieka pozīcija zināma, tad var piebraukt, izšaut no pietiekama attāluma un atkāpties.

       • Esi darbojies ar to bleķi?
        Es esmu, pret neko citu, kā plikiem separiem tādā attālumā, no kura kalašs neķer, var šaut pa stacionāru mērķi, pēc šāviena jāmaina lokācijas vieta, lai nesaņemtu atbildi, ar šo lielo cauruli to izdarīt ātri un droši var tikai pie attiecīga reljefa, kur ir aizsegs un transporta līdzekļa fiziskās iespējas pārvietoties ātri.
        CG šeit atkal sit pušu PVPJ, būtībā PVPJ ir pielietojams tikai un vienīgi vienā gadījumā – nekustīgs mērķis lielā attālumā bez riska saņemt atbildi no pretinieka, tikai tad ir jēga.

        • arī zemessargs

         Jā, kursos esmu bijis.
         Arī nekustīgs Tigr, BTR vai BMP ir gana labs mērķis ja šauj no aizsega vai no Badvagena ar kuru pēc tam notīties.

         • Nu tad Tu ar Aniņu abi divi esat apsēsti katrs ar savu arhaismu 😀 !

         • Un tiem nekustīgajiem BTRveidīgajiem var tikt gana tuvu klāt nemanītiem ar CG, nekratoties ar skaļo BV ienaidnieka tuvumā 😉 !
          Vēl viena lieta – ja jau esi darbojies, tad man Tev nav jāstāsta, cik “forši” ir piešaut šo ieroci?

     • jā, bet viņs nav mobils. CG var viens cilvēks nēsāt apkart, pamēģini ar PVPJ1110 paskraidīt (svars kaut kādi 120 kg) . Būtībā tas aparāts ir labāks nekā nekas, bet tērēt resursus un montēt viņu virsū uz BV ir baigā izšķērdība…….es nevaru nosaukt nevienu aspectu, kur PVPJ1110 būtu labāks piemēram par to pašu GMG vai 50.cal. Tiem svars ja kas ir vairākas reizes mazāks, kaut kādi 40 kg.

      • Nē nu, ja ar to PVP bozi varētu bērt kā no 50cal, tad jau būtu labi, bet arī tādā gadījumā varbūt labāk uz BV likt kaut kādu reaktīvo šāviņu bloku?

       • Diemžel MRLS mums nav kā skiras-kas protams ir ļoti žēl,jo tie paši bulgari ražo labas un lētas sistēmas.
        Es te nerunaju par pašgājejiem,bet tie paši velkamie,montējamie 106mm -12km.
        Mrls ir ļoti labs netikai iznīcināšanas līdzeklis,bet arī bremzēšanas-mums protams ir viedā arta “sabiedroto atbalsts”:))

      • arī zemessargs

       PVPJ1110 arī der. Ja nav nekā cita, tad arī tas ir labi. Labāks par GMG vai 50.cal tas ir gadījumos, gad vajag no 900 m iebliezt par BTR, KKM vai stacionāro pozīciju/blokposteni.

       • Nu paga, ko nozīmē nekā cita nav? Mums noliktavas pilnas ar CG, ir ko likt PVPJ vietā un viss.

        • arī zemessargs

         GC lādiņa svars ~ 3 kg, PVPJ1110 ~ 10 kg. Efektīvais šaušanas attālums CG ~ 300m, PVPJ1110 – 600.

         • ir jāsaprot ka 600m ir iespēja precīzi trapīt ja viss sakrīt-bet šaut var arī pa 2000m atāliem mērkiem-tas atškir šo no CG,CG ir self destruct,šeit nav cik zinu,kur notemēsi tur lidos,izkvēpināt no attāluma to pašu snaiperi ar PVPJ varēs labāk nekā ar Cg-kurš noteikti būs snaipera uguns robežās.

          ” Blokpostiem” ļoti labs ierocis,stacionarām pozīcijām,tam ir vieta vel mūsu BS ,itseviski kad nekā līdzvertīga nav,CG ir cita klase tomēr un citas iespējas un + -.

          Kā jau teicu jabūt mixam no ieroču sistēmām,kuras risina visas vai vismaz vairumu kaujasvides uzdevumu/problēmu.
          Mums pagaidām ar šo ir bēdīgi,tapēc norakstīt PVPJ būtu neprāts,lai cik senlaicīgs tas liktos,nedomāju ka kāds liks ar to skriet uzbrukumā,plus šo var slepus novietot=notēmet un distancēti izšaut-ko nevar CG tomēr (distancēti).Teiksim slēpni,vai citos uzdevumos.
          Nepārvertēsim pretinieku-pretī tāpat cilvēki,arī tehnika,nav un nebūs kaujas laukā tā ka uzreiz pamanīs un neitralizēs 100% ,seviški uzbrukumā tev,ir tik daudz faktoru no kā veidojas katra kareivja izdzīvošana kaujaslaukā,ka pat lielas klūdas tev un labas ieroču sistēmas pretiniekam negarantē iznīcināšanu pat pie nepareizas rīcības un taktikas no tavas puses.

          To pašu Ua pieredzi ar mūsdienu Ru armiju pieredzi ir vērts apgūt un pastudēt,nav jau nekādi monstri tur un super spēks.

          Piemēram izredzes cina pret nemodernizetiem tankiem,btr,bmp nebūt nav mazas,pie pareizas taktikas un rīcības,pret moderno tehniku (T-72B3 UN TT) jau ieverojami sarūk,bet arī te daudz dot drosmīga un pārdomāta rīcība(Taktika),kas modernuma pārsvaru samazina.

          Mēs visi gribam modernu bruņojumu un mums to vajag,bet jāmācās cīnities un efektīvi izmantot to kas ir.Škiet Radziņam bija ļoti atbilstoši vārdi šinī sakarā,nenocitēšu…bet zinu ka bij:)

         • Viss atkarīgs no tā, pa kādu mērķi un vai ir kustīgs vai nav, līdz ar to arī šie attālumi, ņemot PVPJ mīnusus(svars, ammo svars, pārlādēšanas neērtība, izmērs kopā ar BV un ar to saistītās pozīciju maiņas neērtības atkarībā no apvidus), manuprāt, nespēlē noteicošo lomu.
          Mēs savā batā jokojam, ka PVPJ pa ceļam uz mācībām jānodod tuvākajā šrotā vai “jāpazaudē” kādā upītē 😀 !

         • Tikai tāda nianse, ka VIENS šāviens 600m, tālāk kapi.

     • Un? Ar milzīgo izmēru, lielo svaru, sarežģīto pārlādēšanu(kad uz BV transporta) un tikai vienu vai diviem munīcijas veidiem.
      CG jau kādu laiku ir lādiņi, kuri velk līdz ~1000m, līdz ar to PVPJ zaudē savu vienīgo priekšrocību.

      • arī zemessargs

       Jā, atradu, ka kaut kādas šķembinieces ir arī uz 1000m parādījušās un ar raķesfunkciju arī uz 1000m. Bet bruņsitība līdz ar to tiek upurēta.
       Ukrainā abas puses PVPJ1110 SPG-9 lieto un ir apmierinātas.
       Katrā gadījumā bruņojumā ir jāsaglabā, kamēr nav Spike/Javellin tipa vietā.

       • Izņemot wiki atrodamo vienu lādiņu, kurš lido virs 1km, ar ko tas SPG-9 labāks par CG?
        Mums nav klaji lauki tik daudz un tik lieli un visaptveroši, kā Ukrainā, lai mēs uztrauktos par HEAT caursišanas spējām ar pārsimt metru starpību, nu nebūtu jābūt mums tam tik svarīgam, ar Gustavu kompāniju, manuprāt, tomēr labāku un niknāku slēpni var uztaisīt, nekā ar PVPJ, kuram vienīgais reālais pluss ir attālums vienīgajam pieejamam lādiņa veidam, kas par pāris simtiem metru lielāks, nekā CG tālāk velkošajam HEAT lādiņam un pat caursišanas spēja, šķiet, vismaz teorijā salīdzinot ar CG pieejamiem lādiņiem, neko dižāka nav.
        Neskaitot to, ka jāizmanto viss, kas pieejams un skaitot to, ka PVPJ uz BV ir daudz vieglāk pamanāms un grūtāk pārlādējams rīks, nekā CG, kur ir kaut kāda vēl vērā ņemama PVPJ priekšrocība, jo bruņu caursišanas un tāldarbības spējas noteikti nav neko vērā ņemamas, ja salīdzinam ar CG.

       • Kur Tu atradi Rakešfunkciju,es vnk sekoju līdzi visām tendencēm,pētu nēesmu manījis (vienmēr jau var palaist garām protams kautko),ka būtu CG vadāmā munīcija,tikai CG m4 ir intelektuālie tēmekļi,tas gan ,bet nu mums CGm4 visdrīzāk nespīd jo ir 800m2:(
        Viss pārējais ir uzlaboti ešošo lādiņu galvenokārt tālšavība,kas protams ir plus un liels.
        Lielākais jaunievedums CG munīcijas saimē ir Confined Space munīcijas saime,kas ļauj šaut no slektām telpām-piemērota cīņam apbūvetā vietā vai arī ar lielu vegetāciju-meži un tt.
        CG ir ļoti labs ierocis ar labiem radītājiem un munīcijas saimi,mīnuss tas ir dārgs.
        Optimāli būtu ja būtu paralēlā lētā saime blakus RPG-7 vai vācu panzerfausti,kam ir ļoti spēcīga un moderna munīcija (prettanku modeļi dot aiz reaktīvas bruņas 900mm caursiti) un temēšanas sistēmas kas ļauj satriekt kustīgus mērķus 600m distancē,bet ir lēti.
        Nu vismaz Usa vai kādas citas valsts vienreiz lietojamie granatmetēji,no lētā gala ka Law vai tamlīdzīgi,jo tas pats AT-4 ir labs un arī munīcijas saime ir laba tam,taču tomēr daudz dārgāks,un proporcija pret law ir apm 3:1 .
        CG jaunākā munīcija.Demonstrācija pa bmp.

       • Par to, ka jāsaglabā, strīda nav, tomēr – tā ir vakardiena.

    • kas tiem lohiem traucē pārkvalificēties uz CG instruktorēšanu?

     • Iztiksim bez apzīmējumiem “lohiem” un tt,bv protams ir novecojis un nav moderns ierocis,taču visu pēdējo konfliktu (ieskaitot jaunākos) pieredze rāda,ka tam joprojām ir efektīva vieta kaujasvidē (lai arī citur ir citu kalibru,modeļu “bezatkatkas”,atskirība minimāla,var diskutēt par tā efektivitāti konvecionalā karā un pamatoti un tt,prasītos ka būtu 106mm mums-ar tām pat Lahātus šauj arā-tas vairāk ir stacionārs ierocis-kura plusi ir distance un ugunsjauda,pozīciju graušana un tt,viegli bruņotu mērķu iznīcināšana un tt,skradīt ar t0 protams būs Rembo klase,taču norakstīt būtu pāragri,uzdevumu kam tas tika radīts tas vairs pilnā merā nepilda,ieroču attīstības dēl,taču darīt vēl var daudz.
      Domāju uz platformām,jābūt labam mixam starp ,GMG 40mm,0,5 cal , un ptrk,atbalsta lielgbaliem,lai ir pilnāks spektrs.Tikai “bezatkatka” protams ir “perebors”.
      Visi ieroči ir labi,katram ir sava vieta un klase un pielietojums,un vēl labaki tie kļūst kad tiek pielietoti vietā un laikā,kas atbilst to spējam:)

     • Prasi viņiem pašiem 😀 !

    • Par akciju (nerunāšu par problēmām tās ieviešanā dzīvē,diemžēl-tas redzams) viennozīmīgi pozitīvi,galvenais ka kāds noinstruētu lai nav pec tam bildes ar “sagurušiem”,un citādi diskriditējošiem ZS vārdu un uzticības un goda līmeni grajošiem personāžiem(nedosiem propogandai iesmelu jo akcijas efekta,pārvērst to par defektu),esam formā-izturamies priekšzīmīgi,apdomajam ko teiksim kolēgiem un tt,citādi plus vajadzīgs un ideja vnm,bet super.
     Tas ka izsludinata,klusi un nemanami,bezmaksas masu resursi nav iesaistīti un viss ir vaji un pasīvi-liecina ka PR departaments dzer par daudz kafiju un smekētavā uzturas darba vietā,vai spēlē “spēlītes”,un kēde apstiprināšanā un efektivitātē ir japārskata:)

 2. ir labi veidot skaistu ZS tēlu, kas veicinātu ZS rindu kuplināšanu! gribētos tik, lai pēc tam ZS personāls šos romantiķus spētu nolikt atpakaļ uz zemes un apmācīt. pretējā gadījumā šo ZS ciparu jādala ar 2 vai 3, kuri tiešām saprot uz ko viņi iet un kam viņi tiek apmācīti- t.i. ārkārtas situācijām un karam!!!

  • ja netiks kačāts tēls, nebūs tam ZS personālam neviens romantiķis, ko uz zemes likt. Statistika ir samērā skarba. Jaunie ZS knapi nosedz aizgājušo rindas. ZS pieaug tikai powerpointos. Manā skatījumā šī ir laba aktivitāte. ZS = tauta. Kaimiņ Janka, kolēģis utt. Tikai oficiālā organizatoriskā puse, kā parasti sūdaina.

   • Otrdienā izziņot piektdienas kampaņu – tur nekas dižs nevar sanākt.

    Nez, es teiktu, ka ZS aug, bet svētie 8k tāpat nav. Tāpēc kompromiss matemātikā – norakstām neaktīvos +/- tikpat, cik iestājas, kopskaitu nemainām.

   • tik traki jau nav. batiņā tagad pēc mācībām grūti atrast pleķi kur piemesties stroķi tīrīt. gadus divus atpakaļ tādas problēmas nebija :-D. ar skaitu ir tā kā priekšniecība pasūta. pagājušogad mums kopskaits +/- nemainījās – jaunpienākušos izmantoja lai norakstītu mirušās dvēseles.

  • Gvardes Leitnants

   Nekas neveidotu ZS ZS tēlu tik skaistu kā mūsdienīgs bruņojums, uzdevumiem atbilstošs ekipējums pienācīgā kvantitātē un kvalitātē, kā arī pareizi organizēta apgāde/ nodrošinājums un reālistisks apmācību process, balstīts uz pašu updeitotāko/ nesenāko pieredzi.

   Tad arī no cilvēkiem var prasīt atdevi, jo viņi uzskatāmu redzētu, ka viņus gatavo kaujām, nevis nokaušanai. Un tā jau būtu cita motivācija apgūt apgūstamo.

   • protams, ir jauki, kad ekipējums ir tip-top, lietus nelīst un pirksti nesalst, bet… ir tā kā ir! tāpēc pirmkārt ir jāiemāca attieksme un iemaņas un vēlāk tad arī iedos rbs70 vai cg pašaudīties!
    un nedomāju, ka kādu gatavo nokaušanai- vismaz mums mācīja uzšauj-skrien-slēpies! tā arī agrāk saucās- mobilie strēlnieki. ātrāk skrējām, vairāk atvaļinājumu 😀
    fronti noturēt toč nevarētu, bet pretiniekam mūs atrast un iznīcināt arī nebūtu viegli!

    • Gvardes Leitnants

     Tas nav tik daudz jauki, ( jauki tas ir tēla spodrināšanai), cik absolūti nepieciešami- lai tiem, pa kuriem šaušana ar “dzīvo” munīciju būs praktiski garantēta, izdzīvošanas iespēja tomēr būs IEVĒROJAMI lielāka.

     Es nerunāju par “tip- top” ekipējumu, bet gannm par “bare minimum”.- bruņuveste um kevlara ķivere mūsdienās nav nekāds luksuss, bet minimāli nepieciešamais siuācijā, kad pa tevu šaus, lai ievainotu vai nogalinātu.

     Jā, šaut , skriet un slēpties arī jāprot. Bet, ja ar to vien pietiktu, tad ne amīši, ne mūsējie sevi neapgrūtinātu ar bruņu vestu nēsāšanu “karstajos” punktos. Un notiekošais UA apliecina, ka tagad ir jāmācās “skraidīt, slēpties un šaut”, esot bruņuvestē (pamēģiniet ieplecot TŠ ar fiksētu laides garumu, esot bruņuvestē- sajūtiet atšķirību!).

     Atceros, vienā no saviem maritime security deplojmentiem mums normālo vestu vietā bija vieglās, slēptai nēsāšanai paredzētās IIIA klases bruņu “ņieburiņi”, kuri maksimums tur .44 Magnum revolvera lodi. Ja godīgi, sajutāmies praktiski kaili, vēl jo vairāk tāpēc, ka “skriešanai un slēpšanās” vietas uz tiltiņa ir, maigi sakot, ierobežotas ( atkarīgs, protams, no kuģa lieluma), ieskaitot pret- ložu/ RPG aizsardzībai sagatavotās pozīcijas.

     Jebkurā gadījumā, mūsdienu apstākļos es kā komandieris savus karavīrus vismaz bez normāliem broņikiem nesūtītu pret labi apbruņotu un sagatvotu pretinieku. Protams, krieviem ir ne tikai ne tikai bruņusitēju lodes kalašiem, SVD un citiem verķiem, bet arī paaugsinātas efekticitātes stobri bruņuvestu cauršaušanai, bet neba visiem viņu ierindniekiem un seržantiem būs izsniegtas 9×39 mm beztrokšņa snaiperšautenes un triecienšautenes VVS “Vintorez” un/vai “Val”.

     Palūgšu neņemt stipri pie sirds, bet ja nav vismaz katrā Bn vads ar broņikiem nokomplektēts un šis vads šajos broņikos “neskrien, neslēpjas un nešauj” mācībās, tad pa lielam vairāk nokaušanai, nekā kaujai- sorry.

     Jo- darīt visu Tevis minēto (un absolūti vajadzīgo) broņikā ne tikai jāspēj, ber arī jāprot- slodzes citas, pārvietošanās tehnika arī. Cilvēks, kurš atnāks tad, “kad būs vajadzīgs”, uz sitiena to nespēs. Par šo ” tirgu” atbildu konkrēti, jo ir nācies dzenāt sevi un padotos +40 C uz sakarsētas tērauda “pannas”. Un pat cilvēki, kas ir dzimuši tajā klimatā un viņu organisms ir tam piemērots, pēc 15 minūšu ļoti mērenas fiziskas slodzītes sāka “vīst”, viņu organisma “hidraulikai” atsakoties funkcionēt.

     Tā,lūk…

     P.S. Turklāt, mums dzīvā spēka papildināšanas iespējas nav tik lielas, lai varētu karavīrus sūtīt kaujā nepietiekoši ekipētus.- kaut minimāli.

     • piekrītu, ka pie ekipējuma jāpierod un tas jāapgūst!
      bet dižu atšķirību starp kalašu un m58p nesajutu, tāpēc nevaru iedomāties, ka paņemot rokā g36 šī būs eksistenciāla problēma, vienkārši cits ierocis, kurš jāpiešauj. bet daži izdzirdot, ka g36 viņiem nebūs, bet būs “jāsamierinās” ar ak4, patriotisms sāka strauji noplakt.
      tāpēc man labāk patiktu, ja uz jautājumiem: vienība ir apmācīta?- JĀ; vienība ir kaujasspējīga?- NĒ, jo nav pienācīgas ugunsjaudas un pienācīgs ekipējums un nodrošinājums, būtu šādas atbildes. un ja līdz x stundai šīs problēmas nav atrisinātas, tad atbildība ir uz komandieru pleciem, vai sūtīt padotos “nokaušanai” vai izvēlēties partizānu karu. nedomāju, ka mūsu virsnieki ir absolūti stulbeņi, kuriem karavīru dzīvības nav nekā vērtas.

      • Gvardes Leitnants

       Es te ne par vieglajiem strēlnieku ieročiem runāju un patriotisma pakāpi atkarībā no stobra veida, modeļa un pribambasiem uz tiem. Jo- arī ar apgreidotu Mosinu-Naganu (7,62x54R) var sastādīt cienīgu konkurenci Remington 700 (308 Win). Tajā pat laikā vienādä līmenī sagatavotiem pretiniekiem lielākas izredzes būs tam, kuram uz kalaša būs Aimpoint/Kobra/Kaštan/Acog pret to pretinieku, kuram ir tikai pliks kalašs. Un apgreidotam kalašam īpaši (7,62×39) ir zināmas priekšrocības pret to pašu G36.

       Es šeit vairāk uzmanību vēršu ne tik daudz uz tādu ekipējumu kā uzkabju un mugursomu ražotāju un brendu izvēli, cik tā ekipējuma, kas nodrošina karavīra IZDZĪVOŠANU un KAUJAS SPĒJU SAGLABĀŠANU kaujas laukā, esamību/ neesamību. Un manā grāmatā tie ir individuālie aizsardzības līdzekļi ( bruņuvestes un ķiveres) plus IFAK- neatkarīgi no brenda un ražotāja, bet pieņemamā kvalitātē un vajadzīgajā daudzumā. Tas ir absolūtais minimums.

       Par apmācību un kaujasspēju līmeņa kontroli- piekrītu. Arī par atbalsta ieroču nepieciešamību piekrītu par visiem 1000%- gan uguns atbalsta, gan pretbruņu tehnikas, gan pretgaisa spēju ziņā- sākot no vada un uz augšu.

       Un nevajag nodarboties ar marasmu- tad, ja naudas nepietiek visai komplektācijai uz reiz: kāda jēga no radariem, ja nav iespēju nogāzt pretinieka lidaparātus operatīvi, uz vietām?! Ja man nepietiek naudas gan šautenei, gan optiskajam/nakts tēmeklim, tad es vispirms nopirkšu šauteni. Un vēlāk, iespēju robežās, uzlabošu tās spējas ar atbilstošiem.pričendāliem- sava budžeta iespējās.

       Kas attiecas uz komandieru kvalitāti- tā ir dažāda. Objektīvu un subjektīvu iemeslu dēļ.

       • es atkal velku uz to, ka NBS vadībai ir skaidri jāpasaka- ja, piemēram, pretī būs ne vairāk kā 50 tanki, 300 bruņmašīnas un daži helikopteri, tad aizstāvēties mēs varam, bet ja šos ciparus reizina ar 3, tad iespējamas ir tikai dažas aizkavēšanas kaujas un pārējais ir partizānu karš! un nekas vairāk!..

        • Gvardes Leitnants

         Saprotams.
         Par partizānu karu- lai tas būtu sekmīgs, tā sagatavošanā jāiegulda nesalīdzināmi vairāk resursu, laika un apmācība tam ir komplicētāka ( kāds nekāds slepenības režīms jāievēro apmācbu un organizatorisko pasākumu nodrošināšanā), nekā aizkavēšanas kauju sagatavošanā. Uzdrošinos apgalvot, ka dotajos ( uz šo brīdi pastāvošajos) LV apstākļos mūsu partizānu karš, atšķirībā no post-2PK situācijas, būs “short lived story”. Nav mums pašreiz ne atbilstoši apmācītu cilvēku, ne sagatavotas materiāli tehniskās bāzes, ne nodrošināts “safe heaven” draudzīgās kaimiņvakstīs- un tie ir tikai daži aspekti. Un tas pie skaitliski un kvalitatīvi pārāka pretinieka, ar svaigu pret- partizānu kara pieredzi, ar plašu 5. kolonnu šeit, kas turklāt samācījušies ja ne labi runāt latviski, tad saprast jau nu gan.

         Ja godīgi, mums partizānu karam jau sen vajadzēja gatavoties, pie esošās nabadzības- vismaz no 2008. gada. paralēli konvencionālajai kara vešanas apmācībai. Bet visam jāsākas ar konceptu, jāturpinās ar plāna izstrādi un jānoslēdzas ar plāna īstenošanu.

         Varu piedāvāt literatūru/ avotus par partizānu kara oeganizēšanu- ja ir interese. Iesākumam palīdzēs atbrīvoties no ilūzijām, pēc tam – radīs izpratni par lietu.

   • Gvardes Leitnants +

    Un tas celtu arī morālo pašapziņu un kaujassparu katram ZS,kā arī ZS ietu tautā,un augtu durkļu skaits rindās-100%.

    Bet arī tadi kā ir,pie pareizas taktikas,var izdarīt daudz,Gruzijas karā pie Nikozī zemīši (vietējie rezervisti),Pskovas desanta rotu kopā ar tanku pastiprinājuma rotu nonesa.Un triecienu uz no (šā virziena) Gori apturējā uz vairāk ka 36h.
    Ar minimāliem zaudējumiem sev.Šo gan es nerakstu lai attaisnotu Zs stāvokli un ļautu nopūsties-tas vairāk ir pierādijums tam ka ar labu komandieri un taktiku un sliktu ekipējumu,bet cīņas sparu arī var izdarīt daudz,jāsaka gan īslaicīgi.

    • Gvardes Leitnants

     Pilnībā piekrītu, ka labs komandieria un pārdomāta taktika kādu brīdi var aizstāt tāda vai citāda ekipējuma trūkumu.

     Bet mums jau viss tikai sākas ar malkas ciršanu, bet beidzas ar meža gāšanu sliktākajā nozīmē- spriežot pēc esošās situācijas ar ekipējumu vismaz ZS vienībās, kā arī “Viedo Stratēģu” publiskos izteikumus, mums minimāli nepieciešamā karavīra individuālā kaujas ekipējuma trūkumu ir vēlēts gandrīz pilnībā aizvietot ar patriotismu un varoņgaru. Ņemot vērā potenciālā pretinieka iespējas, atļaušos nekaunīgi paziņot- bruņoti vien ar varoņgaru, šrota un muzeja cienīgiem eksponātiem ( tas par ZSBn rīcībā esošo transportu un vieglajiem ieročiem- mīnus HK G36, protams un vēl daži verķi), mēs praktiski garantēti riskējam nolikt labākos no savējiem, un aizvietot viņus mums būs praktiski neiespējami. Ļaužu mums maz, tie ir zelta vērtē, tāpēc sekmīgai karošanai aprīkojumam jābūt pēc iespējas labākam, mācībām reālistiskām un sagatvotībai tuvu specvienību līmenim ( atbilstoši vecuma grupām un to spējām, protams).

     Lai mēs varētu cerēt uz sekmīgu pretošanos, pēc definīcijas Aizsardzības Svētozolu Birzs Priesteriem būtu jāzaudē miega sajūta līdz brīdim, kad ir izdarīts VISS IESPĒJAMAIS, lai samazinātu potenciālos dzīvā spēka zaudējumus- līdz fiziski iespējamajam minimumam-kad mums ir sagādāts minimāli nepieciešamais bruņojums un tehniskais aprīkojums, sagatavoti labi komandieri un atstrādāta efektīva taktika.

     Bet, kamēr Svētozolu Birzs Priesteri ir aizņemti ar “neizsakāmi svarīgākām stratēģiskas nozīmes lietām”, tiem no mums, kuru pakļautībā ir kaut viens karavīrs/ZS, ir jādomā, ko mēs paši varam darīt tagad un darīsim tad, lai šis karavīrs dzīvotu un tātad karotu pēc iespējas ilgāk.

     Un vēl kas- diemžēl ne visi komandieri ir labi un ne uz visiem varam paļauties. Tāpēc- jāliek lietā gatavnieka princips: katram.indibiduāli. Ieskaitot bruņu vestu iegādi. Kad UA sākās ATO austrumos, mums ukraiņi no kuģu apkalpēm sievām mājās sāka gādāt bruņuvestes. Kā mainās prioritātes garderobes atjaunošanā…jo ziņas par palikušajiem ( bojā gājušiem) uz ielas pēkšņas mīnmetēju apšaudes laikā, ejot uz veikalu pēc pārtikas, kaut kā īpaši iesēžas atmiņā un liek uz citādi ikdienišķām lietām skatīties citādāk.

   • Jā, viedi vārdi.
    Sākt varētu kaut vai beidzot ar paaugstinātas gatavības vadiem, kurus sākotnēji lepni dēvēja par rotu projektu, tad rotas kaut kā tika atbīdītas tālākā nākontē un pārtapa par vadiem(jo cilvēku ta nav) un tagad vispār čušs, ne ekipējuma iedevuši, ne lielīšanās par šo pasākumu.

 3. Šoreiz pat sanāktu izmantot iespēju, taču, ak tu pikselis pelēkais, bikšu priekša izplīsusi pēdējās mācībās 😀 !
  Un ar tām graubes biksēm, ko dod pie lāča vilkt, labāk sēdēt uz poda, ne darbā pie datora, jo stils ir kā pļūtenēm 😀 !

 4. Anonīmais Labvēlis

  Ļoti labs PR gājiens.Ceru, ka nakamgad apziņošana būs laicīgāka un atsaucība līdz ar to lielakā. Idejas autoram – konfekti par izdomu.

  • Gan jau ka ideja nāca no kāda ārrindas zemessarga kā privāta iniciatīva, kura tad tika saskaņota caur augšu augšām.
   Jautājums ir, vai visi saņēma e-pastus no sava bata par šādu akciju?
   Man neviens neko tādu neatsūtīja 😀 ! Info izlasīju FB no LA konta un StBn kontiem.

   • protams, ka e-pasta nav :):) kāds nepaspēja saskaņot e-pasta izsūtīšanas kārtību un instrukciju 🙂 + šodien visiem izaicinājums 11. nov. tusiņi. Kurš ta var nokoordinēt vairākas lietas paralēli? 🙂

 5. Pārskatot FB un TW ar #esmuzemessargs redzam, ka aktivitāte pieaugusi salīdzinot ar vasaru. Forši. Vēl pāris iešūpošanās un varētu runāt, kā par foršu, patriotisku, populāru tradīciju 🙂

 6. Gvardes Leitnants

  Par partizānu un pretošanās kustības (PPK) organizēšanu – ieskatam saites zemāk:

  http://encyclopedia.mil.ru/encyclopedia/history/more.htm?id=11203644@cmsArticle

  http://www.sb.by/obshchestvo/article/partizan-pervogo-chasa.html

  http://militera.lib.ru/research/nepravda_vs-2/04.html

  Augstāk piedāvātie ir RU un BY materiāli. Jāatceras, ka 2PK PSRS ne tuvu pinībā nebija okupēta, tāpēc loģistikai un apgādei bija sava specifika ,bet principiāli apgāde bija jāveic no robežas otras ouses- no frontes līnijas otras puses,bet no savas valsts teritorijas.

  Zemāk materiāli angliski:

  https://www.marxists.org/archive/marighella-carlos/1969/06/minimanual-urban-guerrilla/

  http://www.military-history.org/articles/fighting-phantoms-guerrilla-warfare-from-lawrence-to-the-taliban.htm

  https://mountainguerrilla.wordpress.com/2013/02/25/formation-and-organization-of-resistance-movements/

  Iesākumam pietiks. Vēl ir citi materiāli pdf-ā, bet tos tad caur VB.

  Un, “rozīnītei” vēl šis:

  http://vpk-news.ru/articles/32152

  • thnx saglabāšu Arsenālā

  • Paldies Gvardes Leitnants,par atsaucēm,komentāriem un materiāliem.
   Daudz bija jau studēts,bet ir arī svaigi ,liels paldies.
   Ja ir iespēja pdf materiālus iesūtīt VB un iepostēt arsenalā,būtu ļoti svetīgi.

   Mani intresētu arī materiāli un viedoklis pagrīdes spējām (lv partizāni-x stundai) un nespējām, par sakaru,konspirācijas sistēmas ,izlūk ,apgāde un modeļa izveidi,sistēmas un taktikas ,kas piemērota mūsu videi un apstākļiem,ņemot vērā mūsu ešošos un potencialos apstāķļus.
   Pec Jūsu domām,centralizācija,decentrilizācija ņemot vērā potenciālā oponenta tehniskas un militārās varēšanas,ieskaitot visu spektru (spēka struktūras,specdienesti,spec metodes,sociālie apstākļi,propoganda un vide).
   Saprotu ka tas nav pārs vārdu darbs,bet tīri ieskicei un diskusijas uzsākšanai-Varbūt VB varētu to iepostēt kā atsevišku tematu-tādai bungotāju prāta vētrai:)

   Par sevi īsumā.
   Es nodarbojos,ar militārās tehnikas un ieroču,kauju,taktikas izpēti,tās efektivitātes,pretdarbības iespējām un tt,risinājumu,kļūdu,vājo vietu un tt apstākļu analīzi,galvenokārt akcentu liekot uz Ru pieredzi un ar to saistītajiem konfliktiem,bet neieciklējoties uz vienu,
   pētu arī visus citus pasaulē notiekošoš -atklātos un pagrīdes konfliktus,kaujas un tt.
   Izmantojot Open source no visām pusēm.

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.