Makgaiverismi

[..] Lai nodrošinātu labu pārvaldību, pilnvērtīgi izmantojot resorā pieejamos cilvēkresursus un veicinot to profesionālo izaugsmi, projektā ir paredzēts veikt grozījumus Valsts civildienesta likuma 37. pantā, nosakot, ka:

1) ierēdni uz laiku, bet ne ilgāk kā uz pieciem gadiem var pārcelt uz Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem profesionālā dienesta karavīra amatā;

2) profesionālā dienesta karavīra amatā pārceltais ierēdnis nesaņem profesionālā dienesta karavīriem paredzēto uzturdevu, pabalstus un kompensācijas;[..]

avots

vara bungas: Virsnieka iecelšana par ierēdni ir sena prakse, tas ir ok, galu galā izglītība ļauj, bet ierēdni par karāvīru …  Turpinot izmantošanas variantu uzskaitījumu vēl ar ierēdņiem var kurināt krāsnis kazarmās, tos var dzīt kā pāļus vai klāt kā gulšņus.  Bet konkrētā gadījumā tiek piedāvāts vnk pārģērbt ierēdni jaunā (?) formā, lai nebojā ierindu ar savām šaurajām bikšelēm un Converse kedām. Pats kedu saturs un tā atalgojums militarizēti netiks.  Interesanti vai nosūtīšana no K.Valdemāra uz Krustabaznīcas ielu tiks izmantota ierēdņu sodīšanai  par kļūdām juridiskajā tehnikā?  Ja runājam nopietni tad viss pasākums izskatās kā  NBS administratīvās kapacitātes un personāla skaita celšana piesaistot ersatz karavīrus. Pozitīvi ir tas, ka šāda celšana vispār ir nepieciešama, jo tas nozīmē, ka sistēmā aug spiediens.

Advertisements

28 responses to “Makgaiverismi

 1. Es te vairāk ar ironiju saku šo,bet nu priekšlikums iet uz ierēdniecību caur armiju,VB izskanēja ntās reizes,gan savādākā formā,bet tomēr-tīri teorētiski,varbūt kāds smeļas idejas pie mums ,kad jau pakaļa svilsts:))

  Mums būtu jātjauno ikgadējais 10 ieteikumi BS uzlabošanai,kas must need:)

  • exkaravīrs par ierēdni AM tas ir OK, bet man reiz viens AM kekss diskusijā teica, ka nedrīkst diskriminēt civilos un noteikt rezerves virsniekiem priekšrocības ieņemt amatus AM. Neticu ka tagad “inženierus” sūta uz “ražotni” , lai iemācītu vīli rokās turēt, vnk trūkst strādnieku, jo ienāca jauns “pasūtījums”.

   • Ja nedaudz ievirza specializācijā, tad kāda starpība, vai papīrus štābā bīda pikseļotais vai civilais?
    Dižkareivjus/ves un kaprāļus/les varēs sūtīt uz poligonu mācīties dzimteni aizstāvēt.

   • arī zemessargs

    Izraēlā ir sistēma, ka kāpt pa civildienesta karjeras kāpnēm var tikai vienlaicīgi ar militāro karjeru rezervē. Piem. par departamenta priekšnieku var kļūt ne zemāk kā rezerves pulkvedis.

    • Bet LV izpildījumā iet runa par to, ka ierēdni vnk pārģērbs. Rez.karavīrs viņš no tā nekļūst… cerams. Bet ok izbrīvēs karavīru ko nosūtīt karavīra darbiem.

     • Iedomājos, kā bungu pavadībā, skaistās drānās ierēdņi soļo pretīm liktenim, musketes pār plecu, spalvas pie cepures, gaisā pacilātība un visu prāti ir patriotisku emociju fokusā 🙂

      Bet ja nopietni, tad support amati un loģistika ir tie, kas uzvar karus. Kādam vajadzēs aizmugurē visu mašinēriju uzturēt, labāk lai tie, kas izgājuši kājnieku skolu ir frontē, nevis kartupeļus mizo, jo kādam tas jādara. Ierēdņi kāreiz varēs nodrošināt aizmugures arinsriti, ar šaušanu nav sakara, vajag nēģerus, kas pārzin likumus un pieraduši izpildīt jebkuras muļķīgas pavēles, mīl birokrātiju, ierēdnis tam kā radīts.

 2. Lai ierēdnis varētu ieņemt un pilnvērtīgi pildīt pmd karavīra amatu, viņam būtu jāiziet vismaz jaunkareivja kurss un jāiegūst vispusīga sapratne par armijā (ne tikai NBS) notiekošo, lai pildot savu ierēdņa dienestu nezināšanas pēc nepielaistu muļķīgas kļūdas. Vispār izklausās pēc pilnīgas H, attieksme ir negodīga pašā saknē, ja ierēdnis pilda PMD karavīra pienākumus, tad kāda velna pēc uz viņu neattiecas tie paši noteikumi kas uz PMD karavīru?
  Otrs variants – ja tomēr ierēdņiem liks iziet jaunkareivja kursu, tad lepni varēs paziņot par ievērojamu rezerves karavīru skaita pieaaugumu 😉 Uz papīra viss būs OK!

  • visticamāk, tāds arī ir plāns. Audzēt statistiku, nenoslogojot izdevumu daļu. AM / NBS grāmatvedība labākajās LV inovāciju tradīcijās. Gaidu jaunsardzes iegrāmatošanu par jaunākajiem munīcijas pienesējiem.

   • Jaunsargi pēc spec.kursa (hvz kāds tas būs) tiks iegrāmatoti par kareivjiem.

    • nav neviens, kas spēj šito huiņu nobremzēt? Ātra un inovatīva grāmatvedība nozīmē, ka nenotiks nekādas būtiskas kustības lai audzētu reālu soldžeru skaitu. Būs jāsāk sūdzēties uz Maskavu tfu Briseli.

     • Nu, neskaitot to, ka jaunsargiem vēl būtu jāaposta sarkanās salūtmunīcijas kūstošās plastmasas smārud, nav ar viņiem tik traki, dažam labam liekas, ka viņš ir bezgala kruts, kad atnāk uz ZS, bet visādi citādi, nekā tāda, ar ko nevarētu tikt galā.

 3. Nu johaidī, šis jau ir inovatīvi:

  Rezerves karavīru skaits aug.
  Ierēdņu skaits nerūk.
  Tauta priecājas – re, liekēžiem ierēdņiem liks karot!
  Turpinām izlikties, ka OMD nevajag (domāju, laiks vēl kādām pāris brigādēm).

  Tikai VB griež zobus, bet ja uzliek austiņas, kurās skan Normunds Rutulis, tad tāpat to nedzird.

  • Ierēdņi kara gadījumā būs tie, kas nodarbosies ar aizmugures birokrātiju armijas vajadzībām, bez tā neviena armija neiztiks, šaut tur nevajdzēs, bet kādam papīru kalni būs jāaizpilda, nav rentabli pie papīra ķīpām sēdināt tos, kas tiešām māk šaut.

   • Tā ir ābeces patiesība, bet kurš tad gribēja redzēt karavīrus pie papīru ķīpām nevis poligonā? Tie kuri negribēja attīstīt NBS kaujas spējas vai meklēja iespējas radīt siltas vietas sev un savējiem ar pagoniem un izdienas pensijām. Palūkojiet, kurš raksta PR relīzes – vienas kapteines un majores. Ja tagad pie civilajiem darbiem karavīru amatos pieliks civilos, tas ir Ok un apsveicami, bet kādēļ vienkārši nenoņemt civilajiem pēc būtības darbiem militāro statusu un mierīgi piesaistīt tiem civilos ierēdņus nespēlējot cirku ar pārģērbšanos?

    • +100. ir arī pamatotas aizdomas, ka vismaz komunikāciju jautājumos normāli privātfirmās bružāti un cepti ļaudis to izdarīs daudz labāk par zvaigznīšu plejādi.

     • Bet vai par to pašu algu? Es, piemēram, nezinu, kādu algu saņem Brāle&Co, bet, nu pieļausim, ka ne tādu, kādu saņemtu līdzvērtīgs civilais specs.
      Tad tie civilie speci vismaz “ienesīgākajos” amatos bieži nāks un ies, ne?
      Ja vien tiešām likumdošanās nebūs izmaiņas, bet tas būtu par skarbu, ja vien neizdarītu tā, ka par ierēdni nevari būt, kamēr neesi dienējis vai izgājis pamatapmācību vai vismaz strādājis kādā amatā iekš NBS pēc jaunās sistēmas.

   • Taisnība tikai daļēji, ar atrunu – miera laikā. Aizmugures birokrātiju civilais nodrošina no 08:30 līdz 17:00, civilo nav paredzēts barot uz vietas un turēt kazarmās, to nevar piespiest starādāt neapmaksātas virsstundas, tas neprot atšķirt p**pi no lodāmura un to nedrīkst sodīt saskaņā ar disciplināro reglamentu. Cita lieta, ka gaidāmā kara apstākļos tāda pašupurēšanās nebūs vajadzīga viss notiks ātri.

 4. Šitas ir labs kaut vai viena iemesla dēļ – likumi uz šo brīdi par civildienestu ir tādi, ka ierēdni no amata dabūt ārā var tikai vienā veidā – caur nekrologu. Tagad būs iespēja kādu īpaši sulīgi ieēdušos liekēdi pielikt pie sienas – atlūgums, vai placis un zāles krāsošana. Kārtīgs ierēdnis 100% uzrakstīs atlūgumu un aizies pie privātajiem.

 5. Armijai ierēdni-inženieri (vai citu speciālistu) par dižkareivja vai kaprāļa algu, vai virsnieka speciālista algu nepiesaistīt. Bet par ierēdņa algu (20 000 – 30 000 eiro/gadā) atradīsies daudzi speciālisti (arī ārzemju latvieši), kuri labprāt dienēs un ar savām zināšanām palīdzēs armijai. Un nav arī manīts, ka labi civilie speciālisti gribētu armijā strādāt par virsniekiem speciālistiem (vienīgais izņēmums ir diriģenti un teologi).
  Pārdomām nocitēšu “never ever” augstāk rakstīto: “support amati un loģistika ir tie, kas uzvar karus.” Ja laikus netiks pievesta munīcija, ūdens, pārtika, degviela, siltais apģērbs, būs nepiemēroti pārvietošanās līdzekļi, tad būs Staļingrada kā vāciešiem. Lai ieņemtu support amatu un nodarbotos ar loģistiku – nepietiek ne ar bakalaura līmeņa, ne maģistra līmeņa studijām NAA; šiem amatiem nepieciešama tehniskā izglītība un arī liela praktiskā prakse kaut vai civilajā dzīvē. Un te atkal īstais brīdis uz skatuves uziet arjergardistam I.Mogiļnijam, kurš absolūti neasociējas ar īstu karavīru, muskuļu kalnu un rīkļu rāvēju.
  p.s. Sapieri bez kara inženiera izglītības darbībā (šiem puišiem vajadzētu pastudēt būvniecību):
  http://www.lsm.lv/lv/raksts/latvija/zinas/dagdas-novada-parrekinas-ar-katlumajas-spridzinasanu–vilnis-paboja-ari-tuvejas-ekas.a208530/

 6. Ja civildienesta ierēdnis aizstāj PD karavīru, kas dienē noliktavā, štābā vai autoparkā un PD karavīrs tiek pārvietots uz, piemēram, kājnieku brigādi, es esmu PAR.

  • pievienojos, bet vēl nav zināms kā tas izpaudīsies. Varbūt vnk aizpildīs/aizbāzīs tukšās vietas, kas ticamāk.

   • Arī šādā gadījumā labāk ir aizpildīt tuksās štatu vietas ar civildienesta ierēdni nevis PD karavīru, kas var dienēt brigādē.

   • ka tik nesanāk šos jaunos(vecos) soldžerus apmācīt no nulles. Kurš zin cik bieži un kādā līmenī štāba raušiem bija jāskrien pa poligonu līdz šim? Vismaz IEM sistēmā apalīšiem fizo ieskaites notiek pa “draugam” masveidā 🙂

    • Domāju, ka PD notiek tieši tāpat, pazīstu dažu labu majoru, kas apaļš, kā alus muca, nav iespējams, ka viņš noskries vai pumpēsies, kur nu vēl presīti spēs izdarīt 😀 !

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s