Atvēziens

U.S. military hackers have penetrated Russia’s electric grid, telecommunications networks and the Kremlin’s command systems, making them vulnerable to attack by secret American cyber weapons should the U.S. deem it necessary, according to a senior intelligence official and top-secret documents reviewed by NBC News.

avots

vara bungas: Nu, pieņemsim…  Tad kādēļ ar to plātīties? Esi paņēmis rokā ķebli – sit, vai noliec mēbeli kur tā stāvēja.

Mums būtu jāņem vērā, ka starp Baltkrievijas, Krievijas, Igaunijas, Latvijas un Lietuvas energosistēmām  parakstīts līgums par paralēla darba nodrošināšanu , ka arī pārvades tīkla operatīvo vadību (BRELL).  Viens piemērs, avārija Baltkrievijas energosistēmā 2008. gada 25. jūnijā. Pie vienfāzes īsslēguma uz turboģeneratora 330 kV kopnes, automātikas atteices dēļ, notika Lukomļjas elektrostacijas visu turboģeneratoru (8×300 MW) automātiska atslēgšanās, kas izraisīja vienīgā 750/330 kV autotransformatora (1000 MVA) 140% pārslodzi tranzītā Baltkrievija-Smoļenska. Pārslodze tika likvidēta, pateicoties noslēgtajiem avārijas rezervju apmaiņas līgumiem ar Latvijas un Lietuvas energosistēmām, kā arī pēc ieilgušās elektroenerģijas patērētāju atslēgšanas Baltkrievijas energosistēmā, kuras izpilde ieilga līdz 40 minūtēm, novēršot totālās avārijas draudus Baltijas valstu reģionā.  

Un tas bija  tikai  viens transformātors. Ja pārslodzes  RU energosistēmā  kļūs sistēmiskas, citetīs visi BRELL dalībnieki, t.sk. juridiski – nespējot pildīt līgumā noteiktās saistības. Nez kā ir ar kremļa atslēgšanu no španunga, bet Karalauču enerģētiskā nedrošība vienmēr tika uzskatīta par casus belli.

PS vēl VB par šo tēmu

PPS  uzbrukuma UA sadales tīkliem  analīze. Bez sociālās inženierijas paņemieniem neiztika. Latvenergo darbinieki esiet modri.

Advertisements

27 responses to “Atvēziens

 1. Usa,škiet tas ņemts no Baidena runas (škiet vakardienas),kurā tas atklati pasaka to RU,ka zin kas stav aiz uzbrukumiem Usa,tai skaitā demokrātu nometnei,no Usa puses es domāju ka tas ir pareizs solis vnk parunāt (pavicināt rungu,ne sist),lai openenti otrajā pusē arī aizdomajas par sekām pie sevis,jo mazums aizravušies un neturās vairs pie realitātes (kā ar pretinieka iemanīšanu uguns slazdā-aizravies-iekriti).
  Citādi domāju,ka ne RU,ne Usa neviens nealkst pieradīt šīs spejas partneriem,jo sekas būs jūtamas un dramatiskas abiem.Ja nu vienīgi ar 3 rokām to atļausies darīt,mums gan ir pamats satraukties,ņemot vērā mūsu spējas šajā jomā.

 2. В МИД РФ заявили, что Россия ждет от властей США правовой оценки этой информации. “Отсутствие официальной реакции со стороны американской администрации будет означать существование в США государственного кибертерроризма”, — сказала официальный представитель МИД РФ Мария Захарова.
  Tātad viens otru ir sapratuši un fakts ir-tagad tādas diplomatiskas pieklājības procedūras:)

  https://ria.ru/world/20161105/1480706124.html

 3. Kanādas ziņās parādījusies precīzāka (vismaz man šķiet, pie mums nemanīta) infa par kontingentu kas šeit ciemosies un izmaksām – 455 kadri, 348,6 miljoni trīs gadu laikā.

  • Intresanti,diezgan kosmiski izklausās 350 m uz 3 gadiem bataljonam.
   Iespējams tur slēpjas kas vairāk,vai arī tiks savests smagais bruņojums,munīcija,tā teikt neatkarīga,kaujasspējīga vienība.

   • komandējuma naudas, apdrošināšanas, piemaksas, bruņutehnikas transportēšana turp, degvielas šeit, tehnikas transportēšdana atpakaļ, ko gan nevajadzētu pieļaut.
    Vispār jau komiski viena normāla bataljona uzturēšana gadā = 1/3 LV militārā budžeta.

    • arī zemessargs

     Es arī kaut kur lasīju, ka viena kājnieku bataljona izmaksas Rietumos ir ap 300 milj. gadā.

     • tas ir uz 3 gadiem,bet jebkurā gadijuma naudas ir stipri par daudz,skaitļi cik un kas izmaksā jau nav noslēpums,domājams,ka summa tāda jo BT te būs pilnīgi autonomi kaujaspējīgi,acimredzot tāpec ieguldijums būs tik liels.

  • Jā, ko tie gnīdas tur darīja, intereanti būtu uzzināt teorijā, nevis praksē.

   • Diemžēl tā ir mūsu realitāte,ko pieļaujam,tas skar netikai katru mūs kopumā,te arī daudzas atbildes par BS stavokli un “izcilajām” kaujasspējām ,ko neizkārtosi par labu biznesa līgumu…(nerunāsim,par vnk koruptīvam shemām)…no otras puses var arī apbrīnot BS vadības spējas sadzīvot ar visiem šiem grupējumiem pie varas:)
    Es kā minimums gribētu piedzīvot laikus,kad visu šo klanu elite,saņems savas karmas tumšās puses izpirkumu:)
    Pat prieks,ka tagad tomēr vismaz uzraugi no malas,ir iespējusi šos tipus ierobežot kaut minimāli (visi atceras Škēles un Usa emb sakeršanos),saprotams ka, ko vairāk nevar izdarīt bez iekšējas politiskās gribas,bet griba nevar būt kad visi vairāk vai mazāk ir saistīti savstarpēji.
    Rezultatā -parastajam x Latvietim vēlēšanās būs grūti,un te mēs varam piedzīvot arī populistu “tumšo” zirdziņu uzvaras gajienus un tt…jo principiāli,pie domas kam deleģēt savu varu par valstī nākotnē ir smagi janopūšas…

    Šādas situācijas pieļāušana un valsts novešana līdz tai,arī ir sabotāža,nebūt mums par labu.
    Ir liela uzticēšanās krīze starp varu un tautu,vislābākā augsne hibrīdkaram,finlandizācijam un tt…attiecīgi,katra iesaistītā darbībā-saskatās sistemātiskums,kas noved tur kur noved-attiecīgi liek aizdomaties arīdzan,vai darboņi vadijās pec savtīgām ($) intresēm ,nedomajot strategiski un valstiski vai tomēr ir arī citas intreses,vai tiek ietekmēti-teiksim veikt šõ sevi atalgojošo darbību kopumu,tā teikt,Jums labi un mums arī viss pēc plānā,solis pa labi,vai kresi-viss beidzies.

    Zēl ka mums nav sistēmas paškontrolēs mehānismu,respektīvi,tie itka ir,bet atrodas vienā laivā ar kontrolejāmajiem,esam tālu no pilnvertīgas valsts uzbūves,no dzīvotspējigas vides tautai un valstiskumam,bet alternatīvu nav.Ir vajadzīgas pārmaiņas un nopietnas,kuras nevar sākties bez personībām,kuras vadīsies pēc citiem kritērijiem un būs orintētas uz valstiskumu ,tautu un stratēgiski domajošas,bet nesaistītas (bez savtīgām intresēm un kompromāta)ar ešošo sistēmu un brīvām rokām,vai arī uzraugiem jāsāk valdīt ar stingru dūri elitēs,domāju ka iespējas ir…vismaz BS jomā,pendeļi izskatās darbojas (lēni un negribīgi,bet tomēr),bet tieksme “muhlīties” nepazūd…

    Es mīlu savu zemi,valsti-savu LATVIJU,neatkarīgu,gribētos lai arī saules mūžu valstij savai,citas zemes,kombinacijas un iespējas kur attīsties mūsu kultūrai,tautai nav un nevar būt,ja nu vieņigi okupējam kādu tuksnesi,jebkadā citā forma (bez savas valsts) mūs apēdīs lielās tautas un vestures gramatās mēs būsim Lībiešu lomā,tas ir skaidrs pat pie vislabākajiem scenārijiem.Tāpēc Latvija,ir must need,katram no mums,zēl tikai ka vienkāršajai tautai tā ir vairāk vajadzīga,ka valdošajai elitei…”zagt”,var un varēs pie jebkuras varas,to saprot,neatkarīgi no iekšējām simpatijām rietumu,vai austrumu virzienā un tā arī dzīvo,vienīgais risks uz mirkli zaudēt komforta zonas,un risks pārdales posmos iedzīvoties problēmās,bet citādi visas iespējas open elitei.Šobrīd konkurence iekšēja,pie austrumu kaimiņa vizītes,konkurentu pulki pieaugtu,ne tikai legālajā,bet arī nelegālajā spektrā:)

    Vieni pildīs Ulmaņa lomu un mierinās tautu uz vietas,citi nāks no ēnas arā un būs varā,trešie dalīs trimdas varas naudu un atbalsta subsīdijas,vieta visiem atrodas.

    Ir jāveidojas spēkam politiskam no tautas,kas spētu iet un lauzt un nebaidītos,bet nu tas ir, naivums protams :))
    Un kadri,kadri,tā ir problēma numur 1.

    Armijas lietās runājot-mums katrā politiskajā partijā trūkst militāro haizivju ar kaut minimālu autoritāti/Veiko,bet tas vairāk populismam un zvejai domājams vienīgais škiet vispār,vēl Vējonis škiet izjūt simpātijas un degsmi.
    Ja šādi cilvēki būtu,būtu politiski aktīvi un skaļi,arī diskusija un atbalsts tautā veidotos un lietas kustētu raitāk,nedomāju ka BS vīri nepriecātos par patronu (kas reāli dara),un pateicībā neatdotu balsi (niša brīva)…

    • Diemžēl tā tā sistēma nedarbojas, uz entuziasma tālu netiksi – zaudēsi tiem, kuriem ir adekvāts finansējums. Var izmantot juku/krīzes vai momentu, kad var ielekt vilcienā bez biļetes, bet tas ar mums reizi 70 gados notiek. Nāksies gaidīt.

     • arī zemessargs

      Mūsu liela kļūda ir tāda, ka mēs kaut ko gaidām, tā vietā lai rīkotos. Tā ir kaut kāda pasīva vērotāja sērga. Pretī mērķim ir jāiet, nevari iet – rāpo. Gribi norakt kalnu un nav ekskavatora? Ņem lāpstu un roc! Pārmaiņu atnākšana ir jāgatavo. Latvijas valsti nevarētu nodibināt, ja nebūtu jaunlatviešu, politisko partiju, latviešu karaspēka vienību utt. Ar ko Tu pārņemsi varu, ja esošā pēkšņi kritīs? Kur Tev ir sagatavoti cilvēki varai?

      • Te uz drumfestu ar black jack un pirti 10+ newlatviešu knapi savākt izdodas a tu gribi kalnus rakt 🙂 80-to beigās pamatīgs draivs bija – visi visiem palīdzēja un lietas kustējās tā, ka entuziasmu bija pat jābremzē. Tagad tā nav. Jāpieņem arī to, ka, ja vairākumu esošā lietu kārtība acīmredzot apmierina, tad viss ko tu vari darīt mēģināt pārliecināt par savu taisnību, tas ,ka tev pašam viss ir jau skaidrs nav pamats uzspiest citiem savu pārliecību. Cita lieta, ja cilvēki paši sāk meklēt risinājumus, tiem ir jāpalīdz. Es kā pagāns atzīstu cilvēka/tautas/nācijas tiesības uz suicīdu vai eitanāziju. Ja jau brīvība tad pa visu perimetru.

       • arī zemessargs

        Pirms 1. PK arī lielu daļu esošā kārtība apmierināja. Par latviešu valsti domāja vien radikāļu saujiņa. Bet tā saujiņa pavilka pārējos.
        80-to beigās stihiski izveidotā draiva priekšgalā bija nostājušies tās pašas vecās varas cilvēki. Ja mums jau laicīgi tiktu izveidota sava “Soļidarnostj”, tad daudz kas būtu labāk.

        • Tur es piekrītu, jāatzīst Atmodas draivu izmantoja vecie čekisti. Diemžēl. Bet ne sliktākajā veidā, jo citādi būtu kā BY.

        • “Pirms 1. PK arī lielu daļu esošā kārtība apmierināja.”

         Nadyrs. Gruzdēja, pirmkārt, sociālekonomiskā rīvēšanās starp latviešu augošo vidusšķiru un sistēmiski priviliģētajiem vāciešiem, kam pa virsu pat ļoti dzīvās 1905. gada atmiņas. Streļķos aizgāja sadot pa muti vāciešiem, un daļa tiešā veidā Melnās sotņas nopērto zemnieku dēli. Tas, ka doma nesniedzās tālāk par autonomiju (ar dažiem izņēmumiem kā Skalbe) absolūti nenozīmē, ka status quo bija pieņemams.

         1918. gada Republikas lielākā problēma bija, ka paralēli pastāvēja savējie-streļķi, kas aizgāja izdauzīt visus muižniekus, un tūliņ nāks atpakaļ, ar tiem pašiem 1905. gada stipri nacionālās revolūcijas sarkanajiem karogiem, un arī te viss būs čiki-briki.

         Kad atpisās padomes ar visu izrietošo, tad arī pamazām tautai pieleca – hm, varbūt arī streļķu nestie sarkanie karogi nav tas, ko gribam redzēt plīvojam.

         Tikmēr ar LKP, atļaušos teikt, viss arī nebija un nav tik viennozīmīgi un melnbalti – bija pašiem iekšējā šķelšanās vēl pirms kā mohikānis palika Rubiks, un tad lielākā daļa pēkšņi apvilka prievītes. Protams, daļa oportūnistu/karjeristu laicīgi saprata, no kuras puses vējš pūš, bet uzskatīt, ka LKP nebija pēc pārliecības nacionālu kadru, ir ļoti vienkāršoti.

         Jeb mēs domājam virzienā, kur visiem vajadzēja starp 1945-1990 dzimt ar Ulmaņa hūtēm galvā, visi citi scukas-kolaboranti? Jo vēsture nav vienkārša, un jo garāka okupācija, jo grūtāk šīs lietas ar nazi nocirst.

         • arī zemessargs

          Mums arī šobrīd gruzd, pie labvēlīgākiem apstākļiem var arī uzliesmot. Bet, vairākums tomēr prasīja reformas esošajā Krievijas impērijā, ne valsts likvidāciju vai atdalīšanos.
          “Jeb mēs domājam virzienā, kur visiem vajadzēja starp 1945-1990 dzimt ar Ulmaņa hūtēm galvā, visi citi scukas-kolaboranti?”
          Nē, bet ņemt piemēru kaut vai no leišiem, kuri migrantus gandrīz nelaida iekšā un pārvalde bija tomēr lietuviska.

          • Ņemt piemēru ir vieglāk, ja nacionālkomunisti nav nahrenizēti. Viņiem, ja nemaldos, arī vienā brīdī pieleca – ja paši nestāsies KP, tad savedīs svešus.

    • arī zemessargs

     “Zēl ka mums nav sistēmas paškontrolēs mehānismu,respektīvi,tie itka ir,bet atrodas vienā laivā ar kontrolejāmajiem”
     Mums iztrūkst galvenā kontroles mehānisma – pilsoniskās sabiedrības. Bez tās visi pārējiem mehānismi ir vairāk dekorācija.
     “Ir jāveidojas spēkam politiskam no tautas,kas spētu iet un lauzt un nebaidītos,bet nu tas ir, naivums protams :))
     Un kadri,kadri,tā ir problēma numur 1.”
     Izveidojām tādu, tikai trūkst gan kadru gan naudas. Kaut gan kadru visiem politiskajiem spēkiem Latvijā trūkst.
     “Vējonis škiet izjūt simpātijas un degsmi.”
     Vējonis politikā no TP laikiem, kaut kā degsmes nebija līdz šim. Drīzāk sajutis trendu (vilni) un uz tā nostājies.
     “Ja šādi cilvēki būtu,būtu politiski aktīvi un skaļi,arī diskusija un atbalsts tautā veidotos un lietas kustētu raitāk,”
     Sabiedrībai un medijiem šis jautājums līdz Ukrainai sevišķi neinteresēja, līdz ar to diskusijas bija http://panzerkampf.org/ vai drumfesta līmenī. Kāds Krēsliņa rīkotās sab. apspriešanas par šo tēmu dikti apmeklēja?
     “nedomāju ka BS vīri nepriecātos par patronu (kas reāli dara),un pateicībā neatdotu balsi (niša brīva)…”
     BS vīri kopš Kristovska laikiem balso par to spēku, kam ir AM ministrs.

     • Te jau ta runa,ka par Krēsliņa rīkotajām apspriešanām-vairums nezināja un arī nezin,diskusija ir šaura un klusa,mēs te novakušies,kāds panzerā,vel kāds virtuvē-bet masās tas neaiziet,jo nav kas to pacel masās,bet labi vismaz ka ir VB (un ir labi ka VB tiek turēts līmenī,lai nepārvērstos par populistiku ,riesanas izgāstuvi,bez jebkādas objektivitātes un realitātes sajūtas-paldies par to mūsu līderim) un ir kautkāda platforma kas klūst populārāka tomēr.
      Teiksim tā vismaz 10% tautas BS lietas skar tieši un privāti/vīri,brāļu,tēvi,māsas un tt…,nedomāju ka gimenēm ir/būtu vienalga kādas izredzes būs/ir kaujā uzvarēt un izdzīvot tuviniekiem,saprotams ka militārās sfēra ešošajiem grūti publiski celt jautajumus/karjera tomēr,tāpec jābūt politiskiem ērgļiem kuri nebaidās un var,galvenais lai saprot,nevis populistiski runā.
      Šis ir svēts un vajadzīgs darbs,lai arī smags un nepateicīgs šodien.
      Vel trūkst zurnalistikā profesionāļu,vairuma savā raksti par šo sferu ir dilentantu līmenī,es esmu lasījis rakstu,gan krievu valodā,kur zurnalists pilnā nopietnība domā ka AK-4 ir tas pats kalaš,un ka ātršavība 600šāv/min nozīmē ka kaujas laukā karevim 30 patronas pietiek 3 sekundem un ka ilgāk par 9 sekundem mūsu karavīri nevar karõt,jo redz vairak nepietiek munīcijas:)
      Slinkums meklēt,bet ja vajag varu atrast linku,lai gan man vairāk škita ka tik stulbs jau nevar būt cilvēks kurš ieguvis zurnalista izglītību,bet tas vairāk bija propogandisks raksts ar mērki graut morali dienošajiem un radīt negatīvu viedokli par armiju.

      Pieļauju ka bez trenda,Aizsardzības ministra amats,pavilka šo uz siem lietām,cita lieta cik liela sapratne par visu ir cilvekam ar civilu izglītību un darba pieredzi.

      • arī zemessargs

       “Te jau ta runa,ka par Krēsliņa rīkotajām apspriešanām-vairums nezināja un arī nezin,diskusija ir šaura un klusa,”
       Nu bet nebija jau naudas, lai rīkotu kampaņu “kurš gan cits stilā”.

       • Labprēt redzetu politisku darbu,ziedošai BS sakarā,lai juridiskās personas iegūst tādas pašas tiesības/prievilēgijas ka ziedojot bareņu namam,jautājums tika diskutēts,bet vairāk netika:)
        Te arī varētu pavērties iespeju logs,maziņs,bet tomēr.

 4. tieši šī paša iemesla dēļ,arī tēzes ne haubice,bet tankam līdzīga haubice arī dzīvo:)))
  Izklausās viedi un “kruti”…nekā kādu tur pašgājējhaubice:))
  MRLS varētu raksturot,kā ar raketēm šaujoš tanks/bruņumašina,un tt:)

 5. ieraksta sakara Medūzas raksts par Ru Kiberarmiju
  https://meduza.io/feature/2016/11/07/rossiyskie-vooruzhennye-kibersily?utm_source=facebook.com&utm_medium=share_fb&utm_campaign=share
  Российские вооруженные киберсилы Как государство создает военные отряды хакеров.

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s