Operatīvi (papildināts)

Two unnamed members of the Grenadier Guards were eating in a McDonalds in Riga when they were attacked and a brawl ensued. A film crew appeared to be already in position to film the brawl. When the fighting was over, a Latvian accompanying the soldiers followed the film crew and saw them go into a media outlet known to be sympathetic to Russia. One defence source said: “Our assessment is that this is clearly a set up: ‘Lets go and make these guys look like thugs and film it.’”

avots

vara bungas: šķiet, ka mūsu pusē  klusums…

[..] Ar to [propagandu] nevar cīnīties, sitot pretī katram atsevišķam gadījumam, bet ir jāizveido sistēma, lai palīdzētu nevalstiskajām organizācijām, medijiem un valdībām, pirmkārt, izstāstīt taisnību un, otrkārt, uzturēt dialogu ar sabiedrību, lai tā nekļūtu par mērķi maldinošai informācijai,” [..]

avots

UPD1 Varbūt lietuviešu instruktori pārcentušies mācot 🙂

UPD2 VP versija

UPD 3 lsm.lv angļu valodas versija, lv neesmu redzējis, interesantas detaļas

[..]However, the father of a local involved in the alleged brawl tells a very different story. Edmunds Aizkalns told LSM Wednesday his 23-year-old son Aksels, a highly-educated administrator at a leading law firm, was punched by one of the British troops and is currently in hospital undergoing an operation as a result.

“It only happened last night and when I saw the Telegraph story this morning I couldn’t believe my eyes,” Aizkalns said.

“My son is in no regards pro-Russian or pro-Soviet. He’s not a hooligan, he’s an ordinary, professional person.”

“The provocation was 100% from the British side, he said. They were behaving idiotically and just looking for a fight. They were completely drunk. There was no camera crew, but of course people filmed what was happening on their mobile phones. Hopefully in the next two or three days that will come out and people will be able to see for themselves what happened.”[..]

vara bungas: Manas versijas:

1. McDonald reklāma – “īstie  kaujinieki ieturās pie mums!”

2. Donalda T. reklāma – ” Es panākšu, ka Eiropā  Royal būs tikai Cheesburger”

3. Divgājiens VDK stilā ” Mēs zinājām, ka jūs pavilksieties uz kameru”, video nebūs.

4. Britu “šāviens sev kājā”, nebūtu izpļāpājušies savai presei, vai pārbaudījuši informācijai – nebūtu skandāla.

Jebkurā gadījumā MCDonalds ir pārbāzts ar novērošanas kamerām, video studijā lūdzu.

UPD4  garā versija latviski

 

Advertisements

25 responses to “Operatīvi (papildināts)

 1. Jautājums ir vai čaļi bija civilā.

  Ja jā, tad šos diezgan centīgi vēro.

  • Kiukucāns bez Graubes nedarbojas 🙂

  • Pagaidām lielākā kļūda bija britiem šo parasto, sadzīvisko incidentu tik ļoti politizēt..nekā tāda tur nebija. Nākamā kļūda – vietējo mediju darbība – notikums objektīvi nav pelnījis, lai to atspoguļo tik plaši, kas nospēlēs par labu tiem, kas nevēlas šeit sabiedroto klātbūtni un ietekmē tautu parasto (bieži dzirdu negācijas, neizpratni šajā sakarā arī no cilvēkiem, kas nav noteikts kontingents un RU ietekmē, kam tā kā vajadzētu par to priecāties – nepietiekams darbs cilvēku informēšanā). Informatīvais ieguvums LV ir -1.

 2. Ja šis izrādīsies britu “spins” un izrādīsies, ka Aizkalnam būs bijusi taisnība, tad grūti iedomāties, kā mūsu sabiedrotie varēt vēl vairāk sev iešaut kājā(s). Ja izrādīsies, ka tā ir bijusi britu, nevis krievu provokācija un sekojošā propaganda..

  • video no McDonalda kamerām izšķirs visu. Tomēr šādi incidenti bija, ir un būs, vajadzīgs SOP to apkopšanai, lai muļķīgi neiekristu. Bet vēl vairāk ir nepieciešama sava armija, kas samazinās (bet nelikvidēs) vajadzību pēc vieskaravīriem, attiecīgi samazināsies incidentu procents.

   • Tas gan, ka incidenti ir bijuši un būs. Tfu tfu tfu, lai netiekam nekad līdz “US Marines on Okinawa” līmeņa incidentiem (izvarošanas, slepkavības)

    • Domāju, ka tādas provokācijas tieši ir gaidāmas.

     Vēl nesen bēgļu sakarā Vācijā Krievu mēdiji sacēla haju, ka musulmaņu “bēgļi” esot izvarojuši krievu izcelsmes meiteni, kas beigās neesot bijusi patiesība, bet izauga līdz diplomātiskam skandālam.
     http://www.independent.co.uk/news/world/europe/russian-german-girl-admits-making-up-claim-she-was-raped-by-refugees-in-berlin-a6845256.html

     • Jā, bet es par to, ka ļoti ceru, ka nenotiks tādi gadījumi pa īstam. Tajos pašos ASV marīnos mēdz nolasīties sociopātiski (vai tuvu tam) kadri, un sadzēries, garlaikots “killing machine” var būt ārkārtīgi bīstams. Arī te, Latvijā. Vienalga, vai tas ir britu, kanādiešu, vai kādas citas sabiedrotās valsts killing machine.

      • Nu, tā kā Latvija maza valsts, tad nedomāju, ka bravūrīgi un rokas palaidoši vieskareiviji radītu problēmas – ātri vien vietējie puikas nolasītos “soda komandās” un sāktu vienkārši štaukāt iebraukušos kareivjus un ne jau tikai putinososu bariņi to darītu, arī vietējie patrioti tā darītu, lai izskaustu bezkaunīgu uzvedību un agresīvu uzvedību no iebraukušajiem kareivjīšiem un novērstu potenciālu Japānas traģēdiju atkārtošanos.

 3. Ja patiešām ir tā, kā rakstīts Kasjauns, tad tas mūsējais no NBS ir izdarījis lāča pakalpojumu, saprotu, ka iedot bietē kādam nav nekas īpašs gadījumā, ja ir izcēlies kašķis, teiksim, starp divām iedzērušām kompānijām, bet ja maķītis bija vienkārši pilns ar pālī esošām britu cūkām, kur vienam nepatika, iespējams, zilajam līdzīgs čalis un tamdēļ gribēja šo izdzīt un iedeva bietē, tad tas jau ir absurds un te nekādu mierināšanu ar policiju tam mūsējam armijniekam nevajadzēja uzsākt, tur čalis iebrauca auzās.
  Ja sastrādā čoms sūdus, tad par tiem lai atbild, tas pats attiecināms uz tavā apgādībā esošajām ārzemju militārpersonām, pretējā gadījumā diskreditēsi gan sevi, gan NBS un to jau krievi gaida.

  • Pilnīgi piekrītu, izskatās ka šis pajoliņš bija tas, kurš izdomāja “krievu provokācija” stāstu kā piesegu, liek ne tikai NBS izskatīties kā idiotiem bet arī britu armijai un presei, kas godīgi ziņoja par to informāciju, ko bija saņēmuši no saviem Latvijas partneriem. Pataisījis agresīvus britus Vecrīgā par nacionālu skandālu un stratēģiskās komunikācijas izgāšanos. Lai gan briti arī lohi, kāds ierēdnītis-virsnieks tur, nespēdams saturēties, apčurājās no prieka par iespēju pastāstīt kādam žurnālistu čomam par krievu provokāciju, nemaz nepagaidot dažas stundas, lai sagaidītu precīzāku informāciju.

   • Nesteigtos apvainot čali šajā pasakā, iespējams, ka te izcēlās mūsu AM ierēdņi vai kāds no psyops, ja viņi vispār tur ar kaut ko nodarbojas 🙂 !

    • Taisnība – *kāds* pajoliņš izdomāja šo stāstu, un *kads* izdomāja, ka to stāstu var padot tālāk britiem. Varbūt nebija citu variantu, kā padot tālāk (nezinu, kāds ir protokols), bet rezultātā izskatāmies pēc lohiem. Paranoidāliem un vienlaikus melīgiem lohiem. Vienīgais atlikušais variants – krievu psyops, izmantojot kādu ietekmes aģentu AM. Bet sliecos norakstīt šito uz stulbību, nevis ienaidnieka operāciju.

     • Tik pat labi britu lapelei šo info varēja piespēlēt kāds cits, ne mūsu AM vai “Latvijas pilsonis, kurš bija kopā ar britiem” 😉 !

     • Anonīmais Labvēlis

      Gribēja ka labāk, sanāca kā…

      Super PR kampaņa tieši īstajā brīdī, kas noteikti tiks noteikti izmantota. Jau redzu virsrakstus – “iereibuši Nato algotņi piekauj miermīlīgos rīdziniekus”.

      Būtu interesanti redzet kameru ierakstus. Cik ir pašam sanācis sensenos laikos redzet šadus te konfliktus, patiesība vienmēr ir kaut kur pa vidu, saderu uz aliņu, ka cietušais arī kādu gajienu izpildīja, kā rezultātā otrs iebrauca tam sejā.

      Tas gan ne pavisam neattaisno britu. Vai tiešām šamajiem netiek paskaidrots pirms ierašanas par patreizejo situāciju? Un pavadošais vietejais, ko taja brīdī darīja?

      Nav jabūt izcili gudram, lai saprastu, ka šādi te konflikti lieliski papildina pretinieka pulciņu. Lai kāds patriots un pro būtu cietušais un viņa draugi iepriekš, esmu pilnīgi parliecināts, ka tagad viņiem pajautājot ko viņi domā par NATO karavīriem Latvijā, atbilde būtu ļooooti negatīva. Un talak jau pa ķedīti. Kā ar klientiem, sačakarēji attiecības ar vienu, pazaudeji vēl trīs potencialos.

      • Nu, ko gan tur viens kekss var izkontrolēt, kad tur, medijos minēts, teju vads ar piedzērušiem britiem?

       • Anonīmais Labvēlis

        Tad kārtīgs ķieģelis atpūtas organizētaju kamuflētajā dārziņā. Ja zini, ka tur cilvēki lietos alkoholu, parūpējies, lai aktīvākos var noņemt no trases pirms tie sastrādās kaut ko.

        Ja kādam TUR nepieleca, tad karavīri nav vnk tūristu bars, kuru izlēcienus nakamajā diena parasti visi aizmirsīs. It sevišķi šajā laikā un vietā.

 4. Man pieredze bijusi ar amerikāņiem. Ļoti pozitīvi, draudzīgi, nezinu tās pakāpes u.t.t bet brauca pa grupām 5-30 un atstāja vienmēr pozitīvu iesapidu, ja kāds ar par daudz ierāva, tad problēmas netaisija, kaut vietējie ar tur pat tusēja. Šeit jāpiebilst, ka varēja redzēt, ka pakļāvās vienam nu ļoti. Un starp citu nekādu mūsējo aizbildņu ar nebija,
  Man jau šķiet, ka ar britiem ir kā ir, kaut kā ar tiem incidentiem gan lidmašīnas, gan pie brīvības piemenekļa parasti izrādās tie ir viņi.

 5. Ja brits vainīgs, lai soda. Bet nevajag uzreiz bazūnēt- “karavīri piekāva”!! Kāpēc mediji neziņo, ka sakāvusies ārsts ar grāmatvedi vai sētnieks pālī ar slotu iedevis bietē fitnesa trenerim 😀
  Ticu, ka taisnība varētu būt kkur pa vidu..

 6. ap 40to sekundi ir redzama šī čellista un florista cīņa :):)
  https://rutube.ru/video/c84fbd74c8f6215e7761c60542d8308e/

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s