Dienas grauds

“[..] Es šaubos, ka Baltijā tie atkal būtu zaļie vīriņi, jo Krievija divreiz neizspēlē vienas un tās pašas kārtis. Mums jālūkojas, vai nemanām jebkādas zīmes par Krievijas uzvedības anomālijām. Rūpīgi jāvēro sportistu komandas, kas ierodas Latvijā, kuģu transports, Lietuvā – tranzīta zonas. Jābūt gataviem ekoloģiskām katastrofām, psiholoģiskai kara darbībai, uzbrukumiem finanšu sektoram. Krievija spētu radīt krīzi dažādos veidos[..]”

Edvards Lukass

avots

vara bungas: Pats galvenais, ka inspirēto, bet formāli “iekšējo” problēmu  risināšana ir mūsu pašu, nevis NATO, atbildība.

[..] The primary responsibility to respond to hybrid threats or attacks rests with the targeted nation. [..]

Advertisements

32 responses to “Dienas grauds

 1. Cik nezolīdi no Lūkasa puses- katrs Ģinamas fans viņam pateiks – sportu ar politiku nevar jaukt!

  • Jā, neveiksmīgs piemērs, es teiktu, ka jāpieskata iebraucošos/caurbraucošos vīru korus, jo “koru kari” 🙂 Kultūru ar politiku arī nevar jaukt, bet jauc taču.

   • arī zemessargs

    Krievija pēc vecās PSRS tradīcijas politiku jauc visur.

    • PSRS drīzāk sludināja, ka politiku nevajag jaukt ar ko citu. Bet tās ir muļķības, jo jaukuš ir vienmēr un visi – lielākā vai mazākā mērā, un to nemaz nevar nejaukt.

     Sports, kultūra, īpaši lielie, svarīgie pasākumi vienmēr visos laikos ir bijusi politika. Turklāt, politika ir nozīmīga valsts sastāvdaļa, tā ir valsts vadīšana, valsts darbības virziena noteicēja, un tādējādi no valsts un tās eksistences citām sastāvdaļām – kultūras, sporta utt. – atraujama nav nekādīgi.

     Aizbildinājums par kaut kā nejaukšanu ar politiku nāk drīzāk tieši no psrs, kā arī mūsdienu Krievijas un guvis plašu atbalstu rietumu bezmorāles kreisi liberālajās aprindās, kas rietumos pie varas ir pēdējās desmitgades. Protams, atbalsts ir arī izklaides alkstošajos, no izklaidēm atteikties nespējīgajos, faktiski morāli degradētajos, sabiedrības slāņos.

     Krieviem šī postulāta sludināšana ir ierocis savas ietekmes saglabāšanai un savu ideju izplatīšanai, bet rietumiem attaisnojums – lai tik morāles un ētikas vārdā nebūtu jāpieņem lēmumi, kuru dēļ jācieš finansiāli zaudējumi vai jāliedz sev izklaides.Tas, ka politiku nevajag jaukt ar kaut ko, IR BULLŠITS TOTĀLĀKAIS, tikai un vienīgi attaisnojums naudas un baudas svarīguma nodrošināšanai pār morāli un ētiku.

 2. Tieši ko Krievijai vajag un ko Krievija grib iegūt no Latvijas? Darbaspēku? Pārkrievošanai derīgu materiālu (parastais krievs, ja viņam “nokasa” ādu, bieži vien izrādās pārkrievots somugrs vai mongolis)? Jaunu dzīves telpu? Brīvu pieeju ostām? Tranzīta koridoru? Buferzonu? “Varoņdarbus”, kas pacels krievu zemo pašvērtību? Rietumu šantažēšana? Latviešu nācijas iznīcināšana?
  Hitleram viens no mērķiem bija vāciešu dzīves telpas paplašināšana un ģenētiski mazvērtīgā “materiāla” pārvietošana uz austrumiem. Izejot no tā tika pielietoti attiecīgi instrumenti un tehnoloģijas mērķa sasniegšanai.
  Ja Krievijai svarīgi, lai Gruzija vai Ukraina neiestājas NATO (var būt arī cits mērķis), tad tagad ir redzami pielietotie instrumenti un tehnoloģijas. Tas pats par Čečeniju – ja svarīgi to noturēt “impērijas” sastāvā (varbūt tomēr tur apakšā nafta?), tad mērķa sasniegšanai der vai nu karš vai lojāla Čečenijas valdība. Ja Krievijai svarīgi, lai citas valsts naftas atradnes, naftas vai gāzes vads netraucētu Krievijas biznesam, tad arī ir 2-3 tehnoloģijas, kā novākt konkurentus (valdību uzpirkšana, neliels karš naftas vai gāzes atradņu zonā).
  Ja Krievijas mērķis ir PSRS atjaunošana, tad tas laikam sasniedzams tikai okupējot Latviju. Šaubos, ka latvieši nobalsos par Latvijas iestāšanos PSRSā. Ja Krievijas mērķis ir lai Latvija pirktu Krievijas gāzi (katru dienu Latvija par gāzi Krievijai samaksā ~1 miljonu eiro; no gāzes tiek ražota elektrība, tiek apsildītas ēkas, tiek darbinātas automašīnas), tad to var panākt uzpērkot atbildīgos politiķus, ministriju ierēdņus un citas ietekmīgas personas.
  Ja būtu zināmi precīzi Krievijas mērķi (kaut vai 2-3 svarīgākie attiecībā uz Latviju), tad varētu diezgan precīzi uzmodelēt ieročus un tehnoloģijas šī mērķa sasniegšanai un paņēmienus Krievijas noziedzīgo darbību neitralizēšanai.

  • Domāju, ka nepateikšu neko jaunu – Baltijas fašisma apkarošana būs gana populāra iekšējam patēriņam- bet vērtība ir tieši NATO iznešanā, fiksi nostādot Baltijas okupācijas fakta priekšā, un liekot izvēlēties – asiņains karš, kura cenu krievi turpina uzdot kā maksimāli augstu (WWIII, kodolmiets), vai arī faktiski NATO izbeidz eksistēt jo nerīkojas.

   Gambīts krievu gaumē, protams, likmes augstas, bet laimests – nahrenizēt NATO – kārdinošs.

   • Izlasot šo ziņu bail iedomāties kā to var pie nelabas gribas interpretēt, jo visi marķeri ir: jauneklis- Daugavpils- (pareizticīgo?)krusts- mūzīgā” uguns – nāve mokās.

    • Vakar izlasot virsrakstu, ka sadedzinājies pie mūžīgās uguns, arī nodomāju, ka nu jau “interesanti” notikumi sākas – ka būs kāds krievs cīnoties pret apspiestību pašsadedzinājies.

     Bet tad izrādījās, ka sadedzinājies dēļ tā, ka cilvēki sēž telefonos un kompjos un neiet pie dabas. Protams, interpretēt var dažādi, bet nu tomēr tā pirmsnāves vēstule ir par tiem kompjiem, par to ir izziņots, interpretēt būs grūtāk.

    • Tālavas Taurētājs

     Arābu pavasaris krievu izpildījumā? Protams kāpēc ne, piejaucam vēl piedevas no ekonomikas un vēl dažām jomām un liekam uz lēnas uguns, tā lai uz pašvaldību vēlēšanām būtu gatavs. Kas teica, ka iespēju logs aizveras? Ja ir pietiekama izdoma un drosme, tad sagādāt pārsteiguma momentu un radīt iespēju logu nav problēma. Kā jau rakstīju iepriekš pārsteidz mūsu aprindu tūļāšanās. Likmes nākamos divos gados tikai augs, augs arī neprognozējamība. Nerakstīts kara likums, ja nepārzini kaujas lauka situāciju, turi lielu rezervi. Pašlaik situāciju nepārzin neviens!

  • Jāsaprot kā krievs domā, pirmkārt, viņš domā, ka krievi ir izredzēta nācija, otrkārt, viņš domā, ka visi grib šo statusu laupīt viņiem uzbrūkot visos veidos.

   Tajos karos, ko krievs ir uzvarējis, viņš to ir izdarījis pateicoties teritorijas dziļumam, kurā militāri operēt, ja nebūtu teriorijas dziļuma, tad maskavā svinētu oktoberfestu vai ēstu kruasānus. To saprot visas krievu militārās akadēmijas. Teritorija, kur operēt – krievu kara veiksmes atslēga. Nu tagad tur visādi hipsteri šākuši runāt par viedajiem kariem utt.

   Tagad naidnieks maskavai ir ļoti tuvu. Fakts.

   Līdz ar to Baltija krievam ir nepieciešama kā bufezona iespējamajam konfliktam, lai iebrucējs nepaspētu ātri aizskriet līdz maskavai/pēterpilij, šādi nodrošinot dziļumu kur spēkiem operēt. Krievs pilnā nopietnībā domā, ka viņam taisās uzbrukt, to ņemiet vērā. Slims? Jā.

   Sekundāri, protams, varētu izjaukt NATO, kā arī šo to iegūt ekonomiski. Vietējos ar dzelzs dūri var pēctam izšķaidīt, visādi šķībacainie un karēļi dzied krievu himnu visskaļāk un brauc uz UA aizstāvēt slāvus, stoholmas sindroms, krievs zina un domā, ka ar dūri var pataisīt Jāni vai Pēteri par lielāku krievu kā pats krievs, galvenais stipri nolikt pār galdu to slīpi.

   Nu kaut kā tā krievs domā.

   • vēl pie veiksmes faktoriem jamin ceļu stāvoklis (tagad tie uzlabojas) un ekstrmāls sals (tagad viss sasilst). Līdz ar to atliek bojāt ceļus, cīnīties pret klimata izmaiņām un veidot buferzonas.

  • Nam russkim za granicej inostranci ni k chemu” (c)
   Latvieši RU šeit toč nav vajadzīgi, Ļeņina neveiksmīgo nacionālo politiku vairs neviens neatkārtos. Vajadzīga teritorija un mazākā mērā infrastruktūra.

  • arī zemessargs

   Uzskaitīsim:
   1. Šobrīd īstermiņā Putinam vajadzīgas uzvaras. Ja ekonomika krīt, tad vienīgais ar ko var barot tautu ir uzvaras, lai noturētos tronī.
   2. Putins zina Rietumu stulbuma pakāpi, domājot, ka ja viņi piekāpjas, tad arī pretējai pusei jādara tas pats. Putins iebruks šeit un par aiziešanu pieprasīs sev sankciju atcelšanu un brīvas rokas Ukrainā.
   3. Ilgtermiņā Krievijai vajadzīgas lojālas bufervalstis. Vēlams ar krievvalodīgiem vateniekiem kā “nāciju”.

   • Tālavas Taurētājs

    Patiesi, uzskati, ka ir Rietumu stulbums? Varbūt manevram nav pārāk daudz vietas, jo trauku veikalā ir divi ziloņi, bet, ja saplīs viens šķīvis sāksies panika un tiks iznests viss veikals.

  • Tālavas Taurētājs

   Draugs, man patiess prieks, ka mums vēl ir tik naivi cilvēki. Pārmaiņas pēc pamēģini paskatīties plašāk, ārpus krieivi pret latviešiem rāmja. Varbūt ko saredzēsi.

 3. Es jau kaut kur iepriekš piezīmēju, bet iepostošu vēlreiz.
  Vai tas, ka virknei svarīgu iestāžu šobrīd nav/ nebūs vadības (VID, KNAB, VP, NBS (it īpaši VP)) + tuvojošās pašvaldības vēlēšanas ir normāla kombinācija un nav ideāli piemērota nekārtību organizēšanai?

  • arī zemessargs

   VID un KNAB vadītāju neesamība krīzes situāciju tāpat kā neietekmēs. NBS un VP gan. Bet vai tad Ķuzis no VP amata iet prom?

  • Ķuzi pagarināja taču līdz 2018.gadam, bet jā, viņš ir gatavais pensionārs jebkurā brīdī, ja iecels Leonīdu, tad arī tik uz 4 gadiem, KNAB var muļļāt bezgalīgi, VID tāpat, bet tās iestādes tieši neatbild par drošību. Kopumā VP vadībā būs pieredzējis bet izšauts lādiņš, tas pats iespējams NBS, tad nekādu reformu nebūs būs vilkšana līdz pensijai, stagnācija un trausla stabilitāte.

   • Nē, nu tas skaidrs, ka ne jau VID un KNAB ar separiem ies skaidroties, bet pats fakts, ka šajās abās iestādēs nav/ nebūs vadības, pievērš sabiedrības uzmanību un tajā pašā laikā novērš sabiedrības uzmanību no VP un NBS.

    • Jebkurā gadījumā vismaz NBS galvenais ir resursi un štāba darbs, NBS komandierim neko nav jāorganizē pašam, viņa loma izvēlēties no piedāvātām opcijām. Resursu vairāk nepaliks pat tad, ja par NBS komandieri iecels “Hmm”.
     VP struktūru mijiedarbībā (nav būtiski reorganizētas kopš milicijas laikiem) pats velns kāju aplauzīs, tur vajadzīgs savējais no savējiem capo di tutt’i capi un Kuzis tads ir.

 4. Mazliet offtopiks. Pats vēl ģan neesmu izlasījis – Top Trump Military Advisers Detail GOP Candidate’s Defense Plan – http://www.defensenews.com/articles/trump-defense-plan-detailed

  • arī zemessargs

   Nedaudz palasīju par ASV priekšvēlēšanu kampaņu. Iezagās prātā interesanta doma – tā kā Hillarija droši zaudētu, ja Trampa vietā būtu kāds cits (to paši amerikāņi saka), tad vai gadījumā viņa un viņas sponsori (kuri atmet arī republikāņu partijai), nav ar tieši šādu mērķi virzījuši Trampu? Tikai izrādījās, ka viņš palika dikti populārs.

   • Un republikāņi tadi loši ka nepamanīja 🙂 ? FBI negaidīti noklepojās vakar Senātam, ka pētot vēl materiālus no uzlauztā Hilārijas servera, kad būs slēdziens nevar pateikt. Novērotāji saka, ka pats šāda paziņojuma fakts neko labu Hlārijai nesola. Ka tik nemeklē ieganstu atcelt vēlēšanu rezultātus, ja tie būs par labu Klintonei. Circus vvsakot.

    • arī zemessargs

     Nevis loši, bet vajadzīgie cilvēki bija “daļā”.

     • Interesanti skatīties, kā amerikāņi spēlē vienā komandā ar putleru lai tikai iedabūtu to klaunu Trampu par prezi.
      Bet, jā, kaut kā šajās vēlēšanās abas partijas izvirzīja nepareizos kandidātus, stulbs un vēl stulbāks, kaut kā tā, bet nu, ko tur – galvenais, ka abi populāri, tas laikam bija vienīgais abu partiju trumpis.

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s