Dienas grauds

“Mēs ieradīsimies ar visu nepieciešamo bruņojumu, tostarp arī ar LAV kājnieku kaujas mašīnām”

Hardžits Sadžans, CA Aizsardzības ministrs

vara bungas: Nesaprotu kam par godu LAV III tiek saukts par KKM nevis bruņutransportieri, bet ok, lai būtu (salīdzinājums ar BTR-80 šeit).  Iedzimtā slimība – tieksme apgāzties , kopš 1999.gada šādos negadījumos  gājuši bojā 13 karavīri. Visādi citādi normāls APC lietošanai nenobraucot no ceļa.

 

Advertisements

9 responses to “Dienas grauds

 1. Bruņas biezums ir tas, kas mašīnu padara vai nu tikai par karavīru transportētāju no punkta A uz punkta B, vai papildus arī par kaujas mašīnu.
  Krievu BTRs (vienkāršs transportētājs) – bruņas biezums 7-10mm.
  Krievu BMP (kājnieku kaujas mašīna) – bruņa no 5-19mm; tornis 23mm. Šādas BMP nevarot cauršaut ar 12,7mm lodi.
  Krievu BMD (desanta kaujas mašīna; var desantēt no lidmašīnas) – bruņa no 10-32mm (vislabāk ar 32mm bruņots tornis)+borti jeb sāni bruņoti ar 23mm bruņu. BMD bruņas no alumīnija un tādējādi mašīna salīdzinoši vieglāka.
  Interesanti – cik biezas ir LAW III bruņas?

  • Pamata komplektācijā nekas dižs nav 14 mm , bet ir pieejami iespaidīgi uzlabojuma komplekti.

   The basic armour of the LAV III, covering the Standardization Agreement STANAG 4569 level III, which provides all-round protection against 7.62×51mm NATO small calibre rounds.
   To pašu nodrošina M113 alumīnija bruņa, lai gan M113 ir APC.

   vēl

   http://www.combatreform.org/lavdanger2.htm

   • Tam čalim tajā saitē, cik lasīts, ir stojaks uz M113, sauc viņš to arī kaut kādā eksotiskā segvārdā – Gavin – lai gan amerikāņu armijnieki neviens to verķi tā nedēvē.
    Viņam ir tikai viens vai divi domu biedri no ne-prātu izkūkojušo vidus, lai nu kā, sava taisnība viņam ir, bet visu to murgu vēlreiz lasīt netaisos, baigie palagi par to, cik superīgs ir M113 un cik liels sūds ir viss pārējais.

 2. interesanti, ka kanādieši uz saviem LAV ir jau sen uzlikuši 25mm Bushmaster liegabalu cīņai pret BTR, BMP……Bet amerikāņi tikai tagad uz saviem Stryker sāk likt kaut ko lielāku par 50.cal (Stryker būtībā ir tas pats LAV, viņi visi ir Šveices Piranhja modifikācijas). http://breakingdefense.com/2016/02/army-to-upgun-all-strykers-30-mm-javelin/

  Tādā ziņā, pat labi ka pie mums ir kanādieši, viņi labāk bruņoti kaujai pret pretinieka bruņu tehniku. Amerikāņi laikam nedaudz aizgulējās karojot pret Talibaniem

 3. Nesaprotu kam par godu LAV III tiek saukts par KKM nevis bruņutransportieri,
  ——————————–
  Dēļ 25 mm autocannon, jo ar to var iznīcināt citus kkm un btr.

 4. LAV III savā būtībā, lai arī abi ar Stryker’u cēlušies no MOWAG Piranha’s, tomēr ir labāks par Stryker’u, cik nu lasīts, tomēr bruņa un ieroči nopietnāki, Straikeram ar IED nemaz tik labi neklājās, kamēr neuztaisīja apgreidu uz dubulto v-veida apakšu.
  Lai nu kā, tāds LAV III ir pamatīga mašīna, jāskatās, vai tik poļi vēl nesūtīs savus Leopardus 2A4, tad nu vispār te būs tāda smuka uguns jauda atvilkta, dos mums laiku pašiem attīstīt savas spējas, tik galvenais, lai augšas nečammājas un visu NBS budžetu atkal nenodirš būvobjektos, ko pagaidām vēl var pieciest, jo būvē šai pašai kaujas grupai, bet pēc tam jau neko nebūvēs, ja vajadzēs amerikāņiem, šie paši iedos naudu 😀 !

  • Labojums, poļiem kopš pagājušā gada jau visi 2A5 piegādāti, tātad, kamēr viņi taisās apgreidot savus 2A4, varbūt sūtīs 2A5?

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.