Waiting for Godot*

vara bungas:

Skaidrs, ka nākamo NBS komandieri paredzēts izvēlēties no augstākiem virsniekiem (brigādes ģenerālis, ģenerālmajors, ģenerālleitnants, flotes admirālis, kontradmirālis, viceadmirālis). Tātad atlasei jau sākotnēji kvalificējas visi augstākie virsnieki sākot ar brigādes ģenerāli vai flotes admirāli.

Tomēr šortlistē var iekļūt arī  pulkveži, jo Militārā dienesta likumā teikts:

23.pants …(5) Virsnieku var iecelt par vienu dienesta pakāpi augstākā amatā un tikai izņēmuma gadījumā ar aizsardzības ministra piekrišanu — divas pakāpes augstākā amatā.”

Tikpat skaidrs, ka divas pakāpes liels avanss diez vai kādam pulkvežleitnantam  tiks dots, tomēr vecākais virsnieks – pulkvedis NBS komandiera (ģenerāļa) amatā  varētu tikt, jo no pulkveža līdz brigādes ģenerālim nav nemaz tik garš ceļš ejams

33.pants.  Karavīram miera laikā kārtējo dienesta pakāpi piešķir šādā secībā:

…14) brigādes ģenerālis (flotiles admirālis) — pulkvedim (jūras kapteinim) ar augstāko izglītību pēc augstākā komandējošā sastāva kursa vai cita tam pielīdzināta kursa pabeigšanas un triju gadu nodienēšanas pulkveža (jūras kapteiņa) pakāpē;”

Viens otrs pulkvedis, kurš tiek  uzskatīts par reālu kandidātu un kuram līdz nākamai pakāpei nav ilgs laiks palicis būtu izvērtējams ar tikpat lielu uzmanību  kā mūsu daudzie, bet nu jau sirmie, ģenerāļi. Pulkvežleitnantiem atslābst 🙂

*”Gaidot Godo (franču: En attendant Godot) ir īru rakstnieka Semjuela Beketa absurda luga.

Advertisements

5 responses to “Waiting for Godot*

  1. Nu, redzēs, redzēs, vai publiskā apspriešana un bažas par daža laba bīdītā kandidāta vecumu nenospēlēs par labu cita kandidāta izvēlei, ne kalnieša.

    • Nu redzēs, tad redzēs… tā arī dzīvojam 🙂

      • kā par brīnumu, arī streļčenoka virzība tika nodelītēta kopā ar citiem. varbūt atbildīgie sāk lietas risināt pēc labākās sirdsapziņas?!

        • Nu nez. Uz to var paskatītīes arī caur citu prizmu – kaut kā dikti daudz atslēgas iestāžu ir/ būs bez konkrēta vadītāja – VID, KNAB, VP, NBS. Jūs tas nedara bažīgus? Papildus tam klāt nāk pašvaldību vēlēšanas, arī Vējonītim atkal var sašļobīties veselība… Organizēta bardaka iespēja ir ļoti augsta.

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.