Laikmeta noriets

“I made all my generals out of mud “
Napoleon Bonaparte

vara bungas: Amatu pamet cilvēks-laikmets, kurš bija   gavenais NBS struktūru un politikas veidotājs vairāk kā trešdaļu no to pastāvēšanas laika. Kādam var patikt vai nepatikt paveiktais, bet šodienas NBS ir izveidojis viņš, kā mācēja un kā ļāva. Trešais termiņš bija absolūti lieks  un notikumi to pierādīja. Paldies un tiksimies memuāros 🙂

Kas attiecas uz nākamo NBS komandieri, te ir viena  interesanta tendence, kas nevar būt vienkārša sakritība – kopš 1991.gada uz katru no  NBS komandieriem varēja attiecināt  vienu no diviem defektiem, par komandieri nozīmēja  nu  dilettante (militārā karjera uzsākta Atmodas laikā, politisku uzskatu iespaidā) vai renegade (militārā karjera uzsākta un izglītība iegūta “nepareizās” karaskolās).  Katrs no šiem defektiem ir pietiekami nopietns, lai turētu augstākos virsniekus pastāvīgā stresā par palikšanu amatā  un attiecīgi politiķu kontrolē. Viens nepareizs solis un  rindiņa no tava  CV kļust par amata epitāfiju…

Vēl viena, bet mazāk izteikta tendence – par NBS komandieri nekad nav bijis sauszemnieks. Zemessargi bija, jūrnieks, lidotājs bija, bet  sauszemnieka  (Turlais bija AS nevis NBS komandieris) nebija.

Domāju pienācis laiks lauzt abas šīs  tendences un par NBS komandieri jākļūst NAA absolventam, ar pamatīgu Rietumu karaskolu kursu bagāžu un BALTDEFCOL JCGSC vai  SSOC kursiem aiz muguras, kurš  dienējis SzS.  Lielu vienību vadības pieredzes viņam nebūs, bet tāda ir LV specifika.  Galvenais, lai būtu spīts, zināšanas, ambīcijas  un māka izdzīvot gan ierakumā, gan uz parketa.

 

 

 

Advertisements

87 responses to “Laikmeta noriets

 1. Kluss un tāls sapnis šajā vietā manuprāt būtu Georgs Kerlins.

 2. mans minējums ir, iespējams, ka viens no Graubes aiziešanas iemesliem varētu būt jautājums par OMD atjaunošanu. Viņš tam ir pretojies, bet kāds ir iependeļojis, ka netop rezerves NBSam.

  • Februāra beigās sasniedzot 60 gv ministram tā kā tā būtu iespēja viņu novākt, bet ar godu un trompetēm, ja jau nevarēja pagaidīt 4 mēnešus, tad drīzāk pendeļi ielidoja. Laika iespējams ir mazāk kā mēs domājam.

   • http://www.sargs.lv/lv/Zinas/Baltija/2016/10/25-03.aspx#lastcomment palasīja, padomāja… 3200 par maz, vajag 4000. LV tikai ~700…

    • “nākamajos desmit gados minimālais iesaucamo jauniešu skaits vienā gadā sasniegs vismaz 4000″
     No tiem mūsu 700 atskaiti 300-400, kuri šogad atvaļināsies

     • nu, visi jau neatvaļinās dēl vecuma, veselības un noziegumiem, tāpēc rezervē vēl paliek. bet protams, atšķirība ir milzīga.

     • Kāds zinātājs Mošķim var izskaidrot kāda tad izskatīsies EE militārā struktūra kara laikā:

      ““
      Visi šie lēmumi kalpo otram svarīgam attīstības plāna punktam: palielināt Aizsardzības spēku ātrās reaģēšanas struktūru no pašreizējiem 21 000 līdz 25 000 cīnītājiem, uzsver “Postimees”. Nozīmīgākās izmaiņas skars 2.kājnieku brigādi, un tas notiks ar otra kājnieku un artilērijas bataljona izveidošanu, kā arī pretgaisa aizsardzības spēju uzlabošanu.
      Aizsardzības līgai (Zemessardzei), kas atbildīga par teritoriālo aizsardzību piecos reģionos, jādod lielākas tiesības un atbildība. Aizsardzības spēku kara laika struktūra būs jāatbalsta ar 1500 Aizsardzības līgā apmācītiem zemessargiem.”

      1. Tad sanāk, ka Kaitseliitus kara laikā iepludinās kopējā masā, izņemot 1500 (jeb šeit pārrakstīšanās un domāti 15000???). Sanāk, ka Kaitselitt būs tie paši rezerves karavīri, kas vairāk trenējas, bet ne karavīru kaujasvienības?

      2. Tos 25000 “iebāzīs” tais 2 brigādēs, vai formēs jaunas? Sanāk, ka to apjoms būs jāpalielina 7 reizes kara gadījumā

      P.S. Tā viņu miera laika 2.brigāde ir tikai pastiprināts bataljons

      • Muļķības. Nē, drīzāk murgs. Nevaru komentēt. Kad atžirgsi pārformulē jautājumu.

       • Precīzāk- varabungas nezina.

        • Nesapratu jautājumu.

        • Precizēju jautājumus

         1. Ja Kaitseliit ir 12000 vīru, tad kāpēc kara gadījumā viņi dos tikai 1500 durkļu??? Ko darīs pārējie?
         2. vai 25000 karavīru tiks satilpināti 2 brigādēs jebšu tās 2 brigādes ir tikai apmācību vienības miera laikam (izņemot profus no Scouts batallion”) nevis vienības kara gadījumam.

         • read my lips
          “Aizsardzības līgai (Zemessardzei), kas atbildīga par teritoriālo aizsardzību piecos reģionos, jādod lielākas tiesības un atbildība. Aizsardzības spēku kara laika struktūra būs jāatbalsta ar 1500 Aizsardzības līgā apmācītiem zemessargiem.”
          Kaitselītam kā NVO ir savi teritoriālā karaspēka uzdevumi (2.ešelons), tomēr valdība uzskata, ka nedegradējot kaitseliit spējas un nekaitējot uzdevumu izpildei no tiem var paņemt 1500 karavīrus igauņu NBS – regulārajam karaspēkam (1.ešelons).
          Pretēji igauņiem ZS (kas pēc būtības ir NVO) mums visa ieskaitīta NBS, pilnīgi nekritiski pieņemot, ka ZS spēs būt pirmā ešelona karaspēks. Igauņiem ir spēcīgs ar rezervi regulārais karaspēks, kuru atbalsta kaitselīts. Musu ZS ies pirmajās rindās, jo regulārā karaspēka trūkst.

          • Tad sanāk, ka mūsu ZS ir krutākA. Mūsu ZS ir kā USA Nacionālā gvarde, kas gatavi iet tur, kur tēvu zeme sauc (pat uz Irāku, ja vajag), kamēr Kaitseliit tie paši vecie labi aizsargi vien ir.

           P.S. Vai viņu Kaitseliit formējumi nesabruks, kad puse no viņiem aizies regulārajā karaspēkā???

          • Protams, ka mūsu ZS ir krutāka, jo cita ceļa pagaidām nav. Spēle rādīs.

           1500 no 12000 nav puse.

   • Kaut kā zīmīgi, ņemot vērā visas šodien notiekošās civilās mācības un trauksmes sirēnu pārbaudes.

   • Agris Purviņš

    Man liekas, ka Putina iespēju logs sašaurinās. Ir diezgan daudz faktoru, lai Kremlis kaut ko iesāktu Baltijā. Un man nezinkāpēc nepamet pārliecība, ka Leonīda kandidatūra tikai Maskavā apstiprināta, jo man tomēr kaut kā neticas, ka NATO iedeva pendeli Graubem, lai ieliktu Leonīdu. Atšķirībā no Bergmaņa viņi pazīst mūsu virsniekus.
    Diemžēl mūsu labākie SZS virsnieki ir ārzemēs. Viens no viņiem bez pielaides. Starp citu kurš zina, kur ir Roga?
    P.S. Kā patīk Graubes minētie iemesli? Īpaši padarītā darba sajūta!!!

   • Lūk tieši tas – ka nevarēja gaidīt 4 mēnešus, vienalga kādi iemesli – ir tas, kas man nepatīk.

 3. Pilnībā piekrītu pēdējai rindkopai!

  Bet ja kalnietis būs, nu, nezinu, kurš un ar kādu pamatojumu to būs izdomājis, varbūt tiešām Saeimas vadošo plānos ietilpst valsts noliešana bez neviena šāviena, tāpēc liks lielāko murmuli, kādu var atrast?

  • Viņa rotācija uz štpr amatu neatstāj vietu ilūzijām, bet cerība mirst pēdējā.

  • Klau draugi!

   Saprotu daudzu nepatiku pret ģen.Graubi. Viņš ir lielā mēra veidojis to NBS modeli, kas šeit daudziem nepatīk (tiesa gan, kad likvidēja OMD, nedzirdēju sašutumu ne no aktīvajā dienestā, ne no rezervē esošajiem karavīriem).

   Jautājums – Kāpēc Leonīds neder (izņemot. vnk nepatīk)?

   • No aktīvā dienesta tu neko nesadzirētu ne tad ne tagad, tas ir izdzīvošanas jautājums, bet ārpus sistēmas toreiz daudzi bija pret un darīja to zināmu.
    Graube nav pieclatnieks, lai visiem patiktu, turklāt šeit vērtē viņa paveikto/nepaveikto nevis personību. Var būt jauks cilvēks, bet slikts vadītājs.
    Par nākamo kandidātu – uzmanīgi lasi vēlreiz ierakstu.

   • Leonīds daudz, kā teikt, DIRŠ pa deviņi mēmie, lūk kādēļ tādu nevar, saka to, ko pavēl, kā tāds klēpja sunītis.
    Tik daudz melu un tukša patosa, kā par Zemessardzi un zemessargiem tas murmulis ir sarunājis, tik daudz neviens nav sadirsis sabiedrībai un uzlicis mīksto zemessargiem publiski, kā to ir izdarījis viņš!!!

    • Neesot personīgi pazīstams ar Ļoņu – viegli provokatīvs jautājums. Ar ko atšķiras no citiem augstākajiem virsniekiem amatos, kur ar tevi runā mediji? Tā pati līnija – viss ok, augam.

     Tikai nianse ka vadīja nožēlojami nolaistu NBS daļu (lai gan nē- nolaist var to kas jebkad ir bjjis līmenī) – bet teksti jau tie paši. Ne labāks, ne sliktāks tādā ziņā.

     Jebšu te pamatā iesaistītajiem zināma infa par personu kā tādu?

    • Tas liecina, ka reālu pretargumentu nav……

   • Tālavas Taurētājs

    Mošķi, cik mācībās esi bijis? Kas Tev ļauj spriest par komandieri labs vai slikts? Ja neesi dzirdējis viedokli par OMD, tad neesi sastapis nevienu, kas komandējis OMD vadu, rotu vai BN.
    Mana pieredze: mūsu puikas OMD var būt labi karavīri, ja vien tiek atvēlēta nauda apmācībām un ekipējumam. OMD karavīri ir bijuši dažādi, bet lielākoties tie ir bijuši lietaskoki, no kuriem var uztaisīt labus un teicamus kājniekus, NK un vada seržantus. Sistēma lēnām tika radīta ar instruktoru skolu Cēsīs, apmācībām Alūksnē un Ādažos. Lielākā sistēmas problēma bija, ir un vēl ilgus gadus būs hroniskais naudas trūkums, vidēji kopš neatkarības atgūšanas LVA, ir tērējusi nepilnu vienu procentu. Obligātais militārais dienests jeb pareizāk būtu pilsoniska kalpošana valstij un sabiedrībai veiksmīgi integrēja dažādus cilvēkus, veicināja izpratni par pienākumu un tiesībām. Protams daudz bija atkarīgs no PMD instruktoriem un komandieriem, bet mūsu OMD materiāls ne par matu nav bijis sliktāks par ASV kājnieku kursa uzsācējiem. Ceru, ka būs izmaiņas normatīvajos aktos un mēs spēsim panākt to, ka Latvijā atkal tiek atjaunota un veidota apmācīta rezerve. Savādāk šķērmi paliek ap dūšu, jo nu mēs būsim vienīgie Baltijas jūras krastā, kuriem nav OMD vai ekvivalenta rezerves karavīru ģenerēšanas instrumenta, bet kaimiņos aptracis lācis.
    Par to, ka nedzirdēja sašutumu no aktīvā dienesta. Diemžēl mūsu politiķi nav vēlējušies sadzirdēt karavīrus un kamēr nav atlidojusi zelta pendele nav rīkojušies. Ne mazums piemēru, kad zelta pendeļi ir apstiprinājuši to, ko mūsējie ir rakstījuši novērtējumos un analīzēs…
    Ceru, ka nākamais vēl nebūs kājnieks, vēl ir vajadzīgs nedaudz laika, lai redzētu starpību starp traktoristu-komandieri un izaudzinātu Latvijas armijas virsnieku un komandieri. Cerams, ka mums pietiks laika šim visam pirms kāvi sāks plosīties!

    Mans zelts ir mana tauta,
    Mans gods ir viņas gods!

    • esmu jau izteicies par OMD, bet varu atkārtoties- nekā rožaina tur nebija!
     labākie (attapīgākie) tautas dēli jau 90.-to gadu vidū pratās notīties uz ārzemēm. daļa iesaukto bija neadekvāti (fiziski un garīgi), gan arī nelojāli. gandrīz visi, kuriem bija vidējā izglītībā, tika virzīti uz pakāpēm un amatiem! nekādas konkurences! tāpēc bez kārtīgiem bonusiem no valsts puses diez vai kkas prātīgs sanāks. ja valsts nespēs nodrošināt, ka iesauc labākos un nevis neveiksminiekus vai ideālistus, tad tas pasākums būs kaķim zem astes!.. 😦
     mani tiešām interesē kā OMD tik lielā skaitā spēj nodrošināt igauņi?!

     • Es tev pateikšu. Nodrošini jēgpilnu apmācību, bonusus (ne obligāti naudas izmaksu veidā), iesauc sākumā tikai tos, kuri paši vēlas un ieskaidro sabiedrībai cik tas ir nepieciešami un svarīgi.

      Tipiska kļūda vai apzināta troļļošana ir apgalvot, ka kāds šeit fano par PSRS OMD via LV OMD atgriešanu tādā formā, kāda tā bija savulaik.

      • varabungas: un ieskaidro sabiedrībai cik tas ir nepieciešami un svarīgi
       _______________________

       Manuprāt, mūsdienās sabiedrībai svarīgāk ir ieskaidrot, ka tas ir “forši un kruta”, nevis “nepieciešami un svarīgi”. Pie “forši un kruta” rezultāts tiks sasniegts ātrāk.

      • jēgpilnu apmācību vajag valstij un nevis lielākajai daļai jauniešu.
       tāpēc ar LV OMD salīdzināšana ir nevis formas, bet gan rekrutēto ziņā. jo LV OMD jau arī nebija nemaz tik slikts priekš kājiniekiem- visas pamatzināšanas tika mācītas, bet cik apmācāmie bija gatavi iemācīties?…
       nu, principā tas varētu būt valsts sekretāra ziņā bīdīt likumu, kurš spētu nodrošināt (ieinteresēt, iebiedēt…) jauniešus iet apgūt valsts aizstāvību. man tas šķiet diezgan grūti izdarāms, tāpēc visu laiku lien ārā tā skepse. bet lai veicas!

 4. Tas mani nepārliecina. EE iepriekšējais komandieris (Laenots) arī bija padomju pulkvedis. Un……..?

  • un pārējie? kamēr nebija izaugusi jaunā paaudze tas bija kaut cik attaisnojami. Tagad tiem kuri iestājās LV armijā teiksim 20 gv jau ir 45, laiks viņiem.

  • Agris Purviņš

   Šeit man subjektīvais viedoklis par Leonīdu kuru man dzīvē ir nācies labi iepazīt.
   1. Tipisks karjeras ierēdnis. Pašlabuma meklētājs.
   2. Orientējas uz priekšniecību. Ļoti iztapīgs tai. Padotie, uzdevums un mērķi nekad nav bijuši svarīgi, izņemot tos kas ietekmē 1.punktu.
   3. Melo lielās lietās un pat neiedomājami sīkās. Šajā ziņā nav nekādu morāles ierobežojumi.
   4. Apjūk pat samērā vieglās situācijās, ja tajās rodas sarežģījumi.
   5. Plānojot darbības vienmēr cenšas izkārtot tā, lai neveiksmes varētu novelt uz padotajiem.
   6. Ļoti bieži maina lēmumus. Strādājot ZS štābā viņa pakļautībā viņš vienā dienā pat trīs reizes mainīja lēmumu būtiskā jautājumā.
   7. Ir izteikti mazvērtības kompleksi. Ļoti asi un sāpīgi uztver jebkuras pārspīlēti izteiktas cieņas neizrādīšanu. Atceros cik vētraini štābā tika apspriesta BN kom. rīcība, kurš Leonīdam nepaguva laicīgi izskriet un noziņot kā nākas, kad viņš šajā BN bija ieradies kā ZS kom. p.i.

   Ja miera laikā ar to ir kaut kā iespējams samierināties, tad krīzē tā ir katastrofa. Tās nav nebūtiskas detaļas.

   Mana personīgā pārliecība ir tā, ka viņš joprojām ir uzticīgs savam pirmajam zvērestam, jo
   1. represēto bērns tāpat vien nevarēja tikt mācīties tajās krievu skolās,kur viņš ir mācījies.
   2. viņš ilgu laiku tika turēts ēnā (ministrijā, 51.KB ierindas sakarnieks) un tad pēkšņi atjaunojās par virsnieku (8-10 gadus pēc neatkarības), neliels klusums un tad galvu reibinoša karjera, kurā labi varēja redzēt, ka viņš tiek mākslīgi stumts uz priekšu.
   3. baumo, ka viņu virza Bergmanis, savukārt Bergmani Lembergs un kas Lembergu baksta (?). Kāpēc Lembergam ievajadzējās paklausīgu AM. Itkā jau nav viņa interešu lauciņš?

   • Domāju ka Leonīds nebūs,es vēlētos redzet Ati Lejiņu ,Graubes vietā,bet Lejiņam nespīd,ja nu vienīgi atkarto priekšgājēju iekopto tradīciju.
    Es negribētu ticet ka politki spēj ievirzīt sev velamus cilvekus,vismaz ne šajā geopolitiskajā situācija tādos amatos,vēl jau ir acis un ausis un dienesti kas seko un analizē līdzi personažiem kuru rīcībā(pieejami) būs seviski slepeni starptautiska līmeņa dokumenti un plāni,tāpēc domāju ka Leonīds caur šiem sietiem neizkritīs cauri un netiks uzcepts par jauno BS komandieri.

    • Gluži manas cerības. But shit happens. Ps. Ar atgriešanos pulkā 😊.

     • Es jau ar ceru un ceru uz to, ka mans čivinātājs, lai arī saka, ka augšas grib kalnu vīru, būs kļūdījies, proti, augšām tas netiks ļauts.

      • Jāzvana Solvitai, lai nepieļauj tādus sūdus un izdara savam publiskajam tēlam kko labu! 🙂
       bet arī zemessargs varētu par šo tēmu painformēt savus ideālistiskos cīņu biedrus par noskaņojumu karavīru rindās…

    • Agris Purviņš

     Paldies dievam, ka Lejiņam vēl par ātru. Es noteikti viņu negribētu redzēt NBS komandiera vietā. Bez tēva un savā laikā VVF atbalsta viņš būtu nekas. Atceros, kā viņš sacēla troksni par to ka NBS SUV karavīri misijā nenēsā demaskējošos LA formas tērpus, bet gan amerikāņu zaļos. Jo redz tas esot nepatriotiski. Kopš tā laika es uz viņu skatos ar lielu skepsi.

     • Es, protams, nepazīstu Lejiņu jaunāko tik labi, tomēr zinu, ka viņš iestājās OMD pašā 90 – gadu sākumā, kas trimdas letiņu atvasei bija “neordinārs” solis toreizejos apstākļos un nekāda VVF tobrīd vispār ne tuvumā nebija, savukārt viņa tēvs bija institūta ar 2 darbiniekiem šefs. Arī OMLT vienības komandēšana un citu misiju pieredze vērā ņemama. Plus neapšaubāmi piemīt harisma. Domāju, ka tuvāko 10 gadu laikā no viņa kā NBS priekšnieka neizpruksim (neņemos gan teikt kurš no viņiem labāks: Dilāns, Liberts, Lejiņš, Roga….)

     • Lasot rodas iespaids, ka vienīgā pareizā kandidatūra būtu Jūs, ļ.cien. Purviņa kungs. Jo par visiem citiem samazgu spainis gatavs.
      Nē, nu es jau saprotu – aizvainojums jau nekur nepazūd.

      • Tu konkrēti par Leonīdu? Vari nopamatot? Bez jokiem.

      • Agris Purviņš

       “Tūdaliņam” rodas ļoti nepareizs viedoklis. Es nekādi nevaru būt pareizā kandidatūra, jo STANAG testu angļu val. nevaru (un arī nevēlos, it īpaši tagad!!!) nokārtot uz 2222! Ir arī citi trūkumi. Man labi padevās apmācību lietas, bet nejūtos tik stiprs operatīvajās lietās, lai uzņemtos atbildību par tūkstošiem karavīru un zemessargu likteņiem, kā arī par valsts pastāvēšanu.
       “Par visiem citiem samazgu spainis gatavs” ir stipri pārspīlēts it īpaši tā vieta, kur tiek apgalvots par “visiem citiem”. Tas pilnīgi neatbilst patiesībai. Es šeit nevienu neslavēju tikai aiz tā iemesla, ka to virsnieku karjerai, kuri pēc maniem uzskatiem varētu ieņemt NBS komandieru amatu manas uzslavas šajā blogā par labu nenāks.
       Aizvainojums man protams ir, bet ne jau tas ir noteicošais. Ja viņš man būtu tik šausmīgi liels un nepārvarams diez vai būtu stājies Zemessardzē. Starp citu Lejiņš man personīgi neko sliktu nav nodarījis. Tas ka viņš pielika zināmas pūles, lai likvidētu Zemessardzes Izlūku mācību centru, nevērtēju, kā kaut ko personību, bet gan pret ZS kaujas spējām vērstu.
       Es nezinu daudz virsnieku kuri izteiktos par Leonīdu ar cieņu un gribētu viņu redzēt NBS komandiera amatā. Ļoti nepopulāra personība. Kas attiecas uz Lejiņu, tad daudzi uz viņa liek cerības. Es no tiem, kas uz viņu skatās ar lielu skepsi (ne vienīgais). Laiks rādīs, kam taisnība.
       P.S. Man liekas izteikt personīgus apvainojumus slēpjoties aiz “nika” nav labs stils. Augstākos un vecākos virsniekus aizstāvēt šajā blogā var arī neslēpjoties. Par to nesodīs 🙂

   • arī zemessargs

    Kārlis Krēsliņš arī bija represēts agrā bērnībā.

    • Agris Purviņš

     Krēsliņam pielaidi neiedeva un karjeru aprāva. Loģiski būtu, ka Leonīds aizietu pa to pašu taku, bet nē. Viņam viss ir kārtībā. Protams, ka tagad varam spekulēt (sievietes, dokumenti, pagātne utt.) par ko neiedeva Krēsliņam pielaidi, bet jebkurā gadījumā tas izskatās kaut kā nelāgi.
     Uzskatu, ka 25 gadi pēc valsts neatkarības atjaunošanas komunistiskā pagātne PSRS armijā automātiski pārvelk svītru jebkuram ģenerāļa amatam Latvijas armijā. Tieši tāpat kā jaunieša kautiņš ballītē pārvelk svītru viņa nākotnes dienestam ZS. Jāmeklē citi veidi kā kalpot savai valstij, ja ir vēlēšanās.

   • Izsmeļošs izklāsts, paldies!

    P.S. Tādam tipam gan jau patika arī parādes ļoti, vai ne?

 5. Vēl nav stūrējuši NBS mūziķi.

  “Tāpat Ordeņu kapituls nolēmis piešķirt Viestura ordeņa V šķiru un iecelt par ordeņa kavalieri Latvijas Zemessardzes štāba Vadības grupas orķestra diriģentu virsleitnantu Andi Kareli”

  Atsauce:

  http://www.tvnet.lv/zinas/latvija/631485-par_seviskiem_nopelniem_latvijas_laba_vairakiem_nbs_parstavjiem_pieskir_viestura_ordeni

 6. Tevis nosauktajiem kritērijiem atbilst Liberts, Kerlins, Dilāns, Mogiļnijs. Dažam vēl gan vispirms jākļūst par ģenerāli, tomēr pēdējiem diviem būtu izredzes ….

 7. Lasot rodas iespaids,ka pakāpes piešķir pēc tā, kas dziļāk mēli spēj iebāzt… Un to, ar garāko tad var kaut kur virzīt… Nopietni?!?
  Šitā jau tiešām jābrauc mežmalā pagrabs ierakt, kamēr vēl zeme nav sasalusi

 8. Sakarā ar tiem 4 mēnešiem. Ja nebija iespēju nogaidīt 4 mēnešus, tad sanāk, ka kaut kas ir DIKTI svarīgs un vienlaicīgi DIKTI degošs. Jo vienkārši svarīgas un degošas problēmas ir daudz, un ja būtu jau izlemts par vadības maiņu, tad problēmas tāpat varētu risināt, uzreiz arī nemainot vadību, pagaidot tos 4 mēnešus. Tātad – vai nu NATO uzdevumā ir kas DIKTI degošs un svarīgs. Jautājums tik – kas? Nu vai arī sliktāki varianti:
  – NATO Graubē saskata kādus riskus. Jautājums atkal – kādus?
  – Graubem ir kādi skeleti skapī, un piespieduši atkāpties viņu ir krievi, uzskatot, ka paredzamais aizstājējs būs labāks.

  • Tak šodien AM briselē “diskutē” par BnTG izvietošanu. Neskādē aizvest suvenīru, kā mēs stiprinam stratēģisko līmeni.
   Šajā kontekstā Leonīda akcijas krīt, jo visam vajadzēja notikt klusi, mājas kārtībā. Leonīds visās jomās (izņemot mil.izglītību) ir vājāks par Graubi, ne oratora spēju, ne harismas, ne ZS celmlauža slavas.
   Graubem? Skeleti? Par kuriem neviens nezina? No way.

  • Varbūt kāds pasteidzās angliski pārtulkot viņa pēdējo interviju? 🙂

 9. cik bieži mainās NBS komandieris vispār?

 10. Mēs kārtējo reizi esam “izlīduši” formāli pildot solijumus,taču šoreiz Nato partneri nav pievēruši acis uz mūsu izļīšanu-solijumu pildīšanu par 2% AM.
  Pieļauju ka arī šie fakti un nepieciešamība rīkoties -varbūt saistīti ar Graubes pekšņo lēmumu iet pensijā ātrāk-varbūt palūdza,varbūt neatstāja izvēli,kā personai kas pūta (varbūt pielāgojās) kopējai valdības politikai.,lavierējot starp velamo un esošo-vismaz ceru ka lavierēja.
  .2016 gada termiņā tikai 4 no 25 Eiropas NATO valstīm pilda uzņemtās 2% IKP saitības: Lielbritānija, Igaunija, Polija un Grieķija ! Prejie, brīvbiļetnieki ! Interesentiem japievērš uzmanība NATO atskaites tabulai kurā 2016 gada LATVIJAS tēriņi atspoguļojas kā 1,45% IKP iepretim valdības deklarētiem 1,75 % IKP ! Kam ticēt ? Vai valdības deklarētiem IKP % vai tomērt NATO statistikas biroja apreiķināšanas kārtībai ? Ja Igaunijas valdības un NATO statistika sakrīt 1:1 ,bet Latvijas un NATO atšķiras tad…. Piemērs, Igaunijas-2,16% IKP- skaidri definētas prakses rezultāts. Iepretim, Latvija izceļas ar ilgstošā laika posmā praktizētu sabiedroto Mērķtiecīgu krāpniecību un maldināšanu. Spriežot pēc rezultāta, Latvija negatavojas atkāpties no komunistu nomekalatūrai tuvās- dubultās gramatvedības prakses ne valsts Ekonomikā, ne attiecībās ar NATO sabiedrotiem.
  D.Trampa argumenti, aukstā kara laikaposmā p.gs. 80 gados ASV veidoja 54%- NATO tēriņu ,bet 2015 gadā tiem saniedzot 72 %. gandrīz 3/4 ! Laikam jau ir taisnīgi pieminēt atbildību ! Siers par velti ir tikai peļu lamatās !

  avots: http://a-vektors.blogspot.com/2016/10/nato-krievija-un-tanki.html

  • LV 2016.gadam plānojusi 1.4% no IKP, 2017.-1.7% un 2018.-2.0%. tā ka valdība neko nav krāpusi un maldinājusi!
   es tomēr gribu ticēt, ka Graube ir goda vīrs, kurš pratās pats aiziet, dodot iespēju tiem, kuriem īlens dibenā (labā nozīmē). bet negribētos, lai tagad sanāk tā, no kā visvairāk baidījos- vietā nāk absolūtās šausmas.

  • Prasās norādīt ka Tramps dzina tos pašus tekstus jau 1987, sākot ar vizīti PSRS. T.b. ASV nevajag aizsargāt citur kas par to nemaksā. 30 gadu stāžs.

  • Šogad aizsardzībai ir 1,4%, nākamgad 1,7 %. Tie 1,75% šogad ir kaut kāda kļūda. Tie nekad šogad nav solīti.

 11. Gjunters, tas kurš Džonis.

  Graube pēdējā gada laikā ar to vien nodarbojās, kā pucēja spalvas gatavojot sevi varena politiķa lomai. Pēdējā mēneša laikā nu jau manāmā skaitā preses relīzēs figurē viņa seja un teksti. Paciemojies laikam nu jau visos ZS bataljonos ar savām īpaši draudzīgajās sarunām ar zemessargiem. Vēlētāji ir atrasti un kamēr atrodas uz viļņa, jākar dzelzis kamēr karsts. Pēc četriem mēnešiem iespējams jau būs pamatīgs noriets popularitātes ziņā. Ta sviens no minējumiem.
  Par nākamo kandidātu. Protams, ka viss labākais NBS un ZS būtu G.Kerlins, BET, tik patstāvīgu vīru neviens nepieļaus atbildīgā amatā. Lejiņš ir vienotības orators, vairs nav aktuāls. Liberts, vecais karjerists, paldies dievam ir tālu patreiz. Ļoņa diez vai. Nepalaidīs no NATO puses. Kas atliek? Maklakovs?
  Minēšana jau baigā, bet visi nojaušam, ka būs tas, kurš valdošajām partijām nerunā pretīm un turpinās Graubes iesprausto celiņu, kurš ļauj caur pāris lobētām firmām no NBS kases pārpumpēt naudu partijas kasē.

 12. Vismaz no šīs vairāk kā 6 gadus vecās intervijas rodas iespaids, ka Ilmārs Atis Lejiņš kā potenciālais NBS komandieris varētu atbalstīt tā vai cita veida OMD atjaunošanu Latvijā. Viņš arī saka, ka visefektīvākā un vislētākā aizsardzības sistēma priekš Latvijas ir tieši OMD. Skatīt no 9:30 minūtes:

 13. Palielam jau vienalga, kurš no minētajiem, galvenais, lai nav:
  – karjerists
  – di..ā līdējs
  – nebaidās uzņemties atbildību
  – nemelo sabiedrībai (kā daži labi)
  – utt., utjp.
  Vai kāds no potenciālajiem kandidātiem atbilst šiem kritērijiem?

  Sekosim līdzi notikumu attīstībai, bet no savas puses gribu teikt, ka manuprāt kandidāts būtu tuvu ideālam, ja:
  – spētu izprast lietas ne tikai sajūtu līmenī “patīk-nepatīk”, “esmu no GS, nu tad būvējam Aviācijas bāzi, esmu no JS, būvējam “zelta patruļkuģus”, bet spētu saskatīt patreizejo situāciju, domāt, plānot BS attīstību ilgtermiņā. Nekāds velosipēds nav jāizgudro, jāvēro, kādas aktivitates notiek US, tepat kaimiņos, lai izprastu, kas būtu vajadzīgs. Protams, svarīgi ir arī iekavētie lielie projekti: Mehanizācija, sakarīga PGA, utt.

  Galvenais, ko negribētu dzirdēt- jāattīsta JS, tie principā mums jau tagad nav. Pārdalot naudiņu, kas aiziet JS, varetu kaut ko jēdzīgu iepirkt kājniekiem.

 14. Rīt Bergmanis preses konferencē paziņošot NBS komandiera amata kandidātu:
  http://www.mil.lv/lv/Aktualitates/Preses_pazinojumi/2016/11/21-03.aspx

  Vai gaidāms kāds pārsteigums vai tomēr Kalniņš/Mogiļņijs?

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Mainīt )

Connecting to %s