Antireklāma

vara bungas:  RU būvē savu aizsargāto (līdz pat top secret līmenim) militārās pielietošanas  INTRAnetu uz kompānijas Huawei aparatūrs bāzes.  Tas nozīmē, ka pasūtītājs uzskata piegādātāju par ļoti uzticamu, tādu, kas dzelžu līmenī neradīs nedokumentētas informācijas noņemšanas iespējas (back door). Cik tālu sniedzas  sadarbība grūti pateikt un tieši tādēļ  NATO iepirkumos hujevejiem nevajadzētu vinnēt,  vadoties no saimnieciskā izdevīguma krītērijiem. Kadu laiku tās bija tikai runas, bet nu jau GDK virsnieki (bataljona štāba līmenis) saņem  sakaru līdzekļus (klēpjdatori, planšetes) uz RU ražojuma OS Astra-Linux  bāzes, kas nodrošina pilnībā aizsargātus sakaru kanālus, vismaz “pēdējā jūdzē” neizmantojot civilo sakaru infrastruktūru. Ja savā binoklī ieraudzīsiet RU virsnieku ar Huawei planšeti padusē, ziniet, tas ir “svarīgs putns”  🙂 .

[..] «В настоящее время новая программа видеосвязи уже вошла в состав автоматизированной системы управления «Андромеда-Д» и повсеместно внедряется в Воздушно-десантных войсках, – рассказал «Известиям» представитель российского военного ведомства, знакомый с ситуацией. – В ходе учений с помощью новой программы мы организовывали устойчивую видеосвязь между штабами нескольких полков и дивизий ВДВ и поддерживали ее на протяжении всех учений.  Это многократно повысило оперативность работы штабов и командиров».  [..]

avots

Nepieciešamība uzticēt valsts noslēpumu uzņēmumiem, kas nav pašu kontrolē nozīmē, ka RU sadarbība ar ārzemniekiem ir spiesta lieta, kas, savukārt, liecina par joprojām vājām RU pozīcijām mikrolektronikas jomā.  Drošu komplektējošo deficīts ir jūtams, kopš sankciju ieviešanas, īpaši militāro sakaru, REC, globālās pozicionēšanas utt. Ja Rietumi tiešām gribētu aizkavēt RU militāro attīstību, pietiktu ieviest embargo kaut vai mikroprocesoru jomā. Kīnieši un indusi RU tirgu nepametīs, bet arī tiem ir savas primārās drošības intereses, to saprot arī RU vadība tādēļ speciāli dotē RU uzņēmumus, lai tie neiepirktu detaļas no ārzemēm, ja ir pieejami vietējie analogi. Jāsaka, ka RU kompānijas prot izmantot iespējas un jau uzsākuši plāšu birku pārskrūvēšanas biznesu, dažās sekundēs pārvēršot Ķīnas ražojuma elektroniku par pašmāju produktu. Tā turpināt, biedri!

Advertisements

55 responses to “Antireklāma

 1. pie Antireklāmas: leišu pulkvedis izpauž LV noslepumu: “Latvieši tiešām ved sarunas ar norvēģiem.”
  http://www.sargs.lv/lv/Zinas/Arvalstis/2016/10/24-02.aspx#lastcomment

 2. vienkārši nevaru noticēt, ka jeņķi šo iespēju neizmantotu… gan būs svarīgā ofiņa svarīgajā planšetē, kāda vēl svarīgāka mikrene.

  • Nevajadzētu par zemu novērtēt NSA spējas, bet arī pārvērtēt nevajadzētu. Ja RU zinātnieki atzinuši – droši pat “soveršenno sekretno” līmenim, tad tā tas visticamāk arī ir.

   • pagaidām acu priekšā rēgojas šis.

    protams šis vājprāts nav attiecināms uz visu sistēmu, bet visaptverošu bardaku raksturojošs ir..

 3. Pajāt par Krieviju, lai risina paši savas problēmas. Kā ir Latvijā? Visi lielākie Latvijas telco izmanto Huawei iekārtas. Linux mūsu valsts iestādes neizmanto un pat nezina kas tas ir. Visas mūsu IT sistēmas ir atkarīgas no ārzemju ražotājiem. Mēs esam atvērti gan NSA, gan ķīniešiem gan krieviem. Mūs var paņemt priekšā jebkurā laikā. Principā tāds DDoS kāds nesen bija pret DynDNS, VISU Latvijas internetu aizvērtu uz vairākām dienām. Un es jau nemaz nerunāju par to, ka valsts iestāžu mājas lapas ir kā relikts no 15 gadus senas pagātnes, gan drošības ziņā, gan funkcionalitātes.

  • Tur jau tā lieta, ka RU partneris ar visaugstāko pielaidi piegādā NATO dalībvalstij iekārtas, kas tiek izmantotas tās pārvaldes un iespējams drošības IKT arhitektūrā.
   Lai uzticētos Huivējiem RU ir jāparzina viņu iekārtas līdz atomu līmenim, attiecīgi RU pārzinās arī mūsējās. Manuprāt būtu loģiski izlēgt šādu intīmo RU partneru piedāvājumus no iepirkumiem LV valsts pārvaldes vajadzībām.

   • Huawei diezgan agresīvi dempingo cenas un izvērš lobiju caur savām vēstniecībām utt. Ļoti grūti turēties pretī tādam kārdinājumam un spiedienam.

  • Domāju pirms atslēgt mūsu istabai internetu no tā virs mūsu galvām izpurinās visus skeletus un skeletiņus ko atradīs. Ieteiktu skeletu glabātājiem veikt uzkopšanas darbus. Jo tad, kad visi būs apdirsti tā, ka pat cūka acīs neskatīsies, parādīsies viņš vai viņa uz balta Trojas zirga 🙂

   • arī zemessargs

    +pie tam pa vidu īstajiem skeletiem būs sabāzti mākslīgie, bet pie tās info gūzmas un šausmām vairākumam nebūs ne laika ne resursu, lai visu pārbaudītu.

  • arī zemessargs

   Mūsu valstī izmanto to, kas lētāk (Huawei) un kas prasa mazāku smadzeņu piepūli (MS). Labāk nopirkt MS, lai arī dārgāk, toties pašiem ne par ko nebūs jāatbild un ja kas varēs novelt vainu uz MS, savukārt iekārtas nopirkt lētākās kādas vien var + pēc iepirkuma beigām saņemt labas vietas vietējā Huawei birojā.
   Es uzskatu, ka kritiskai infrastruktūrai jābūt no mums ģeopolitiski uzticamiem piegādātājiem un jāizmanto atvērtā koda programmas, kurām var izpētīt visas funkcijas.

   • “Visi lielākie Latvijas telco izmanto Huawei iekārtas.”

    Kaut kādi murgi.

    Vienīgie, kas pie mums savā infrastruktūrā plaši izmanto Huawei, ir krievu bratvas kantoris TRIATEL. Un Lattelecom mājas rūterus dažreiz iedod Huawei, bet tas arī viss.

    Mums ir savs ražotājs tīkla infarstruktūrai – Mikrotik(routerboard.com), kuru izmanto ļoti plaši krievi(bēgot no vilkiem pendosiem CISCO/JUNIPER, iekrita uz latviešu lāci), tā kā faktiski krievi ir zem mūsu āmura.

    Šausmas, ne?

    Krievi gan neko neražo tīkla infrastruktūtai, atšķirībā no mums. Pasaules līmenī LR ir viens no grandiem blakus ASV, UK, Francijai un Ķīnai tīka infartruktūrā dēļ SAF un Mikrotik. SAF un Mikrotik pārsvarā dominē Indijā, āfrikā, āzijā. Pie mums pašiem LR vēsturiski populārāki ir rietumu ražojumi, tāpēc par Mikrotik un SAF parastais cilvēks nav daudz dzirdējis.

 4. Nū, Huaweis vairs nav nekāds lētais brands, vismaz telefonos. Turklāt pēdējā gada telefoni viņiem p9 un Mate8 ir stipri labi. Gan kvalitāte, gan hardware. Nu jau arī cena “laba”. Maksā šie jau tuvu Samsunga flagmaņiem. Tūlīt Mate 8 vietā nāks Mate 9 un Mate 9 pro, kuru cena varētu būt atkarībā no atmiņas lieluma 600-1000€. Turklāt, cik saprotu, pročus viņi arī paši izstrādā un ražo. Huaweis nu jau ir laikam dārgākais ķīniešu brends. Domāju, ka rūteru ziņā nav savādāk. Un domāju, ka arī viens no advancētākajiem un spējīgākajiem ķīniešu brendiem savā jomā.

  • Par rūteriem un citu tīklu infrastruktūru kļūdies – viņus kā reiz subsidē Ķīnas valdība un viņi pasaulē iet ar dempinga cenām lai tikai iekarotu sev vietu zem saules.
   Mobilo tālruņu divīzija ir pavisam cita lieta un tā nekādīgi nav saistīta ar citām Huawei biznesa ievirzēm.

 5. http://bykvu.com/home/bukvy/47156.html

  Tagad gan kožu pirkstos, ka krievu valodu nesaprotu. Jautājums vēl jau vai tie ir īsti.Surkov ēmaili.

  • kā kulaks uz acs. Ja tu palasītu to Aizkarpātu plānu, tad redzētu, ka īsto un falšo atmaskojumu/dikreditācijas plūsma atšķiras tikai ar īpatsvaru. Tikai zinātājs atšķirs kur ir kas.Pie mums šādas atklāsmes var krietni pazemināt % kas piedalās vēlēšanās.

 6. Vairāk neko neteikšu

  LR IeM un visas struktūras kā VP, IeM IC, VUGD, Robežsardze, utt. izmanto Krievijā ražotu sistēmu dokumentu apritei.

 7. Tam visam ir maz sakara ar kautko taustāmu, ZVEZDA-tv stilā sarakstīta spalvu spodrināšana, lai paceltu 1 komersanta akcijas un KF BS kopumā.

  1) Nekādu savu OS viņi nav uztaisījuši, paņēmuši DEBIAN GNU/Linux, modificējuši, pielikuši krievu GOST fontus un šifrus(lai būtu izmantojams iestādēs), salikuši smukas ikonas ar sarkanām zvaigznēm(protams) un voilā – sava OS. Tādas OS ir pilns internets, tāpēc tas ir atvērtais kods, ka katrs var modificēt un taisīt savu, mode katram taisīt savu DEBIAN/Fedora/Gentoo/uc paveidu beidzās laikam gadus 15 atpakaļ, jo vieglāk ir taisīt nevis jaunu distributīvu, bet esošajam pielikt pāris pakas klāt. Bet savs OS skan tak skaisti.

  2) Neko viņi no tā Huawei nav pārbaudījuši un nepārbaudīs, gluži vienkārši tāpēc, ka tas nav iespējams fiziski. Un pat ja pārbaudītu 1 partiju izmantojot 100 zinātniekus, 100 programmētājus un 200 mikroskopus, tad kā var zināt kas ir nākošajās partijās ielikts? Ko?

  3) Paskatījos kas tiem Huawei iekšā, protams, pendosu Intel Xeon procesori 🙂 Ko dod huawei, ka backdors var būt ielikts pašā procesorā? To jau par Huawei nezin.

  Es domāju mēs droši varam paņemt kaut kādu Linux Mint, nomainīt ikonas ar visādiem sentēvu rakstiem, nosaukt “Linux Lāčplēsis”, saslēgt ar IPSEC VPN tos linuxus tīklā, parakstīt papīrus ar kaut kādu kantori, kas piegādā hardwari, piemēram, DELL, nomodificēt kaut kādu Android un ar lielu pompu pasludināt, ka mums ir savs OS, savs kriptētais tīkls, ar super hardwari, un mēs esam vareni, analogu nevienam nav. Plebejs domā: lūk kādi mēs vareni, un priekšskars aizveras. Aplausi.

  Rezumējot – liela brēka, maza vilna. Tad, kad viņi izmantonjot to jocīgo ELBRUS sāks būvēt IT infrastruktūru(tīkla kartes savas, viss savs) no A-Z, tad sāksim nopietni uz to visu skatīties. Pagaidām pendosu(Stallmans – GNU)/somu(Torvalds – Linux) OS ar ķīniešu hardwari, kurā centrālais objekts ir pendosu procesors Intel.

  • Paldies par viedokli. Tomēr pakāpi augstāk par pierakstiem uz papīra šāda sistēma ir. Ar NBSu pat negribu salīdzināt. Tāpat Huawei ir un paliek RU drošības risinājumu piegādātājs un partneris, līdz ar to šim faktam jābūt vērtēšanas objektam piešķirot viņam industriālās drošības sertifikātu. Arī mūsu zinātnieki nepārbauda katru partiju ar mikroskopu.

   • kāds te vēli LV linux ar lāčplēšu ikonām? 🙂 Ja augstie aizokeāna kungi uzskatīs par vajadzīgu, atsūtīs planšetes, kur viss jau saregulēts. Tikai jautājums – priekš kam 2 gab. viegli bruņotiem sardzes bataljoniem vajag advancētu komandvadības nodrošinājumu?

    • arī zemessargs

     Ne jau Lāčplēša ikonas ir svarīgas, bet gatavs lietotājam viegli pieejams produkts, kur jau visi uzstādījumi salikti. NBS derētu kāds hardened gentoo variants, ja ir vajadzība var nosaukt par Lāčplēša OS. Pērkam standartizēto aparatūru uz kuru ir prekompilēts Gentoo. Aparatūra no ģeopolitiski uzticamā piegādātāja. Liec virsū un esi iekšā komandvadības ķēdē.

   • “Ar NBSu pat negribu salīdzināt.”

    NBS ir saslēgts ar savu intranet tīklu, nezinu, vai visi izvietojumi, šaubos, ka tur ir saslēgti visi ZS izvietojumi, bet akmeni mest tajā virzienā nav korekti. Mēs krieviem esam priekšā. Tā ir. Var jau teikt, ka tie bija NATO pendeļi – iekļauties vienotā digitalizētā datu apmaiņas sistēmā.

    Uzburt ainu, ka NBS ir kautkādi atpalikuši digitalizācijā, kas skraida ar papīru ķīpām, ir nekorekti. Ja neskaita planšetes, tad labu laiku jau viss notiek.

    • Štābos virs bataljona, miera laikā Ok, jāpiekrīt. Sen, sen piedāvāju sarīkot ne pārāk kustīgas mācības mēģinot ievērot visus (!) absolūti visus drošības priekšrakstus un instrukcijas attiecībā uz komandvadību visos līmeņos un paskatīties, kas no tā sanāks. Paredzu ka tad būtu vajadzīgas izmaiņas ideoloģijā.

    • arī zemessargs

     Tiešām???!!! NBS ir reāllaika tīkls, kas spēj strādāt apstākļos, kad štābs un vienības ir kustībā, kad pretinieks pielieto radiopretdarbības līdzekļus?

     • tas viss ģenerāļu līmenī ko sazināties ar Hodžesu&co. Tev iedos signālkarodziņus.

     • Nekaisi sev pelnus uz galvas.

      Mūsu aizsardzības svērai var piesiet daudz problēmu, sākot no bruņu mašīnu iepirkuma, nenopietnas flotes, nenopietnas PGA, beidzot ar tizlām ūzām un karavīru trūkumu utt.

      Bet mūsu sakaru sistēmas gan ir OK. Arī tās, kas izmantojas pārvietojoties un atrodoties zem elektroniskās cīņas iedarbības.

      Viena no retajām sfērām, kas ir līmenī. Un tiek attīstīta.

 8. Skudriņas noskrien, cik daudz interesantas lietas ikviens cilvēks globālajā tīmeklī šajā vietnē var reizēm izlasīt…
  Nu jā, informācijas laikmets, visiem jāpierod pie tā.
  Tomēr sapratne par līdzsvaru starp ieguvumu no informētības un riskiem dēļ informācijas pieejamības var taču būt subjektīva (citiem vārdiem, emocionāli motivēta), vai ne?

  • Sobrīd riski atrodami ne tik daudz info kā tādā bet spejā to apstrādāt un izdarīt secinājumus. Mēs te dzīvojam no opensources atgremojumiem bet cik vēl neapstrādātas infas… Es saprotu ka tu par pašcenzūru. Tā ir atbilstoši kattra izpratnei un tiešām subjektīva.

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Mainīt )

Connecting to %s