Robežstabi

[..]The State Duma, the lower house of the Federal Assembly of Russia, will ratify the treaties between Estonia and Russia on their shared land and maritime borders before the end of this year, said Leonid Slutsky, who is expected to be approved by the Duma as the new chairman of its Committee on International Affairs.[..]

avots

vara bungas:  Neticu. Bet, ja tomēr  RU-EE robežlīguma ratifikācija RU domē šogad notiks, tas būs ļoti svarīgs  deeskalācijas signāls Baltijas valstu un RU attiecībās (arī RU ar ES un US) pirmo reizi kopš 2014.gada februāra. Prieks protams par EE, bet ņemšanās ar ratifikāciju daudz ko atklās par RU nodomiem.  Iespējams RU ratifikācijas apsolījumu izmantoja un  izmantos kā sviru, lai ietekmētu  EE ārpolitisko uzvedību, ja tā, tad pagaidām bez panākumiem, jo piemēram aizvakar  EPPA sesijā EE delegācijas pārstāvji atbalstīja abas RU agresiju UA nosodošās  rezolūcijas, kamēr mucām gorilkas  izdzērušie genacvale (draugs – gruzīnu valoda)  neieradās uz balsošanu.

Robežlīgums, kas gaida ratifikāciju, liegs EE pat teorētiski pretendēt uz Pečoras un Ivangoroda apgabaliem, kas saskaņā ar 1920.gada līgumu bija EE teritorija.  EE centās piekabināt deklarāciju ar atsauci uz 1920.gadu, bet nesekmīgi, tikai aizkavēja procesu uz 9 gadiem. Tomēr, ja līgumu ratificēs, ES robežas ar RU juridiskā sakārtošana tiks pabeigta.

Advertisements

22 responses to “Robežstabi

 1. Paldies Dievam, ka Latvijai šādas problēmas vairs nav. 🙂

 2. arī zemessargs

  Sūtīt vajadzēja Krieviju n-tās mājās tālāk. Abrene ir mūsu! Šāda ratifikācija ir nekas vairāk kā Krievijas mēģinājums uz brīdi uzlabot attiecības, lai mīkstinātu sankcijas.

  • Valstu attiecībās robezlīguma ratifikācija ir megasvarīgs notikums, vesturisks un miera laikā pēc definīcijas neatceļams.EE kopš 2005.gada startēja ar prasībām, tomēr beigās nonāca turpat kur mēs. Interesants ir solījums ratificcēt tieši šogad, lai gan vilkt var bezgalīgi.

   • arī zemessargs

    Visi līgumi ar Krieviju nav vērti pat tā papīra uz kura tā rakstīti. Par Ukrainu Krievija arī daudz ko pierakstīja. Rezultāts? Tāpēc mūsu pozīcijai no laika gala bija jābūt: Abrene mūsu, neko neparakstīsim bez Abrenes, pie jebkuras izdevības ietekmēt Krieviju (ES prezidentūra) – bāzīsim degunā.

    • Cēli, bet nesaimnieciski. Labums no parakstīta robežlīguma ir taustāms, turklāt domāju, ka šajā gadījumā neiztika bez ES pendeļiem. Viņiem mūsu sentimenti pie kājas, robežstrīdi nedrīkst būt, tas nekalpo kopējai stabilitātei. Ar LT joprojām neprotam jūru sadalīt un pašvaldību līmenī pieļaujam lienošo piekrastes pārdošanu apbūvei lietuviešiem, lai gan vnk jāprot atšķirt vēsturiskos eku pamatus no falšajiem.

     • arī zemessargs

      Kāds taustāms labums mums no robežlīguma?
      Mēs vispār pieļaujam zemju izpārdošanu, ne tikai lietuviešiem. Zviedriem tirgojam mežus, dāņiem – lauksaimniecības zemi, krieviem – Jūrmalu utt.

      • Labums tāds, ka teritoriālie strīdi tiek izslēgti no konflikta ieganstu saraksta = +5 punkti valsts drošībai, augstāks kredītreitings, iespēja to pienācīgi aprīkot , robežai pieguļošos z/gabalus var laist apritē utt . Nav iebildumu par legālu nekustamā īspašuma pārdošanu kā tādu, bet par muhlāžu ar apbūves gabaliem un it kā vecajiem pamatiem liegumos pie jūras, kas nevaretu notikt bez vietējo varas iestāžu līdzdalības.

       • arī zemessargs

        Ak Dievs, vai tad Krievijai ir kādreiz trūcis ieganstu?! Vai mums robežlīguma trūkums traucē robežu aprīkot? Japānai juridiskais karastāvoklis ar Krieviju baigi reitingu ietekmē? Korumpantus sēdināt vajag aktīvāk, reitings būs. Nez kāpēc Krievija par reitingu neuztraucas.
        Muhļīšana ar vecajiem pamatiem ir problēma visā piekrastē, tam piekrītu. It sevišķi biezajās vietās – Jūrmalā, Carnikāvā utml.

        • Labi ka pamanīji ka mums labu laiku ir līgums. Pirms demarkācijas un delimitācijas inženiertehniski aprīkot robežu ir tīrā provokācija. Mēs nebūtu nato ja neapsolītu darīt visu lai ligumu panāktu. Visā pasaulē robežstrīds ir leģitīms casus belli. EE ir lelākā riska zonā pat kā mēs. Tādēļ man šķiet ka ru uzmetīs.

      • atmetot sentimentu, leišiem, zviedriem, dāņiem, vāciešiem utt ir tiešs iemesls pacīnīties kopā ar mums pret krieviem, lai šo zemi nosargātu. domājams, ka Kanāriju salās varētu noformēt kādu brīvprātīgo latviešu rotu, lai aizsargātu savu īpašumu pret saracēņiem. tautu staigāšana ir līdzīga globālajai sasilšanai, ko visādiem veidiem mums kkā gribās novērst- bet vai izdodas uzvarēt šajā donkihota cīņā?!

       • aha. tad RU vispār nav iemesla cepties – visa elite un bērni rietumos. šobrīd viss, vismaz publiskajā retorikā, jau sen aizbraucis pāri jēdzieniem “saprātīgs, izdevīgs”. hvz ko tur īsti elites domā, bet vidusmēra krievs krievijā jau ir samierinājies ar kara neizbēgamību.

        par saviem īpašumiem zviedri, dāņi pacīnīsies līdz brīdim kad te sāks krist bumbas. tad cīnīsies par to, lai paši nebūtu nākamie. vai necīnīsies.

 3. Daudzām valstīm ir robežstrīdi un teritoriālas pretenzijas arī ES un Nato iekšienē. Piem. Spānijai un LIelbritānijai par Gibraltāru, kur 1986.gadā bija tikai viens solis līdz militārai sadursmei. Horvātijai un Slovēnijai ir teritoriālās pretenzijas vienai pret otru un nav robežlīgums, vispirms ES un NATO uzņēma Slovēniju, pēc tam Horvātiju, bet robežstrīds ir vēl joprojām 2009.gadā abas valstis parakstīja vienošanos, ka piekrīt lai arbitrāžas tiesa izšķir strīdu, 2015.gadā Horvātija paziņoja, ka izstājas no arbitrāžas tiesas un robežstrīds turpinās. Sarakstu var turpināt.
  Bez tam ir vēl tautām aizvainojums par netaisnīgi zaudētām teritorijām piem. mūsu bijušajai kaimiņvalstij Polijai, kurā ir zināma sabiedrības daļa kura uzskata, ka Viļņa, Grodņa un Ļvova ir jāatgūst atpakaļ. 2014.gada 23.oktobrī Varšavas Legijas fani futbola spēles laikā Kijevas stadionā izkāra palkātu Ļvova un Viļņa ir Polija un arī skandēja tādus saukļus. Viļņā arī Polijas fani ir skandējuši Viļņa ir Polija
  šeit par Ļvovu https://www.youtube.com/watch?v=Gq7lsSc6iMg
  Par Krieviju precīzi izteicās arī zemessargs, tai visi slēgtie līgumi ir pie vienas vietas un pat darbošanas vienā valstu blokā tādā kā NVS neko nenozīmē un neko negarantē.

  • īstenībā robežstrīdu ir vēl vairāk https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_territorial_disputes
   tikai jāņem vērā ka vairums no tiem Eiropā ir starp ES un NATO valstīm, kas izslēdz spēka risinājumu. ES un NATO pamatoti uztrauc (nav pieņemami) strīdu pastāvēšana starp to dalībvalstīm un trešajām valstīm. Ar to tagad Moldovai, Gruzijai un Ukrainai ceļš uz NATO ir slēgts uz laiku līdz tie tiks atrisināti, t.sk. robežlīgumu parakstīšanas veidā.

 4. Gads galā. Laikam pamanījās uzmest. Cik ļoti tipiski RU.. 🙂 Vai arī kas palaists garām?

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s