Blīvi

varabungas: sarkanā muņa detected 🙂

Advertisements

16 responses to “Blīvi

 1. Zviedru zemessargi trenējas ieņemt Sundsvallu (pilsēta ziemeļos) mācību secība:
  1.ierašanās pilsētā
  2.transporta novietnes izveidošana
  3. Karavīru iefiltrēšanās pilsētā.
  civilie esot bijuši ļoti apmierināti un izteikuši sajūsmu par zemessargu esamību.

 2. Man izlikās vai tam ložberveidīgajam tomēr sarkani bija tikai muņas gali un pati čaulīte bija no metāla 😉 ?

 3. Un visiem optikas… eh, varam pasapņot

  • vēl vismaz 1 snaiperene uz nodaļu un bļa* kinologs 🙂 ko tas nabaga K9 tur dara?

   • Minēšu… sprāgstvielu meklētājs? 🙂

    • mb, bet iekš zs? vispār laba ideja, ne?

     • Vispār jebkāda apmācība par sprākstvielām zs būtu laba ideja. 😉

      • arī zemessargs

       Zobu sāpes AM, tāpat kā par kauju BAVā vai rokasgranātām. Augsts traumatisma risks un attiecīgi reitingu kritumi ministram, viņa partijai un valdībai kopumā.

      • Gvardes Leitnants

       Vispār ZS apmācība ar SV notika 90-to vidū un otrajā pusē. Piemēram, kaprāļa kursā toreiz vēl Cēsu KMC. Vecie vēl varbūt atcerēsies instruktoru “Šārkiju”. Plus vēl katra ZS Bn SUV nodaļa tika apmācīta ne tikai atpazīt rūpnieciski izgatavotās, bet arī pašiem veidot improvizētās. Savā laikā batiņa rotu nodarbībās mācījām ļaudis gan improvizēt pret tehniku (slēpņos), gan pret personālu- kā nekā 1.Čečenijas karš bija pašā “plaukumā”. Bet tas bija tajos politiski nekorektajos laikos, kad nebija jāvāc punkti “maizes tēvu” acīs ar entuziasma pilnu “bezierunu” konvenciju parakstīšanu. Un nebija problēmas ne ar SV uzkaiti, ne drošu to pielietošanu mācībās- ar galvu jādraudzējas, un tad jau viss sanāk. Vēl jo vairāk, ja nodarbības sagatavo un vada speciālisti ( paralēli sagatavojot jauno speciālistu paaudzi).

       Būtu tikai pašsaprotami, ja šāda apmācība tiktu atjaunota- atbilstoši laikmeta garam un zinātniski- tehniskā progresa augošajam līmenim. Un tas viss būtu jādara, pamatojoties uz mūsu “unikālo” ģeo- politiski- demogrāfiski- ekonomiski- militāro situāciju. Kā arī uzsākt rūpniecisku SV līdekļu ražošanu industriālos apmēros- ne tikai sev, bet arī eksportam. Ja jau varam ( vai varējām, cik zināms) polipropa apakšveļu skandināvu zaldātiem ražot, tad šī prece arī atrastu noietu. Bet, kamēr nav pieņemts politisks lēmums nopietni gatavoties valsts aizsarzībai, tikmēr netiks pārskatīta pārsteidzīga un nepārdomāta ( bet varbūt- kā reiz labi pārdomāta?) mums apšaubāmas lietderības konvenciju nekritiski- aizrautīga ratifikācija, tikmēr manis rakstītais augstāk par manuorāt darāmo paliks ” wishful thinking” kategorijā.

       Bet , kā teica Rainis (ja nekļūdos): ” tas laiks nenāks, ja to neviens nevedīs”…

       • Tu tā kā vēlāk pievienojies, par Otavas konvenciju esi dzirdējis? Ja nē tad pameklē VB pēc “Otavas”. Tas būs par to rūpniecisko ražošanu.

        • Gvardes Leitnants

         Esmu gan dzirdējis, it sevišķi pēc pievienošanās VB. Tāpēz arī tik ” krāšņi” izteicu savu viedokli par tās parakstīšanu iepriekšējā komentārā. Protams, varētu paust taisnīgo sašutumu no sērijas “tā iešaut sev kājā var tikai tie, kas nesaprot, ko dara, vai tieši otrādi- saprot ļoti labi”, skaidrs ir viens – mūsu apstākļos pievienošanās šādām konvencijām ir kaujas spēju graušana- var būt neapzināta ( izplatītās “bezkompetnces” dēļ), vai arī apzināta (kaitniecība un sabotāža).

         Un, par cik lēmumus pieņēma, popularizēja un dzīvē īstenoja nevis citplanētieši, bet līdzās eksistējoši laikabiedri, tad ir zināms, uz kā plecim gulstās atbildības smagā nasta gan par potenciālajiem kaitējumiem, gan (nedod Dievs) faktiskajiem. Kretīniskākais šajā un citās aizsardzības sfēras “epopejās” ir tas, ka kaitniecisko lēmumu pieņēmēji nebūs ” pieejami” saukšanai pie atbildības, bet ar savām veselībām un dzīvībām maksās “ierakumos sēdošie”, turklāt- “neatejot no kases”. Un kamēr izkārnījumi nekontaktēs ar rotējošu ventilatoru, baidos, ka nekas nemainīsies. Izmantot komisijas savu varas ambīciju realizēšanai un spuraino komandieru iegrožošanai vai viņu “pārlieku” uzmācīgas vēlmes sev padotās apakšvienības kaujas spēju uzlabošanas apciršanai- atbrīvošanai no amata. Jā, tur dūšas pietiek.

         Bet tikt skaidrībā ar, piemēram, sarkanās salūtmunīcijas iepircējiem- te nu zarna par tievu. Man gan tas neizbrīna, jo procesu galvgalī ir tie paši cilvēki ( pa lielam), kuri savā laikā tā vai citādi bija saistīti ar citiem ” iepirkumiem”- ar bārdu apaugusī 90-to “Land Roveru” sāga, HK 21 E lentu ne-iegāde utt. Un personiski piedzīvotais ar RPK (no Slovākijas, ja nekļūdos) iegādi ar nolietotu stobru resursu un plakaniskajiem ložu trāpījumiem mērķī. Kā teiktu Ļoļiks no “Briljanta Rokas”: “Za eto ubivatj nado!” Var būt ne burtiski, bet pēc būtības par to nevis BŪTU, bet IR jāatbild. Pretējā gadījumā- nekas nemainīsies. It sevišķi, ja”ceptais gailis” vēl.) kādu brīdi ” neknābs”…

         • kā diez studentbata zvaigžņotajai komandai no AM klājas? Sarkano mūni šie ar šauj, vai k-gus ar šiem mēsliem nejauši neapgrūtina?

       • arī zemessargs

        Atceros, mani pašu apieties ar spridzekļiem jaunsardzē 90-to otrajā pusē mācīja. ZS nekas tāds vairs nebija redzēts.

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s