“ERI is oxigen for us”

US Army Europe Commander Lt. Gen. Ben Hodges discusses with Defense News Land Warfare Reporter Jen Judson the first rotational heavy brigade as it begins to deploy to Europe, and the service’s move to strategic locations.

hodges1

vara bungas: Tātad tiek plānots, ka janvārī-februārī 4.kājnieku divīzijas brigādes kaujas grupa ar visu štata tehniku ieradīsies Polijā un viens no bataljoniem tiks izvietots “in Baltics”. No visām pusēm skatoties būtu loģiski, ja tā būtu LT. Jau kopš oktobra  sākuma Hodžes ir bažīgs par ERI (European Reassurance Iniciative) finansējumu un arī šajā intervijā var just, ka problēma  nav līdz galam atrisināta. Jāgaida 2017.gada budžeta apstiprināšanu. Ģenerāli, kā komandieri, kurš rūpējas par savu karavīru sadzīves ērtībām, iedvesmoja  LV militārās infras būvniecības vēriens – 53 projekti un “that`s not schools!”, vismaz šajā jomā esam izgriezuši pogas EE un LT, kas truli pērk ieročus.

Advertisements

29 responses to ““ERI is oxigen for us”

 1. un ar to pašu ir nolaisti podā jebkādi sakarīgi iepirkumi, kas varētu celt kaujasspējas. ZS, kā armijas “mugurkauls” tiek atbīdīts rindas aizmugurē, kā jau mugurkaulam pienākas.

  • Bet tiem sabiedroto tūkstošiem kaut kur tomēr jādzīvo…….

   • bet protams. Piemēram tukšā pielāgotā lauku skolā. Ir kaudze pagastu, kur vietējās skolas slēgtas, pirms tam paspējot pa eiropas naudām nomainīt jumtus, logus un visu citu.. Vismas necietīs no iskanderveidīgā, kurš uz ādažu eiroremonta nokritīs 100%, ja sāksies lielais burkšķis. Varbūt mošķis domā, ka armijai nebūtu jāatrodas vairāk latgalē?

    • jau gadu atpakaļ valdība pieņēma lēmumu par armijas izvietošanu Latgalē. tikai armijai nav vienkārši jāatrodas, bet arī jāmācas un jātrenējas. tam ir vajadzīga ne tikai pamesta skola, bet arī normāls poligons… kas top Meža Mackevičos!

     • un šī ziņa brīnišķīgi iet kopā ar plāniem ādažos uzburt rindu ar jaunām kazarmām priekš kanādiešiem.

      • Konkrētībās nelīdīšu, bet tiešām ir lietas, kas saistītas ar sabiedrotajiem un tās bija paģērētas vēl pirms publiskajiem paziņojumiem par rotācijām, kanādiešu bataljoniem utt.
       P.S. Nepārstāvu nevienu būvnieku.
       P.P.S. Es arī esmu par bruņojumu un individuālo ekpipējumu kā prioritāti, bet ir lietas, kur zināmā mērā jāpilda nodevas (prasības no sabiedrotajiem).

    • Mošķis kā krietns latgalietis pat ļoti gribētu redzēt daudz amerikāņu un kanādiešu Latgalē un priecāties, kā par to dusmosies vietējās prokremliskās avīželes.

 2. Agris Purviņš

  Šī militārpersonu retorika diezvai notiek bez politiķu akcepta. Pagaidām tā ir mērīšanās ar krāniņiem, bet neņemt to nopietni ir vairāk kā bezatbildīgi. Bet tiek kas grib gulēt mierīgi, lasiet “sargs.lv” 🙂

 3. arī zemessargs

  “53 projekti un “that`s not schools!”, vismaz šajā jomā esam izgriezuši pogas EE un LT, kas truli pērk ieročus.”
  Ja politiskās partijas finansē tie, kuri ceļu būvē, nevis tie, kuri ceļus lieto, tad ceļu būvniecības process tiks organizēts būvnieku interesēs. Kā jau pirms diviem gadiem pareģoju, aizsardzības budžeta pieaugums varēja notikt tikai tad, ja partiju sponsori no tā labi nopelnīs.

 4. Hodžes 15. oktobra 2016. intervijā britu thetimes.co.uk:
  “General Hodges, previously commander of Nato’s allied land command, also said it was “not impossible” to imagine a Russian invasion of one of the Baltic states, which are Nato members. He said that if that happened it would come under the guise of “humanitarian operations” and would be the result of a “miscalculation” in the Kremlin of how the West would react.”

  http://www.thetimes.co.uk/article/we-really-wanted-russia-to-be-our-partner-admits-us-general-30dnj3dv7

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.