Nekonsekvences

vara bungas: Prokremlisko bērnu-jauniešu militāro  klubu sacensības Krievijā, kurā piedalījās dalībnieki no Baltkrievijas. Pievērsiet uzmanību disciplīnu  saturam un dalībnieku snieguma līmenim. Ekipējums, forma – godam. Ideoloģiskā apstrāde līmenī – visi dalībnieki met krustus ar izpratni, nejaucot kustību secību, kā baznīca. Šķēršļu josla – varam pamācīties, ko var dabūt gatavu  no vecām paletēm, lai gan ticamāk, ka tā ir pielāgota peintbola kluba trase. “Bērnu” sacensību programmā vēl ievainotā transportēšana, taktiskā šaušana ar triecienšauteni un pistoli (izmanot gan kaujas, gan airsofta ieročus), uguns un kustība, militārā tuvcīņa, tsk., full contact. Pamatīgi. Salīdzinājumam jaunsargu apmācības paraugprogramma, kuras saturs un intensitāte ļoti atkarīga no tā cik nopietni instruktors (referents) ņem pie sirds savu misiju.

Pieļaujot savu jauniešu ideoloģisko apstrādi Krievijā, tajā pašā laikā baltkrievi pirmo reizi savu bruņoto spēku vēsturē ar īpašu vērienu sāk apgūt darbību iekšējā konflikta gadījumā, izmēģinot armijas spēkus cīņā ar vietējiem separiem, ja tādi izaugs no augstākminēto sacensību dalībniekiem.

[..] The Belarusian Armed Forces have been practising neutralising illegal armed groups, securing and releasing captured critical infrastructure objects, and neutralising separatist groups backed from abroad. Assigned tasks also included establishing temporary checkpoints on the state border and main road routes and conducting surveillance along the border. Without doubt such measures remain necessary only on the Belarus-Russia border due to the absence of any border control, in contrast with the NATO countries and Ukraine.[..] According to this scenario Belarusian military strategists simulated a situation in which a hypothetical foreign adversary provoked an internal armed conflict in the country with the help of reconnaissance and sabotage groups and illegal armed formations. Incidentally, the new Military doctrine of Belarus doesn’t mention “hybrid conflict”, favouring the term “internal armed conflict.”[..]

avots

Kamēr baltkrievu bērni Krievijā tiek apmācīti ar ieročiem rokās popularizēt “Russkij mir” jēdzienu, bet BY armija to atvairīt, Krievija pēkšņi uzdāvināja NVS valstij Armēnijai operatīvi-taktisko raķešu kompleksu “Iskander”, kas noteikti neiepriecina NVS valsti Azerbaidžānu. Asimetriski Azerbaidžāna slēdz divpusēju militārās sadarbības līgumu ar Baltkrieviju, kas iespējams skar pretraķešu aizsardzības tematiku. Diez vai tieši šādu baltkrievu-azerbaidžāņu sadarbību “pāri kremļa zvaigznēm” bija iztēlojies Krievijas BS ĢŠ priekšnieks Gerasimovs, kad aicināja NVS valstis “mūsdienu sarežģītajā situācijā ciešāk sadarboties aizsardzības un drošības jomā“.

Visas šīs haotiskās kustības liecina, ka ne NVS, ne KDLO formātā nav atarasts kopsaucējs, kas ļautu regulēt militāro sadarbību tikai un vienīgi ar Maskavas starpniecību. Atgādināšu, ka Azerbaidžāna un Armēnija ir pilnvērtīgas NVS dalībvalstis, savukārt Ukraina, lai arī nav ratificējusi NVS reglamentu, joprojām ir valsts –  NVS dibinātāja un , atšķirībā no Gruzijas, no NVS nav izstājusies.

Advertisements

17 responses to “Nekonsekvences

 1. Tas, ka dabū izpiļīt ar kaujas ieročiem un no sirds izmest villu, ir krutāk kā JS. Bet šķēršļu josla galīgi nebija nekas īpašs, uguns un kustība-drausmīga ( pieņemu, ka rādīja ne tos sliktākos). Pie tam, mūsdienās jaunsargiem ir vairāk vai mazāk vienots formastērps, tur izskatījās pēc kārtīgiem separiem. Nekādu, “forma un ekipējums – godam”, neredzēju.

 2. čaļi abās NVS valstīs nepareizi salikuši akcentus. Galvenais ir patriotisms. Visas tās formas, bezpilotņiki, šķēršļu joslas… ja vajadzēs sagādāsim.

 3. https://www.gazeta.ru/business/2016/10/03/10229015.shtml#page4
  “Секвестр бюджета на 2016 год на 374,5 млрд руб. может в то же время привести к росту оборонных расходов в этом году на 678,8 млрд руб. Такую бюджетную конструкцию Минфин предлагает утвердить правительству 5 октября. Минфин также готовит поправки в Бюджетный кодекс — ведомство предлагает дать министру финансов полномочия лично перераспределять до 10% всех расходов в пользу силовых ведомств без согласований.”

 4. Kaut kad jau rakstīju, ka, manuprāt, JS ir labākā alternatīva OMD (lētāka, elastīgāka, bez tik lielas negatīvas politizācijas). Ar nelielu stipendiju un bezmaksas augstākās izglītības garantijām varētu JS piesaistīt ļoti daudz jauniešu, teorētiski varētu sagatavot pat līdz 5000 jauniešu gadā, ja būtu vēlme un resursi. Protams, tas nozīmētu, ka apmācībām būtu jābūt daudz nopietnākām, pēdējā gadā varētu būt nometnes veida 3 mēnešu intensīva apmācība, kas ļautu pēc to noslēguma jaunsargus ieskaitīt rezervistos. Vienlaikus tas atvieglotu rekrutēšanu PD un arī ZS, jo tomēr daudziem jauniešiem mūsdienās vispār nav priekšstata par dienestu armijā.

  • Heh, tāda ideja virmoja arī AM 🙂 Kas nekaiš ieskaitīt jaunsargu pēc 18 gv rez.karavīros. Bet tad lūdzu kritērijiem iemaņu un zināšanu nevērtējumam būtu jābūt “kā pēc Alūksnes” vismaz. Bet tad arī pacifistiskās mammas diez vai laistu atvases JS, jo bez JS viņš ir un paliek rezervists, kuru mūsu apstākļos neviens nekad neizmantos, bet rez.karavīrs gan pirmajās rindās iesoļos ierakumā.

  • statistika debesīs, segums nekāds. Pēc būtības noziedzīgs risinājums Kalnuvīra labākajās tradīcijās.

 5. interesanti ka baltkrievi būtībā izmanto tieši to pašu bruņojumu ko Krievija un separi Ukrainā (ratņik vestes, Gaz tigr), but trenējas cīnīties pret viņiem.

  • arī zemessargs

   Baltkrievijai ir problemātiski nopirkt kādu tehniku no ES, NATO valstīm un to sabiedrotajiem. Savukārt piem. Ķīna atlaides nedos.

 6. “Представители бойцовской общественности Чечни выразили крайнее возмущение реакцией Федора Емельяненко на проведение турнира Grand Prix Akhmat в чеченской столице. Знаменитый мастер смешанных единоборств, занимающий пост президента Союза ММА России, заявил о недопустимости проведения боев с участием детей до 12 лет. ”
  https://www.gazeta.ru/sport/2016/10/06/a_10233179.shtml

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.