Kurš zina vēl kādu analogu?

vara bungas: vai konceptuāli šādam nevajadzētu izskatīties NBS mehanizācijas projektam, “tanku iznīcinātāja” (nosacīti Scimitar) sadaļā? Viegls, peld, jaudīgs lielgabals,  kāpurķēdes,  munīcijas izvēle, 7,62 ložmetējs… Diemžēl tuvākais NATO analogs ir riteņu M1128, tātad neder, noslīks…

… на полигоне Струги Красные в Псковской области начались испытания новой самоходной противотанковой пушки «Спрут-СДМ-1».По словам В. Шаманова, артиллерийские подразделения 76-й десантно-штурмовой дивизии ВДВ и специалисты третьего ЦНИИ Минобороны РФ в ходе испытаний должны подтвердить характеристики, которые изначально были заложены в данное боевое средство.
Pēc būtības 2C52   ir  vieglais tanks, kas drīz var parādīties mūsu robežu tuvumā, jo citādi testētāji nebūtu pleskavieši. Tādēļ iegaumējam siluetu.
Advertisements

61 responses to “Kurš zina vēl kādu analogu?

  1. Par 2.3 miljoniem par vienu M1128 tādu dzelzi neredzēt kā savas ausis, protams varbūt varētu sarunāt lētak bet vai kāds dotu labs jautājums drīzāk tagad vajadzēja ar leišiem samesties kopā un arī pirkt Nasams, bet laikam viss kā vienmēr katrai valstij savas prioritātes un kārtējo reizi katrs pērk savā laikā un tādēļ arī par lielāku cenu.

  2. Nu, piemēram, CV90120-T, smagāks gan par krievu, toties savietojamība ar igauņiem.

  3. Interesanti… Par cik polšiem gabalā, pleskavieši tādus iemainītu? 🙂

  4. LV iztās ka sāk cierēt uz M109 ja saka ka pārunas ir ar ASV, Norvēģiju un Austriju jo šīs modelis ir visu valstu bruņojumā

    • Izņemot Austriju pārējām divām būtu morāls pienākums musm šīs bļ** “tankiem līdzīgas haubices”(c) uzdāvināt vai aizdot.
      PS vēl viens arguments aizdošanais būtu kopējā NATO operatīvi-taktiskā telpa, kur nevar pastāvēt attiecības “stiprinam flangu uz flangu pašu rēķina”. Visi esam vienā katlā.

      • no rīta Bergmanis zvanīja uz ltv1 rīta ziņām no “nato valsts Austrijas”, ko pārķēra citi mediji… smējos pilnā kaklā 😀

        • Papētīju nedaudz to austriešu variāciju, izskatās pat ļoti laba, aptuveni M109A6 līmenī, kas priecē, bet nu, pagaidām jau tikai baumas.

      • Jebkurā gadījumā tā ir laba ziņa, jo ja runā ar trijiem, tad kaut ko sarunās. varbūt finālā sarunās, ka kaut kādas tehnikas vienības nāks no katrs sarunu dalībnieces. Par to dāvināšanu – par ASV nezinu, bet par norvēģiem nebrīnīšos, ja tie par saprātīgām vai pat simboliskām naudām kaut ko atdos – precedenti jau ir bijuši.

      • Norvēģi, kamēr nav saņēmuši jaunās haubices, diezin vai pārdos vai atdos par piegādes cenu savas M109A3GN(nezinu, kas īpašs norvēģu A3, bet parastie A3 esot vienkārši A1 pārbūvēti par A2 ar dažām nelielām atšķirībām), tāpat kā ar Scaniām un MEDIVAC meršiem. Pie tam, ja viņi izvēlētos Šveices piedāvāto M109 modernizēto variantu, vai viņi ņemtu nullītes vai tomēr sūtītu savas 14 vecās kastes uz pārbūvi?

        Amerikāņi varētu būt īpaši ieinteresēti gan no militārā viedokļa, gan biznesa, jo varētu mums atdot padsmit vai pārdesmit M109, par kuriem mēs neko nemaksātu, bet par kuru modernizāciju maksātu vai nu FMS(amerikāņu valdība maksātu amerikāņu uzņēmējiem, visi laimīgi, izņemot Trampu) vai arī Latvijas valdība, kas arī nebūtu slikti, jo modernizēt tāpat nāktos, šaubos, vai mums kāds par velti dotu M109A5/A6 Palladin modifikācijas, kur nu vēl M109A7.
        Ja no amerikāņiem, tad laikam A5+ vai A6 būtu labākais, ko mēs varētu atļauties par viņu/savu/viņu+savu naudu, ja dabūtu vecākas versijas par velti un modernizētu tās.

      • Ko tad par 14 miljoniem var nopirkt? Skaidrs, ka dāvinājums. 14 miljoni iesaiņojamam papīram.

        • Ja jau igauņi var pa pārdesmit tūkstošiem gabalā dabūt CV90, tiesa, bez torņiem un bruņojuma, ieroču vadības un sakaru sistēmām, tad mēs varētu dabūt nemodificētas, bez ieroču vadības un bez sakaru sistēmām “dumjās” haubices, kuras pēc tam pa divtik lielu naudu laika gaitā modernizēsim līdz mūsdienu standartiem un boksus sabūvēsim.
          Skaidrs, ka haubicēm līdzi būtu jānāk veselam apgādes un evakuācijas tehnikas parkam, gluži kā leišiem PzH2000 gadījumā.

        • 14 miljoni nav tikai pirmais maksājums?!

    • Sapieru lāpstām līdzīgo mīmeteju eskadriļas adjutants

      Progress “uz sejas”, agrāk par tādu ķecerību kā artilērija un vēl pašgājējveidīga, politiķi piespiestu jebkuru inicējošo amatpersonu izdarīt harakiri.

  5. Itāļu B1 Centauro man liekas būtu labs analogs (labāks par to Strykeru, kuram ir pilna d*rsa problēmu starp citu, iesaku palasīt ko ASV karavīri par viņu domā). Centauro ir bruņots 105 mm NATO lielgabalu, bet var dabūt versijas arī ar 120mm. Kaujas komplekts 40 lādiņi. Ar pilnu bāku var nobraukt 800km, bruņa pasargā no 40mm APFSDS. Peldēt gan nemāk bet var tikt pāri 1.5m dziļam ūdens bez problēmām.

    Un tā kā viņs nav uz ķēdēm, ir arī diezgan viegls un daudz nemaksā.

    • arī zemessargs

      Manuprāt visai līdzīgs SPRUT, bet šķiet vairāk der pretpartizānu darbībai, vietās kur labi ceļi un vajadzīgs ātrums pa ceļiem.

  6. Tālavas Taurētājs

    Kurš kretīns izdomāja “tankiem līdzīgās haubices” (c)? Patiešām gribētu uzzināt šī apgarotā autora vārdu. Ceru, ka šis jampampiņš nenēsā formu, jo savādāk būs jātaisa trepanācija ar sapiereni.
    Šī ir jārtējā komunikācijas pērle ar sabiedrību, kas raisa uz sekošjošiem jautājumiem:
    1. Vai tiešām cilvēkus Latvijā uzskata par galīgi apdauzītiem un stulbiem, kas neko nesajēdz?
    2. Vai pašgājējartilērijas sistēmas sabiedrībai mēģina iebarot kā tankus?
    3. Vai nav jāmaina komunikatori, kas izplata šādus idiotismus?

    Varbūt VB dalībniekiem vajadzētu pamēģināt nodefinēt, kas var slēpties zem “tankiem līdzīgās ….” sistēmas nosaukuma vai ko šajā terminā varētu iestūķēt. Es piedāvāju mūsu Zobenus (Scimitarus) arī turpmāk dēvēt par “tankiem līdzīgās bruņumašīnas”. Pamatojums ir kāpurķēdes, tornis ar pagaru stobru.

    P.S. Ceru, ka neviens no cienījamajiem VB nelietos šo spārnoto terminu strādājot ar ārvalstu kolēģiem.

    • “tankiem līdzīgas haubices” izripoja no LETAs virsraksta, ko 22.septembrī parakstīja G.Kristovskis. Tālāk to pārpublicēja visi, kas var un nu lieta darīta.

      “[..] AM apsver iespēju iegādāties lietotas vai jaunas tankiem līdzīgas haubices

      Rīga, 22.sept., LETA. Aizsardzības ministrija (AM) šobrīd apsver iespēju iegādāties lietotas vai jaunas pašgājējhaubices uz kāpurķēdēm, kas vizuāli līdzinās tankiem, aģentūrai LETA apstiprināja aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis (ZZS).

      Viņš skaidroja, ka artilērijas, proti, netiešās uguns, atbalsta spēju attīstība jau iepriekš bijusi noteikta par prioritāti un nākamā gada budžetā kopumā šai jomai plānots atvēlēt 14 miljonus eiro.

      Plašākus komentārus par haubiču projektu ministrs nesniedza, jo ministrija vēl tikai veicot pārrunas ar kādu no NATO valstīm par artilērijas iekārtu iespējamo iegādi un nav vēl zināms, kā sarunas noslēgsies.

      Latvijai atšķirībā no Lietuvas pagaidām nav haubiču, taču ir lielgabali. LETA jau vēstīja, ka saskaņā ar 2015.gadā noslēgto līgumu Lietuva iegādājusies no Vācijas bruņotajiem spēkiem 16 pašgājējas haubices “Panzerhaubitze 2000”.

      Bergmanis aģentūrai LETA iepriekš apliecināja, ka lielāka publiska skaidrība par artilērijas iekārtu iespējamo iegādi varētu būt oktobra sākumā, taču ministrs nevēlējās pagaidām atklāt, ar kuru valsti notiek sarunas. Jau tuvākajā laikā viņš došoties uz šo valsti runāt par iepirkumu.

      Ja Latvija izlems iegādāties haubices uz kāpurķēdēm, tad šie tankam vizuāli līdzīgie ieroči būs nozīmīgs papildinājums bruņoto spēku kaujasspējām [..]”

    • arī zemessargs

      Nav nekāds kretīns, bet sabiedrisko attiecību speciālists, kurš zina, ka ziņu vajag pasniegt tā, lai bez domāšanas to saprastu arī persona ar IQ90.
      1. Cik % Latvijas iedzīvotāju spētu aprakstīt jēdzienu “pašgājējlielgabals”? Pieļauju, ka “tankam līdzīga haubice” mājsaimniecēm rada tuvāk patiesībai esošo vizualizāciju, jo “pašgājējlielgabals” nerada asociācijas. Speciāli pajautāju kolēģēm, kas ir “pašgājējlielgabals”. Viena atbildēja, ka tas ir lielgabals, ko velk zirgs; cita – tas ir lielgabals, kas iet kā robots (asociācija ar transformeri, kas IET PATS, t.i. soļo).
      2. Baro tā, kā pēc viņu priekšstatiem sabiedrība ir paradusi ēst..

      • ja jau šādās līdzības, tad bija jāsauc par tankam līdzīgu lielgabalu… Jo kurš gan zin, kas ir haubice.. Un arī šeit auzas, jo visi ir redzējuši kariņu filmās tankus ar…. lielgabaliem. Nafig mums tankam līdzīgu lielgabalu ja tankam JAU IR BĻE LIELGABALS?
        Neizskatam versiju, ka PRšķiks, pats sapinās meistarībā??

  7. Tālavas Taurētājs

    Vispār mūsu ziņu dienests iespārda un AM neatpaliek reklamējot KF “tankam līdzīgo haubici” MSTA. Lūk čivinājums: https://twitter.com/ltvzinas/status/780637836957585408

  8. Rekur friču Wiesel 2, var aprīkot ar PT ieročiem un visu ko citu.. tik nezinu vai peld: https://en.wikipedia.org/wiki/Wiesel_AWC#Wiesel_2

  9. Loģika diezgan vienkārša- ja Tavs ”galvenais klients” (tanks) nepeld- tad priekš kam Tev pašam peldēt? Ja tilta vairs nav – tad tanks arī nobremzēts.
    Protams var uztaisīt “GADA JĀJIENU” un atstrādāt sistēmu, kā izvinčoties ārā no kāda brasla.

    Tornis no bruņutehnikas maksā ap 40% un pēc pirmā šāviena ir tik demaskējošs ka grūti ir iedomāties, ka var demaskēties vairāk. tā ka garstobra prettanku lielgabals, kura spējas trāpīt pa 4 km mērķi ir apšaubāmas- var nebūt pati lietderīgākā izvēle.

  10. Mazliet offtopiks laikam – Kanāda un Polija uz Latviju, iespējams, sūtīs bruņumašīnas un tankus – http://m.delfi.lv/latvija/article.php?id=47963651

    • katrā gadījumā tā nav sensācija, jo militārā vienība ir personāls+ieroči+kaujas tehnika. Tikai LV pieņemts skaitīt karaspēku pēc personāla “galvām” apriori pieņemot ka ieroči un kaujas tehnika tiem jau ir. Ja sabiedrotie pateica ka sūtīs mil.vienības, tad loģiski ir p[rognozēt ka viss nepieciešamais vienības mērķu un uzdevumu sasniegšanai ceļos līdzi.

      • Bet vai tad poļu tanki arī ietilpst tajos kanādiešos?

        • No 1000 kaklu lielas Bn kaujas grupas kanādiešu būs 455 atlikušie būs xvz no kurām Višegradas valstīm cik ilgi un kā rotēs arī jautājums, attiecīgi jaukta sastāva vienība, kas ir labi PR un ir simboliski, bet slikti no komandvadības viedokļa. Bet nav par ko sūdzēties, ja visas mūsu NBS PD kaujas spējas ir mazākas vai līdzvērtīgas vienam vieskaravīru bataljonam.

  11. https://ru.wikipedia.org/wiki/Steyr_SK_105 analogs, kurš tikai nepeld.
    “Paredzēts, ka Austrija pārdos «Kürassier» vieglos tankus, «Saurer» bruņumašīnas, daļu no «Leopard» 2A4 kaujas tankiem un «M-109» haubices. ” http://www.tvnet.lv/zinas/latvija/627809-latvija_varetu_iegadaties_m109_pasgajejhaubices
    karoč, jāņem viss, ieskaitot tos Saurer zemessargiem 😀

    • …to šušpanceri tik ja pa metāla cenu.

    • Nu nez, nez, gana vecs gan tas SK105, gan Saurer’s, tad jau labāk M113, kuru amerikāņiem joprojām vairāk, nekā saprašanas 😀 !
      Protams, nedaudz modernizēts SK105 būtu gana labs zemessargiem, bet kurš tos modernizēs, neviens.

    • Bet ja šie pārdod arī Leopardus, tad būtu prāta darbs tos arī paķert pie reizes 😉 !

    • M-109 un Saurer būtu ļoti normāli dabūt (tie Saurer it tādi kā Vācu Marder līdzīgi aparāti)…….par tiem Kürassier gan nezinu, ar veco 105mm pušku tu krievu T-90 nesašausi, un priekš viņu BTR and BMP būtu overkill jo tos var pat ar 20mm auto-cannon paņemt.

      Katrā ziņā ja mēs viņus par simbolisku summu dabūtu, varētu dot ZS lai spēlējas, labāks par to Bangvagenu ar bezatgrūdes liegabalu jau ir.

  12. Sākās – CVR(T) lūznis, bet 20 gadu vecāks Saurers “zemesardzei derētu” 🙂 Būs jau gana, ja tiks pie haubicēm ar pilnu elektronikas komplektu. Tur ir ko ņemt, jo austriešu modifikācija ir A5+ , t.i. ASV esošo haubiču līmenī (A6). Norvēģiem tā jau. A3 ir visai analogs pasākums bez GPS un inerciālajiem devaisiem. Starp citu norvēģoem ir interesanta tradīcija – divreiz gadā obligātais iesaukums iet dembelī un tam par godu uztaisa filmiņu ko sauc par dimmefilm. Var ielikt youtuba un tur desmitiem, ja ne simtiem 🙂 parasti ar tīri gaumīgu muzikālo pavadījumu. Spiega sapnis! 😀

    • par CVRT mēs maksāsim 300.000 Euro par 1 mašīnīti….tur ir tā sāpe. Un atšķirībā no Saurera un Kurasiera, lielākai daļai no tām kastēm nekas lielāks par 7.62mm ložmetēju virsū nebūs (visdrīzāk tikai kāda 1/4 daļa no tiem CVRT būs ar 30mm torni).

      Kā arī, tās kastes tiks tikai PD bataljonam, zemīšiem nekas netiks.

  13. Cena no norvēģiem varētu būt stipri mazāka, droši, ka reizēs mazāka. Bet norvēģi tās haubices ar obligātā dienesta censoņiem ir jājuši gadiem, ja ne gadu desmitiem, bez modernizācijas ļoti apšaubāma praktiskā vērtība. Un te parādās ASV. Nesens precedents ir šeit http://www.janes.com/article/64053/bae-systems-awarded-long-stalled-brazilian-howitzer-modernisation-deal
    32 gab pa 54 miljoni, neskaitot pašas tehnikas iegādi.
    Plus vēl nāk lielie treileri, jo 30+ tonnas nav CVR(T), kas var un drīkst braukt pa koplietošanas ceļiem. Tur vajag smagus un jaudīgus transportierus un nebrīnītos, ja tie maksā vēl tikpat. Tad vēl vajag munīcijas vedējus, kas parasti ir uz tās pašas bāzes un tajā pašā svara/bruņu kategorijā (treileru skaits dubultojas 🙂 ) Un, ja kāds nogrimst nu jau bēdīgi slavenajā “Latvijas Purvā”, tad pat divi CVR(T) Samsoni neizvilks, vajag vilcējus, LIELUS vilcējus, kas maksās vairāk kā lietots M109. utt/utp.
    Domāju, ka runa noteikti nav tikai par haubicēm, bet visu pilno komplektu, kas var būt stipri lielāks nekā CVR(T), arī munīcija haubicēm par ļaunu nenāks. Tāpēc arī ASV, kas var piedāvāt visu vienā risinājumā. Ja viss sanāks Elksniņš varēs trollēt pa jaunam 🙂

    • domāju, ka no austriešiem būtu jēga pirkt + ja iespējams, par simbolisku cenu vēl no norvēģiem ņemt. pusi kaut noglabāt angāros nebaltām dienām.
      un domāju, ka pārvadāt ~30 tonnu smagu kravu Latvija vispār nav problēma: https://www.ss.lv/msg/lv/transport/transportation-and-loading/large-size-goods-transportation/bhdkkk.html privātais sektors ir pilns ar šāda tipa treileriem.
      arī līst iekšā purvā nav jēga, jo šaušanas distance ir pietiekami liela, lai varētu izvēlēties daudz maz piemērotu ceļu. kaut kādu lielo vilcēju noteikti vajag!..

    • Ar 30t pārvadāšanu tiešām nav problēmu. Fūres piekabīte “parastā” (tās, kas ar tentu parasti, garums 12m) jau var vest līdz 24t. Tādu, kas ved lielgabarītus, arī ir pietiekami. 30t patiesībā nav nekāds ūber milzīgais svars pārvadājumiem, tikai nedaudz vairāk par standartu.

      • kokvedēji ved stipri vairāk kā 30t….un viņi ar brauc pa meža ceļiem

        • Un tieši tāpēc tur, kur tagad veido cirsmas, Latvijas meži būvē no skata ļoti labus grants ceļus, lai izcirtējs var arī izvest.
          Par privātajiem mežiem nezinu, bet, jo tālāk no lielceļiem, jo grūtāk pa tām mežu takām izvest ar smagajiem, lai neteiktu, ka nereāli.

  14. arī zemessargs

    Manuprāt šie vieglie tanki drīzāk der desantam kā lielgabals, kas var uzbrukt vienā līnijā ar gaisa desanta mašīnām. Mums vajadzīgs vai nu normāls tanks pretnemiernieku operācijām, vai nu Bandvagenam līdzīgs, bet peldošs, ātrs visurgājējs ar NLOS pretgaisa un prettanku ieročiem. Var būt ar vieglām bruņām. Piem. https://en.wikipedia.org/wiki/BvS_10 to mēs varētu sapirkt lielā daudzumā, lai visiem ZS pietiek.

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.