Uz Visbiju (papildināts)

vara bungas: Pēdējā laikā kļuvis par labo toni lepoties ar citu draudzīgo kaimiņvalstu sasniegumiem  aizsardzības jomā. Tādēļ uzgavilēsim zviedriem, kuri beidzot klausījuši ģenerāļa Neretnieka padomam un sākuši militarizēt pagalam demilitarizēto Gotlandi.

SE AM ziņo, ka drošības situācija reģionā  ir pasliktinājusies uz ilgu laiku (ar atrunu, ka draudu nav), tādēļ  uz palikšanu Gotlandē  tiks pārdislocēta SE armijas regulārā karaspēka mehanizēto kājnieku rota. Interesanti, ka rota uz salu ieradās it kā uz mācībām, bet tagad paliks pastāvīgi, kamēr 2017.gadā jūlijā (agrāk plānoja ap 2018.gadu) to nomainīs spēciāli izveidota mehanizēto kājnieku kaujas grupa. Šāda steiga man šķiet ļoti zīmīga.

PS Paldies “Pelikānam” par norādi

UPD1

Wilhelm Agrell, professor of intelligence analysis, told DN: “Something has happened in the intelligence picture.Swedish military on high alert after recieving serious national security threat from Russia“The citizens do not know what it is. However, we can see the effects of it.The rapid deployment of forces on Gotland is highly unusual.

avots

VB: nevaru piekrist tam, ka Gotlandes remilitarizācija ir kas negaidīts, drīzāk tas ir sen gaidīts un loģisks solis. Vienīgais, kas pārsteidz plāna pāatrināta izpilde.

Advertisements

15 responses to “Uz Visbiju (papildināts)

 1. Zviedru rakstu nelasīju, tāpēc cerams, ka tā kaujas grupa nebūs rotas sastāvā.

 2. Gotlandē tiks izvietota Stridsgrupp Gotland jeb Gotlandes kaujas grupa, kas sastāvēs no vienas mehanizēto kājnieku rotas un vienas tanku rotas. Interesanti ir tas, ka vienība tiek veidota no nulles, proti, personālsastāvs tiek rekrutēts tikai un vienīgi priekš konkrētās vienības. Vienībā dienēs gan “pilna laika pmd” gan ” pusslodzes pmd” Otrajā grupā ietilpst rezerves karavīri, zemessargi un vnk brīvprātīgie bez pieredzes kuri pirms misijas uzsākšanas iziet karavīra pamatapmācības kursu.

  • 10-12 tanki uz salas jau ir labu laiku un tiek izmantoti apmācībai. Domāju pragmātiskie zviedri šobrīd izvieto personāla minimumu, ko varēs palielināt pēc vajadzības (drošības situācijas). Tanku rota kājnieku rotas atbalstam tas ir ļoti daudz. Ko SE saka par steigu ar kādu tika pieņemts lēmums paturēt uz salas to rotu, kas ieradās mācībās?

   • Ko tur daudz teikt par steigu? Mācās no krieviem – izbrauc mācībās, pēc tam paliek pastāvīgi.

   • Spriežot pēc rakstītā avīzēs vietējie ir priecīgi, ka pēc 11 gadu prombūtnes uz salas ir atgriezusies armija. Pagājušajā nedēļā uz salas ieradās 15 gab. CV90 un 20+ transporta līdzekļi. Līdz 2017.gada vidum jāizveido patstāvīgi dislocēta mehanizēto kājnieku rota ar CV90 savukārt 2018 gadā jābūt nokomplektētai tanku rotai ar 14 gb. Leopard II. Uz salas tiek izvietots arī atsevišķs vadības centrs.

 3. Ehh…. dziļi pie vienas vietas, bet raksts labs. Ne man vēlmes, ne laika piņķerēties ar to zemessardzi. Būtu labāk ieviesušu to Brīvprātīgo militāro dienestu. Esmu gatavs līdz 1 gadam termiņam nodoties militāro zināšanu iegūšanā. Kur katru dienu no vidēji 08:00 līdz 17:00 dzen iekšā teoriju, praksi un visu citu.
  Nevis 10 gadus bakstīties pa kādai sestdienai, svētdienai reizi mēnesī, lai iegūtu zināšanas un pieredzi, ko var iegūt normālā BMD/OMD pusgada laikā vai pat ātrāk.

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s