Kategoriski piekrītu. Izplatīšanai.

(…)Ja laikā, kad tika saņemtas svensonu dāvanas, varēja runāt par to, ka esam ekipēti līdzvērtīgi, bet latviešu karavīrs par vaņķu ir visos laikos pārāks un uz to arī izvilksim, tad šobrīd realitāte ir cita. Tāpat kā 1939. gada sarkanarmietis nav salīdzināms ar 1945., šodienas Krievijas bruņotie spēki vairs nav švakas padomju atliekas – vismaz ne tās ātrās reaģēšanas vienības, kas mums ir lielākais drauds. Un pret kurām tiks sviests zemessargs.(…)

Ivars Čiekurs & Co

 

 

Advertisements

84 responses to “Kategoriski piekrītu. Izplatīšanai.

 1. Veiko pats ir zemessargs, gan jau zina ko raksta. Pieņemu, ka patiesība ir pa vidu starp Čiekura un Spoles viedokli.

  • Pa vidu varētu mērīt tad, ja abi izteiktu atšķirīgus vērtējumus par vienu subjektu. Ļoti iespējams ka ZS ir krutāka par KASP (pret to arī IČ neiebilst), bet problēma, ka ZS uzdod un tā uzņemas paramilitārai organizācijai neraksturīgas funkcijas, ko objektīvi nevar nest. Tomēr politiķi cītīgi stumj ZS pret regulāro karaspēku, nejēdzot vai negribot sajēgt, ka nav vairs 91.gads un ja pasaulē neviens tā nedara tad tas nav LV “know-how” tas ir cinisma kalngals.

   • Vai nu cinisma kalngals vai arī šī valsts tiek apzināti “nolieta”. Paskatoties uz daudzām lietām ar atkāpi (kā uz lielu gleznu skatās atkāpjoties, lai varētu aptvert kopsakarībās),aizvien vairāk izskatās, ka tiek “nolieta”…

    • arī zemessargs

     Pofigisms un cinisms – 80%, apzināta kaitniecība – 20%.

     • Nu un pofigisms komplektā ar cinismu, kas būtu? Tā pati “noliešana” vien ir, tikai neizskatās pēc atklātas nodevības.

      • arī zemessargs

       Tā nav apzināta noliešana, jo viņi tādu terminu neapzinās. Viņi vienkārši pelna naudu, tā kā to darījuši priekšteči no 1940. gada. Labi, līdz 60.-70.tajiem bija diezgan komunistu-ideālistu. Pēc tam to bija tik maz, ka Rubiks palika lepnā vienatnē.

  • Patiesība ir vēl bēdīgāka, jo šajā rakstā nav analizēts kolektīvais ekips, kadru problēma, apmācības un iekšējā organizētība, novadu un ZS štābu Šveikiskums. Šis raksts ir super, nezinu vai pats Čiekurs ir ZS, bet katrā ziņā pie raksta ir strādājis cilvēks kurš pārzin lietas. Tā turpināt.
   Kāds varētu saņemties un aprakstīt arī SzS KB notiekošo visaptverošo debiloīdismu.

  • Veiko ir politiķis. Un gan jau zina, ko līdz galam nepasaka.

   • Turklāt politiķu atrašanās iekš ZS nekādi nemaina lietas būtību – kaut kā nav dzirdēti politiķu – zemessargu iebildumi par absurdajām situācijām. Vienīgais, kas ir bijis, ir “pompāžs” par ķīniešu lāpstiņām. Klusējošu politiķu ātrašanās ZS rindās nekādi savādāk kā par PR akciju nosaukt nevar.

    • nepacietīgi gaidu ziņas, kā iet AM (ZS) jaunkareivjiem.

    • arī zemessargs

     Ja koalīcijas politiķis sāks stāstīt to pašu, ko Ivars Čiekurs, tā ātri paliks par opozīcijas politiķi. Viņam atradīs 100+1 aizdomīgu darījumu, ārlaulības bērnus, visus iespējamos pārkāpumus sievas vadītā uzņēmumā, brāli atlaidīs no darba, līdz ar to diskusija vairs nebūs par politiķa X viedokli par NBS, bet par to kāds X ir blēdis un cik viņam mīļāko. Plašām sabiedrības masām svešs maks un sveša gulta ir lietas par ko interesējās un apspriež, pat ja tas šos cilvēkus tiešā veidā nekā neietekmē (atšķirībā no ZS kaujas spējām).

     • Tikai nekas netraucē politiķim, ja viņš ir VALSTSVĪRS, tomēr inicēt kaut kādas lietas, kas uzlabo sistuāciju. Deputāti kā traki sitās par savām deputātu kvotām – NA varētu būt paraugs un par savām deputātu kvotām nopirkt ZS vajadzībām termovizorus u.c. nakts redzamības iekārtas.
      Negribās savas mīļākās izlikt uz paneli, tad caur citām uzticības personām var runāt un kritizēt – veidu, ja grib, var izdomāt.

      • Ērtāk braukelēt pa LV plašajām ārēm sarkanā javiņā un tiražēt dzejiskus stāstus.

      • arī zemessargs

       NA nesitās par kvotām. Termovizorus tomēr vajadzētu plānot budžeta ietvaros nevis kvotās.
       Kā jau teicu, būt VALSTSVĪRAM šobrīd ir spēlēšana uz šauro nišu. Vairākums par to nebalsos. Tāpēc, ka VALSTSVĪRAM nebūs naudas (naudu dod oligarhi un ne jau aiz laba prāta, bet kā ieguldījumu ar ļoti labu ienesīguma %) lai visiem pastāstītu, ka viņš ir valstsvīrs un viņa politika ir labākā. Tāpēc, ka VALSTSVĪRS nevar solīt neizpildāmas lietas, kas citai publikas daļai ļoti patīk.

       • Jā, jā. Tu tāpat kā kaķis – met gaisā kā gribi, vienmēr uz kājām piezemēsies. Kau tā kā “Visu Latvijai” jaunības laikos viņi varēja iztikt bez milzīgiem sponsoriem u.c. politštellītēm un vienalga zināma sabiedrības daļa pavilkās. Tagad NA galveno saukļu zemteksts uz vēlēšanām ir “krievi nāk” un uz to arī iebrauc lauku sētā pie siles.

        • Agris Purviņš

         Pārāk jau prasts šis apgalvojums!!!
         Starp citu kaut kā neatceros, ka NA būtu kaut kur izmantojusi lozungu “krievi nāk”, bet to viņiem nezinkāpēc (!?) nepārtraukti piešuj. Jā viņi iestājas par latviešu nacionālām interesēm, bet tieši šo lozungu neesmu redzējis. Tas ir kreiso, krievu un liberāļu izdomājums, lai banāli kariķētu NA.
         Drīzāk varētu pārmest NA, ka līdz šim viņi nav īpaši reaģējusi (izrādījuši interesi par valsts aizsardzību un drošību) uz apdraudējumiem par kuriem bungo “VB” un runā daudzi atzīti starptautiskie analītiķi un ne tikai Latvijā.
         Grūti pat iedomāties, kas tiktu piešūts NA, ja viņi patiesi sāktu izrādīt interesi par valsts drošību, jo lielākais valstij drauds mums ir tieši no austrumiem un tur dzīvo krievi, kuri nāk uz Moldovu, Gruziju, Ukrainu un pie mūsu robežām koncentrējuši spēkus, kas nav mazi un lēti, kas nav tur nolikti aiz neko darīt.

         • arī zemessargs

          Piešuj tāpēc, ka NA var šūt un spārdīt publiskā telpā pēc patikas, jo NA nav ietekmes iespēju uz žurnālistiem, lai sistu pretī. Var stāstīt jebko, zinot, ka konkurenti aiz mēles nepaņems (konkurenti arī nav muļķi un pa velti nestrādā). “Mēs runāsim par jums un ap jums, bet jums runāt neļausim”.
          2006. gada vēlēšanās VL programmai, kuru galvenokārt es biju rakstījis un šeit arī iekopēju bija sarakstītas daudzas lietas, ko šeit apsprieda, gan par brigādes izveidi, gan par rezerves veidošanu 50 tūkst. apmērā, gan par Otavas konvencijas denonsēšanu. Un? 99% to pat nepamanīja. Atsauksmes, ja kaut kur arī bija, tad stilā: ļaunie-fašisti un cilvēkēdāji rīt ies iekarot Krieviju.
          Kurš vēl izņemot Krēsliņu no NA tik bieži rakstījis viedokļus par aizsardzības tēmu? Kāda bija reakcija – jā pietika atpazīstamības, lai tiktu ievēlēts, bet ar pārāk mazu atbalstu, lai kaut ko ietekmētu.

         • citāts: “… Tagad NA galveno saukļu zemteksts…”.

        • arī zemessargs

         Parādi lūdzu tos milzīgos sponsorus. Kā nebija, tā joprojām nav.

        • 1. citāts: “…Tu tāpat kā kaķis – met gaisā kā gribi, vienmēr uz kājām piezemēsies.” . Šis paliek spēkā.
         2. Teicu, ka VL iztika bez sponsoriem, bet neko neesmu teicis, ka teviem NA tagad būtu megasponsori. Jūtu uzplūdā būsi ko sajaucis.

         • arī zemessargs

          Šobrīd esam sasnieguši tuvu segmenta maksimumu, kura piesaistei naudu daudz nevajag. Maksimums bija TB+LNNK ~ 22 vietas 1998. gadā, kad bija premjers, kas bija vairāk kompromisa figūra pagaidu (līdz vēlēšanām) mazākuma valdībā.
          Ja grib tikt tālāk un vadošās pozīcijās, jādabū nauda un jāsāk reklamēties kā veļas pulveris. Jo liela daļa savu politisko izvēli izdara tāpat kā izvēloties veļas pulveri.

          • Bet tad piedāvājiet stāstu par veļas pulveri!
           Ak jā, aizmirsu – nav taču sponsoru… Kā lai no šī apļa izraujas? Kā lai atrod sponsoru, notirgo nezināmas izcelsmes veļas pulveri un saglabā godīgu seju un galvenais, godīgu dvēseli?
           P.S. Nebūtu jūs ar tiem baķkām sapinušies, jeibogu balsotu par jums.
           Peace.

          • arī zemessargs

           “Ak jā, aizmirsu – nav taču sponsoru… Kā lai no šī apļa izraujas?”
           No viena apļa jau esam tikuši laukā, ka mūs vispār ievēlēja. Divu lielo apstākļu sakritības rezultātā esam tikuši no otrā apļa – tikām valdībā: I. Zatlera rīkojums nr.2 II. Vienotība izdomāja, ka tomēr labāk ņemt valdībā mūs, jo mēs neprasījām tāpat kā neko un varēja droši spēlēt pirmo vijoli. Ja paņemtu SC, tad Vienotība būtu koalīcijas partneris nr. 2.
           Lūk ar trešo apli sarežģītāk. Teorētiski pastāv trīs varianti: I. Ierindas cilvēki sāks partijām vairāk ziedot II. Oligarhi izdomās izlīgt ar sabiedrību III. Kaut kādu lielu satricinājumu rezultātā oligarhi un viņu politiskie pārstāvji paies malā. Visi trīs izskatās vienādi mazreāli.
           Baķka jau sen kā mūsu partijā nav. Principā NA laikos viņš nekad arī nav bijis. Pēdējo reizi parādījās pie “Par labu Latviju”.

  • Ierakumu_žurka

   Ja vēl Veiko mācībās parādītos biežāk kā reizi pusgadā un ne tikai izplatītu savu debīlisma pārpilno visziņa demagoģiju, bet arī kādu ierakumu izraktu, tad būtu pavisam labi.

 2. Kāpēc mums neko nedod (tikai štrunta radarus???). Ja Baltijas valstīm iedotu kaut pa miljardam gadā, mēs varētu netērēt budžeta līdzekļus armijai vispār (pietiktu medicīnai un skolotāju algām, salabotu brūkošos ceļus). Mēs tāpat kā Izraēla aizstāvam USA intereses reģionā, esam apdraudēta, maza demokrātija un plus vēl atšķirībā no Izraēlas piedalāmies USA militārajās akcijās (tostarp, apšaubāmajās).

  Domāju, ka OtTo Ozols par šo varētu uzrakstīt rakstu, kurā tiktu prasīta Rinkeviča atkāpšanās. Kāpēc par šo netaisnību klusē arī mutīgais Tomass no Mulgimaa (Muļķu) zemes?

  Atsauce:

  http://www.delfi.lv/news/arzemes/asv-sniegs-izraelai-militaro-palidzibu-38-miljardu-dolaru-apmera.d?id=47905915

  • Varbūt pašiem arī vajag kaut ko darīt SAVAS valsts labā?!

  • Izraēla savu gatavību kauties ar visiem pēc kārtas parādīja 1948. gadā, palīdzību sāka paņemt tikai pēc tam kad ar humpalām un vienu plinti uz trim karotājiem nospārdīja visus kaimiņus.

   Mēs līdz šim pēdējā eksāmenā 1939/1940 izkritām, tagad gaidām nākošo iespēju kārtot praksi. Teoriju nolikām ar knapu C līmeni 2004. gadā.

   • arī zemessargs

    Nenolikām arī to, vienkārši eksaminētājiem palūdza pievērt acis, jo “šai reģionā viņiem taču tik un tā tas nebūs vajadzīgs”.

  • arī zemessargs

   Tāpēc, ka ASV latvieši nav izveidojuši tādu Latvijas lobiju ASV kā ebreji.

   • Ebreju lobijs ir varējis 70 gadus mudināt atbalstīt un apbruņot. Latvijas lobijam 50 gadus nācās pavadīt atgādinot un aicinot neatzīt okupāciju – un tad lai uzņem NATO/ES par spīti nespējai līdz galam izpildīt prasības.

    Faktiski jau mums īsti nepienācās būt ne vienā, ne otrā – vadoties pēc kritērijiem uzņemšanas brīdī. Tā kā savi nopelni ir.

    • arī zemessargs

     Diplomātiska līmenī par neatzīšanu/uzņemšanu bija. Līdz liela apjoma militārai palīdzībai netika.
     Starp citu ASV interesēs būtu sākt šeit veidot Gladio programmas turpinājumu paralēli oficiālajām struktūrām.

  • Tālavas Taurētājs

   Kāpēc mums neko nedod??? Tev vēl ir jautājums? Kur ir mūsu vēlme aizstāvēt valsti, kur tā ir demonstrēta uzskatāmi, izņemot sūdagalvu mutes brūķēšanas uzplūdos novembra svētku laikā? Vai mums ir obligātais dienests katram, kas spēj nest ieroci? Vai mūsu budžets ir bijis 2% kopš esam iestājušies NATO?
   Atbilde ir NĒ! F U C K I N G N Ē! Jo mēs visu laiku kaut ko no kāda gribam, bet paši blēdāmies visur, kur tik varam, kas skar aizsardzības jomu. Folkšturms mums ir pārtapis par triecienniekiem… Nākamie NBS budžeti aiztecēs būvnieku kabatās, bet karavīram neizmainīsies nekas. Visiem, kas te kaut ko vēlas izdiedelēt no sabiedrotajiem, aizejiet un pavaicājiet karavīriem kādas ir kazarmas, ierindas placis, aizbrauciet uz Ādažiem atvērto durvju dienā un pievērsiet uzmanību ceļam, ēkām. Ja palaimējas ieejiet kazarmās, ne tajās kurās vadā augstus viesus, bet tajās, kurās dzīvo un rukkā daudzi darba rūķi jau gadiem. Aizejiet uz klubu un sportazāli un sajutīsiet padomijas vēso dvašu no vēstures kapa. Pavaicājiet zemessargiem, kuri ir bruņoto spēku mugurkauls, bet kuri mirs kā mušas, ja atbrauks kaut kas lielāks par žiguli no austrumiem, jo nav rīku ar ko to mēslu satriekt.
   Čiekuram pieci par pilsonisku uzdrīkstēšanos un atklātību.

 3. ”Zemessardze Patruļsoma :
  Nahuj tev patruļsoma?” – labs 😀 . Sad but true

 4. tā kā gaudu sievas- “mēs tiksim nolieti, jo viņiem tur augšā viss ir pofig”! protams arī patoss no “augšām”, ka viss ir kārtībā ir auzas no otra grāvja…
  lab, ēkas nolietojas, bet pirms 20 gadiem Ādažos tualetes bija kā dažam labam mājās tādas vēl nav.
  kritiku vajag, bet konstruktīvu!

  • Lūdzu te būs konstrukt1ivās kritikas apkopojums:
   “NBS kaujasspējas…”

   • nav labi pāragri priecāties, bet izskatās, ka beidzot NBS kaujasspējas reāli top un plānots tās virzīt ar reāliem līgumiem tuvākajā nākotnē.
    nezin vai tādu līdz šim nav tāpēc, ka kāds vai kādi grib mūs noliet, drīzāk tā bija nezināšana, nemācēšana, kļūdīšanās, iedzīvošanās kāre vai politiskā lavierēšana. protams, pēdējais bija ekonomiskais pagrimums, kad pa pieskari aizgāja visa ekonomika, bet bez funkcionējošas ekonomikas nav ilgspējīgas armijas.
    man vairāk prieks ir par to, ka NBS pēdējā laikā vairāk dara nekā runā- rbs70 ng parādīšanās NBS īpašumā, militārās rūpniecības veidošana Latvijā (patronu ražošana…), noliktavu celšana, poligonu veidošana utt. patīkami dzirdēt arī, ka ir reālas sarunas par pašgājējhaubiču un mīnmetēju iepirkšanu.
    ja noslēgs PGA iepirkuma līgumu, tad manā skatījumā vēl ir daži punkti, kam VB vajadzētu īpaši pievērst uzmanību- karavīru rezerves veidošana, apc vai ifv iepirkšana, jā, arī zemessardzes ekipēšana.

    • No 1991. līdz 2007. dienestā es tik to vien dzirdēju ” būs, plānojam, tuvākajā nākotnē, saprotiet situāciju, tāds ir politisks lēmums, iekļāvām koncepcijā, ņemsim vērā, utt” tādēļ tagad ticu tikai tam, kas ir noliktavā. Un vēl armija nav vienkārša veču un (bruņu)tehnikas summa, tur vēl jārodas sinerģijai no kolektīvas mākas sadarboties visos līmeņos kopīga mērķa sasniegšanai un efektīvi izmantot visus instrumentus, kas ir doti. To panāk ar drillēšanu un realistiskām mācībām. Līdz ar to kārtējie plāni tiešām patīkami dzirdei, bet līdz aprīkotu vienību stāšanās kaujas dežūrā šie plāni vienkārši neskaitās. Tas pats attiecināms uz potenciālo pretinieku, kurš mīl lielīties ar plāniem radīt un līdz 203X.gadam pieņemt bruņojumā visu ko kam nav analogu pasaulē. To gan mēs esam iemācījušies laist gar ausīm.

     • 96-jā arī viss kruta pa tv izskatījās, kaut pusei ieroci vispār nedrīkstētu dot rokās 😀
      Bet tas bija sen…
      Tāpēc gribētu vairāk no tagadējiem tiešas atbildes un reālu rīcību, ko sabiedrība čekotu. Bet nedomàju, ka latvieši augšā speciāli plāno tautu noliet. Drīzāk sakam, ka viņi ir stulbi, ka nesaprot vai par gļēvu, lai reāli rīkotos…

      • neesmu tā ķēķa pētnieks, bet man šķiet ka galvenā problēma ir, ka nosacītās “augšas” ir pārāk atkarīgas no naudas devējiem, kas nodrošina “augšu” atkalnonākšanu iepriekšizcīnītos amatos 🙂 Var saukt par simbiozi, var saukt par micēliju – neredzamas saknes un redzamas sēnes. Līdz ar to pretenzijas “sēnēm” tiešām nevarētu būt par stulbumu, gļēvumu, nesaprašanu, bet par atkarību no LPSR sakņu sistēmas.

       • arī zemessargs

        “sēnes” jau atlasa tā, lai būtu atkarīgas, Pārāk gudriem vai drosmīgiem nedod piekļuvi saknēm, tātad arī iespējai attīstīties.

  • Atslēgas vārds tanī rakstā ir “plāns”. Domāju, visi, kas nāca uz Zemessardzi, nepaļāvās uz izdoto ekipējumu. Tomēr, gribas redzēt inteliģenci un reālās situācijas apzināšanos arī no komandieru puses. Ja plāns ir, ka biroju darbinieki ar nepiemērotu ekipējumu cīnīsies pret specnazu, tad tas ir slikts plāns. Lai gan es esmu pārliecināts, ka tie, ka iestājās, arī cīnīsies, un es arī.
   Tomēr, gribētos redzēt labāku plānu. Un labais plāns sākas no skaidras esošā stāvokļa apzināšanās un – jā, arī publiskas atzīšanas, jo rakstā minētie fakti nav slepeni.

  • Nesaprotu cienīto kungu. Raksta kritika nav konstruktīva?

   Jeb nedrīkst runāt par realitāti (kas nemainās 2.5 gadus kopš Krimas kad visi it kā pamodas)?

  • Tālavas Taurētājs

   Ja tiksim nolieti, tab būs kas aizies pakaļ tiem lējējiem. Nemīz biksēs, ne pirmo reizi karavīri tiek nolieti. Tā bija 1940. gadā, kad veči sēdēja pie ložmetēja un asaras ritēja aiz bezspēcības, bet vēlāk plēsās ar sarkanajiem leģionā. Domāju, ka mēs esam šo to mācījušies no vēstures un pieredzes mums netrūkst,

   Saule mūsu māte-
   Daugav – sāpju aukle.
   Pērkons velna spērējs
   Tas mūsu tēvs!

 5. Paga…….gribat teikt, kad Mošķis pēc brīža būs zs, viņam nebūs ne G-36, ne Multiplat formas, ne normālas somas……? Baro vismaz normāli lauka mācībās (domāts, garšīgi)?

 6. Agris Purviņš

  “Galvenais ir gars, ekipējums tas ir NIEKI” /eks. ZS komandieris, NBS Apvienotā štāba priekšnieks brigādes ģenerālis L.Kalniņš. Intervija ZS parādes laikā.

  No brigādes ģenerāļa L.Kalniņa intervijas “Sargs.lv’
  -No šī amata aizeju ar diezgan liela gandarījuma izjūtu. Zemessardze šajos piecos gados ir sasniegusi patiešām daudz, man pat grūti uzskaitīt visas lietas.
  =Kā organizācija šajā laikā esam būtiski mainījušies, ieguvuši daudzas jaunas spējas. Piemēram, kiberaizsardzība ir pavisam jauna spēja, ko sākām ieviest, un nu jau esam sasnieguši vērā ņemamu kompetences līmeni.
  -Arī kultūras dzīve un iesaiste sociālajos procesos ir augusi — visā Latvijā un arī aiz tās robežām cilvēki pazīst Zemessardzes orķestri un kori, mums ir ļoti populārs saksofonu kvartets, arī bigbends. Tomēr vislielākā uzmanība tiek pievērsta zemessargu apmācībai, ekipēšanai un sagatavošanai, lai sekmīgi pildītu savu uzdevumu — valsts aizsardzības nodrošināšanu.
  -Mūsu kompetenci un profesionalitāti apliecina daudzie atzinības vārdi, ko esam saņēmuši gan no Aizsardzības ministrijas un NBS vadības, gan no ārvalstu partneriem. !!!!!!!!!!!!! 🙂 🙂 🙂 🙂
  -Mēs pilnveidojamies un ātri pielāgojamies aktuālajai situācijai un izaicinājumiem.
  -Jāsaprot, ka valstij nebija pietiekama finansējuma aizsardzībai un tā nespēja nodrošināt adekvātu ekipējumu gan profesionālajai armijai, gan Zemessardzei. Taču pēdējos gados situācija ir radikāli mainījusies — ir skaidri redzams, ka gan Aizsardzības ministrijas, gan Nacionālo bruņoto spēku vadības ieskatā galvenais uzdevums ir nodrošināt, lai regulārajos spēkos visi būtu vienlīdz labi apmācīti, nodrošināti un ekipēti. Mums visiem ir vienādas formas, Zemessardzē notiks pārapbruņošana, vieglie kājnieku ieroči Zemessardzes bataljonos jau daudz lielākā skaitā būs tādi paši kā Sauszemes kājnieku brigādei, un jau tagad ZS apakšvienību apbruņojumā parādās ieroči, ar ko iespējams atvairīt pretinieka smago tehniku — progress ir jūtams un acīmredzams.
  -Ļoti progresē Zemessardzes pretgaisa aizsardzības spējas, attīstās arī Kiberaizsardzības vienība.
  -Ja mums būs jāuzņem 5000 jaunu zemessargu, mēs viņus uzņemsim. Zemessardzei pietiek gan ieroču, gan munīcijas, gan formastērpu. Varbūt uzreiz nebūs pieejamas kādas specifiskākas lietas, piemēram, guļammaisi, taču pamatekipējumu mēs nodrošināsim.
  -Domāju, ka radikāli nekas nemainīsies. Arī nākotnē mūsu prioritārais uzdevums būs rūpes par zemessargu.
  -Būtībā visu šo laiku esmu bijis zemessargs 24 stundas diennaktī, jūtos gandrīz organiski saaudzis ar Zemessardzi. Pretējā gadījumā es nevarētu ar pilnu atdevi realizēt idejas, kas radušās, es nebūtu uz viena vadības un ideju viļņa ar saviem zemessargiem.
  http://www.sargs.lv/Viedokli/2016/09/13-01.aspx#lastcomment

  Kas tas ir? Totāls stulbums, galējs cinisms vai apzināta kaitniecība (ja viss ir tik forši, kāpēc vajag iespringt uz ziedojumiem, budžetu utt.).

 7. Nav īsti jēgas ieguldīt ekipējumā, jo to varēs rekvizēt kritušajiem pretiniekiem

 8. “В белорусском исполнении территориальная оборона — это нечто среднее между заранее подготовленными отрядами партизан и немецким фольксштурмом времен Второй мировой.”

  “Генерал-лейтенант Николай Моисеев, экс-начальник управления Главного оперативного управления Генерального штаба ВС России, согласен, что роты территориальной обороны, вооруженные легким стрелковым оружием, вряд ли сильно помогут в борьбе против сильного и технологически превосходящего противника.”

  http://www.gazeta.ru/army/2016/09/13/10191803.shtml

  • Nu tak šiem, ja kremlis ko agresīvu uzsāks, palīdzību gaidīt nav no kurienes pat teorētiski. Bet tā būtu kremļa izgāšanās, jo pēc Lukas tronī var viegli iesēdināt kādu janukovičveidīgo, kurš vienkārši legalizēs jaunās RU bāzes un lieta darīta, karot vairs nebūs iemesla.

  • arī zemessargs

   Jautājums kādu taktiku šīs vienības piekops.
   Piem. pie mums derētu paralēli ZS sagatavot dziļi konspirētas partizānu vienības, kuras sāks darboties pēc teritorijas okupācijas. Skat. Gladio operāciju https://en.wikipedia.org/wiki/Operation_Gladio

   • Gvardes Leitnants

    Jā, derētu gan tās partizānu vienības. It sevišķi tajā konflikta fāzē, kad pretinieks kontrolē teritoriju, infrasfruktūru un pat iedzīvotājus. Šim karadarbības veidam būtu jābut aizsardzības koncepcijas sastāvdaļai ar atbilstošu resursu un darbības plānu nodrošinājumu. Par plāniem nezinu, bet resursu nepietiek pat ZS sagatavošanai izdaudzinātajai lomai kā NBS “mugurkaulam”.

    Tā ka uz doto brīdi runas par potenciālu partizānu kustību šeit ir un paliek labākajā gadījumā tikai “wishful thinking”. Jo šāda pasākuma sagatavošanā ir jāiegulda stipri vairāk un kvalitatīvi pamatīgāk par 3000 PD karavīru un 8000 (vai 9000) ZS ( ļoti optimistisks cipars- nepamatoti) ar “Lauka Kaujas Iemaņām”, nerunājot par pārējo. Jo pretī stāvēs (uzdrošinos pat garantēt) skailiski un profesionāli pārāks pretinieks, ar vairāk nekā bagātīgu pieredzi pret- partizānu taktikā, turklāt atbilstoši kvalitatīvi aprīkots.

    Tas tā- aizmetnis auglīgas diskusijas uzsākšanai par doto tēmu ar nolūku atrast risinājumus.

    Jauku nedēļas nogali,

    GL

 9. Un vilciens pie Lapsas kunga ir aizgājis 😀 VB tiešām ņemt rokās popkorna grozu…… 😀
  http://www.pietiek.com/raksti/ieraksimies_zemessardze_kapec_musejiem_laba_ekipejuma_vieta_ir_japietiek_ar_patriotismu_vai_jaiegulda_sava_nauda

  • Jā, tas vai nu tirgo savu pakaļu jebkuram, kurš maksā un par jebkuru tēmu, pat par diametrāli pretējām vai arī tieši otrādi, šim viss pie kājas un meklē jo lielāku skandālu ziņu, jo labāk, jo palaist tautās un izdrāzt pie siles sasēdušos?
   Laikam no abiem 50+50.

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s