Pretendenti uz britu jauno KKM

Līdz 2023.gadam Lielbritānija plāno iepirkt līdz 350 kājnieku kaujas mašīnām (diviem bataljoniem ieskaitot C2 un atbalsta mašīnas). Galvenie pretendenti uz uzvaru konkursā ir identificēti…

avots

Finnish Patria Armoured Modular Vehicle (AMV XP ),

French Nexter Systems VBCI

Singapore Technologies Kinetics Terrex 3,

ARTEC Boxer,

General Dynamics  the Piranha 5

General Dynamics Land Systems LAV 6.0 or  LAV 700

General Dynamics Stryker double-V-hull (SDVH)

Tādas, lūk, izskatās  modernās kājnieku kaujas mašīnas (IFV) un  bruņutransportieri (APC) (robeža pamazām izzūd)

[..] Increased protection and firepower on light armored fighting vehicles such as infantry fighting vehicles and armored reconnaissance vehicles have blurred lines of distinction. A number of armored fighting vehicles can be characterized as reconnaissance vehicles, tank destroyers, fire support vehicles, or assault vehicles; but they have tracks, armor protection, and guns of 60mm or greater. Thus, they can also be used for light tank missions.

 • The armored personnel carrier (APC) is an infantry transport vehicle with light armor and limited firepower (usually one or more machine guns). The APC is a “battle taxi.” It is intended to carry soldiers to the combat zone, where they dismount to fight.
 • The infantry fighting vehicle (IFV) is designed to fight with soldiers onboard, to carry the soldiers forward without dismounting them if possible, and to support them with direct fires if they do dismount. The IFV has more protection and firepower than the APC. Also known as an infantry combat vehicle (ICV) or a mechanized infantry combat vehicle (MICV).
 • The amphibious assault vehicles (AAV) is an APC that is capable of open ocean operation from offshore through rough seas and plunging surf. It is capable of traversing beaches, crossing rough terrain, and performing high speed operations on improved roads.
 • The airborne fighting vehicles (AFV) is an air-droppable light armored vehicle which can transport troops and provide fire support.

 

Savukārt mūsu CVR(T) modeļi  ir kaujas izlūkmašīnas (CRV)…

Combat reconnaissance vehicles are designed for operations at or beyond the forward line of own troops (FLOT), not to initiate combat but to survive if engaged. They may operate in combat reconnaissance patrols with heavily armed vehicles such as tanks and infantry fighting vehicles. Many offer sensors no better than those on other armored vehicles, and use optics for a variety of combat support missions, such as fire support.

avots

Advertisements

30 responses to “Pretendenti uz britu jauno KKM

 1. Nebūs tā, ka viņiem pārāk jau nu dublēsies ar Ajax spējām?

  • FRES UK koncepts paredz divu veidu bruņutehniku Utility vehicle (UV) tas par ko ierakstā-normāla kājnieku brtehnika un Specialist vehicle (SV) Scout kas tagad ir Ajax, tur būs recce, C2, uguns vadības, un hvz kādi vēl varianti maksimāli pielāgoti speciālistu vajadzībām.

 2. re kur mašīnītei svars, bruņojums gandrīz 1:1 kā CVR(T) tikai traktorists sež drošā 3 km attālumā. Dajoš Zobena robotizāciju!

  avots

 3. Mūsējie vairāk skatās uz kāpurķēdēm. Arī self-propelled haubices būšot tracked. Laikam tiešām Latvija ir viens liels purvs.

 4. Man liekas viņi ņems Franču VBCI, nezinu cik tas ir precīzi bet Wikipēdijā bij rakstīts ka ja Franči no Britiem pirks dornus, Briti no frančiem pirks riteņu APC.

  https://en.wikipedia.org/wiki/V%C3%A9hicule_blind%C3%A9_de_combat_d%27infanterie

  Tas arī savi labi parādija karojot Mali

 5. Vai var teikt, ka Mechanised Infantry Vehicle būs KKM? Britu iepirkumos un “Projektos” velns kaklu nolauzīs, bet cik ir lasīts (šeit ir vislabākais pārskats http://www.thinkdefence.co.uk/from-scimitar-to-fres-to-ajax/) uz 8×8 nav paredzēts nekas vairāk par RWS ar .50 cal vai GMG. Vai ar šādu bruņojumu var saukties KKM?

  • Kā jau rakstīju briti pieturas pie diviem konceptuāliem groziem:
   1. utility vehicle (UV) tur būs klasiskie IFV/APC kas domāti kājnieku atbalstam, tie par ko ir šis ieraksts;
   2. Specialist vehicle (SV) (ScoutSV/Ajax kā arī pirms tam CVR(T) modeļi) kur būs dažādas mašīnas dažādā komplektācijā dažādām šaurām vajadzībām, kur bruņojums nav primārais faktors. Spartani, Sultani, Samsoni utml visi ir SV, kurus AM grib redzēt kā UV. nekas labs no tā nesanāks. Sen jau nospriedām, ka CVRT projekts attaisnojas kā dārgas platformas gudriem Spaikiem, kurus var vadāt kaut vai ar taksi.

 6. ja būtu iespēja LV formēt šādu pasūtījumu, es liktu iekšā punktu, ka tos montē Latvijā. ienāktu jaunas zināšanas un arī nodokļi paliktu šeit. kā zināms, Patria leišiem šādu iespēju piedāvāja.

 7. Mošķim jau tie mūsu CVR tīri labi pie sirds iet, tikai nepatīk, ka viņi tādi mazi uz CV90 vai BOXER fona 😦

 8. baltkrievu redzējums par izlūkvāģi.. http://42.tut.by/512209

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s