Bikses nost vai Tu būsi mans vergs… (papildināts)

[..] 77. Karavīra formas tērpa vai tā sastāvdaļu prettiesiska valkāšana

Par karavīra formas tērpa vai tā sastāvdaļu prettiesisku valkāšanu piemēro naudas sodu līdz četrsimts naudas soda vienībām. [..]

avots

vara bungas: AM virza grozījumus Militārā dienesta likumā, kas liegs  izmantot LV apstiprinātos formas tērpus vai to elementus ārpus reglamenta noteikumiem. Tiktāl OK. Tomēr līdz šim karavīriem  nelika nodot “kronim” iznīcināšanai  noteikta parauga formas apakšveļu, kas arī ir “formastērpa sastāvdaļa” līdz ar to MP būs pagrūti nokontrolēt vai kāds pārkāpējs zem civilām drēbēm nav uzvilcis formas tērpa apenes, lai meiteņu priekšā padižotos ar piederību militāram resoram 🙂 Tādēļ katram likumpaklausīgam pilsonim – ex-karavīram būs vien jāsūta mantu atpakaļ izdevējam… 😀

UPD1 Atgādināja …

[..] – Redzi nu, diedeli, kā pie mums klājas, ja kādam ienāk prātā dumpoties vai laisties pa diegu, – profoss nobeidza savu pedagoģisko lekciju. – Īstenībā tā ir pašnāvība, un tā to arī soda. Tāpat lai dievs tas kungs pasarga, ja tev, ţurku ģīmi, ienāktu prātā par kaut ko sūdzēties inspekcijai. Kad ieradīsies inspekcija un jautās, vai tev ir kādas sūdzības, tad tev, seska smaka, jānostājas kā ierindā, jāsalutē un jāatbild: «Padevīgi ziņoju, ka nav, esmu pilnīgi apmierināts!» Kā tu to pateiksi, vanckar, – atkārto!
– Padevīgi ziņoju, ka nav, esmu pilnīgi apmierināts, – Šveiks atkārtoja ar tik mīlīgu sejas izteiksmi, ka štāba profoss maldīgi noturēja to par patiesu centību un iztapību.
– Tad izģērbies līdz apakšbiksēm un ej uz sešpadsmito! – viņš sacīja, pretēji savam paradumam nepiebilzdams ne turku ģīmi, ne seska smaku, ne plukatu. Sešpadsmitajā Šveiks sastapa deviņpadsmit vīrus apakšbiksēs. Visiem uz pavadrakstiem bija atzīme: «Streng behüten, beobachten» (Stingri uzraudzīt, novērot (vāc.)), tāpēc viņus ļoti uzmanīgi apsargāja, lai viņi neaizbēgtu. Ja apakšbikses būtu tīras un logos nebūtu režģu, tad pirmajā mirklī varētu domāt, ka šie ļaudis sapulcējušies pirts priekštelpā.[..]

J.Hašeks “drošsirdīgā kareivja Šveika piedzīvojumi karā”

Advertisements

10 responses to “Bikses nost vai Tu būsi mans vergs… (papildināts)

 1. toties cik radošs piegājiens AM izpildījumā “x naudas soda vienības”. Ierēdņi atceras, cik mokoši bija visos dokumentos, līgumos, u.c. mainīt latus uz EUR… Vismaz šeit ir padomāts par naudas soda vienībām.. ja nu atkal lati vai rubļi.

  • 🙂 nav AM izgudrojums tomēr

  • Nu, izmaiņas jebkuros MK noteikumos, likumos, instrukcijās un visā pārējā vēl aizvien saskaņo manuāli – sūta apkārt .doc failus ar komentāriem.

   Palaist kaut ko garām diezgan iespējami. Rezultātā – vienā vienīgā instrukcijā atstāj latus, un darba tauta komentāros kliedz, ka visus ierēdņus vajag nošaut par liekēdību.

   Tā kā šeit es pat viņus saprotu.

 2. Apenes ir štrunts, nav jau pikseļrakstā.

  • lasi pirmavotu, nav teikts ka formas sastāvdaļa ir tikai pikseļots elements

   Anotācijā: ” Likumprojektā ar karavīra formas tērpa sastāvdaļām saprotamas karavīra formas tērpa atsevišķi elementi, piemēram, karavīra formas tērpa bikses, jaka, cepure utml. ”
   Kas ietilpst formas tērpā skat. šeit.

   • Spīdīgais štrunts ap kāju arī ir formas elements… Inovatīvs veids, kā “paņemt” no visiem gada tu šajā laikā 🙂

    • atstarotājs ir drīzāk uzkabes elements , tādēļ garām. forma ir apģērbs, tātad runa ir par apģērba elementiem, atšķirības zīmes ir atrunātas atsevīšķi.

   • Es esmu skatījies, kas ietilpst formas tērpā, zināmā daļa no tā ir pašam izsniegta.
    Apenēm diezin vai kāds ķersies klāt.

  • sodi gan nav štrunts 400 nsv = 2000 euro

 3. haha ,tas par apenem ,gan ir labais joks 🙂

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.