Dienas grauds

По нашему мнению, не за горами некое переформатирование ВДВ. Из воздушно-десантных войск в высокомобильные войска. Название, может, и не изменится, суть, кстати, тоже. Если что — десантники все равно вторыми встретят врага. Первые, понятное дело, пограничники. Но вот если (не приведи господи, конечно) придется защищать кого-то из наших союзников — тут, бесспорно, десантники будут первыми.

avots

Advertisements

23 responses to “Dienas grauds

 1. Draugi!

  Ja kāds vēl nav redzējis, re kur zemessardzes parāde pilnā krāšņumā. Ļoti skaisti – jaunas formas, jaunas triecienšautenes, modernas uzkabes, jauns nedzirdēts parādes maršs.

  P.S. Mošķis šo redzot arī grib būt zemessargs!

 2. arī zemessargs

  Latvijas elitārākās militārās vienības spēkus tuvākajos gados trīskāršos http://www.sargs.lv/Zinas/Dienesta_gaita/2016/08/29-01.aspx#lastcomment
  …atkal SUVu plānots veidot bataljona lielumā. Kā 1994. gadā.

  • Labi. Būs SF bataljons, ja spēs nodrošināt personāla atlasi neatvieglojot līdzšinējos atlases kritērijus. Par to gan var pamatoti šaubīties, jo SUV atlasei jāsastopas ar tām pašām problēmām ar kurām sastopas neelitārās PD daļas rekrutētāji. Par stāšanos pretī “zaļajiem cilvēciņiem” – tas nav izlūku-diversantu uzdevums, kuru sagatavošanai per capita valsts iztērēja milzu summas, tur darbs regulārajam karaspēkam. Specvienību izmantošana prasto kājnieku vietā pret nemierniekiem uz šiem grābekļiem kāpuši krievi budenovskā, ukraiņi slavjanskā un amerikāņi viscaur irākai un afganistānai. Ja runājot par “zaļajiem cilvēciņiem” Ušackis domā SSO, tad ok tas ir atbilstošs pretinieks SUVam.
   “darām daudz ko tādu, ko līdz šim neviens nav veicis un kam nav iepriekš izstrādātas pamācības.” tas vieš cerības.

   • Jācer, ka SUVam kādus speicālos tehniskos līdzekļus arī atbilstoši iepirks, savādāk ko tad tas bataljosna visur ar kājām, bez nekādām bruņām, droniem utt? Šiem jau toč kādus ūber helīšus vajadzētu…
    Kā tur būs, to jau tā visiem nebūs zināt, jo diez vai publiski ko iepirks.

   • Ar “zaļajiem cilvēciņiem” var būt domāti ar nemiernieku vadoņi, HVT taču nemeklēs kājnieku rota. Viens no uzdevumiem varētu būt MA(Military assistance)- apmācot mūsu ZS diversantus, tikai šoreiz jau paātrinātā tempā. Pieredze no AFG un UA jau ir.

   • Budjonovskā un Pervomaiskā, tieši tāpat kā Beslanā, laikam tomēr bija ķīlnieku krīze, līdz ar to, čista formāli, tur specvienību pielietošana bija cik necik attaisnojama. Vismaz uz papīra.
    Otra lieta, es gan domāju, ka pret `zaļajiem cilvēciņiem`, lai ko mēs arī zem tiem nesaprastu, SUV noteikti lietot var, tikai – pēc sava profila. Attiecīgi, ne jau šturmējot viņu pozīcijas, bet gan pa kluso iefiltrējot aizmugurē un tad jau tālāk vai nu vnk novērojot, vai komplektā ar koriģēšanu, vai slēpņiem un `mēļu` & dokumentu sagrābšanu. Par ko ne?
    A vot par Slavjansku & Co man neliek mieru tāds jautājums: a kas būtu noticis, ja ukraiņi būtu mēģinājuši braukt iekšā pilsētās ar tehniku (cue Groznija @ 1994 :D), bet gan papriekšu būtu provējuši šos `očagus separaķizma` izolēt, kaut vai saliekot masīvus blokpostus starp pilsētām? Spēku un līdzekļu, cik zināms, viņiem bija gana – helikopterus ieskaitot, turklāt šķiet ka aprīlī seperātistiem pretgaisa aizsardzības līdzekļu vismaz biezā slānī noteikti nebija. A izolētās pilsētiņas (kurām separātisti vairs nevarētu pievest munīciju un papildspēkus no savas `aizmugures`) tad jau varētu ņemt pamazām un tīri uz skaitlisko pārspēku. Kā jums šāda ideja?

    • Resursu ta varbūt bija, bet tajā brīdī bija bardaks un vakuums vadībā, vienības nedarbojās organizēti un galvenais, nepielāgojās situācijai.

     • +100. Kā rāda kopējā aina, RU preferences beidzās līdz UA attapās pēc varas maiņas. Viņiem sākumā bija arī nenormāli augsts kurmju procents pilnīgi visos līmeņos.

     • Jautājums faktiski bija par to, vai tāda taktika būtu laicīgi izolējusi separātisma perēkļus un ļautu tos saskaldīt pamazām? Pieņemot, ka politiskā griba & motivācija tam pietiktu, un `kurmji` nespētu to būtiski sabotēt. Tehnisks jautājums, īsāk sakot.

    • To jau ukraiņi arī mēģināja, kad spēki bija uzaudzēti. Tāpēc jau Strelkovs arī LAUZĀS ārā no Slavjanskas, jo pēdējie ceļi jau bija nobloķēti un apgāde arī.

 3. Draugi!

  Neaizmirsīsim, ka tiek solīts SUV vads arī katrā ZS bataljonā. Tur kopā jau arī sanāks bataljons.

  Lai mums izdodas draugi!

 4. kads nezin kur var atrast to filma par 25 gadiem ZS??…….esot tāda uztaisīta, bet nevaru atrast nekur.

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s