Vācu saimnieču receptes

For the first time since the Cold War the German government is advising citizens to stockpile food and water for use in a national emergency.

Pastāv svarīgi  (pamata) pārtikas veidi un produkti, kurus nevar izaudzēt mājsaimniecībā  LV apstākļos vai arī to audzēšana un/vai pārstrāde neatmaksājas. Tad šos produktus ir jūzkrāj un jāuzglabā. Piemēram apskatisim kviešu vai citu graudaugu miltus, cukuru un  rīsus. Pērkot vairumā to cena būs īpaši draudzīga, jo arī pārdevējam ir grūtības saglabāt šos produktus nebojātus. Galvenie ienaidnieki ir skābeklis, kukaiņi, grauzēji un mitrums. Līdz ar to šos produktus pirms noglabāšanas vispirms ir vizuāli jāpārbauda un jāpārpako cieši (!) noslēdzamos plastmasas konteineros. Veidojot krājumus  un pērkot vairumā nevajag aizrauties ar produktu apjomu zaudējot daudzveidību un sīku fasējumu. Piemēram labāk 10 standarta sinepju iepakojumi par veikala cenu nekā sinepju muca par mucas cenu . Kurš to ēdīs?

Apskate pirms produktu  noglabāsanas

Vizuālā pārbaude nav nieka solis, ko var izlaist. Ja noglabāsi ar kukaiņiem inficētus krājumus, tie ne tikai aizies bojā, bet sērga izplatīsies arī  uz nebojātiem produktiem. Vai var lietot uzturā  miltus ar kukaiņiem?  Viss atkarīgs no tā cik tu esi izsalcis. Vizuālās apskates solis  pirms noglabāšanas attiecas arī uz makaroniem un no tiem atvasinātiem produktiem. Ja ir mazākās aizdomas par produkta kvalitāti, tas uzglabāšanai neder. Ja plānojat pievienot mazāku daudzumu lielākam (piemēram atjaunot miltu līmeni lielajā konteinerī) pārbaude pirms iebēršanas ir absolūti nepieciešama, jo citādi var pazaudēt visu krājumu.

Konteineri

Mūsu sabiedrotie gatavnieki plaši lieto un slavē 20 litrīgos spaiņus ar ĻOTI cieši pieguļošiem vākiem (ar gumijas blīvējumu) no pārtikas glabašanai piemērotās (!) plastmasas. Nav iebildumu, bet pie mums veikalos šadus neesmu redzējis, tomēr ss.lv ir atrodams, kas līdzīgs.

Uzglabāšanas vide

Konteineriem /spaiņiem jābūt iepildītiem “līdz lūpai”, jo skābeklis ir visu produktu ienaidnieks. Līdz ar to vākiem jābūt ļoti cieši pieguļošiem, papildus blīvētiem un vēlams  lietot “skabekļa dedzinātājus”.

Vakuuma iepakojumus arī jāglabā konteineros, jo grauzēji kaunu nepazīst.

Glabāšanas laiks

Jāievēro vienkāršu PIPĀ principu – “pirmais iekšā, pirmais ārā“.  Tas nozīmē, ka  uz konteineriem jābūt atzīmēm par noglabāšanas datumu. Jāņem vērā, ka milti un brūnie rīsi  zaudē kvalitati pēc apmēram 15  mēnešiem uzglabāšanas (parādās rūgta piegarša un skabuma smaka) . SHTF krājumus var un vajag lietot ikdienā, knifs ir apstākļi, ka katrā laika brīdī jums ir krājums ilgākam periodam.

Nav jācenšas glabāt tādus pārtikas daudzumus ar ko var autonomi izdzīvot gadiem. Viss, kas ir nepieciešams ir sagaidīt laiku, kad komersanti/humānās organizācijas atjaunos piegādes. Atkarībā no SHTF notikuma vai TEOWAWKI stāvokļa satura tās ir dažas nedēļas līdz pusgadam. Tad gan būs jādomā, ko piedāvāt pretī, bet tas jau ir cits stāsts.

 

 

Advertisements

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Mainīt )

Connecting to %s