2021.gada revolūcija Krievijā

Table 2

Average Survival Time of Authoritarian Regimes, Depending on Whether They Hold Elections[1]

 

Regular National Elections

(years)

Only Some National Elections

(years)

No Elections/ Annulled Elections

(years)

 

Military

(N=34)

20   9   6
Personalist

(N=42)

21 10   12
Single-Party

(N=26)

33 N<4 N<4
Total

(N=102)

[1] Includes only those regimes that had ended by summer 2005.  The elimination of continuing regimes reduces the N somewhat.

avots

vara bungas: 21 gads ir vidējais rādītājs protams, bet arī N ir tendence  samazināties. Līdz ar to ja visi tagadējie trendi saglabāsies tad uz 2018.-2025.gadu mūs sagaida šāda situācija:

 1. modernizēta RU armija (spēcīgākā un modernākā visā Eiropā)
 2. zemas naftas cenas un attiecīgi slikts RU ekonomiskais stāvoklis
 3.  Putina aiziešana no amata (bioloģiskā novecošana) attiecīgi cīņa par varu RU
 4. vājināta, vienoties nespējīga ES  (sliktākajā gadīj
 5. ES sadalīšanās reģionālajos blokos)
 6. NATO bez TR (vai arī NATO kļūst par politisku organizāciju, dažas valstis Eiropā apvieno armijas)
 7.  nekontrolējams islāmiskais terorisms

katrai no minētām priblēmām līdzi nāk nopietni izaicinājumi drošības jomā un ilgstošas destabilizācijas periods.  Uz to brīdi mums vajadzētu būt gataviem pašiem risināt savas problēmas izmantojot savu policiju un savu armiju.kas vēl joprojām top.

Advertisements

21 responses to “2021.gada revolūcija Krievijā

 1. Protams, var strīdēties par TR, jo tai ir savi naidnieki tajā galā, iziešana no NATO pavisam noteikti nestiprinās viņus. Bet nu visādi gadās.

  Kopējam virzienam es piekrītu, ES sagaida izmaiņas, ne tās labākās, jo kā parādīja BREXIT, zemākie tautas slāņi ir aktivizējami, izmantojami, tie labprāt balso par jebko, kas tiem sagribās, pilnīgi ignorējot to, ka pie ekonomikas sabremzēšanās pirmie pa galvu dabūs tieši viņi – zemākie slāņi. Tātad iekš ES ir tautas masas, kas ir gatavas balsot pret veselo saprātu, populisms nemazināsies un noteikti kāds tās izmantos. Stratēģiski uz to arī cer RU. Protams, nav zvanīts, ka ES neizdosies noregulēt iekšējo vārīšanos, jo cilvēki arīdzan vērtē augstu stabiltiāti.

  Pēc manām domām ir mazāk jāpaļaujas uz 5.pantu un citām cilvēku radītām dievībām(kāds var pateikt atšķirību starp lūgsnām Dievam baznīcā svētdienās un 5.panta lūgsnām preses brīfingos?), bet vairāk uz svinu un sprāgstvielām, kas ir pašu noliktavās.

  Vienīgais efektīvais veids kā krievus apturēt – ir radīt spējas, kas pārtrauks dzīvības procesus viņu karotājos dažādos veidos. Citi argumenti viņiem nav interesanti. Ja šādu mehānismu nebūs – tas būs aicinājums atnākt ciemos. Ja būs šīs spējas pietiekamas – tad būs arguments padomāt divreiz, vai ir vērts. Mantras par 5.pantu noteikti neietilpst šajās spējās.

  Perspektīva ir lokāla bloka veidošanā ar PL priekšgalā, manuprāt, klāt pieaicinot nu jau no ES izmesto GB. Skandināvi? Nesmīdiniet. Papriekš lai NATO iestājas un tad sāksim domāt par to, ko tie varētu aizsargāt, palīdzēt. Norgei savu problēmu pietiek. DE un FR vispaŗ atkrīt, tie nav karotāji par Baltiju, apelēšana pie šiem subjektiem ir analoģiski apelēšanai pie 5.panta.

  Krievijas ekonomika sabruks, pirmkārt jau tāpēc, ka nav iemeslu, lai tā nesabruktu, nav ne zinātnes, ne darbspēka, ne tehnoloģiju, nekā, ja neskaita militāro rūpniecību, kurai nav noteicošā loma. Kamēr nafta bija par labu ciparu, galus saviklt varēja, tagad vairs nesanāks, grozi kā gribi. Tad kad tas notiks – kakas noteikti ielidos ventilatorā.

  Piekrītu, ka jāgatavajas sūdiem un sabiedrotos jāmeklē šiet pat pirmārtām, bŗāli LT, EE, kā arī PL un GB. ASV, protams, šeit būs un ir. bet ar vienu ASV mums būs pa īsu.

  Savukārt 5.panta sektantus aicinu publiski pērt pie staba. NATO ir jauki, tomēr primāri valstij jāspēj aizsargāties pašai. Lai būtu nauda aizsargāties, ir jāstiprina ne tikai AM budžets, bet visa ekonomika kopumā.

  Personīgi es spiestu uz ZS attīstību ar domu par decentralizētu pretošanos. Tur ir liels potenciāls spējām sadalīt krievu karakalpus gabalos efektīvi. Darbošanās sev tuvā un pārzināmā apvidū ir liels spēka multiplikators jau gadsimtiem ilgi, pret kuru pat vismodernākā armija asiņo.

 2. 100+

 3. Krievu nacionālisti sola revolūciju 2017. gada novembrī, varbūt pat ātrāk.
  Vara bungas pie draudīgiem faktoriem varēja pievienot vēl neskaidrību ar populisma augšanu ASV. Kas būs pēc Hilarijas 2021. gadā? ASV ir mūsu galvenais sabiedrotais, visas drošības sistēmas stūrakmens. NATO ir organizācija bez armijas. Polija diezin vai uzņemsies garantijas Baltijas valstīm, ja mēs pretī neko nespējam sniegt. Drīzāk varētu veidoties Polijas-Ukrainas alianse. Mums atliek tuvāka integrācija ar pārējām Baltijas valstīm, savu bruņoto spēku attīstīšana un cerības uz ASV.

 4. Oftopic:
  Kungi, apsveicu ar apaļo jubileju!

 5. Re ku ne tik pacilājošs video šajā svētku nedēļā. Rez.karavīri joprojām “liek mīksto” uz mācībām. Viens pat paskaidro, ka turpmāk labāk maksās sodu 🙂

  Škiet, ka 3000 apmācītu rez.karavīru paliks sapnis. Tāpat jācer, ka skaita pēc nesāks tramdīt bijušos omd, zs un citādus mošķus .

  • 1. Būtu tikai loģiski, ja lietas tiktu paregulētas ta, ka ex-OMD paši ietu brīvprātīgi.
   2. Ja jau ir ieplānots iesaukt tik un tik rezerves karavīrus uz pārapmācību, tātad finansējums ir. Vai tiešām ir tik neiespējami, ka tiek atrasts arī finansējums jaunu brīvprātīgo apmācībai kareivju pamatapmācības līmenī?

   Galu galā mēs būsim spiesti līdz tam nonākt, tikai jautājums vai paspēsim ….

   • Šos abus punktus nosedz Aktīvās rezerves un Pilsoniskā militārā dienesta atjaunošana. Aktīvajā rezervē,atbilstoši militārai specialitātei, tiktu uzturētas rezerves karavīru spējas, vispirms tīem kuri paši to vēlas, nav ZS un neplāno pamest valsti draudu gadījumā. Pilsonisko militāro dienestu organizēt pēc LT parauga, tur viss jau ir izdomāts.

  • 3 tūkstoši nav nieks, jo, kā izskatās, lai dabūtu 3 000 RK ir jāsauc 10 000. Līdz ar to bijušos zs teorētiski var patraucēt, bet LV OMD izgājušos nē , jo tie skaitās rezervisti, kurus tramda tikai mobilizācijas gadījumā.

 6. Re kur krievu baikeru jaunākais veikums – 5.impērija 🙂

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.