Labākie izlūki

10 km = 40 min (14 kontrolpunkti), mugursoma  15+ kg

 

vara bungas: Es fanoju par  zimbabviešiem, viņi varbūt nav tie ekipētākie un mežā apmaldījās, bet riktīgi rīkļurāvēji 🙂

Advertisements

15 responses to “Labākie izlūki

 1. Zimbabve, Yehhhh…
  Viņiem tikai divus ieročus vajag – kalašu un mačeti.

 2. Kas tas par karogu pirmā video sākumā fonā? Dikti līdzīgs leišiem.
  Tas viss cik saprotu notiek Novosibirskā. Diez vai tur NATO valstis piedalās.

 3. Un jūs ticat, ka 40 min., iespējams veikt 10 km, turklāt ar 15 kg uz muguras ar veiktiem kontrolpunktiem? Totāls bullshit. 40 min.jau ir ļoti labs rezultāts skrienot sacensībās, tā kā no RU atkal nāk propaganda. Protams, ka cilvēkiem, kuri neskrien, šķiet, ka tas ir iespējams. Bet es saku, ka nav.

  • Sacensības starptautiskas. Ja šmauktos nelaba slava aizietu tautās. Tas nekādi neatmaksājas. Nezinot nolikumu jāpieņem ka iesp. skaitīja tīro laiku ceļā bez atputām un uzdevumu izpildes check pointos.

   • Neiet runa par šmaukšanos, bet kā to pasniedz mediji. Tas ir tas pats, ka man kāds reiz mēģināja iestāstīt, ka visa viņa rota (VDV), formastērpā, kerziniekos, ar gāzmasku, skrēja 10 km zem 40 minūtēm. Vēl noticētu, ka atsevišķi cilvēki, bet ne rota. Propaganda, ibio 😦

    • ar gāzmasku vai gāzmaskā ? 🙂 Tā ir būtiska nianse. Ja gazmaska bija vnk līdzi tad teicējs samelojies par minūtēm 15 ne vairāk. GDK izlūkiem ir/bija normatīvs diezgan tuvu.

  • es arī saku, ka grūti iekļauties tajās 40min. Par piemēru paņemsim orientēšanās sacensības Magnēts rezultātus http://www.magnets.lv/?p=kalendars , kas varētu būt tuvināta tipa pasākums – ātra pārvietošanās pa mežu ar kontrolpunktu apmeklēšanu. Garākās distances ~8km pirmie finišē ap 40-50 minūtēs. Jāņem vērā, ka skrien tikai ‘neilonā’ un bučos.

   • Oficiālie normatīvi (vidējie) nebūt ne betmeņiem
    Подразделения специального назначения (СпН) и разведка ВДВ :

    • Бег на 3 км – 12,3 мин;
    • Лыжная гонка на 5 км – 28 мин;
    • Кросс на 5 км – 24 мин;
    • Подтягивание на перекладине – 13;
    • Комплексное силовое упражнение – 48;
    • Бег на 100 м – 14,1 сек;
    • Прыжки ноги врозь (прыжок через козла) – оценивается баллом;
    • Марш на лыжах на 10 км в составе подразделения – 1 ч 15 мин;
    Марш-бросок в составе подразделения на 10 км – 56 мин;
    • Преодоление полосы препятствий – 2 мин 25 сек;
    • Специальное контрольное упражнение (СКУ) на полосах препятствий – 3 мин 25 сек;
    • Преодоление полосы препятствий в составе подразделения – 3 мин 50 сек;
    • Плавание в обмундировании с оружием (макетом автомата) – 100 м;
    • Специальный комплекс рукопашного боя (РБ-2) – оценивается баллом;
    • Специальный комплекс рукопашно боя (РБ-3) – оценивается баллом.

    Uzlabot šādus rādītājus forsētam pārgājienam par 16 min nereāli, bet atkārtoju, mēs nezinām sacensību nolikumu.

    Kopumā atkal arguments par labu OMD, neklātienē šādus normatīvus nesasniegsi, 6-8 mēnešu laikā šo to var.

 4. Palasījos forumus un sapratu- RU BS desantnieku/izlūku normatīvs 10 km maršam uz teicami ir ap 53 min. Maršu veic ar AK, uzkabe ar aptverēm, gāzmasku somiņā. Vēl var būt sapierene. Tātad ir neiespējami veikt 40 min.10 km ar 15 kg mugursomā un vēl izejot kontrolpunktus. Ja pieņem, ka tas būtu jāveic bez smaguma un kontrolpunktiem, tad vēl tādu laiku varētu pieņemt. Tāpēc uzskatu, ka ja normatīvu tabulās ir ierakstīti ļoti augsti, dažreiz pat nereāli rādītāji, tas nenozīmē, ka to izpilda daudzi. Labi ja 1 no 100. Tas ir tas pats, kas mūsu fizo normatīvos vecuma grupā 18-27, lai iegūtu 100 punktus 3 km skrējienā rezultāts būs 9:53. NBS šo normu var izskriet ne vairāk kā 10 cilvēki. Kas man patīk KF BS Fiziskajos normatīvos ir to daudzveidība- iekļauti visu veidu fiziskie rādītāji.

  • bez ekipējuma un skrienot pa asfaltu 10 km daži malači varēja pievarēt 35 min. tiklīdz noies no stigas un jāsāk orientēties tā …. 😉 un izlūkam uz stigas/ceļa nav ko darīt.

   tā tik Āronā izlūku komandām kuras iekļuva slēpņos, ( gāja pa ceļu/paredzamām vietām)- ļāva turpināt ceļu. izlūka iekrišana slēpnī nozīmē pilnīgu izgāšanos un vajadzētu būt automātiskam diskābelim par tādu paviršību. attiecīgi izlūkam jāizvēlas teju, vai nepateicīgākais maršruts un ceļš tur nebūs ātrs. un izlūks kurš skries pa mežu ir lohs, nevis izlūks 😉 jo pamanīšanas iespēja vairākkārt pieaug. protams ja esi izgāzies un tagad jāglābj dzīvība- tad var arī skriet.

   Novēlējums, lai visi krievu izlūki spēj iekļauties ar 10 km 40 minūtēs. 😉

   • var piekrist. bet jāņem vērā ka RU izpratnē tie nav klasiskie izlūki bet drīzāk diversanti . pēc sliežu ceļa spridzināšanas vai “mēles”sagrābšanas arī nekāda izlūkošana vairs nesanāk.

   • vēl var atcerēties, ka arī atejot, kāds būs attālums, ko stundas laikā ”10 brieži” pa mežu noskries? 5km? pamanīšanas risks atkal nenormāli pieaug. lai interesantāk pierēķinām vienu nesamu ievainoto. Tātad šāda izlūku/ diversantu kustība ir ww2. tātad pēc stundas ir jābūt bloķētam vismaz 5 km rādiuss.

    Mūsdienu ”salīdzinoši izcilu” ceļu daudzums salīdzinot ar militāro vēsturi, sakaru un tehnikas daudzums. Tātad atstājot mašīnu 10 minūšu gājienā no objekta. diversants stundas attālumā var būt jau 90 km attālumā. kaut kur nomaina mašīnas un pats labākais, ka nav jāmūk atpakaļ uz pierobežu, bet salīdzinoši droši var doties valsts iekšienē.

    tā ka šāda apmācība ir pat kaitīga 😉 lietderīgāk tad iet soli tālāk un diversantiem iemācīt nodaļas sastāvā skriet maratonu (ar ekipējumu). tā lai pa mežu var skriet 3 stundas. bet nezin kādēļ maratonisti neskrien ar rāciju uz muguras? 😉 moška, ka grūti ?

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s