Re, kruts!

 

 

[..] Šogad bruņotie spēki profesionālajā dienestā pieņems 700 karavīrus, 120 no viņiem – studijām Nacionālās aizsardzības akadēmijā. Savukārt 310 karavīrus uzņems dienestam Sauszemes spēku kājnieku brigādē, 45 – Speciālo uzdevumu vienībā, 55 – Štāba bataljonā, 35 karavīrus – Jūras spēku flotiles vienībās, 50 karavīrus– Gaisa spēku aviācijas bāzes vienībās. Šogad plānots rekrutēt arī 20 instruktorus speciālistus, kā arī 65 karavīrus speciālistus dienestam specializētajās vienībās.[..]

avots

vara bungas: plāni ir gana ambiciozi ņemot vērā, ka  AM  rekrutētāji  spēja piesaistīt NBS vidēji gadā 300-400 karavīrus. Šogad  process nodots NBS reizē ar dubultoto plānu. Jūtam līdzi, turam īkšķus, reklamējam pasākumu.

“Armijai vajadzīgi karavīri. Bez karavīriem armijā notiek absurds un korupcija”(c)

DMB

Advertisements

33 responses to “Re, kruts!

 1. NATO reklāmas kampaņa ārzemniekiem par Latvijas zemessardzi.

  “Latvia has 9000 volunteers in the national guard.”
  Varēja paskaidrot sīkāk cik no tiem ir regulārie, kas apmeklē mācības, un cik ir tiek kas, pierakstījušies ZS vairākus gadus atpakaļ, un uz mācībām nav bijuši arī vairākus gaudus. Savādāk papīra nummuram ir tikai propogandas vērtība.

  • Nu bet reklāma ir propaganda. Un puspatiesības ir tās maize. Cita lieta ka tieši melot ne reklāmā ne propagandā nedrīkst. 9 000 nav nekad nekur oficiāli atskaņots cipars. Zināms ir mērķis 8000, uz to Bergmanis “iet”, bet Kalniņs jau “sasniedzis”.

  • nu ļoti labi, lai tik muld ka mums ir kruti spēki……tas mums tik par labu, kaut kādi Krievu mēdiji un armijas cilvēki ar to redzēs, labāk lai domā ka mums 9000 zemmesargu , nevis tik kādi 3000 kas reāli piedalās aktīvi tajā lietā. Ja redzēs pat viens vatņiks un nodomās ”paskat kādi viņiem kruti G-36 un viņiem ir pāri 9000 cilvēku, es ar tādiem kauties negribu”, video uzdevums būs izpildīts.

   • arī zemessargs

    Vatņiķi parastie kaut ko tādu skatās minimāli, savukārt Krievijas oficiālās personas paļaujas uz izlūku ziņojumiem nevis šādiem video.

  • par rekrutēšanu vajadzētu atvērt pareizos apcirķņus

   reku Rīgas zemīšu nometne http://www.zs.mil.lv/Papildriki/Fotogalerija/2016/07/25072016.aspx

   un te Latgalē http://www.zs.mil.lv/Papildriki/Fotogalerija/2016/07/02072016_mackevici.aspx# aizbraucot uz 1. bildi un ir redzams, ka otrajā novadā (Latgale) apmācāmie ir kādas 5 reizes vairāk nekā 3. novadā

   Secinājumi ? latgaļiem vairāk patīk vairāk patīk ministrijas piķis 😉 un http://www.lsm.lv/lv/raksts/latvija/zinas/petijums-visvairak-aizstavet-latviju-ir-gatavi-latgaliesi.a188702/

   tā ka iztrūkstošos ar pārpildi varētu dabūt Latgalē, ja vien kādam ienāktu prātā atvērt šeit bataljonu.

   • Tu panāksi ka aizliegs publicēt ierindas kopbildes 🙂

   • Te vēl gan tāds faktors – kā šogad pamatapmācība organizēta 2. novadam? Jo runā, ka 3. novadā kopēja nometne ir tikai vienam iesaukumam.

    Bet jāteic, ka skaits priecē. Priecē arī, ka vismaz kādam ir LATPAT ķiveres pārsegi.

    P.S. Es nekļūdos, vienā bildē saskatot veco ZS apliecību, ar kādu tehniski vairs nelaiž cauri KCP?

   • masu skati ir neatņemama propagandas sastāvdaļa. Bez tiem ne kā nevar 😉 citādi vēl radīsies jautājums kur ir tie 8 000 ?

   • Agris Purviņš

    Lai piedot man Latgalieši, bet tur vienmēr ir bijusi kvantitāte pār kvalitāti. Kaut gan man liekas, ka “Kalniņa grāmatvedību” tur arī labi pārzina 🙂

    • ja skaits ir savākts, atliek tikai dresēt 😉 vai arī komandiera autoritāte/cieņa nav pietiekama un latgalieši dresūrai nepakļaujas? Varbūt ar dresūru nevajag aizrauties?

     Gan jau bataljonos kāda trešdaļa tāpat ir latgalieši (bataljoni arī dikti nedisciplinēti?). Mans uzskats ir ka kvantitāte ir patīkamākā kvalitātes daļa, pēc tam var dabūt visu pārējo.

     Grāmatvedība visur ir vienāda- reālie cilvēki, kas piedalās apmācībā. vienā novadā ap 40 otrā novadā virs 200. Par apmācību varu teikt diezgan labus vārdus, dabūja gan gatavu uguni un kustību vienkāršu variantu ar kaujas munīciju, gan arī granātu meta. Priekš iesācējiem es teiktu, ka ļoti labi. vēl 20 dienu apmācību un bez sirdsapziņas pārmetumiem sūtītu/ietu kopā uz fronti. 😉

 2. Šo gan vajadzētu LV valodā un rādīt gan TV , gan sociāļos. Nato analītiķi gan jau par ZS uzzin ne no reklāmām. To ka ZS ir kruta vieta (bez ironijas) ir jāpotē kā reiz vietējai auditorijai. Esam patērētāju sabiedrība. Pie reklāmām visi pieraduši. Labas kvalitātes armijas reklāmai ir jābūt defaultā.

  • Taisnība gadījumā ja grib piesaistīt jaunus zemessargus, no kuriem daļa atkritīs, daļa paliks. Bet lieka naudas izšķiešana, ja vajag tikai skaitu atskaitēm, jo tad peitiek neatskaitīt un nesvītrot no saraksta neaktīvos/pusaktīvos.

 3. Pag, es šeit nerunāju par Leonīda grāmatvedības kaujām:) Man puika jaunsargs (15g.). Zinu aptuveni par ko runā vienaudži. Jaunieši ārpus JS par ZS nezin un nerunā neko.. Nopietni. Vajag taisīt labu reklāmu. Polittelpā Nils rosās veļaspulveru līmenī un pretnostatot senilo Piebalga kompāniju izskatās spoži.

  • Vispār sanācis saskarties ar tikko tikko (vidusskolas pēdējie gadi) ex-JS, kam arī par ZS poņas nav. Nu faktiski nemaz. Ko tajā JS māca, bļeķ?

  • Es gan runāju par to, ka būtu Leonīdam mērķis palielināt reālo ZS skaitu, būtu attiecīgas kvalitātes vizuālā/video reklāma. Tad būtu jātiek vaļā no pseidopatriotiskas vaigu pūšanas laiksvīriem stilā un veco stīgu trinkšķināšanas.

  • Agris Purviņš

   Pirmām kārtām ZS būtu nepieciešams piedabūt, lai PD karavīri, kuri atvaļinās no armijas tiktu iesaistīti tajā. Šajā jomā pilnīgi nekas netiek darīts. Kaut arī vēl esot par BN komandieri vairākārt griezos gan pie pulkveža J.Zeibārta, gan vēl paspēju arī pulkvedim L.Kalniņam. Teicu, ka pats esmu gatavs personīgi runāt ar katru no Ogres, Bauskas novada, lai tikai iedot uzvārdus, laiku un vietu kur viņiem parunāt. Nekāda interese no viņiem par to,
   Starp citu es aprīlī atvaļinājos un uzrakstīju iesniegumu par iestāšanos ZS, bet joprojām neesmu saņēmis nekādu oficiālu atbildi. Neoficiāli zinu, ka AM MIDD nespēj izvērtēt vai esmu gana atbilstīgs ZS!!!
   Takā ko tur runāt par reklāmu uz āru, ja pat NBS iekšienē neko nespēj, kā tikai skaisti d—t.

   • Man ir līdzīga pieredze, bijušie kolēģi ZS neoficiāli pačukstēja, ka saņemts ieteikums, ka “labāk, lai iet nekā nāk”. Un tiešām sanāca labāk, citādi VB nebūtu, jo nebūtu laika. Paldies kungiem. Tev arī ir ko ņemties, koncentrējies uz galveno 🙂

   • Tos ”brīvos vanagus” varēji pats sameklēt 😉 un gan jau kāds kontakts RACā arī vajadzēja būt. visu tā smuki un mierīgi un kā izlūkam pieklājas pa kluso 😉 bet sagribējās ar bazūni.

    Ar polšu būtu aizbraucis uz Ādažiem pie bataljonu komandieriem iedotu visus kaklus, kurus atcerās vēl no ……. piemēram baltbata.

 4. Martin ,ka tur ar to likuma izmainu ZS nezini?Kaut kas virzas vai palicis tikai nopublicejam kaut kur Bergmana iniciativu ,un viss pa vecam?

 5. Protams, ka pasākums ir komplekss. Gan ekipējums un pribambasi mājās esošajiem, gan profesionāla, patriotiska, regulāra kampaņa precīzai mērķauditorijai un tālāk pēc saraksta. Tikai maķ.. kāpēc ir uztaisīta gvardes reklāma angļu valodā??? piesaistīs Valkas igauņus?? :):)

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s