Kalendāram

“The military men of the Central military district are finishing the preparation to the joint military exercises with the subdivisions of the armed services of the states-members of the Collective Security Treaty Organization “Enduring Brotherhood -2016”, which will take place in August at the Belarusian fire-ground Abuz-Liasnouski near Baranavichy,”

 the Russian contingent which will act in the squad of the CSTO collective peace-making forces, counts about 300 soldiers, sergeants and officers. They have modernized armoured transport vehicles BTR-82AM, mortars 2B14 “Podnos”, remote-piloted vehicles “Orlan-10” and other machinery in the inventory. The aviation forces will use 4 helicopters Mi-8 “Terminator” and Mi-24, as well as reconnaissance and transport aircraft”,  joint exercises are appointed on August 23-27.

avots

vara bungas: Augusta beigās provokāciju uz robežas ispējamība pieaug, jo RU pēc NATO Varšavas  samita vēl ir iespēja  kavēt viskaravīru izvietošanu vai “jāzaudē seju” un jāsamierinās, ka 2017.gada sākumā Baltijā būs pavisam cita drošības situācija.  Iespēju logs reģionālā mēroga konvencionālai kaujasdarbībai pamazām aizveras, bet hibrīdkaram paliek plaši atvērts. Līdz SOFA parakstīšanai ar Kanādu un vieskaravīru izvēršanai jebkuras RU mācības pierobežā jāuztver kā reāls apdraudējums, jo piemērs kā mācības var pāraugt karā tika demonstrētsa 2008.gada augustā Gruzijā.  Ja notiktu nopietna provokācija uz Baltijas valstu robežas, tas varētu būt par ieganstu “reģionam nepiederošo valstu militāro lidaparātu un kuģu ”  kustības ierobežojumiem aizbildinoties ar BY un RU nacionālās drošības apdraudējumu.

Advertisements

39 responses to “Kalendāram

 1. arī zemessargs

  Mordorai tradicionāli patīk rīkot tračus augustā, kad Rietumos cilvēkiem, amatpersonas ieskaitot, ir atvaļinājumi.

 2. http://cepa.org/The-West-is-exhausted-and-the-worst-is-yet-to-come
  “But the storm of events does give Putin opportunities. Faced with so many other big crises, we may have little appetite for dealing with what may seem like small ones. What would happen if, say, Belarus (with Russian backing) starts a row later this summer with Latvia or Lithuania over some obscure border issue? This would actually be an existential challenge to NATO. But would the rest of the alliance see it like this?
  ..
  In short, the West seems exhausted from top to bottom, even before the real storm has even broken. Brace yourselves.”

 3. Trampa faniem, laikam, tomēr nav taisnība. Re šamējā palīgi pretēji vairuma republikāņu vēlmēm panāk no republikāņu partijas programmas izņemšanu punktu par Ukrainas apbruņošanu 😦

  https://inforesist.org/po-davleniem-trampa-iz-programmyi-respublikantsev-isklyuchili-vooruzhenie-ukrainyi/

  Visa cerība uz to, ka daļa republikāņu paliks mājās 8.novembrī.

  • Ne šantāžas upuris un likumpārkāpēja Klintone, ne ekscentriskais Tramps neko labu mums nenesīs. Laiks to saprast un spiest ārā no pašmāju politiķiem vismaz atbildi uz ko viņi cer, vai viņiem ir plāns, ko darīs, ja US loma un ietekme Eiropā samazināsies vai iegūs nevēlamu vektoru. Vai kāds ir pamanījis kā LV presē tiek muļļāts par pokemon go un di kaprio jauno draudzeni, bet naturāli ignorēts Varšavas sammita gala dokumenta 72.pants, kas mums īstenībā ir dzīvības vai nāves jautājums?

 4. Viņš netiek muļļāts tāpēc, ka tas ir pašsaprotami, ka ar tādu lietu mums jātiek galā pašiem. Priekš mums tad SUV, OMEGA, SIGMA, DP un MIDD, KO??? Un 8000 zs, kas noklāj visu LV teritoriju (un ar ieročiem mājās) ko?? Manuprāt, lai tiktu galā ar bandīšu grupām.

  P.S. Nez pokemonu spēli arī nevar izmantot kā hibrīdkara ieroci savā ziņā, ja tie sāk novērs uzmanību un piesaistīt policijas spēkus?

 5. Turpinām attīstīties un efektivizēties

  http://www.diena.lv/latvija/zinas/graube-sauszemes-speku-kajnieku-brigade-ir-efektivi-attistijusies-14147982

  Bet, ja kas…man liekas, ka tā ir ļoti laba ziņa par Lejiņa jaunākā iecelšanu SZS komandiera amatā. Manuprāt Ilmārs ir viens no LV virsniekiem, kuram ir visa virsniekam nepieciešamā buķete: gan atbilstoša izglītība, gan pieredze dažādās misijās, gan karjera, kas veidojusies, sākot no OMD, gan harisma, gan tētis saeimā, kam varēs sūdzēties, ja mēģinās aizbāzt muti.

  P.S. Par harismu, protams, subjektīvi, bet cik nācies klausīties viņi klātienē pasākumos, tā ir pavisam cita runa nekā mūsu ģenerāļiem.

  • Garisons troļļo ne sliktāk par mošķi
   “Garisons jaunajam komandierim Lejiņam novēlēja veiksmi, izturību, savukārt brigādei – spēju aizsargāt Latviju.” Nu gatavais jezuīts…

   AM PR meitenes vai Leta nolažoja :
   “Bruņotajos spēkos amatpersonu rotācija ir normāls process un nav saistīta ar neuzticības zaudēšanu, iepriekš norādīja Aizsardzības ministrijā.”

   Mošķim:
   Virsniekam nav nepieciešama buķete.

   Pieņemot ka Liberts ir labs komandieris un Lejiņš ir labs komandieris, tad kur ir attīstība? Tētis Saeimā?

 6. arī zemessargs

  Vācija bruņojas – ievērojami palielinās Bundesvēra apmērus un finansējumu http://www.delfi.lv/news/arzemes/vacija-brunojas-ieverojami-palielinas-bundesvera-apmerus-un-finansejumu.d?id=47695463

  • To ir jāuzņem mierīgi. Tramps vnk pasaka to, par ko demokrāti klusē. Katra situācija ar 5.pantu tiks vērtēta individuāli, ņemot tā brīža US iekšpoitisko, ekonomisko un ārpolitisko situāciju un mainīgos faktorus. Vismaz to nu mums visiem vajadzētu saprast jau kopš 2004.gada, pārliecināties 2008.gadā un nostiprināt pārliecību 2014.gadā. VB mēs no ādas lienam ārā skaidrojot ka vajadzīgs plāns B, kas balstās uz PAŠU SPĒJĀM, ka nedrīkst balstīt visu aizsardzības konceptu uz viena pāļa utt. Varbūt pēc šī zelta pendeļa mūsu barveži pievērsīsies NBS ieročiem un kaujas spējām? Kazarmas un pirtis vieskaravīriem, kuri šodien ir bet rīt viņu nav, tas ir svarīgi, bet pašu armijas kaujas spējām jābūt first. Pēdējā laika daudzajos pētījumos par Baltijas aizsardzību LV NBS pašu spējas pat netiek pieminētas, to tik pat kā nav, ar tām neviens nerēķinās, mēs neesam spēlētāji paši savas drošības laukā. Tas ir nožēlojami.

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.