Tiltlicējs

Псков, 5 Июля 2016, 13:03 — REGNUM  «Важно привести все дороги в нормативное состояние и исключить различного рода злоупотребления в сфере дорожного строительства», — заявил секретарь Совета Безопасности Российской Федерации Николай Патрушев на выездном совещании сегодня, 5 июля, в Пскове.

 avots
vara bungas: Vēlreiz. RU Nacionālās drošības (!)padomes sekretārs izbraukumā uz vietas  apseko ceļu infrastruktūru kaut kādā Dieva aizmirstā Pleskavas apgabalā.

В 2016 году планируется завершить ремонт участка автодороги Старый Изборск — Палкино — Остров протяженностью 6,7 км в Печорском районе, капремонт моста через реку Вихринка в Локнянском районе и моста через реку Лжа в Островском районе. Также будет разработана проектная документация на капремонт трех региональных мостов.

avots

2015.gadā Pleskavas apgabalā ceļu remotam piešķīra  3 miljardus RUB, šogad jau 5 miljardus (ap 70,3 miljoniem euro). Par maģistrālo  trašu LV-A12/RUS-M9  un LV-A2/RUS-E77 jautājumu nav, prieks par kaimiņa reģionālo attīastību, bet pastiprināts tiltu remonts uz  rokādes ceļa Pleskava-Pustoška (RUS E-95) un līdz šim īpaši neattīstītā virzienā Ostrova – Grebņeva – Kārsava izraisa tīri militāru interesi, jo saimniecisku priekšnosacījumu (pastiprināta kravu kustība) tam nav. Iespējams tiltus  lāpa, lai pavisam nesabruktu, bet kādēļ tam nepieciešama Patruševa svētība?

Advertisements

29 responses to “Tiltlicējs

 1. šiem ir plāns A,B,C,D dažādiem gadījumiem un Baltija, protams iekļauta kādā no shēmām. Tikai nesaprotu, kāda jēga diži investēt būvēs (ņemot vērā arī zagšanas apmērus), kuras liela burkšķa gadījumā nonesīs prioritāri. Lielāka loģika būtu tiltu naudu ielikt inženierspējās, lai var operatīvi sabūvēt tur kur vajag.

  • Lasi šodienas ierakstu par kremļa padomnieku domām. Viņi cer sarunāt RU zināmu rīcības brīvību ar to ka katrs bruņots konflikts, pat reģionāls karš automātiski nepāraugs par globālu karu, ko neviens nevēlas. Bet pie lokālām operācijām/konfliktiem nekādas “prioritāras nonešanas” nebūs. Turklāt pārvietošanās ātrums ir obligāts priekšnosacījums zibenskaram, fait accompli Baltijā sauc kā gribi. RU nedrīkst ļaut NATO pamanīt gatavošanos vai vismaz adekvāti reaģēt. Tas viss nenozīmē, ka tā arī notiks, bet militārā plānošana ir vērsta uz gatavošanos dažādiem scenārijiem. Ja RU ĢŠ rēķinās kaut ar minimālu varbūtību, ka nāksies veikt uzbrukuma operācijas baltijā, tiltus jāsaved kārtībā.

   • Tanku kolonnas gan īsti nekvalificējas zem 5. panta sliekšņa..
    “sīki (zem 5.panta sliekšņa) konflikti vai citāda hibrīdkara militārā elementa izmantosana Eiropā kļūs gandrīz neizbēgama. Lielie būs vienojušies, bet mazajiem jāpierāda tiesības pastāvet.”

    • Ne obligāti tanku, ne obligāti kolonnās, ne vienmēr, lai reāli iebrauktu. Uz UA tika izdarīts spiediens ar to vien, ka pie robežas RU spēki stāvēja gatavībā. Vienai otrai valdībai ar to pietiktu lai padotos. Tomēr skaidrs ka RU neizslēdz iespēju pārsniegt 5.panta slieksni, ja “kārtis izklāsies”.

     • nav ko stresot. Priekš tam LV ir ģenerāļi. Noteikti sen jau RU ceļu uzturēšanas sistēmā strādā iefiltrēti suvieši, kas tos mezglus nonesīs pie nepieciešamības. 🙂

    • Starp citu, ienāca prātā doma, ka krievs pie mums varētu izvērst darbības ar no šrota plačiem izķeksētiem T-55, rotējot tā, lai vienlaikus redzami ne vairāk par diviem.

    • Agris Purviņš

     Uzsākt lokālu hibrīdkara konfliktiņu un nebūt gatavam tam, ka šis konflikts pāraug riktīgā klopē ir pārāk avantūriski. Ko starp citu vēl neesmu īsti ievērojis pie Putina, ja viņš ko uzsāk tad tas ir nopietni un kamēr mērķi nav sasniegti neatkāpjas. Protams, ka krievi arī cer, ka konfliktiņš nepāraugs riktīgā klopē, jo tad izmaksas palielinās. Un tāpēc viņi līdz pēdējam demonstrēs gatavību arī kārtīgi izkaroties un viņiem ir viss tam nepieciešamais.
     Tieši tāpat kā Nato tagad sūtu Baltijā pāris bataljonus, lai demonstrētu gatavību lielajai klopei un līdz ar nepieļautu to. Tomēr man nav īstas ticības NATO valstu politiķiem, ka viņi patiesi būs gatavi iesaistīties lielajā klopē, kad situācija to patiesi prasīs. Tiesa tas ir ticības jautājums, bet manā uztverē Krievija morāli ir vairāk gatava, kā NATO un tas mani biedē.
     Kā Radziņš rakstīja: “Miera līgumi un, vispār, starptautiskie līgumi ir spēkā tikai tik ilgi, kamēr abām līgumu parakstītāju pusēm ir izdevīgs. Līdz ko priekš vienas šīs līgums paliek neizdevīgs, viņš zaudē spēku: ir jāslēdz jauns līgums jeb jāmeklē citi ceļi.”. Nezinu nevienu iemeslu, kāpēc, lai Vācijai, Francijai, Spānijai, Itālijai (var turpināt šo sarakstu) būtu izdevīgi dēļ Latvijas iesaistīties riktīgā karā ar Krieviju. Ko mēs viņiem varam piedāvāt – Krēsliņa “viedo aizsardzību”?!

     • arī zemessargs

      Putinam varētu būt arī ierobežoti mērķi, kuri sasniedzami ar tanku demonstrēšanu uz robežas vien. Piem. uztaisīt teroraktu vilni un ar mērķi panākt SC iesaisti valdībām. Vai uztaisīt mazo kariņu ar ujebaniem ar Motorollu priekšgalā. Mēs viņus pieveiksim, bet trešdaļa valsts pa to laiku aizmuks, ārzemju investori aizmuks un kredītus jebkā attīstībai šajā teritorijā vairākus gadus nevarēs dabūt. Pie tās pašas valdības tas būs ekonomisks sabrukums un SC valdībā (jo viņiem būs nauda par ko dalīt banānus un uzpirkt žurnālistus, lai tie pastāsta, ka Latvija pati pie konflikta vainīga un vienīga iespēja ir draudzēties ar Krieviju).

      • Scenārijs diezgan reāls, ņemot vērā, ka mums nav ne lielas naudas rezerves, nedz naftas lauki, pat īslaicīga lokāla klope var būt pietiekams atspēriena punkts, lai pēc smagas ekon. krīzes iestumtu Sudraba-II un SC ar 51 balsi iekš Saeimas. Tad tikai problēma būs kā noturēties pēc 4 gadiem šajā pozīcijā, tas gan varētu būt grūti kremļa stratēģiem.

       • Uzpirkt visu līmeņu ierēdņus kremlim nesagādātu problēmu.

       • arī zemessargs

        Tici man, ja kremlini tiks, tad noturēties viņiem nebūs lielu problēmu.
        1. Visu kaut cik nozīmīgo privāto biznesu pabāzīs zem tupeles (lielo daļu nozīmīgo biznesa pārstāvju ir pamats likumiski iesēdināt), lai nav neatkarīgo finansējuma avotu opozīcijas politiķiem. Rietumu kapitālu neformāli spiedīs ārā. Attīstīs tikai to biznesu, kas ir saistīts ar Krieviju, pieder Krievijai un kontrolējams no Krievijas. Lai darbinieki zina, ka politikas kursa maiņa nozīmēs darba zaudēšanu visam uzņēmumam. Uz vēlēšanām var iepludināt dažus miljardus ekonomikā (labāk kā aizdevumu, lai turēt īsā saitē), lai izskatās kā ietu uz augšu. Dos lēto gāzi, degvielu, šnabi, cigaretes un var būt vēl kādas izejvielas. Krievu oligarhiem liks pirkt īpašumus un atstāt šeit kādu naudu, lai šķistu, ka nauda nāk.
        2. Drošības struktūras sabāzīs Krievijai lojālos un Krievijas aģentus. Pieļauju, ka Zemessardzi izformēs vienu no pirmajām.
        3. Bīstamākos opozicionārus novāks. Ne pārāk bīstamos nopirks/iebiedēs un uztaisīs “kontrolēto sistēmas opozīciju”. Daļai radīs apstākļus, lai tie būtu spiesti emigrēt.
        4. Uztaisīs kādu kontrolētu pagrīdes organizāciju, piem. “Pēkronkrustu II”, kas nodarbosies ar provokācijām un dos iespēju čekai paņemt uz grauda lielāko daļu tos, kuri gribēs cīnīties.
        5. Latviešus spiedīs emigrēt, to vietā pludinās iekšā jaunos kolonistus zem kādas lētās TUA2 izkārtnes. Faktiski pirks/cels viņiem mājas, lai tik pārceļas.
        6. Nopirks visus medijus, ko var nopirkt. Ko nevarēs nopirkt – likvidēs.
        7. Mēģinās uztaisīt situāciju, ka reālā opozīcija vēlēšanās nemaz nepiedalās.
        8. Vēlēšanas falsificēs.
        Kāda izeja? Latvijas Maidans. Kurš uz to ies ja var aizbraukt uz komfortablāku valsti? Mēs neesam Ukraina ar 40 milj. kuriem īsti nav kur bēgt.

       • “Tad tikai problēma būs kā noturēties pēc 4 gadiem šajā pozīcijā, tas gan varētu būt grūti kremļa stratēģiem.” – Rīgā joprojām turās. ir prognozes kad izlidos?

      • Agris Purviņš

       Principā piekrītu. Tikai mērķis priekš mums var būt gana liels – atdabūt Latviju atpakaļ Krievijas ietekmē. Lai sasniegtu šo mērķi Krievijai ir nepieciešams veikt nelielus uzdevumus:
       1. Tanku demonstrēšana pierobežā,
       2. Uztaisīt pāris teroraktus,
       3. Nopirkt deputātus, presi.
       Ja mērķis netiek sasniegts ar šiem nelielajiem pasākumiem, tad parādās Motorolla ar Benesa atgriešanos dzimtenē, nepieleca “laipnie zaļie” un ja vēl tad kādam nepielec, kas notiek,, tiek dots uzdevums tankiem.
       Neaizmirsīsim, ka Putins spēj improvizēt, takā var būt arī citi gājieni. Tikai viens ir skaidrs, pie neveiksmēm viņš neapstāsies, bet izdarīs vēl lielāku spiedienu un to var darīt vairākos etapos. Tas gan paliek nemainīgi. Problēma tikai tā, ka par viņa mērķiem mēs varam tikai minēt, uzdevumus gan ir iespējams izskaitļot.

       • arī zemessargs

        Deputātus un presi jau tāpat pērk lielos mērogos.
        Es domāju var aiziet līdz Motorollam ar Benesu un tad var sekot nogaidīšana, jo ekonomika sāks krist. Pie tam pie Motorollas un Benesa var reaģēt NATO, kas no drošības viedokļa jautājumu atrisinās, bet neatrisinās blakus lietas:
        1. Latvijas ražošana balstās uz izejvielu/pusfabrikātu iegādi, nelielās pievienotās vērtības radīšanu tiem un eksportu. Pēc šaušanas uz Latviju kāds kaut ko piegādās tikai pēc priekšapmaksas, dārgāk (jo nestabils klients) un jāved būs pašam. Pirkt arī negribēs, jo piegādātājs neuzticams (ja nu rīt viņam ražotnē lādiņš ielidos?), ja pirms tad lētāk (neuzticams piegādātājs). Jāved būs pašam, jo braukt pakaļ uz nestabilo vietu negribēs.
        2. Tūrisms nobruks gandrīz pilnībā.
        3. Daļa iedzīvotāju aizbēgs. It sevišķi tie, kuriem radi ārzemēs.
        4. Tranzīts nobruks gandrīz pilnībā. Daudzi pārvadājumu uzņēmumi aizies no tirgus.
        5. Daļa banku pēc filiāļu izlaupīšanas piem. D-pilī var paziņot, ka aiziet no Latvijas tirgus. Var rasties problēmas ar visu neskaidras naudas apriti. Kredītus pārstās dot.
        6. Citi ārzemju un arī pašmāju uzņēmumi var slēgt ražotnes/pārstāvniecības un pārcelties kur mierīgi. Jauni nenāks.
        7. Neviens nekur nekā jaunajā neinvestēs, jo riski milzīgi.
        8. Infrastruktūras atjaunošanas tēriņi var būt milzīgi. Piem. ja tiks uzspridzināts Rīgas HES un vairāki tilti uz lielajām upēm.
        IKP kritums var būt milzīgs, kas vēl vairāk stimulēs cilvēku aizbraukšanu.

        • ne tik malnbalti. Pirmajā mirklī jā. Nākamajā sākas pretējais process. Puzlis ir sarežģīts. Un ir, kas vienmēr riskē

         Олег Пономарь
         2015. gada 12. jūlijs ·
         Встречался только что с очень крупным бизнесменом и инвестором из Норвегии. Он хотел услышать мою экспертную оценку по ситуации в Украине.
         Наши взгляды и оценки с ним полностью совпали. Куда движется Украина, какое место Запад определил Украине в будущем устройстве Мира и когда нужно инвестировать. Единственное расхождение было в сроках вступления в ЕС- мой друг сказал, что я недостаточно оптимистичен) Я!! недостаточно!!.. оптимистичен!!.. Он предсказывал странам Балтии сроки вступления в НАТО и ЕС и многие друзья смеялись над такими смелыми прогнозами. Но он в конце концов оказался прав.
         Его основной бизнес, который он продвигает,- производство сэндвич- панелей и технологии строительства из сэндвич- панелей. Я ему рассказал насколько это популярно и распространено в Канаде. Но также он и просто инвестирует- скупает пропертис коммерческую, производственную и жилую. И он абсолютно со мной согласен, что самое дно в экономике сейчас, а следовательно- и время для инвестиций. Умные и циничные инвесторы инвестируют, пока еще стреляют и пока кровь на асфальте. Так он поступал в Балтии и совсем не жалеет. Те, кто пришли позже, заработали намного меньше.
         Потому что все войны заканчиваются ( немного сложнее с религиозными, но это не наш случай).
         И сейчас все лето будут проходить донорские конференции по “Витрине” с финальной большой осенью в Киеве. Но те, кто будут заходить ближе к зиме, не получат такой отдачи на каждый доллар, как получит он, зашедший летом.
         Примерно так)

         • jauni apstākļi, jauni izaicinājumi. pasaules beigas nebūs, bet nebūs kā pašlaik. tik jauki, silti un bezrūpīgi 🙂

         • arī zemessargs

          Investē tur, kur paredz izaugsmi, pat ja tur vēl šauj. Ja pie mums šaus, tad tas nenozīmē, ka vēlāk būs izaugsme.
          Protams, krīze ir arī iespēja. Nāks krīzes apstākļos kāds Paks Čon Hi un uztaisīs no Latvijas Dienvidkoreju 25 gadu laikā (kas miera laikā nebūtu iespējams, jo reitingi, oligarhi, vēlešanas utt.). Bet riski tik un tā ir.

     • Kā saka sabiedrības domāšanas vektori tiek ievirzīti lēnām noteiktos virzienos, tik drusku par vēlu.
      http://apollo.tvnet.lv/zinas/eksperts-nato-nepietiks-tikai-ar-speku-modernizesanu-bus-jamaina-viss-speku-mobilizacijas-koncepts/736696

 2. Tālavas Taurētājs

  Tas viennozīmīgi norāda uz to, ka laiks nav mūsu sabiedrotais. Atgādināšu, ka Līdz uzlaboja infrastruktūru KF virzienā palielinot kravu caurlaidību. Pie tam Austrumos mums nekā nav izņemot zs, kas nebūt nav tās HRF vienības. Lai gan visi runā par hibrīdkaru arī tiešs militārs uzbrukums nav izslēgts. Šis ir vēl viens indikators, kas signalizē, ka laika armijas izveidei nav daudz un ir nepieciešami radikāli soļi. Nez vai mūsu politiķi to apjēdz.

  • Kā jau teicu štābi vienmēr gatavojas varbūtībām. Iespējams ir saņemts WARNORD, tādēļ arī gatavojas, lai arī OPORD nekad nesekos. Kopumā tas iekļaujas kopējā trendā, ja jau ir apņemšanās “nekad vairs nekarot savā teritoijā” un rietumu virzienā pamazām tiek koncentrēti lieli konvencionālie spēki, tad jābūt arī ceļiem pa kuriem tos nogādāt līdz kaujas laukam, kas nav pašu teritorija. Var pieņemt, ka RU ir noskaņota uz preventīviem triecieniem kādā brīdī, kad šiem liksies, ka NATO uzbrukums ir nenovēršams.

   • Ja dzīvo ar dvēseles stāvoklis, ka kopš 1917. esi naidnieku ielenkts, tad uzbrukums arī liekas nenovēršams… tūliņ jau 100 gadus.

    Domas par to, ka nevienam tava līdz klinķim nolaistā roģina nevienam rietumos īsti nav vajadzīga, vismaz ne tiešā veidā, nereģistrējas.

   • arī zemessargs

    Uzskatu, ka Krievija gatavojās mazam konfliktam, bet parāda, ka gatavojās lielam, lai izdarītu spiedienu.

    • viņiem ir teorija, ka iespējas rada vēlmes un pamatojums to piepildīšanai var atrasties īsā laika brīdī. sekojoši RU paplašina savu potenciālo iespēju lauku kuru izdevīgā brīdī izmantos – kā UA. piem., fričiem nāk pie varas partija kura paziņo par izstāšanos no NATO. uz šāda blīkšķa bāzes varētu pievākt 3B.

 3. 2011.gadā pabraukāju pa to pusi.
  E-95 ir Sanktpēterburgas- Kijevas autoceļš, vietējie sauc par Kijevas šoseju. To remontēja jau 2011.gadā, klāja jaunu asfaltu. Tur kur bija vecais segums tuvāk Pleskavai ceļš bija vienkārši briesmīgs, vietām pat 30 cm bedres, īsts asfalta enduro ceļš. Varbūt, tad nepabeidza un tagad turpina. Palkinas- Ostrovas asfalts 2011.g. bija tīri ciešams (ar plaisām, bet bez lielām bedrēm), bet Vientuļi- Purvmala- Abrene tāds ielāps uz ielāpa asfalta segums.
  Lža (Ludza., Ilža) starp citu Latvijas un Krievijas robežupe līdz 1944.gadam. Uz Lža (Ludza, Ilža) upes vienu tiltu sabildēju no augšas un apakšas, tilts kā jau tilts, tanks pāri pārbrauktu (vismaz man tā liekas).

  • Par segumu es neuztrauktos vispār, par tiltiem gan. Padomju laikā visus tiltus rietumu virzienā būvēja paturot prātā kara iespējamību, tādēļ šobrīd nav nepieciešama to modernizācija, bet gan tikai normāla uzturēšana. Padomju T-90, T-72, T-80 nepieciešama tiltu kravnesība virs 50 tonnām (tas jau ar rezervi), rietumniekiem – Leopardam un Abramsam nepieciešami tilti ar 70+ tonnu kravnesību. Tas pie jautājuma par “pēkšņu” NATO iebrukumu Krievijā.

 4. Jebkurā gadījumā vēsturē zināmi fakti atkārtojas… skaidrs ka no tās puses pat iedīglī netiek domāts par kaut kādu tur “savas teritorijas aizsardzību” – jo zin ka iebrukuma nebūs, jo nekas tāds nav gatavots un arī fiziski iepējams ( reālo BS esamība reģionā to apstiprina pat ja NATO 4x pieaudzēs klātbūtni) … tātad iet runa tikai par preventīvu karadarbību ( iebrukumu) tieši mūsu teritorijā, kur panākumi saistāmi tikai ar ātrumu kā jau nesošo “atbrīvotāju” masu pārmest robežas otrā pusē, kur jau ir labs ceļu tīkls – un tad aidā, operatīvi taktiskā telpā uz priekšu!!!! Kamēr tā otra puse izčammāsies…..

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s