Labi dūmi-2

venden

igauņu bilžu sērija no “Venden 2016”

vēl par pasākumu

Advertisements

85 responses to “Labi dūmi-2

 1. Nu Merkele teica citā kontekstā – gribētu atcelt sankcijas, ja notiktu progress ar Minskas vienošanoz izpildi.

  Taču, ja mēs runājam par ES dienvidvalstu nostāju…jā man tā nepatīk, bet man tā neizraisa ne mazāko nosodījumu vai dusms.

  Viss vienkārši – Mēs (A-Eiropa) negribam viņu bēgļus (tipa nav mūsu problēma), viņi negrib ekonomiskās sankcijas pret valsti, kura viņus ne mazākajā mērā neapdraud vai pat ir draudzīga pret tām.

  • Mēs esam Ziemeļeiropa, bļeģ.

   • Ģeogrāfiski jā, bet politiski, diemžēl tas jēdziens velkās līdzi kopš PSRS okupācijas laikiem un tamdēļ pasaule met mūs vienā katlā ar zemākas zortes valstīm, nekā pašiem gribētos 😀 !

    • Ģeogrāfija viens jautājums – bet kulturāli mums tak stipri vairāk kopīga ar skandināviem, nekā ar baltkrieviem, vai nedod Die’s kaut kādiem rumāņbulgāriem.

     • Tas gan. Ko darīt, kā izmainīt šo te greizo rietumnieku priekšstatu?

     • 1) Pašiem nekad to neatkārtot
      2) Skaļi lādēties un pārlkabot kad kāds to atkārto
      3) Uz āru nerādīt, ka mums ir vesela treniņtērpos tērpta sabiedrības grupa
      4) Nekad neatzīt pretējo

      Igauņiem tas tīri labi strādā.

   • Tev taisnība Albreht, atvainojos!

   • Vāciešiem un Amerikāņiem nefiga neinteresē kā tu sevi sauc, viņi zin ka te pirms 20 gadiem bija ”Soviet union” un pohui par visu pārējo, būsi bijušais komunists viņu acīs…..

  • arī zemessargs

   Bēgļus viņi var sūtīt no kurienes nākuši.

   • Var. Bet arī sankcijas pret Ru var ieviest tie, kam tās vajadzīgas 🙂

    • arī zemessargs

     Esmu gatavs palīdzēt gādāt bēgļus atpakaļ un sargāt jūru.

     • Bēgļus gādāt atpakaļ uz vietām, kur viņiem draud nāves briesmas?

      • Tu to nopietni? Time, kam ir nāves briesmas, kā likums nav līdzekļu un viņi (lielākā daļa) mūk uz pierobežas valstīm. Sīrijas gadījumā Turcija utt. Tie, kas mērķē uz Vācu/Skandināvu pabalstiem ir viss tikai ne bēgļi. Šis jau nu gan tākā būtu atzelēts 1000 veidos.

      • arī zemessargs

       Jā, jo bēgļi apdraud tās valstis uz kurieni bēg.

      • Nē, nu, mošķi, jo tālāk, jo debīlāki komentāri par bēgļiem – tie ir parazīti, pašlabuma meklētāji, kuri maksā ap 10’000 eiro cilvēku kontrabandistiem, lai tiktu pie labās dzīves bagātajos Rietumos, kur nav jāstrādā un var saņemt dāsnus pabalstus un izvarpt baltās sievietes un nekas par to nav.

       • Tu tik labi to zini? Mūsu bēgļi pamatā nāks no Grieķijas, tāpēc nevaram apgalvot, ka tie tie vis meklē labāku dzīvi! (Es domāju, ka Sīrijā šobrīd nav pārāk laba dzīve)

        Bet jā….Mošķis uzskata, ka mums jābūt solidāriem un sava daļa bēgļu jāuzņem. Godīgi sakot, nesaprotu, ka vispār par to baigās debates jārīko!

        P.S. Ja kas, tad mošķis jau sadarbojas ar bēgļu atbalsta biedrību

        • Un kā viņi tika līdz grieķijai? Sagrabināja pa pāris štukām euro uz galviņu tikai jūras braucienam. Nudien, ja es tagad gribētu bēgt uz Sīriju vai pat uz Grieķiju man tam vnk nebūtu naudas.

         • Nu es nebūtu tik kategorisks, ja es dzīvotu, piem., Ludzā un mani tur caurām dienām uz randomu klātu kosmiskie spēki un citi aktīvisti ar bumbām, apkārt reāls karš, es domāju jebkurš varētu, pārdodot visu kas ir, saskrubināt štukas eirikos. Jautājums cik ļoti pakaļa svilst. Es domāju vidusmēra sīrietim ar lielu ģimeni ir zelts un nekustamie īpašumi, kustama manta, kuru norirgot, ja vēl kāds ir iekš ES radinieks, kas cītīgi sūta naudu, bet pats dzīvo komunalkā. tad savākt var notiekti pāris štukas. Un neaizbrauc jau visa ģimene, ganjau velk salmiņus. Neba tie kaut kādi pērtiķi, tādi paši cilvēki kā mēs, kam krājumi arī ir, beztam tajos platuma grādos tradicionāli tiek krāts zelts nebaltām dienām, tāpēc, ka “tā vajag”.

         • Tieši tā, nekādi nabadziņi viņi nav.

        • Cik tad lielu bēgļu ģimeni plāno izmitināt pie sevis 😀 ?

        • arī zemessargs

         Mums jābūt solidāriem ar bēgļu mītnes kaimiņvalstīm un jāpalīdz uzturēt bēgļus nometnēs netālu no mītnes valsts robežas.

   • Man liekas daļai kruto šķiras cilvēku Eiropā patīk šis bēgļu pieplūdums……Eiropā ir problēmas ar demogrāfiju, daudz pensionāru kas negrib strādāt. A reku tev miljons jaunu Mohamedu kas par 500 Eiro strādās tavā fabrikā. Cik palasiju, tad Vācija kaut ko līdzīgu izdarija ar turkiem 1970 gados.

    • Jā tik viena “maza” nebūšana, turku laicīgās un garīgās varas vadītāji nepropagandēja atklātu un slēptu došanos uz Vāciju ar mērķi kaut kad nākotnē, kad viņi būs pietiekamā skatā pasludināt Vācijas Osmaņu impērijas dibināšanu un atlikušajiem neticīgajiem apgraizīt noteiktu ķermeņu daļu galvas tiesas garumā.
     Protams, ja Eiropas elite (ieskaitot visa veida liberāļus) nav izdomājusi pamainīt reliģiskos uzskatus, tad jau………………..

     • nav to bēģļu tik daudz……Eiropā ir pāri 500 miljonu cilvēku, lielākā daļa kristieši. Bēgļu daudzums mazāks par 2 miljoni, pat ja tu to skaitu paņemsi x10 nekāda tur Swedistāna vai Germanistāna nesanāks. Un Sīrieši vai Irākieši nav arī nekādi zaķi, kas nemērā drāžas un rada 10 bērnus ģimenē, Sīrijā piemēram pirms civil kara sākuma bija iedzīvotāju skaita samazināšanās tāpat kā pie mums.

      • un visi šie bēgļu miljoni koncentrējas lielajās pielsētās. (Londonas jaunais mērs labs piemērs) + reliģijas aspekts. Jaunos droši varam pieplusot tiem, kas jau dzīvo vairākās paaudzēs, bet nav atraduši sev vietu. radikālisms rullē. statistiski tieši 2-3 paaudze vāra lielus sūdus. Demogrāfija šiem laba – pāris desmitgažu laikā ziepes būs, maigi sakot, kārtīgas.

 2. Zviedri un vācieši uzskata, ka bēgļi viņu valstis padara stiprākas un labākas

  http://nra.lv/pasaule/178355-zviedri-uzskata-ka-begli-valsti-padara-stipraku.htm

  • arī zemessargs

   Zviedrijā ja pateiksi ko citu, būsi rasists un izstumtais.

  • ekonomikas ziņā viņiem varētu būt taisnība

   • Mazliet statistikas:
    1. Vācija;
    Vācu laikraksts “Frankfurter Allgemeine Zeitung” veica 30 vērtīgāko Vācijas biržā kotēto uzņēmumu (DAX 30) aptauju, jautājot cik bēgļus viņi ir nodarbinājuši līdz jūnija sākumam. Atbilde bija – 54, no kuriem 50 nodarbina Vācijas pasts. Uzņēmumi, kuri kopumā nodarbina ap 3,5 miljoniem cilvēku ir spējuši atrast tikai 54 cilvēkus starp 1,1 miljonu bēgļu, kuri Vācijā ieradās 2015. gadā. ( avots: http://www.faz.net/aktuell/wirtschaft/unternehmen/welcher-konzern-stellte-fluechtlinge-ein-14322168.html )

    2. Zviedrija;
    2011. gadā tika publicēts Zviedrijas imigrācijas dienesta ziņojums, kurš saturēja datus par bēgļu nodarbinātību. Dati atklāja, ka 56% bēgļu pēc 9 gadiem tā arī nav spējuši atrast darbu. “Neslikts” cipars ņemot vēra, ka daļu no šiem cilvēkiem sastāda bijušie Dienvidslāvijas pilsoņi. 😉 ( avots: thelocal.se/34466/20110620 )

    3. Nīderlande;
    Cik procenti no katras etniskās grupas saņem pabalstus Nīderlandē:
    Poļi – 2.1%
    Nīderlandieši – 3.1%
    Turki – 17%
    Marokāņi – 27.4%
    Irāņi – 42.4%
    Afgāņi – 46%
    Eritrejieši – 50.2%
    Irākieši – 57.3%
    Sīrieši – 62.2%
    Somālieši – 68.9%
    ( avots: http://www.hartvannederland.nl/top-nieuws/2015/somaliers-kunnen-geen-baan-vinden-polen-juist-wel/ )

   • arī zemessargs

    Fufelis. Par to labi izteicās Japānas premjerministrs. Būs robotizācija, nevis imigrācija. Jau tuvākajos 20 gados vienkāršie darbi būs tik tālu automatizēti, ka melnā darba darītāju vajadzēs krietni mazāk. Pat savējiem tādu būs maz, kur nu vēl migrantiem. Tāpēc, ja ievadam darbaspēku, tad tikai augsti kvalificēto, ko pašiem trūkst.

 3. Nu bet loģiski. Ja mēs paskatāmies diskusiju LV publiskajā telpā par šo jautājumu (tostarp VB), tas arī ir vistīrākais rasisms. Kas gan cits liek uzliesmot tādām diskusijām par pāris simtu cilvēku uzņemšanu LV??? Latvijā katru gadu iebrauc tūkstošiem cilvēku no citām valstīm un tā nav problēma, jo viņiem ir balta ādas krāsa, vai ne?

  • nevēlies padomāt ilgtermiņā? Jā šodien 100 gab. Bet kur ir teikts, ka rīt nebūs 1000 ? Plūsmas, kāds ģeopolitiski ir atcēlis? Aizies, kaut kas šķērsām ar reitingiem GE un FR, pamodīsimies ar citiem cipariem. Par rasismu un ksenofobiju… piekāšu toleranci un visu citu, ko caur mēdijiem potē visiem un visur. Ja zviedri jau ir nozombēti, tas nenozīmē, ka tā ir taisnība un viņi par visu sāpīgi nesamaksās. Būs drīz jāiemācās, ka ksenofobs un rasists nav lamuvārds, bet cilvēks ar nemēdiju viedokli. Demokrātija taču nav atcelta vai ne?

   • Tikai mieru, Latvija vēl ilgi nebūs to valstu starpā uz kuru gāzīsies bēgļu plūdi, ja reiz pat Ungārija un Austrija ir par švaku. Vienīgā iespēja ir viņus te atvest ar varu un turēt iežogotos lēģeros.

    • Mums ir nelaime skatīties šodienā un neredzēt kas var būt rīt. Par ungāriem… Vai mums ir tik pat “traks” līderis, kurš sūta uz poda vecos EU idiņus tiešā tekstā? Mūs glābj tikai nabadzība. Muslims māk rēķināt un stūrē kur lieli pabalsti. Taču Kučinskis nez kāda pilnmēness iespaidā jau pielika dienas naudu līdz 3 eur lai gan bija brēka šai sakarā. Tas it kā ir sīkums, bet iezīmē tendenci. Nevaru izslēgt shēmu, ka ja DE piedegs reitingi šie izdomās kā uztaisīt pabalstus teiksim 3-5 simtus šeit un piegriezt skrūves pašu mājās un bēgļi uz LV nāks. Diskriminācijas tēmu attiecībā pret vietējiem mazturīgajiem, kuriem jāiztiek ar nabaga grašiem cienītie LV mēdiji būs politkorekti piemirsuši.

    • Nàkamā shēmiņa. Ja nu kremļa vīram ienāk prātā maķenīt ieviest nestabilitātes elementu? Jaunais žogs tiks nomīdīts. Neba nu šībrīža vjetkongiešu simti kāto tik klusu, ka fsbešņiki neko neredz 🙂

  • un kontorlšāvienam…. nozvejoju FB ļoti cienījama un visnotaļ pacifistiski noskaņota cilvēka viedokli par ksenofobiju. Nezini, kāpēc rodas sajūta, ka var parakstīties zem katra /labā valodā starp citu 🙂 / uzrakstīta vārda? Vairāk domājam…

   Vents Zvaigzne
   26. jūnijs plkst. 12:59 ·
   Pēdējo dienu diskusiju sakarā esmu sapratis, ka tiešām esmu īstens ksenofobs. Bez pēdiņām, kaut arī iepriekš man viss, kas beidzas ar vārdu “fobija”, šķita saistīts vismaz ar kādu emocionālu nepatiku, bailēm, niknumu, naidu, varbūt pat nepārvaramu riebumu. Nu apmēram tā, kā arahnofobiem nevajag rādīt zirnekļus, viņi netiek sev pāri, pat ja ar prātu apzinās, ka zirneklis ir Dieva radībiņa, turklāt vajadzīga un noderīga. Savukārt es nekad neesmu sevi pieķēris šādās sajūtās, vismaz ne pret cilvēkiem, kuru vienīgā atšķirība no “manis” un “manējiem” ir viņu “svešums”. Toties kopš bērnības esmu mācīts atšķirt savas dzimtas locekļus no citu dzimtu pārstāvjiem. Pie pirmajiem drīkst pieteikties ciemos, pie citiem – tikai saradošanās vai īpaši ciešas draudzības gadījumā vai pēc īpaša uzaicinājuma, vai bezizejas situācijā, kas pēc savas būtības ir izņēmums. Tāpat esmu mācīts atšķirt sava pagasta iedzimtos (vairākās paaudzēs), no tiem, kuru vecāki vai vecvecāki pagastā ir ienācēji, kaut vai tikai no kaimiņu pagasta. Ko tas nozīmē? To, ka uz pirmo vārdiem ir jāklausās vairāk, kad runa par pagasta lietām, jo otrajiem nav pietiekami dziļas saiknes, pietiekami tālas vēsturiskas atmiņas, lai droši izšķirtu, kas pagastā ir svarīgs un kas nav. To, ka gadījumā, kad es pats tādu vai citu iemeslu pēc esmu pārcēlies dzīvot citur (un esmu pārcēlies – uz Rīgu), vismaz iepretim iedzimtajiem rīdziniekiem, kas tādi bijuši no pirmskara laikiem vai senāk, es vienmēr būšu svešinieks un mans pienākums ir tādam justies. Vienmēr apdomāt, vai nav laiks svešo vietu pamest un atgriezties savā dzimtenē, jo nekas labs tāda pārcelšanās nav un nevar būt. Nemaz nerunājot par tālākiem klejojumiem pasaulē, kur man var gadīties dzīvot citu tautu vidū viņu zemē. Šajā gadījumā man jābūt īpaši klusam un pazemīgam, lai ar savu klātbūtni neiztraucētu kādu man nezināmu kārtību, neraustītu saites, kas vieno vietējos iedzīvotājus. Skaidrs, ka mūsdienu pasaules metropolē tā būtu utopija, bet nelielā ļaužu kopienā – vienalga, Šveices ciematā vai Anglijas pilsētiņā – pašsaprotama un man obligāta rīcība. Jel piedodiet, bet šī attieksme pret pasaulē valdošo lietu kārtību man būs arī turpmāk, un es ar lielu sapratni izturēšos pret visiem citu pagastu, citu pilsētu, citu valstu un kontinentu ksenofobiem, kam es šādu vai līdzīgu iemeslu dēļ varētu “nepatikt”. Jā, tam ir savas robežas, kad man mēģina fiziski uzbrukt, bet, piemēram, daudzu gadu nevēlēšanās “ņemt mani pulciņā” vai pat ar mani sasveicināties (“kontinentālā” igauņa stāsts par pieredzi dažās Igaunijas salās), man būtu ļoti labi saprotama un pieņemama.

   • arī zemessargs

    +100

   • Zinu Ventu Zvaigzni vaigā- tur man būtu daži stāsti par viņu pašu! 😀
    katram ir sava audzināšana ar savu pietāti pret vietējiem un viņu tradīcijām, bet man ir arī pašlepnums ar savu ego- ja negribat ar mani runāt, tad nerunājiet, jo “pasaule” neaprobežojas ar pagastu, novadu vai pat valsti. katrs aizstāv savu iedomāto “pasauli” (arī es), lai varētu justies ērti un baudītu savu ierasto rutīnu. jautājums ir tikai audzināšanā, tolerancē un pašlepnumā. bik pretrunā, ka nēģerus negribam, bet, ja viņi ierodas mūs ar haubicēm sargāt, tad viņi pazemīgi gaidīti. brīžiem notiek diskusija, ka negribam migrantus, bet nenotiek diskusija, ka negribam sliņķus, pašlabuma meklētājus un cilvēkus, kuri negrib pieņemt mūsu kultūru. tiešām visi migranti (bēgļi) ir sliņķi, pašlabuma meklētāji un vairojas kā truši?!

    • haubiču nēģeris šeit dara savu darbu, tāpat, kā kūļciema ješka Mali vai Irakā. Tas tākā būtu cits stāsts. Pēc misijas (darba līguma) beigām šie parasti atgriežas pie ģimenēm savās mītnes valstīs. Sliņķi, pabalstu profiņi u.c. netiek slavēti. Vnk. tā IR cita diskusija. Nebūs ok, ja vienas sarunas ietvaros runāsim arī par audi remontu un gurķu ģenētiku..

   • Loģisks un pamatots viedoklis 😉 !

 4. Apbrīnoju spēju būt gana primitīvam rasistam (piederam pirmās zortes eiropiešiem, salīdzinājumā ar kādiem tur bulgāriem un rumāņiem, esam kultūrtelpā) un piedalīties migrācijas atbalsta pulciņā. Ak jā, un komplektā ar gatavību “ielīst pēc iespējas dziļāk”, šobrīd Vācijai.

  • Kas Pētera kungam nav skaidrs? Esam atbildīga Ziemeļeiropas valsts, kas automātiski ietver arī tolerantu attieksmi pret imigrantiem, kuriem nepieciešama palīdzība. ES līmenī šobrīd atbildīgākās valstis visās jomās ir Ziemeļvalstis un Vācija. Līdz ar to, pilnīgi logiski, ka mēģinām līdzināties ierindā pēc tām.

  • Cien., Pēteri, pēc britu izstāšanās, kuri tad mums dos fondu naudu, ja ne vācieši?

   • to dos briti, tāpat, kā šobrīd “dod” šveice un norvēģija. Būs jāmaksā par pieeju tirgum. Un nedomāju, ka šobrīd ir diži daudz ļauži, kuri ļauc nocirst roku par prognozi izstāsies reāli vai nē.

   • Droši zini, kurā ierindā – Pegidas, kristīgo demokrātu vai sociķu – jāstājas, lai tiktu pie kārotajiem fondiem? Kuri ņems virsroku?

  • Nonivelēt diskusiju par kultūru līdz “LOL, JŪS IRA RASISTI” nav pārāk labs līmenis.

   Ņemot vērā, ka viens ir par “man nepatīk kā tu izskaties” un otrs par “man nepatīk stulbības, kuras tu uzskati par normu”.

   • Albreht, nebija domāts Tev, adresāts noreaģēja zibenīgi. Lieta tāda, ka ticīgi velkamisti, kuru motivācija ir ideālistiska vispārēja cilvēkmīlestība, par kultūrtelpām un pirmās zortes Eiropu izvairās runāt. Aprēķina d..ā līdējiem, kuriem ideālisms (jebkurš) izraisa šķību smīnu un nepārvaramu vēlmi ierņirgt par tā izpausmēm, iestāsies velkamistu pulciņā, lai izliktos, ka “līdzinās ierindā” ar kungiem, pat ja tie sastājušies, lai lektu akā. Gan jau zina, ko dara, tā teikt, kur šie, tur mēs ar, ielīdīsim dziļāk.
    Man tad labāk patīk naivi velkamisti, kuru lielākajai daļai neizbēgami nāks apgaismība, ne šie “reālpolitiķi”, kuri šodien ielīdīs vienā, bet rīt – citā vietā.
    Un Eiropa tiešām ir dažāda, tas vienkārši tā ir. Mums patīk “nordiskais” politiskās iekārtas modelis, citi dzīvo, kā Kusturicas filmās. Viņiem tas labāk der. Citus šķirojot, der paturēt prātā, ka šī līdēju domāšana ir tīrie Austrumi, un nekur mūsu Eiropas daļā nav cieņā. Tikai aiz Zilupes. Un mūs Rietumos bieži uzskata par tādiem… ar vienu kāju Pleskavā. Ir par ko.

    • Tev Pēter drusku slimīga domāšana, ja Tu uzskati vēlēšanos līdzināties labākajiem un mums piemērotākajiem paraugiem un veidot ar tiem alianses par”dirsā līšanu”. Bet, ja Tev ta patīk, tad to var saukt arī tā. Īstenībā tādai valstij, kā mēs, ņemot vērā mūsu resursus un mūsu ģeogrāfisko novietojumu. citu variantu nemaz nav, lai pastāvētu (ja vien nekļūstam tik stipri kā Izraēla).
     Un tāpēc, es nemaz nebaidos un saku to skaļi:

     JĀ…ES PILNĪBĀ ATBALSTU PIELĪŠANU VĀCIJAI UN UZSKATU, KA MŪSU BALTIEŠU MISIJA IR DARĪT VISU, LAI ŠOBRĪD JOKDARU PĀRVALDĪTO POLIJU PIEVILKTU VĀCIJAI, izveidojot ekonomiski un politiski jaudīgu ES centru ziemeļos (nevis dienvidos ar FRA un ITA), ap kuru gravitētu arī citas mums draudzīgās (un sekmīgās) valstis (un RUS ne tik draudzīgās)- Ziemeļvalstis

     Jā…man tas skiet daudzj jēdzīgak, nekā skraidīt uz Orbana un ko antiimigrācijas samitiem (Prieks, ka mūsu AM neskrien uz tiem).

     • AM uz samitiem? Laikam domāta ĀM.

     • Par līšanu runā tu, es tikai konstatēju. Ja tev tāda misijas apziņa, vai vari minēt, kuri vācu politiķi, partijas pauž līdzīgas idejas, kuri grib veidot šādu Vācijas-Polijas-Baltijas “aliansi”? Kaut kādam pamatam taču jābūt, ne?

      • Faktiski šāda ass jau bija veiksmīgi izveidojusies Tuska un Sikorska valdīšanas laikā. Polija jau faktiski bija kļuvusi par 3. ielo spelētāju ES (jo UK no 201o.gada sāka attālināties) Daļa vācu ārpolitikas analītiķu uzskatīja, ka POL pat bija iespēja ieņemt FRA vietu. Poļiem tomēr ir daudz līdzīgāki ekonomiskie uzskati un krietni labāka ekonomika (nerunājot jau par Itāliju). Diemžēl šobrīd Polija ir nostājusies perifērijā. Diezgan skumji paliek, ja salīdzina, piemēram, bijušo POL ārlietu min. Sikorski ar pašreizējo Vaščikovski.

 5. Kura vietā ir troļļošana….Jūs tiešām uzskatāt, ka Z-Eiropa ir sliktais piemērs???

  • papēti rīta ziņas :):)

   • Francija ir Ziemeļeiropa Garāmgājēja kungs?

    Es rūcu Jūsu virzienā!

    • milzīga atvainošanā z burta nepamanīšanas sakarā. laboju. palasi nevis šī rīta, bet regulāri jebkuras ziņas. Arī no turienes 🙂 ideāli ja ir pa kādam avotam, kurš tur dzīvo, jo mēdijus filtrē pa nopietno.

     • Ja netaisāmies izgudrot jaunus divriteņus (teiksim, ar romba formas diskiem), tas nāksies spiest savu attīstības modeli un mērķus no kāda.

      Spiest modeli no kāda, ar kuru mums ir kultāras, reliģiskas un vēsturiskas līdzības liekas loģiskāk nekā, teiksim, Repšes mitrie murgi par “Mēs būsim Singapūra, bļeķ”.

      Kāds ar nopietnu ģīmi noliegs, ka luterāniskā Ziemeļeiropa ir nesalīdzināmi veiksmīgāka par visiem pārējiem kaimiņiem?

      • ja drīkst, tikai updeitojot viņu vājprātīgo imigrācijas politiku.

       • Draugi!

        Lūdzu neizmantosim šausmīgos terora aktus, lai attaisnotu savus aizspriedumus pret citām sabiedrības grupām! Tas nav pareizi!

        ar cieņu

        Mošķis

        • neviens neko neizmanto. faktu konstatācija. Ignorēt šos faktus, skaitot mantru, visi tādi nav, gan nav īsti vietā.

        • Tās arī ir aizspriedums. Terakti padodas klasifikācijai pēc subjekta un objekta kā jebkurš noz.nodarījums un ignorēt kriminoloģiju nedrīkst. Drīkst noslepenot analīzes rezultātus. Jo īpaši ka tie ir acīmredzami.

      • manā uztverē visas ticības ir apmātība, kuru dēļ izceļas kari. tāpēc salīdzināt kristietību ar islamu ir tikpat debili kā salīdzināt breivīku ar tiem stulbeņiem ar iedomātajām 72 daiļavām aizsaulē! saštepselēties pa taisno smadzenēs var daudziem, kuri jūtas par kko aizvainoti.

       • arī zemessargs

        Ticība ir arī mehānisms kā novērst karus un kašķus. Bet mehānismu var griezt arī pretējā virzienā.

      • arī zemessargs

       Zvalstis arī bija līdzīgas Singapūrai noteiktā attīstības stadijā. Nevaram mēs ātri “ielekt” viņu soc. nodrošinājumā bez Singapūras stingrības un skarbuma.

   • Nica pie Vidusjūras ir nenoliedzama Ziemeļeiropa. Galu galā – kas gan nepazīt Nicas firmas ēdienu – siļķi!

  • arī zemessargs

   Ne visās jomās, mums ir jāspēj paņemt mums derīgais un atmest kaitīgo.

 6. Kur tieši mums nav jāņem piemērs no Zvalstīm?

  • arī zemessargs

   Pārlieku visādu noviržu glorificēšana, vienlīdzības (sociālās un citādas) hipertrofēšana, imigrantu uzņemšana par daudz un neprasīšana tiem cienīt mītnes zemes paradumus.

 7. Re kur var palasīt interviju ar Trumpa galveno ārpolitikas adviseru – ģen. Flintu. Priecāties, var tiem, kam nepatīk migranti, bet mums neka priecīga tur nav – Ar Krieviju vajag sadarboties visos līmeņos, Putins ir uzticams, par NATO nākotni jādomā.

  http://www.spiegel.de/international/world/spiegel-interview-a-1103192.html

  • Nu un tagad, izlasot šo interviju un apsverot Trampa izredzes uzvarēt vēlēšanās, tu joprojām turpināsi uzskatīt, ka ar mūsu pašaizsardzības spējām vis ir čikiniekā, NBS strauji notiek uzlabojumi, to temps ir apmierinošs, viss “būs”* ? Ņemot vērā Merkele nav ne mūžīga, ne populāra, poļi dīvaini, SE/FI neitrāli, FR un IT ir poh, ko ieteiksi darīt mūsu 5.panta liecinieku sektas priesteriem?

   —–
   *jāizrunā kā “būs’ ” ar mīksto “s” un kretīniska optimisma pilnu sejas izteiksmi

 8. Humora pēc piebildīšu, ka vakar sanāca papļāpāt ar vienu USA letiņu (vecās paaudzes ulmanists, kādreiz turīgs Čikāgas uzņēmējs), kādreiz aktīvu republikāņu aktīvistu.
  Par USA velēšanām nostāja viennozīmīga:
  “Visi kārtīgie latvieši balsos par Trampu. Par to meli un noziedzinieci Hilariju balsos tikai atkritēji” . Tramps grib īstu NATO nevis sūda NATO, kā tagad. ” 🙂

 9. Tas arī var būt. USA letiņiem nepatīk, ka mēs nedodam tos 2% armijai 🙂

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s