Ne-kodolieroču atturēšana

АНАЛИЗ опыта локальных войн показал, что мир шагнул в эпоху новых военных концепций: «Высокоточное сражение», «Сетецентрическая война», «Глобальная информационно­ударная платформа», «Единая перспектива­2020» и т. д. Теоретические положения концепции «Единая перспектива­2020», практически реализованные, определили рациональные варианты развязывания военных действий с применением высокоточного оружия, формы применения сил и объекты сосредоточения основных усилий.

avots

vara bungas: Vakar tieši par to runājām, ka XXI gs lielvalstis var iztikt bez primārās kodolieroču pielietošanas lāsta.  Jāmācās izrunāt latviski “ne-kodolieroču atturēšana” , kas modernajā jaunvalodā nozīmē “lielvalsts tehnoloģiskais pārākums, kas ispaužās spējā sagraut jebkuru pretinieku nepielietojot kodolieročus”. Vārdam “atturēšana” šeit nav nekādas nozīmes.

vairāk šeit

Advertisements

7 responses to “Ne-kodolieroču atturēšana

 1. kodolieroči vēsturiski ir bijis vārguļu spēks lai atturētu stiprāko. aukstā kara laikā PSRS tanku aramādas NATO biedēja ar atomieročiem. tagad krievi ar to biedē NATO. jo nav vairs tanku aramādu.

  ja sanāks saķeršanās tad taktiskos pielietos noteikti. nedz NATO nedz krieviem zaudēt nav opcija.

  visa tā modernā herņa ir manevrēšana pirms izšķirošā cirtiena.

  • RU militārās doktrīnas redakcijās notika pakāpeniska virzība no “nekad nepielietosim pirmie”, caur “nekad nepielietosim pret ne-kodolvalsti” uz “pielietosim ja tiks apdraudēta valsts pastāvēšana arī pret ne-kodolvalsti un pirmie”. Tātad formāli juridiski RU lai pielietotu kodolieročus nepieciešams galējās nepieciešamības stāvoklis – ārējais apdraudējums valstij vai režīmam, kura nav un cerams nebūs.

 2. “Pašreizējā” RU kodolieroču doktrīna ir cieši saistīta ar potenciālajiem pretinieka uzbrukumiem un triecieniem pa tās teritoriju.

  Var sarīkot proxy kariņu un izkauties kāda cita teritorijā, piem., Baltijas valstīs vai tagad Donbasā bez kodolieroču draudiem, bet pretinieku triecieni pa atbalsta un kontroles spēkiem GA, Artilērija, Radari, Lidlauki to teritoriju tuvumā – Kaļiņingradā, Pleskavā vai Rostovā – ir jau gandrīz 100% zaļā gaisma taktisko kodolieroču pielietošanai.

 3. arī zemessargs

  ASV sauszemes spēku pavēlnieks Eiropā: NATO nespēj aizsargāt Baltijas valstis http://www.delfi.lv/news/arzemes/asv-sauszemes-speku-pavelnieks-eiropa-nato-nespej-aizsargat-baltijas-valstis.d?id=47598103

  • Nekā jauna nepateica. Bet mūsējie sektanti uz visa šitā fona izskatās kā idioti, jo dragā pēc runu špikeriem, kas nav mainījušies jau gadus 10. Labi ka izņemot mūs neviens viņu paziņojumiem nepievērš uzmanību. Pat RU.

  • nezinu kapēc cilvēkiem tādas lietas nav pašsaprotamas…….mums blakus ir 2. stiprākā militārā valsts pasaulē , protams ka NATO te neko nevarētu nosargāt bez ilgas un dārgas karadarbības kur frontes līnijas kustētos uz priekšu un atpakaļ visa reģiona garumā. Ja nu vienīgi NATO te nesabūvētu tādas aizsardzības būves un nez ko vēl, ka krievi vienkārši nespētu izsisties cauri, kas mūsdienu tehnoloģijas pasaulē liekas neiespējami. Tad tur jau aizietu kaut kas līdzīgs DMZ Korejas pussalā.

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.