Neaizskaramība

vara bungas:  Šī ir ne pārāk zināma 2015.gada uzstāšanās, kas būs labs papildinājums kontekstā ar  interviju NRA. Katrā gadījumā var izdarīt secinajumus par argumentācijas attīstību un tendencēm.

Personīgi mani sašauj retorika stilā “mēs aizmirsām…, mēs neveltījām pietiekami daudz…, … mēs neesam vienīgie…” Kas mēs?  Arī tie virsnieki kuri pēc NATO kursiem stročīja tonnām ziņojumus  par to ko vajag kaujas spējām un kā pareizi būvēt  NBS?  Arī tie tiks “piešūti”, kuri protestēja pret pacifismu armijā aizejot no dienesta  skaļi piecērtot durvis? Vai tagad strikti hierarhiskā un maksimāli birokratizetā militārā sistēmā, kur pirdiens bez priekšnieka atļaujas ir disciplinārs pārkāpums, apakšniekiem būtu jāuznemas daļu komandieru atbildības par NBS tehnisko un skaitlisko atpalicību no kaimiņiem? Nepiekrītu.

Manuprāt  intervijas  NRA atslēgas frāze ir šī te:

[..] Ja runājam par totālo aizsardzību, kurā jāiesaista maksimāli daudz pilsoņu, un mēs prognozējam konfliktu, kas ilgst mēnešus, pusgadu, gadu, tad obligātais dienests ir absolūts priekšnoteikums. Bet, tā kā mūsu iespējamais apdraudējums, konflikti un riski neplānojas šādos mērogos vai šādos laika nogriežņos, tad neredzu pamata, esot aliansē, pēc šāda veida spēka. [..]

Tad lūk šaja jautājumā mēs nekad nevienosimies, jo augstākminētā nostādne  var novest pie katastrofas. Uzskatu, ka tikai gatavojoties (plānojot) ilgstošam konfliktam mēs būsim gatavi īslaicīgam un tikai paši paļaujoties uz savām spējām mēs varam papildināt tās ar alianses atbalstu, ja tāds tiešām būs.  Ko nu tur spriedēlēt, iesaku katra NBS virsnieka  komandblociņam:

[..] Nacionālo bruņoto spēku mērķis ir aizsargāt Latvijas valsts suverenitāti, teritoriālo nedalāmību un tās iedzīvotājus no agresijas.[..]

[..]Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem ir šādi uzdevumi:

1) valsts sauszemes teritorijas aizsardzība un neaizskaramības nodrošināšana, kā arī valsts jūras akvatorijas un gaisa telpas kontrole, aizsardzība un neaizskaramības nodrošināšana;[..]

Nacionālo bruņoto spēku likums

P.S. iesaku vēlreiz uzmanīgi noklausīties Riekstiņa komentāru 01:08:05 par izlūkošanas un politiķu attiecībām. Reta reize, kad viņam pilnīgi piekītu. Lai gan viņš runā “visā visumā” teiktais  pilnībā attiecināms uz LV. Graube arī tam piekrīt 01:15:20 un sola neklusēt, kad “novilks mundieri”.  Ar nepacietību gaidām.

Advertisements

24 responses to “Neaizskaramība

 1. Mums zināms, ka nākam piektdien Latvijas armija no ASV saņems pretgaisa aizsardzības radarus, kas tieši paredzēti, lai atklātu šādus zemu lidojošus objektus. Savukārt nākamgad Latvija saņems pirmo no trim pasūtītajiem vidējās un tuvās darbības radariem. http://www.tvnet.lv/zinas/latvija/612593-rinkevics_nato_karaviri_latvija_paliks_loti_ilgu_laiku
  nafig plikus radarus, augstie kungi??! kur ir raķetes???

  • arī zemessargs

   Plikie radari vismaz konstatē faktu, lai NATO iznīcinātāji varētu rīkoties.

   • man ir nedaudz citas (aiz)domas, bet arī tava versija ir iespējama.

   • Agris Purviņš

    Neesmu pretgaisa speciālists, bet ļoti šaubos, ka NATO iznīcinātāji spēs izmantot informāciju, ko sniegs tuvās un vidējās darbības radari konvenciālā kara situācijā (hibrīdkarā jēga maza no pretgaisa aizsardzības), jo diezvai NATO riskēs turēt Baltijas valstu lidlaukos savus iznīcinātājus. Raķetēm ir jābūt. Plānos ir jābūt! Varbūt žurnālisti ir ko palaiduši garām vai tā ir slepena informācija.

 2. Agris Purviņš

  Interesanti Graube sakot MĒS domāja AM augstākos ierēdņus, NBS AŠ karavīru vai VB pieminētos karavīrus, Kā vispār var komandieris atļauties runāt par kļūdām MĒS izteiksmē. Jau likumdošanā ir pateikts, ka par iestādes darbību ir atbildīgs tās vadītājs un nekādi MĒS :), nerunājot par komandiera ētiku.
  Par psiholoģisko baidīšanu. Tautai var sastāstīt zili zaļus brīnumus, bet karavīri visu redz un labi saprot. Neviens Kremļa propagandas gājiens tā nespēs graut mūsu karavīru garu, kā to darīja kuģu iepirkumi, kā “Sārta politiskie uzstādījumi, spējīgo komandieru noņemšana no distances, “bargo kundžu” izgājieni, trīs patronu krimināllietas, vainīgo nozīmēšana, medicīnas centra atzinumi (Vectirāns ir invalīds, bet NMN ūdenslīdējs simulants) u.t.t.
  2012.gada jūlijā ZS komandieris pulkvedis L.Kalniņš kopā ar NBS AŠ priekšnieku A.Dilānu radio intervijā Streipam apgalvoja, ka zemessargi ir tikpat labi ekipēti, apbruņoti un apmācīti kā PD kaujas spējīgie karavīri. Pēc pieciem gadiem Graube saka ZS ekipējums ir sākuma stadijā. Tad Kalniņš tautai apzināti meloja, vai arī izsaimniekoja viņam uzticēto zs ekipējumu. Starp citu ģenerāļiem melot ir vēl vairāk apkaunojoši kā politiķiem, jo viņi ar to zaudē autoritāti padoto vidū, kam krīzes situācijā var būt ļoti, ļoti, ļoti bēdīgas sekas.
  Jā starp citu, Graube garāmejot atzina, ka runāt par 8 000 zs ir nedaudz pārspīlēti!!! Atkal aktualizējas jautājums – cik tad ir patiesībā ir zs-gu ZS. Pacietīgi turpinām gaidīt, kad NBS komandieris sāks runāt par konkrētām kaujas spējīgām vienībām un “štikiem”, kas spēj atturēt ienaidnieku, Ar svecīšu dedzināšanu, dziesmu dziedāšanu un patētisko lozungu teikšanu nepietiks, lai iegūtu LAIKU!
  P.S. Nesen lasīju, ka VK ir atzinusi, ka ZS viss ir kārtībā :)!

 3. Retaired AUG 2015

  VB žetons par mana previous komentāra rediģēšanu pēc VB ieskatiem & kritērijiem

 4. izskatās, ka būs labi tie jaunie LV pikseļi: http://www.delfi.lv/news/national/politics/foto-adazu-poligonu-piedardina-macibas-saber-strike.d?id=47563689#!dgs=dgslv-80537:5439367
  tik nafig “ģenerālim” ir jaunais pikselis, bet “ierindnieki” valkā vēl veco? aļļo, ir jau jūnijs un kokiem lapas sen jau izplaukušas!!! negribās tak ticēt, ka apakšām jaunās formas vēl nav izdalītas!..

  • Latgalē, uz parādi, bija izdalītas jaunās formas.
   Par citiem novadiem un bataljoniem nezinu.
   Dīvaini, ka PD staigā ziemas uniformās.

   • Mums ar tāpat…..jaunais pikselis tika tikai tiem, kas uz parādi bija. Pārējiem būšot tikai sākot no Augusta

    • Nu, teikšu, kā ir – idiotisms, iedos augustā nu un cik tad tur tās mācības palikušas līdz “ziemas” sezonai, kad mācību nav vispār un ziemas beigās/agrā pavasarī, kad vēl sniegs, būs jāskraida ar “ziemas” pikseli.
     Citiem vārdiem, var arī šogad nedot jauno formu, Poķomkina sādža ar Kalnieti priekšgalā 😀 !

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s