Kas šim aiz muguras

Ātrais rīta  tests:

Sižetā ap 01:00 intervējamam jauneklim aiz muguras redzama apaļa, zaļa herņa uz iepakojuma kastes. Tas kurš pirmais līdz šodienas plkst.12:00 paplašinātos teikumos pastāstīs ( drīkst būt copy paste svešvalodās),  kas tas par elektronikas brīnumu, saņems no VB 2 x 0,5 l  jebkura  alus, jebkurā Vecrīgas krogā. uzvarētājam piedāvājums būs spēkā 30 dienas.

 

Advertisements

13 responses to “Kas šim aiz muguras

 1. Mēģināšu saviem vārdiem 🙂 Tā ir prettanku pretborta mīna (šajā gadījumā krievu TM-83, konkrētā uzlabota, jaunāka) Darbības principā ir kumulatīvais kodols, kas veidojas detonējot iekšā esošajai sprāgstvielai un kūstot metālam, kas to nosedz.
  Tagad populārzinātniskais teksts:
  “Эти мины устанавливаются на расстоянии нескольких метров от дороги, по которой идет танк. При взрыве мины образуется ударное ядро, которое сохраняет свою пробивную способность на дистанции до 30-40 метров от места взрыва. При испытании танка Т-72 на стойкость брони к мине ТМ-83 обнаружилось, что ударное ядро пробило бортовой экран, борт, противоположный борт, противоположный бортовой экран. Танк находился на расстоянии 15 метров от мины. Отверстие имело диаметр 3-3.5 см.
  Самое любопытное в ударном ядре это то, что взрыв должен произойти на расстоянии более 1-1.5 метров от брони. Ударное ядро сформировывается именно на расстоянии около 1 метра от места взрыва боеприпаса и далее летит в неизменном виде около 30-40 метров, после чего вследствие трения о воздух теряет свою кинетическую энергию, высокую температуру и рассеивается.”
  Avots: http://army.armor.kiev.ua/hist/yd-adro.shtml
  Vēl:
  *http://рустрана.рф/article.php?nid=10338
  *https://yandex.ru/images/search?text=%D0%9F%D1%80%D0%BE%D1%82%D0%B8%D0%B2%D0%BE%D1%82%D0%B0%D0%BD%D0%BA%D0%BE%D0%B2%D0%B0%D1%8F%20%D0%BC%D0%B8%D0%BD%D0%B0%20%D0%A2%D0%9C-83&noreask=1&lr=11474 – bildes
  *http://gnti.ru/%D0%9F%D1%80%D0%BE%D1%82%D0%B8%D0%B2%D0%BE%D1%82%D0%B0%D0%BD%D0%BA%D0%BE%D0%B2%D0%B0%D1%8F+%D0%BC%D0%B8%D0%BD%D0%B0+%D0%A2%D0%9C-83/vvVD0Kl5vTM – video par konkrēto

  • Mums ir uzvarētājs! Vēl piebildīšu, ka svarīgi atcerēties, TM-83 būdama aktivizēta kļūst NENOŅEMAMA. Reaģē arī uz cilvēka IS izstarojumu 10m rādiusā. Tātad tikai sašaušana no attāluma.
   PS Būtu NBSam kas līdzīgs, tas ļautu apiet Otavas konvenciju (jūpis rāvis tos kas mūs tai pievienoja), jo TM-83 formāli ir vadāma un prettanku.

   Balvu var saņēmt vienojoties par laiku un vietu rakstot varabungas@yahoo.com

 2. Ko tik viegli?
  Prettanku, virzītā sprādziena TM-83. Made in RU. Ja pareizi atceros, ar seismisko un infrasarkano sensoru. Svars ap 20kg – pirmkārt paredzēta SPECIEM un VDV.. Caursišana max ap 40cm, ja pareizi uzstādīta. Var tikt iedarbināta gan ar sensoru palīdzību, gan ar komandvadību.

 3. Izskatās pēc virziendarbības mīnas ar pievienotu infrasarkano starmeti. Starmetis apgaismo lauku priekšā, kautkur konstrukcijā ir vainu kamera, lai operators skatītos, vai matrica(detektors), kas strādā kā kustību detektors.

  Labā ziņa ir tāda, ka tās mīnas ir viegli pamanīt no liela attāluma, jo infrasarkano staru izstatrotais apjoms pēc starmeša ir iespaidīgs. Kā? Ņemam parastu mobilo tālruni un ieslēdzam kameru, mūsdienu foto matricas atšķirībā no cilvēka acs ļoti reaģē uz infrasarkanajiem stariem, par to var pārliecināties šādi: ņemam telefonu, ieslēdzam kameru, pavēršam to pret TV/kondiķa pulti un paspaidam pulti, redzēsim spožus infrasarkanos zibšņus, ko ar aci neredzam.

  Krievi to mīnu laikam uzdizainēja pirms viedtelefoniem, kas to padara mazefektīvu, ja kāds ar savu iphone skanē apkārtni, tā mīna telefonā spīdēs iztālēm. Easy. Visādi industriālo objektu izzadzēji sen šo joku izmanto, lai atklātu āra kameras.

 4. Estiņi līdzīgu, tikai bez sensoriem taisīja, nē?
  Būs jāpērk no viņiem tas EFP prettanku spridzeklis 😀 !

 5. Kā ar šo ? Man atkal kā studentam liekas kāda jēga tad no tām mīnām, ja šādi vispirms izbrauc laukus un tos stratēģiskos objektus ? Nēesmu iedziļinājies un no šīm lietām mazs saprotu, bet tavs komentārs noderētu.

  • Laiks. Šādi verķi ir efektīvi, bet kamēr darbs nav padarīts pārējiem spēkiem jāgaida. Izveido ceļu vienā mīnu laukā, pēc dažiem km jau otrs gaida. utt. Inženiertehniskie šķēršļi kā likums ir piesegti ar uguni. Spaiko tik mīnu traļus kamēr tie nebeigsies 🙂 Ja runa ir par kājnieku mīnām tad tās liek tur kur tanks netiek klāt. Tad var lietot šādu pūķi

   bet arī tas ir laiks un resursi.

  • Man jau patīk….čipa ”DNR” armija……ar jaunākajiem pret-mīnu tīrītājiem no Krievijas, tā otra mašīna pilnīgi jauna, spīdīga. lol 😀 , ”Krievijas šeit nav”

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.