Pipari uz mēles

[..] Here is the hypothetical scenario. Russia decides to annex part, or all of, NATO ally Latvia, much like it did with the Crimean Peninsula. Russian forces cross the border, and NATO is forced to respond with a mixed force of U.S. Army brigades, U.S. Marines, air wings, special forces and allied personnel.

All of the sudden, a full-fledged war is threatening to engulf Northern Europe.

Fearing that the fighting will spill over into the rest of Europe, or even break out in Poland or the Ukraine, the United States launches a “tactical” nuclear strike against Russian forces on the border of Latvia.[..] To Pentagon planners, this scenario is a legitimate one.[..]

avots

vara bungas:  Vēl viens iemesls sākt domāt gatavnieka kategorijās. ; ) Cerams pie rakstam līdzīgiem secinājumiem nonāks arī RU plānotāji un lēmēji. Neskatoties uz Žirinovska eskapādēm (suns, kas rej-nekož) es sliecos domāt, ka RU preventīvi nekad nepielietos kodolieročus, jo tam nav ne militāra, ne ,pagaidām, ideoloģiska pamata.  RU dejas ar kodolrungu reklamēšana novirza uzmanību no citiem, daudz reālākiem  RU plāniem un spējām (hibrīdkarš kā starptautiskais reiderisms)  un iepotē domu, ka bruņoties nav jēgas,  kodollādīņš visu  nolīdzinās. RU elite ir zaglīga, bet pragmātiska, ne tādēļ viņi ir gājuši cauri ” baigajiem 90-m” , lai sadedzinātu visu iegūto par godu viena iedomīga VDK puspulkveža vecuma plānprātībai. Mūsu aizstāvji,cerams, arī nepārcentīsies.

[..] Believe it or not, that is a real question that is being debated in the Pentagon today. And the answer is no. Thinking we can use nuclear weapons in a “limited” way without inviting nuclear catastrophe is a dangerous fantasy.[..]

Advertisements

2 responses to “Pipari uz mēles

 1. Jautājums tiek intensīvi skalots informācijas kara frontē: http://nra.lv/latvija/173760-valdis-turins-domajiet-vai-gribat-karu-domajiet.htm
  Nav vienīgais 80.-90. gadu aktīvists vai disidents, kuram aste iecirsta kādā kartotēkā.

  “Jaunā kara pirmais posms, ja ar to aprobežosies, būs moderno ieroču, tostarp arī taktisko kodolieroču, kontrolējams (tā visi cer) lietojums. Tas skars galvenokārt Austrumeiropu. Ukrainu, Poliju, Baltiju… Tādā vardarbīgā, brutālā veidā tiks radīta buferzona – distance starp konfliktējošām pusēm. Katrā ziņā situācijai, kāda tā ir šobrīd, būs īss mūžs. Ir skaidrs, ka hronometrs jau ir ieslēgts. Bet – vai cilvēki vispār to saprot, kas tagad notiek?

  – Jā, labilitāte aug… Bet – kāda ģeopolitiska jēga radīt nedzīvu buferzonu?

  – Tā ir gatavošanās kaut kam vairāk. Kad vienlaikus pastāv daudzi mērķi un pretinieki «iztausta» viens otru. Jā, rezultātā šīs teritorijas būs neapdzīvotas. Tostarp arī Latvija. Tāpēc tiem politikāņiem, kuri Latvijā nepārtraukti kacina Krieviju, vajadzētu būt atbildīgiem un padomāt par sekām, pie kā tas var novest.
  ..
  – Ko dod, kā tu iesaki, pavērsiens uz Krieviju, ja notiek abpusēja eskalācija?

  – Tas ir nepieciešams, lai veidotu tiltu, nevis mūri. Lai vismaz šādi uzsāktu procesu, kas izslēdz karu. Šobrīd mēs esam karam pavisam tuvu, bet – nav pat nekādas pretkara kustības. Šodien tautām jebkurā valstī ir jāapvienojas pret karu. Tas ir galvenais! Tagad mēs esam ierauti šajā naidīgajā projektā. Naidīgajā – ne jau tikai Krievijai, bet naidīgajā tautām, cilvēkiem. Mēs tiešām esam ķīlnieki. Jo kodolieroču lietošana nevienā gadījumā neies Baltijai secen. Šīs tautas un šīs kultūras tiks iznīcinātas. Mēs varam kaut ko glābt tikai tādā gadījumā, ja sasniegsim zināmu neitralitāti, iekšējo patstāvību un līdzsvaru. Kad nebūsim militārajos blokos. Mums ir jādistancējas no šīs pasaules kundzības politikas.”

 2. arī zemessargs

  Es arī esmu pārliecināts, ka ar kodolrungu Krievija tikai biedē. Visai spicei bērni Rietumos, konti Rietumos, villas Rietumos. Pa savējiem šaus vai? Ne tak!
  Tieši tāpēc es uzskatu ierobežotu hibrīdkaru Latvijā (Baltijā) par reālāku nekā lokālu zibenskaru vai liela mēroga konvenciālo karu. Lai gan arī šie scenāriji ir jāapskata un tiem jāgatavojas.

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s