es stiprinu, tu stiprini, viņi stiprina

23.05. LTV 1 sižets par Balti9jas valstu  aizsardzības ministru tikšanos Saaremā salā.

EE aizsardzības ministrs  paziņo (02:10), ka host nation support infrastruktūras būvniecībai  NETIKS tērēti  AM līdzekļi, kas piešķirti aizsardzībai 2% no IKP ietvaros. Savukārt mūsējie lepojas ar  birokrātisko šķēršļu novēršanu sabiedroto karaspēkam šķērsojot LV (jūras)  robežu.  Acīmredzot domāts šis normatīvais akts. Kā saka, katrs dar’ ko var.

Advertisements

31 responses to “es stiprinu, tu stiprini, viņi stiprina

 1. Tieši par šo topiku biju iedomājies postot..
  Kārtējo reizi EE parāda, cik tālu viņi mums ir priekšā! Mūsējie savukārt lepojas ar to, ka novirza pamatīgas summas Host nation support, kuras tikpat labi būtu izmantojamas ekipējuma/ ieroču iepirkšanai. Kā saka, katram savas prioritātes. Bēdīgi..

  • Neaizstāvu mūsu brigadierus, tomēr smukus ciparus hostie neišenie suporti paši jau liek iekšā mūsu zemītē infrastruktūras veidā negaidot, ka mēs to izdarīsim, jo savādāk viņu bataljoni šeit nemaz nevar ienākt. Teiksim tā, liela daļa naudas nav mūsu budžeta nauda.

 2. Ko jūs te vaimanājat, reņģēdāji.
  Kurš jums te ko prasīs?
  Kā “barons” pateiks, tā būs darīt –
  http://apollo.tvnet.lv/zinas/ek-pieprasa-latvijai-grozit-tiesibu-aktus-par-lauksaimniecibas-zemes-iegadi-draud-ar-tiesvedibu/731685

  • Tak bauri uzvedas kā sīkie krāpnieki 2003. atcēla, tad atkal ieviesa noteikumus, kas ir pretrunā ar tiem, ar kādiem šos uzņēma ES.

  • nesaprotu, kur šeit būtu problēma, ja zemi laiž brīvā tirdzniecībā?! zeme ir pamatlīdzeklis no kā gan iedzīvotāji, gan valsts gūst ienākumus un veido valsts IKP. tur jāredz sīkāk, par ko ir kašķis.

   • Problēmas tajā, ka bagātais vācu vai dāņu zemnieks te atbrauc un par sviestmaizi(priekš viņa tās cenas ir sviestmaize) izpērk visas derīgās zemes, tai skaitā mežus, kamēr latvietis vidējais, kurš arī gribētu saimniekot savā zemē, paliek gribot, jo uzpūstās cenas nespēj maksāt un staigā kā plikadīda savā valstī.
    Tas nav taisnīgi un ne par kādu brīvā tirgus ekonomiku te nevar runāt, tad jau aizrunāsimies par tiesībām uz tīru ūdeni un tīru gaisu, ka tās arī būs tikai tiem, kas spēj maksāt premium cenas.

    • Plika .iršana par bagàtajiem ārzemniekiem un nabaga latviešu zemniekiem! Nenoliegšu, ka ir šeit àrzemju kapitàls, bet ne 50 vai pat 20%. Tad jau tikpat labi var teikt, ka latvieši izpērk britu zemes, jo zinu vismaz vienu latvieti, kurš saimnieko UK.

 3. Bet cik naudas igauņi no sava militārā budžeta ir iegrūduši šogad, pagājušajā un iepriekšējos gados host infrastruktūrā?
  Kad pirms gada/pusotra igauņi teica, ka guldīs desmitiem miljonu infrastruktūrā, lai sabiedrotajiem būtu, kur braukt, mēs lamājām savējos, ka neko negulda.
  Tagad igauņi sagrūduši normālu piķi un, iespējams, tik daudz vairs nevajadzēs grūst un var palielīties, atkal mums nav labi, atkal igauņi malači, mūsējie ne 😀 !

  • Nekādas dižas infras būvniecības EE nebija kaut vai tādēļ ka līdz 2014.neviens uz Baltiju neko neplānoja sūtīt. Būvējot cietoksni, bet atliekot lielgabalus, var sanākt uzbūvēt cietoksni pretiniekam.

   Jebkurā gadījumā šajā periodā EE miklitārais budžets ir virs 2%, tātad varam pieņemt, ka infrai ir viss kas virs 2%

   • 2.5%? Oho, a mēs te sapņojam, ka 3% būtu kaut kas nereāls un ārkārtējs, skat, igauņiem 2.5% nekādas problēmas nesagādā.
    Bet nu viņus laikam apdraud klimats, tālāk uz ziemeļie, tā sakot, bargākas ziemas, mums, savukārt, dienvidos draudu nav, ziemas siltas, nah nevajag arī tos 2% no IKP.

    • Skatoties kā tērē. Jaunu AM ēku noteikti nevajag 🙂

    • Nav 2,5%, ir 2,1% aptuveni. Uz procentiem attiecas pelēkā svītra un skaitļi labajā pusē. Zilie stabiņi ir absolūtās summas un tās norāda kreisās puses skaitļi. Labās puses skaitļi uz zilajiem stabiņiem neattiecas.

     • Nu OK, paldies par labojumu!
      Lai nu kā, drīz viņiem būs tie 2.5%, par to nešaubos, kamēr mēs krūtis izriesuši būvēsim host nation infrastruktūru ar saviem 2%, tikmēr igauņi to jau sen būs izdarījuši un grūdīs savus 2.5% bruņojumā 😀 !
      Jā, esmu eesti-optimists 😀 !

 4. Mani intresē Latvijas armijas kaujas spējas kapacitāte, pagājis pusgads un nekas nav uzlabojies (iespējams noslepenots).

  Naudas pieaugumu apgūst ar rakstu darbiem, koncepcijām, infrastruktūtām, apģērbu un citiem sūdiem., bet kur jauni ieroči, rezerves, tā teikt taustāmas lietas!?!? 😦

  • Nu, ieroči tā kā top, ij mīnmetēji zemessargiem, ij G36 zemessargiem, tik izbrīna klusums par GMG un 50cal, par tiem neviens neko nestāsta, un kur 800 iepirktie norvēģu CG?

  • kaut kas jau nāk….tie paši CVRT ik pa laikam kaut kur parādās. Jaunās formas ar jau sāk izdot. Un vismaz manā batā, sāk trenēt ZS rotas kā rīkoties ar mīnmetējiem, ko agrāk cik saprotu vispār nedarija.

   • “..tie paši CVRT ik pa laikam kaut kur parādās…”. Tur jau tā lieta ka parādās “tie pāši” 😉 Kā jau teicu, nav strīda par to, ka nekas netiek darīts lietas labā, strīds ir par to vai tiek darīts draudu līmenim adekvātā apjomā/apmērā un tādā tempā, kas nodrošina savlaicīgu trūkumu novēršanu. Visu ko nogulēja 25 gadu laikā tagad jāsasniedz 2-3 gadu laikā. Tas nav izdarāms ikdienas režīmā, tādēļ vai nu jāsamierinās ar būtiskiem trūkumiem pašu spējās, kas mūs sagaida kaujas laukā, vai jāpieprasa atskaiti par ārkārtas pasākumiem, ja tādi tiešām tiek veikti. Ņemot vērā, ka finansējums parādījies tikai šogad ar pieprasīšanu var pagaidīt vismaz līdz rudenim.
    Un vēl nav jāuztver atgriešanos pie minimālās normas, kā dižu spēju pieaugumu.

 5. tieši tā, kā domāju! vadībai ir plāns ieziepēties un ātri dabūt uz šejieni jau gatavas kaujasspējīgas vienības, bet savējo armiju būvēt pakāpeniskāk. plāns zemisks, bet realizējams! 😀 protams, kaimiņi ir labāki un varenāki, bet, domājams, mūsējo plāns nav tikai butaforija un būs spējīgs nostrādāt krīzes situācijā… un pa lēto… šajā brīdī…

  • Opportunism is the conscious policy and practice of taking advantage of circumstances – with little regard for principles, or with what the consequences are for others. Opportunist actions are expedient actions guided primarily by self-interested motives. The term can be applied to individual humans and living organisms, groups, organizations, styles, behaviours, and trends.

   ceinījama politika nav ko teikt

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Mainīt )

Connecting to %s