Jaun(a)armija

Schoolchildren in Russia will soon be taught a variety of military skills such as maintaining firearms as part of a new drive by the country’s defence ministry.

The training will be provided by a revived Soviet-era organisation called Yunarmiya – or Young Army – and will be launched on 22 May as a pilot scheme in the city of Yaroslavl, before going nationwide in September, according to the state news agency RIA-Novosti. It will include things like assembling assault rifles, shooting and parachute jumping, but also theoretical subjects such as military history and tactics, the Gazeta.ru news website reports, quoting defence ministry officials.

avots

vara bungas: Militārās saimniecibas sakārtosana RU turpinās. Brīnums, ka šis jautājums tik ilgi atstāts novārta. RU ir tūkstošiem bērnu-jauniesu patriotisko klubu, kas darbojas  dažādu veteranu organizāciju, pašvaldību  un pat uzņēmumu paspārnē. Lielā mērā apmācības kvalitāte bija atkarīga no instruktoru izpratnes un sponsoru turības, bez īpašas  mācību procesa kontroles un komandvadības centralizācijas. Tagad būsJunarmija darbosies AM paspārnē, tiks piesaistita DOSAAF un karaspeka dalu dislokācijas vietām un izmantos to infrastruktūru.

Skaidrs, ka jauniesu pirmsiesaukuma taktiskā sagatavošana ir viens no galvenajiem merķiem. Šajā jomā Junarmija sadarbosies ar militāri-taktisko spēļu federāciju, kuru vada…

… Borodač. Nu ko lai saka …”saprast un piedot”.

Līdz ar to jauniešu airsofts, hardbols, lazertags un peintbols tiek sajūgti ar  armijas poligoniem, instruktoriem, tehniku un ideoloģiju.  Nav ko teikt, prātīgs gājiens. No RU mūsu jaunsargu vadība varētu mācīties  adekvātu attieksmi pret kaujas ieročiem, proti, ka nav ko no tiem kautrēties un sasaisti ar militari-taktiskām spēlēm, kuru pārstāvji te jau uztraucās, ka LV tos aizliegs.  Visādi citadi esam soli priekšā, jo JS jau ir vienota programma, labi instruktori un ZS bāze.

PS “Junarmija” ir PSRS populārās gramatas nosaukums, ko par Krievijas Pilsoņu karu  1930.gadā sarakstīja kads G.Mirošņičenko. Skaidrs, ka ar komunistisku piesitienu un tam laikam aktuālu tematiku…

..Это автобиографическая повесть, правдиво и увлекательно повествующая о том, как в дни белогвардейского террора на Кубани подростки, сыновья рабочих-железнодорожников Андрей и Сенька, Гришка и Васька, Гаврик и Сашка под руководством коммунистов — красноармейца Порфирия и командира батареи Саббутина организовали партизанский отряд. …

nu, jūs sapratāt 🙂

Advertisements

21 responses to “Jaun(a)armija

 1. Es jau uzskatu, ka skolās nopietnāk vajadzētu pieiet fiziskai sagatavošanai, kā arī ieviest civilo aizsardzību, kur būtu ne tikai civilā aizsardzība, bet arī īsumā par militārajām lietām, t.sk., vismaz varētu armijā izmantojamos ieročus aptaustīt, vēl labāk pajaukt.

  Bet ja kāds politiķis ko tādu piedāvās, tad momentā dabūs birku kā putinists un pēc psrs sērojošais (kur bija militārā mācība). Ja tādu ideju vai ko līdzīgu gatavojas kāds pasniegt politiski, tad labāk vajadzētu papētīt Šveices, Izraēlas u.tml. pieredzes un atsaukties uz tām. Tad varbūt izdosies to ideju iedēstīt nekļūstot par putinista birkas nēsātāju.

 2. Pietiktu ar jaunsargu programmu, kurā jaunsargi dabū šaut ar īstām triecienšautenēm.
  Šitādi spruksti vairs ne ar ko neatšķirtos no zemessargiem. Par sporta nodarbībām vienkārši piekrītu ir sports un viss.

  pēc tam izsniegt ieročus visiem zemessargiem, kuri to vēlas uz mājām.

  tā teikt pilnīgi nekādas politikas.

 3. Varbūt izklausīšos nedaudz saulē sakarsis, bet daudz sliktāk priekš mums ilgtermiņā būtu, ja jaunatni krievijā izglītotu eksaktajās zinātnēs, kas pēc gadiem labi paceltu IT un inženierus, konstruktorus(kuru tagad un tuvākajā nākotnē meklē un meklēs ar uguni). Kas savukārt paceltu ekonomiku ruslandē, kas radītu mums ļoti nopietnas problēmas ilgākā laika periodā, jo kas var būt sliktāks par, ne tikai agresīvu, bet arī ekonomiski attīstītu kaimiņu?

  • Teoretiski iespejams, gala beigās PSRS tā arī bija attiecībā uz MRK inženiertehniskajiem darbiniekiem, kopējo vezumu gāza citi cinīši. Apvienojot kaptalismu un labāko PSRS pieredzi sanāk Ķīna. Tomēr no RU nepieciešama griba, konsekvence, garās investīcijas, barjeras smadzeņu aizplusanai, sociālie lifti, ekonomikas diversifikācija, noieta tirgu iekarošana. Tik vien.

   • arī zemessargs

    +korupcijas apkarošana visos līmeņos, izglītības sistēmu un uzņēmējdarbību ieskaitot. Bez normālas uzņēmējdarbības vides visi gudrīši aizbrauks strādāt EU un ASV.

    • aiztaisa robežu un problēmu nav. viņi jau sāk atsevišķām personu grupām to bīdīt. tad sekos par valsts naudu studējušie – kamēr nav nostrādājis, nebrauksi. kamēr strādās, dabūs papīros, ka ieguvis slepenas zināšanas. elites varēs turpināt braukāt pa ārzemēm.

     • arī zemessargs

      Joprojām tikai pusrisinājums. Labas lietas top starptautiskā vidē, piesaistot speciālistus no visas Pasaules, brīvi apmainoties ar zināšanām, piesaistot investorus no visas Pasaules. Izgudrot savu divriteni ir ļoti dārgi.

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s