Ja visi ir tik gudri, kādēļ joprojām ir apdegušie?

Jāsāk būtu ar to, ka īsts gatavnieks RETI izmanto kokogles  un NEKAD nelieto aizdedzināšanas šķidrumu  grilam.  Kādus paņēmienus lieto ĪSTS gatavnieks kokogļu grila aizdedzināšanai par to zemāk, bet vispirms skats uz  ļaudīm, kuri ne tikai lieto aizdedzināšanas sķidrumus, bet dara to izcili NEPAREIZI.

… ne vienmēr  viss beidzas ar jautru “ha-ha”, par to pajautājiet apdrošināsanas firmās strādājošajiem.  Turklāt degmaisījumus nedzēš ar ūdeni, ja nevēlas panākt vēl lielaku ugunsgrēku. Piemēroti ir ugunsdzēšamie aparāti, smiltis, augsne, slapjš blīvs audums, ko uzmet uguns perēklim (nevis iemet perēklī).

Galvenā problema ar grila aizdedzināšanas līdzekļiem, ka tos vienmēr salej par daudz vai par maz. Ja saliets par daudz un uz aukstām oglēm tā vel būtu pusbēda, bet ja “grillmaster” izdomā, ka degšana nav pietiekami intensīva un  jāpielēj vēl, tad sākas īstas problēmas.

Lieta tada, ka aizdedzināšanas šķidrumi  pamatā ir divu tipu a) uz parafīnu bāzes un b) petroleju, benzīnu, ēteri saturošie (izlasiet satura sastāvu PIRMS LIETOŠANAS). Parafīnsaturošos var lietot puslīdz droši, otrie gan ir bīstami ar to ka PUDELES mēdz sprāgt tieši rokā  brīdī, kad uguns pa strūklu sasniedz pustukšu pudeli.

Atšķirt abus degmaisījumu tipus var pēc a)cenas (parafīnsaturošie dārgāki) b) ja pudele ir caurspīdīga pēc tās sakratīšanas var pamanīt, ka parafīnsaturošie šķidrumi neveido putu kārtu,  c) satura apraksta (lasiet, neesiet lepni, jo  kas var būt stūlbāks par lepnu un apdegušu gatavnieku).

Ja tomēr nav lupas/vēlmes/laika  lasīt instrukciju – vienkārši pieturieties pie principa nekad  neliet aizdedzināšanas šķidrumu ne uz karstām, ne uz liesmojošām, ne uz šķietami “nedzīvām” oglēm, vēl  labāk nekad nelietojiet aizdedzināšanas šķidrumus, bet lietojiet kaut ko šādu…

Drošība pirmajā vietā! Kā pasargāties no apdegumiem vasaras periodā?

Advertisements

4 responses to “Ja visi ir tik gudri, kādēļ joprojām ir apdegušie?

  1. Anonīmais Labvēlis

    Tikai parafrīna bāzēts degšķidrums, ja vispār izmantojam. Un arī tad aplejam, gaidam un tikai tad kurinam klat. Vai vēl labs ir gāzes deglis, noderīga lieta saimniecībā un arī ilgtermiņa izmaksā lētāk kā kurināt šitos degmaisījumus.

  2. Izžāvēt bērza miza, nekad nav bijušas problēmas, rokas un vēdināmais ar noder.

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.