Dienas grauds

[..] According to another MoD report published by the DCDC in December 2015, over the next 20 years, oil majors will be driven to explore expensive resources in search of new profits as reserves become more scarce, but will face increasingly prohibitive costs in extracting those resources.

By 2035, the report says, the world may face a situation of dramatic “fossil fuel scarcity” due to rising demand and production costs.[..]

avots

vara bungas: Zīmīgi, ka arktiskās naftas-gāzes ieguves perspektīvas  kalkulē britu aizsardzības ministrija. Iedomājos mūsējo … 🙂 Īsumā: pētījumi rāda, ka pie pašreizējām cenām ieguve Arktikā nav rentabla, bet ap 2035 gadu viss būs tieši otrādi. Domājams RU cer sagaidīt 200 USD par bareli  kā Arktikas “kalna karalis”. Līdz ar to cīņa  būs un LV kā subarktiska valsts ar savu ostu un dzelzceļa  infrastruktūru nav mazsvarīgs šīs cīņas faktors. Mēs atkal kļūstam interesanti pasaulei. Kādam “par laimi”, citam “diemžēl”.

Tiekoties ar ASV politiķiem un pētniekiem secināts, ka šobrīd NATO saskaras ar izaicinājumiem gan dienvidos, gan arī austrumos. Vienlaikus Bergmanis saņēmis apstiprinājumu tam, ka ASV stingri iestāsies militārās klātbūtnes stiprināšanai Baltijā un šis jautājums tiks skatīts Varšavas samitā.

avots

Advertisements

16 responses to “Dienas grauds

 1. Protams, dzīvosim—redzēsim, tomēr nav ne mazāko naftas izsīkšanas pazīmju. Toties kopš 2005.g. notiek naftas un gāzes revolūcija (hidrauliskā skaldīšana, ieguve no slānekļa, urbumi uz sāniem un horizontāli, gāzes jūŗas pārvadājumi u.c.), kuŗas dēļ LR 2.gs. varēsim peldēt lētā enerģijā.

  • Piekritīsi, ka ekspertu domas šajā jautājumā dalās. Es liktu uz abām varbūtībām. Dārga un pieprasīta nafta garantē RU ārpolitisko bravūru, savukārt lēta gāze/nafta vidējā termiņā garantē RU ekonomiskās un iekšpolitiskā problēmas, kas tāpat ietkmēs LV drošības situāciju.

 2. nākotnes enerģija

 3. arī zemessargs

  Drošības riski Baltijas valstīm pēc ASV prezidenta vēlēšanām http://www.naa.mil.lv/~/media/NAA/AZPC/Publikacijas/WP%2003-2016.ashx

  • Pirmās asociācijas pavirši izlasot:
   Tramps ir slikts, jo pašiem var nākties pierādīt ASV savu apņēmību aizsardzības jomā un it sevišķi atvērt maciņu priekš sava aizsardzības budžeta papildināšanas.

   Klintone visizdevīgākā, jo varēs “lētāk izbraukt cauri”, respektīvi pašiem mazāk darot, paļaujoties uz ASV iespējamo ārpolitiku un paziņojumiem.

   Īstenībā grūti pateikt, kurš variants Latvijai un Baltijai būtu visizdevīgākais.

  • labs raksts, bet skumji lasīt. nekad vēl ar tādu cerību neesam raudzījušies pāri okeānam. Un nekad arī mala nebija tik tuvu. pat 90-s bija sajūta, ka ar mums visa pasaule, ne tikai US. Te es domāju nevis politiķu retoriku, bet sabiedrības noskaņojumu. Pat ja Trumps zaudēs jāsāk skaidri apzināties, ka viņam ir daudz atbalstītāju, turklāt tieši armijas aprindās. Ko gaidīt no Hilārijas arī skaidrs – “perezagruzka-2“. Kā mums vajag normālu armiju…

   • Graudu vīriņš ar kalnieti abi teiks, ka viss kārtībā, draudu nav un pat ja būtu, zemessargi ar PD plēsīs lupatās jekburu pretinieku, vai tas nāk zaļā cilvēciņa izskatā vai specnazieša izskatā braukdams Armatā 🙂 !

   • +100, man sajūta, ka tagad spēle būs bez noteikumiem, un ar “Baltijas ceļu” vai izmisīgu pretošanos nevienu neaizkustināsim, vismaz pārtikušajos Rietumos. Draugi jāmeklē tepat, Ukrainā, Polijā, kaimiņos, te vēl domā līdzīgi.
    Otra problēma – parādās izteiktas pazīmes, ka notirgošanas kampaņa palaista uz pilnu jaudu – spiediens uz nulles variantu vai vismaz pašvaldību vēlēšanu tiesībām nepilsoņiem, RU obligāta arī oficiālā saziņā “būtiskos” gadījumos, tātad – visur un vienmēr. Paralēli rīdīšana ar stambulu.

   • P.S. Man šķiet, pie mums perezagruzka nupat aizgājusi pilnā sparā.

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s