Mūsu sapņi – ukraiņu un jordāniešu realizācija (papildināts 12.05.)

At SOFEX 2016, the Jordanian defense Company KADDB presents a new prototype of modernized CVRT light reconnaissance vehicle. The new KADDB light reconnaissance vehicle offers increased fire-power and enhanced mobility at reduced lifecycle costs.

The original turret of the CVRT is removed and replaced by the Ukrainian “KASTET” combat module. The “Kastet” is a modernized turret based on the Shkval turret which is mounted on BMP-1 used by the Ukrainian and Georgian army.

avots

vara bungas: Paldies “prastam kokam” par norādi. Patīkami pārsteidz arābu praktiskums, tuksneša komplektā ir cirvis!

UPD1   “service life extension” programmas kļūst populāras, ja  kāds domā, ka samērā ļoti drīz varētu savajadzēties daudz visā kā , bet nav  laika saražot …

vēl informācija

Advertisements

50 responses to “Mūsu sapņi – ukraiņu un jordāniešu realizācija (papildināts 12.05.)

 1. Nu…un kuri te bija neapmierināti ar CVRT izvēli LV. Lūk….. visu var uztaisīt, ja grib…tostarp draudīgu ieroču platformu.

  P.S. Te nedaudz sīkāk par dženderideoloģijas briesmām, ja kādu interesē.

  http://www.civitas.lv/index.php/component/k2/item/76-kad-ruta-klust-par-rihardu-dzenderisms-bistamaks-par-marksismu

  • tie kuri bija neapmierināt tādi arī palika, ja tikai viņi nav jordānieši sirdī un dvēselē.
   Bundziniekiem iesaku nebarot trolli un ignorēt genderisma problematiku komentos.

 2. http://www.la.lv/patriotisms-bez-ekipejuma/

  Klimovičs it kā ar zemessargiem būtu runājis. Nevar būt, protams, neviens zemessargs par zviedru mugureni neko sliktu neteiktu!

  • Šķiet pretenzija izvirzīta tikai tilpumu izvēles trūkumam, kas ir svēta patiesība.

   • Es arī nodomāju. Šķiet sakautrējās līdz galam nosaukt par zviedru 60to gadu rekonstruktoru biedrību.

   • Pamanot eminentā la.lv komentētāja “VB” minēto par 30L somām kā uzbrūkošu lielvalstu privilēģiju – kāpēc nez zviedriem tāds marazms vispār bija bruņojumā? Braukāja ar APC un bija pofig?

    • Ierakumu_žurka

     Klīst leģendas, ka ZS atdāvinātais ekipējums arī nāk no SE gaisa desantnieku vēstures arhīviem, atvainojos, krājumiem. Tāpēc arī tādas uzkabes un somas. Kā nekā, dāvinātam zirgam zobos neskatās jeb kā saka ZS – dāvinātam AK4 stobrā neskatās.
     Volvo 211 busiņus arī starp citu kādreiz izmantojuši desantnieki.
     Esmu personīgi redzējis 2 “lielās zviedru somas” – tās izskatās līdzīgi 30L somām, bet ir platākas un dziļākas un ar piešūtām kabatām sānos un priekšā.

 3. interesanti būtu zināt cik tas viņu modulis maksā ?
  te ir arī adekvātas modernizācijas paraugs- 50 gadus veci korpusi un jauns tornītis.

  reizēm gan tornītis sasniedz pusi no mašīnas vērtības.

  • Tas ir koncepts, tādēļ cenu pagaidām neuzminēsim. Ideja ir ka ņem vecos lūžņus, kas stāvēja uz izmešanu, modernizē un lieto.

   • Nu šis pats koncepts tak arī ir ievērots mūsu CVR(T) projektā. Pameklē youtube kādi pārsvarā izskatās CVR(T).


    Ejošu CVR(T) tikpat kā nekur vairs nav. Tikai vraki.

    • man gribētos domāt ka atlasa tomēr no šiem (vēršu uzmanību uz cenu)

     http://www.mod-sales.com/vehicle/search/71822/Spartan_CVRT.htm

     • es domāju, ka motoram jābūt jaunam, kas varētu maksāt pārdesmit tūkstošus. bet gan jau visdārgāk maksā militārās sakaru, redzamības, savs-svešs atpazīšanas iekārtas. jo ta jau arī tanku varētu mērīt 50tonnas*600eiro/t (metāla izstrādājumi)=30000 eiro. palietotu jau varētu dabūt pa 8500, jo metāllūžņu gabarīti tagad iet pa 170eiro/t… bet nezin kāpēc lētāk pa 3miljoniem ir grūti dabūt!

      • ja tehnika nāk no konservācijas ar 0 noskrējienu, tad motori būs perfektā kondīcijā, blīves, gumijas nomainīt un var doties kaujā

       var jau būt ka sakari, optika, ieroči ir tik dārgi, ka paceļ cenu līdz 342 000 gabalā… pagaidīsim mazliet, tad apskatīsimies un salīdzināsim ar tirgu

       jāņem vērā ka šī tehnika ir amortizējusies un norakstāma, viss ko iekasē par tās pārdošanu būs tīrā peļņa, ja nu vienīgi briti tai piešķir vēsturisko vērtību … vectēva relikvija you know.

       • es nedomāju, ka mūsējie ņemti no kkādas mistiskās konservācijas, bet drīzāk kādu laiku pakalpojuši. cik noprotu, tad pirmie bija ar benzīna dzinējiem, bet arī dīzeļdzinēji daudzos klipos izskatās nolietoti, kurus ar steigu vajadzētu mainīt. tāpēc man ir pārliecība, ka veselais saprāts ir uzvarējis un motoriem jābūt jauniem. bet arī motors nav tas dārgākais militārai tehnikai. salīdzināšanai vajadzētu atrast pirms gadiem jauna cvr(t) cenu. tas arī būtu izejas punkts.

        • normālas armijas kara gadījumam veido tehnikas krajumus, kurus laiku pa laikam atjaunina ipārdodot morāli novecojušu tehniku. tā nav mistika, bet saprātīga ricība.

     • Izskatās svaigi krāsoti. Skaidrs, ka iekš ss.lv neliks nesmuku bildi.

  • kaut kādai cenai vajadzētu būt jau izkristalizētai- tas torņa modulis- jau vairākus gadus vecs un ja nekļūdos uz btr arī redzēts.

   katrā ziņā normāla saprātīga rīcība. no sērijas paņemam 50 000 t34 no ww2 (ja vien nebūtu jau pārkausēti) nomainām torni un pat 70 gadīgs tanks saprātīgi līdzsvaro savas iespējas ar jaunākajiem brāļiem. un pat ja līdzsvars nav 1:1 , tad līdzsvars tiek panākts tāpat kā toreiz attiecībā 5:1.

   citādi tiek norakstīti ww2 lidmaašīnas (iznīcinātāji/kājnieku atbalsts) , izgudroti super jauni un super dārgas lidmašīnas kuras ir tik ātras, ka vairs nevar paspēt savā atrumā iedot to atbastu). pēc tam saprot, ka atbalsta nav sāk izgudrot helihopterus lai tie darīti tieši to pašu ko darīja ww2 iznīcinātāji ar prettanku lielgabalu. Pēc tam izrādās, ka ”helihopteri arī maukas tik dārgi”, ka atbalsts visiem nepietiek. un pēc tam rodas jautājums kāpēc ww2 iznīcinātāji vispār bija jānoņem no bruņojuma.

   beigās vēl izrādītos, ka to ukraiņu torni var uzlikt arī uz https://en.wikipedia.org/wiki/Vickers_6-Ton 😉

   • arī šasijai ir savs dzīves laiks. ww2 lidmašīnas var celt gaisā. bet ar robotu pie stūres.

    • šasijas 50- 80 gadu laikā ik pa brīdim var atjaunot/uzlabot/uztaisīt jaunas 😉 paredzamais dzīvošanas laiks tik ilgs ka atmaksāsies ar uzviju.

     amerikāņi savu bronco ov 10 ceļ gaisā “manuāli”. Tanki brauc ar ātrumu 60 kmh- lidmašīnīte var lidot ar 500 kmh.

     izredzes izdzīvot abiem ir pietiekami līdzīgas. tā ka lidotājiem nav pamata ņaudēt. sašāva- nu neko lec ārā 😉

 4. jā, bet tiešām interesanti ko viņi darīs ar cirvi tuksnesī/

 5. Re kā mūsējie raimondi bija noslepenojuši visu 123 bruņuzapiņu pasākumu – caur Jordāniju ar ukraiņu rokām! Malači (diez, viņi paši zina par šādu pasākumu?)!!!
  Starp citu, šo pasākumu var taisīt arī uz SPARTAN bāzes, būs vairāk vietas. Angļi savus CVR(T) MK-2 tā arī pārbūvēja – uz SPARTAN uzlika SCIMITAR torņus.

 6. Nedaudz vēl par ww2 modernizāciju friču FW189 ” reinkarinācija” kā OV 10 Bronco , ko tagad amīši velk ārā no noliktavām, lai savējiem nodrošinātu kārtīgu gaisa atbalstu. Friči savējo arī bija ļoti iecienījuši.

 7. Tad baumo ka mūsu CVRT iepirkuma cena ir tik dārga dēļ tā ka iepikumā iekļautas sakaru sistēmas un kas ir vēl interesantāk arī SPIKE sistēmas. Tapēc tā cena par vienu CVRT ir tik liela. Ja baumas ir patiesas tad iepirkumam jābūt diezgan labam. Tikai jautājums cik ir SPIKE šajā iepirkumā?!

 8. Arābi sāk taupīt dolārus un tāpēc saprātīgs piedāvājums. Amīšiem arī var nākties sākt taupīt dolārus. Kas zin cik ilgi viņiem, kāds aizdos zinot, ka atpakaļ neatdos 😉

  Jaunie tanki ir tik maz (visiem) un ātri ”beigsies” , tā ka grib, vai negribi ir jāsaved kārtībā esošās rezerves.

 9. Draugi!
  Fantastiska ziņa. Zemessardzes kārumi!
  Pērkam, dāvinām citiem un svinam.
  http://www.delfi.lv/bizness/uznemumi/veikalu-plauktos-bus-pieejamas-zemessardzes-gotinas.d?id=47438121

  • Ideja kā māja. Ilgi domāja? Turpinām: “pelmeņi “NBS””, vodka “5.pants”, čipsi “Graubes”, zefīrs “KNAB”, cīsiņi “patriotiskie” utt

   • starp citu pats princips apvienot vienā šķietami nesavienojamas lietas un tā iegūt vēlamo efektu, lai celtu vai mazinātu kkā popularitāti ir aizgūts no PSYOP. Tualetes papīrs ar politiskā pretinieka ģīmetni, degvins “Putinka” viss no tās pašas sērijas. Ko vēlējās pateikt “zemessardzes gotiņas” idejas autori nezinu, bet asociācijas nelabas – saldi, lempīgi, ne pārāk gudri, nerada briesmas. ideoloģiskā diversija ibio.

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s